Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregruda

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Sląska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 Trend 2010
Piwa: 3/7
Wysłany: Sro 02 Sty 2013, 19:19
Temat postu:

Re: Wymiana filtra kabinowego w Jazz 1,2 2010


Flik77 napisał:
gregruda napisał:

Ostatnio zaczęły mocno parować szyby.Przykładam się do wymiany filtra kabinowego.Nie bardzo wiem jak do tego podejść.Gdzie on jest ,co należy rozebrać ,aby się do niego dostać.Czy ktoś mi w tym pomoże?

Nie posiadasz instrukcji Question
Mam nadzieję, że w nowszym modelu Jazza jest podobnie.

Właśnie nie mogę znależć tej instrukcji.Wielkie dzięki za pomoc .Jutro daję się do wymiany.
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sty 2013, 08:43
Temat postu:

Re: Wymiana filtra kabinowego w Jazz 1,2 2010


Cytat:

Właśnie nie mogę znależć tej instrukcji.Wielkie dzięki za pomoc .Jutro daję się do wymiany.

Filltr wymienić i używać KLIMATYZACJI również zimą! Ona nie służy wyłącznie do chłodzenia, ale też do osuszania powietrza. Później zero problemów z zaparowanymi szybami i zamarzaniem od środka.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 09:28
Temat postu:

Re: Wymiana filtra kabinowego w Jazz 1,2 2010


Witam,

gregruda napisał:
Cytat:
Właśnie nie mogę znależć tej instrukcji.Wielkie dzięki za pomoc .Jutro daję się do wymiany.
Poszukaj instrukcji na forum. Wiele razy już umieszczałem linki do różnych instrukcji dotyczących napraw hondy Jazz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 11:42
Temat postu:

parowanie


Witam Smile ja spróbowałem ostatnio czegoś nowego choć na pozór oczywistego-w sklepie/markecie nawinął mi się pod rękę pochłaniacz wilgoci do auta dedykowany.Kupiłem na próbę i całkiem daje radę-oczywiście nie wyeliminował wilgoci całkiem ale nie jest już tak uciążliwa.Pochłaniacz ma postać płóciennego woreczka wypełnionego czymś higroskopijnym który umieściłem koło ręcznego.Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 20:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


W tym tygodniu w Biedronce są dobre i niedrogie pochłaniacze, jeden taki działa ok. 3 miesiące.

Ja jednak ze swej strony zdecydowanie mogę polecić pochłaniacz w formie worka z nadrukowanym pingwinem. Kupiłem go na Allegro (450 gr za ok. 28 zł z przesyłką), bo miałem serdecznie dość zamarzniętych od środka szyb, a wyczytałem, że tak właśnie dzieje się przez przez nadmiar wilgoci.

Z reguły nie robię nikomu reklamy, ale naprawdę jestem zachwycony efektem, bo problem z zamarzniętymi od środka szybami zniknął jak ręką odjął, co znaczy, że ten pochłaniacz naprawdę dobrze działa. No i najfajniejsze w nim jest to, że jak już się zużyje (widać to kiedy nadrukowane na woreczku pingwiny zmieniają kolor na różowy) wsadzamy worek na kilkanaście minut do mikrofali i mamy od nowa świeży pochłaniacz Smile

Oczywiście pochłaniacz nie pomaga na bieżące parowanie, ale potrafi tę wilgoć potem usunąć z samochodu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 20:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 23 Sty 2013, 00:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


A mógłbyś podać na forum nazwę tego pochłaniacza (ew na mój priv)?
Myślę, że nie będzie to odebrane jako reklama.
Wydaje mi się, że wielu (mnie na pewno), przydałby się taka informacja.
Nie znalazłem na Allegro żadnego pochłaniacza z pingwinem, więc przydałyby mi się jakieś dokładniejsze dane.

Edit: Czy to o to chodzi http://allegro.pl/wieczny-bezkosztowy-pochlaniacz-wilgoci-pingi-450g-i2962697920.html?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 23 Sty 2013, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Tak, właśnie o to, ale poszukaj u tego samego sprzedawcy tańszą przesyłkę (bo ma kilka aukcji).
Pochłaniacz stawiam albo tuż za szybą albo na kierownicy.

Edit: mam teraz kilka dni urlopu, więc Honda stoi pod blokiem na tych mrozach od piątku, cała skuta ponad 1 cm lodem. Przed chwilką skończyłem (po 2 godz.!) odmrażanie, a w środku... oczywiście suche szyby, nie zamarznięte!
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Sty 2013, 18:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Ja używam tego z Biedronki zatem ogólnie pochłaniacz to jest pomysł Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Witam,

chris.6 napisał:
Cytat:
Ja używam tego z Biedronki zatem ogólnie pochłaniacz to jest pomysł

Możesz podesłać na forum fotkę. Dużo tych pochłaniaczy jest a niektóre to tylko się tak nazywają. Ja mam takie http://allegro.pl/producent-pochlaniacz-wilgoci-dumpoff-2sz-1grat-i2966245902.html ale coś mi się zdaje że ten pochłaniacz to lipa. to moje odczucie.

