Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz III problem z zamknięciem szyby - prawa strona.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lecha

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.2 V-TEC
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2021, 15:49
Temat postu:

Honda Jazz III problem z zamknięciem szyby - prawa strona.


Witam

Honda jazz III nie działa podnoszenie szyby z prawej strony (reszta działa bez zarzutu) gdzie szukać usterki? Sprawdziłem sam mechanizm działa prawidłowo po podaniu napięcia bezpośrednio na silniczek podnosi i opuszcza bez problemów (po zmianie polaryzacji zasilania) Usterka występowała od dłuższego czasu niejednokrotnie był problem z zamknięciem szyby, ale po paru próbach szyba się domykała. Teraz nie działa nawet kilkukrotne załączanie przełącznikiem.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.

Edit:
Po dalszej diagnozie, demontażu tapicerki w drzwiach:
- zasilanie (+) w prawej kostce przełącznika jest
- zasilanie w lewej kostce także jest więc można wnioskować, że przewody w przelotkach są sprawne.
Zamówiłem na portalu lewy przełącznik sterowania szybami. Lewy bo on działa współzależne z prawym.
_________________
Połowa spraw odłożona na potem rozwiązuje się sama.
Powrót do góry
Lecha

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.2 V-TEC
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 04 Kwi 2021, 09:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz III problem z zamknięciem szyby - prawa strona.


Zamykanie i otwieranie szyb działa!

Napiszę co było przyczyną może ktoś z Was będzie szukał informacji na ten temat, a wiele informacji właśnie na ma.
Zabrudzone (pokryte śniedzią – nie wypalone!) styki przełącznika z lewej strony podnoszenia, opuszczania szyby prawej (ten przełącznik na fotce obok kondensatorów) oraz styki w przełączniku z prawej strony. Można te przełącznik delikatnie rozebrać i dostajemy się wówczas do samych styków. Tak jak pisałem one są między sobą współzależne. Oraz „zimne luty” pęknięcia wokół nóżek cyny w płytce z elektroniką kostki głównej. Po rozebraniu i wyczyszczeniu styków oraz przetopieniu cyny na nóżkach kostki wszystko wróciło do prawidłowego działania. Jest to wersja Hondy Jazz z elektrycznymi szybami tylko z przodu.

Demontaż samych poszyć tapicerskich drzwi jest prosty. Wystarczy odkręcić dwa wkręty pierwszy koło klamki (samą klamkę przesuwamy troszkę do tyłu aby zwolnic ją z zaczepów wewnętrznych) , drugi jest pod plastikiem uchwytu. Wypinając wtyczkę od przełącznika i pociągając poszycie od spodu dosyć mocno kołki trzymają się twardo i unosząc boczek do góry mamy go zdemontowanego. Mi "udało" się zniszczyć dwa kołki mocujące, ale są dostępne nowe bez problemów kupiłem nawet w lokalnym sklepie motoryzacyjnym. Sam przełącznik jest przykręcony 6 wkrętami od wewnętrznej strony poszycia drzwi.

Włącznik zakupiony okazał się zbędny teraz mam dwa sprawne. Będzie „na zapas”
„Przy okazji” zrobiłem sobie konserwację drzwi od wewnątrz. Drzwi fabrycznie są bez żadnej konserwacji, ale jak na razie i bez rudej.

Kliknij aby powiększyć.



_________________
Połowa spraw odłożona na potem rozwiązuje się sama.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System