Jak mocno pada śnieg to czasami u mnie potrafi się on dostać przez szpary od drzwi samochodu i zatrzymać przed uszczelką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 16:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Waldek, bez urazy, kupiłeś najtańszy z możliwych, chyba. Niestety cena najczęściej odzwierciedla późniejsze działanie.

Wprawdzie zima niedługo, mam nadzieję, odpuści ale zamówiłem sobie dzisiaj Pingi. Zobaczymy co da radę zrobić z wilgocią.
Parowanie szyb w Jazzie to prawdziwa masakra. Jeżdżę cały rok z klimą i niewiele to daje. Z zazdrością patrzę na auta innych marek, w których problem parujących szyb jest obecny, ale w dużo mniejszym stopniu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 29 Sty 2013, 10:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Witam,

Miszek napisał:
Cytat:
Waldek, bez urazy, kupiłeś najtańszy z możliwych, chyba. Niestety cena najczęściej odzwierciedla późniejsze działanie.
Ja się wcale nie gniewam i powoli dochodzę do wniosku, że tanie mięso to psy jedzą.
Cytat:
Parowanie szyb w Jazzie to prawdziwa masakra.

Niestety masz rację, bardzo słabo rozwiązano system nawiewów Sad
Cytat:

Jeżdżę cały rok z klimą i niewiele to daje.
Co do klimatyzacji to zawsze przed włączeniem otwieram drzwi i wietrzę przez chwilkę autko (patrz instrukcja obsługi). Potem przecieram szmatką szyby włączam autko, klimę i jadę.
Jak pada i szyby zaparują to włączam i po chwili jest już ok, ale te szyby z tyłu dalej są zaparowane. Nie wiem dlaczego. Jak zaczynają z powrotem parować to przełączam na zimne lub ciepłe powietrze.
Cytat:
Z zazdrością patrzę na auta innych marek, w których problem parujących szyb jest obecny, ale w dużo mniejszym stopniu.
JA TEŻ !!

Marc:
Czy chodzi o ten pochłaniacz ? http://fanbiedronki.pl/gazetka/2012.01.23.dom/1175,pochlaniacz,wilgoci

PS. Widzę że jesteś stałym, lub spostrzegawczym forumowiczem Wink Może Ty też byś napisał ... wiesz o co chodzi Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 29 Sty 2013, 10:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Ja też sobie zamówiłem.
Tylko teraz mam zagwozdkę, gdzie umieścić ten woreczek, by jego działanie było jak najbardziej efektywne. Question
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 19:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


Dzisiaj miałem okazje cały dzień jeździć jazzem w ulewnym deszczu (9stopni na plus), w dwie osoby i z tego co zauważyłem to po włączeniu klimy, ustawieniu ogrzewania na połowę i dmuchawy na 2 zjawisko parowania szyb (żadnych nawet tylnych) nie występuje. Bez klimy jest masakra nie da się jeździć. Wystarczy ja tylko wyłączyć na 5 min i wszystko jest strasznie zaparowane, ale po ponownym jest włączeniu po kilku min szyby są czyste
Do wymiany tez mam filtr przeciwpyłkowy (wiatrak już słabo dmucha), ale auto nie ma żadnych przecieków, w środku jest suche, wodę z dywaników systematycznie wylewam, używane jest niezbyt często do jazdy po mieście przez żonę, na co dzień stoi pod wiatą.

Aha a napisałem to miedzy innymi po to bo mam pytanie: czy można włączać ogrzewanie podczas pracy klimatyzacji? Jest to bardzo wygodne ale czy wtedy nic się nie uszkadza, bo chyba albo powinno się grzać albo chłodzić a wszystko na raz Smile
Do tej pory miałem do czynienia z samochodami bez klimy albo z klimatronikami, a tam nie ma takich możliwości Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 16:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


dulu1 napisał:
...Aha, napisałem to miedzy innymi po to bo mam pytanie: czy można włączać ogrzewanie podczas pracy klimatyzacji? Jest to bardzo wygodne ale czy wtedy nic się nie uszkadza, bo chyba albo powinno się grzać albo chłodzić a wszystko na raz :)
Do tej pory miałem do czynienia z samochodami bez klimy albo z klimatronikami, a tam nie ma takich możliwości :D


Klimatronik też miesza zimne z ciepłym ( w Jazie z klimatronikiem wszystko powyżej Lo na AC ON miesza z ciepłym ), nie obawiaj się nic nie uszkodzisz, kiedyś też już ktoś miał podobne obawy, poczytaj:

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=135704&start=15
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 31 Sty 2013, 20:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) szyby - parowanie


No spoko, ten patent u mnie sprawdza się wyśmienice, także w deszczowe dni bez klimy nie ruszam Very Happy
Wymienię sobie jeszcze tylko filtr przeciwpyłkowy dla poprawienia efektu Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System