Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MAREK35

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁASK
Posiadane auto: HONDA ACCORD2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2008, 22:25
Temat postu:

GAZ W HONDZIE


WITAM . MAM OD NIEDAWNA ACCORDA I ZASTANAWIAM SIĘ NAD ZAŁOŻENIEM GAZU, CZY MOŻE KTOŚ MI DORADZIĆ CZY WYSTARCZY ZWYKŁY GAZ CZY JAK NIEKTÓRZY ZALECAJĄ SEKWENCJE ZE SPECJALNYM SMAROWANIEM WTRYSKÓW GDYŻ JEST TO SILNIK WYSOKO OBROTOWY.POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJE
_________________
MAREK
Powrót do góry
kolumb23

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 20:40
Temat postu:

LPG


Niedawno założyłem w hondzie civic 1.4 instalacje LPG.jest to sekwencja typ instalacji Zenit.Instalacja wykonana poprawnie . Silnik pracuje na niej poprawnie. Polecam
Powrót do góry
tomaszmy

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Shuttle 2,2i ES
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2008, 20:13
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


Witam, mam u siebie w hondzie shuttle taka sama instalacje i niestety nie moge dojść ładu, czy mógłbyś podać namiar na punkt który zakładał dobrze tą instalacje?
Z góry dziękuje Tomek
Powrót do góry
gadu-gadu
kolumb23

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 17:48
Temat postu:

LPGw Hondzie


odnosnie instalacji to była zakładana w Katowicach-Ligocie na ul. Kolejowej w dawnej bazie PKS.Moi znajomi tez tam załadali instalacjei jest okey po prostu dobry serwis.501712620-tel. Pozdrawiam
Powrót do góry
bety

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 3

Posiadane auto: HONDA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 16:42
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


my też założyliśmy gaz,nie sekwencyjny tylko ten zwykly.Wszystko dziala dobrze.Troszkę go zamula,ale to chyba normalne ze na gazie ma lepsze depnięcie.Polecam!!!
_________________
Bety
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Lut 2008, 16:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marmox

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgorzelec
Posiadane auto: Honda Accord 2003 VVTI 2000cm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2008, 01:47
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


odradzam stanowczo!!!!
po 140tys , silnik w moim accordzie padl, wymienilem na nowy i po zrobieniu 25tys znowu nie chodzi najlepiej.
W nastepnym tygodniu wyrzucam z mojego accorda gaz !! nigdy wiecej profanowania hondy.
_________________
Marek
Powrót do góry
bety

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 3

Posiadane auto: HONDA
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 12:19
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


Mechanik mi powiedzial,ze silniki po 2000 roku nie nadaja sie do gazu,moze stad twoje problemy.
Ja w tym tygodniu robilem przeglad i na razie po 157 tys.wszystko jest OK.
_________________
Bety
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


witam!
Zalozylem gaz do Accorda z konca 2000roku 1.8 16v.instalacja nie byla instalacja sekwencyjna.Dokladnie zalozylem BRC.Auto chodzilo elegancko.Obecnie juz go nie posiadam bo sprzedalem.Zrobilem min na gazie nie wiele bo okolo 10tys km ale wszystko bylo ok jak przez 10tys km.Kolega mial trzy lata temu w Civicu z 1995 nowa buda 1.4 16v gaz zalozony w tym samym warsztacie co ja i zrobil na gazulcu ponad 50tys km i auto jezdzio nadal dobrze.Auto bylo notorycznie wkrecane na obroty i nie jezdzono nim spokojnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
ciemalek

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Honda civic 1.8 vti dohc vtec z 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


witam, ja zaraz po kupieniu swojej hondy 1.8 vti z 97r zalozylem gaz drugiej generacji , bo wiadomo ze prawdziwa sekwencja kosztuje sporo kaski, wszystko jest oki do 5.800 obrotow ale jak wlacza sie vtec to traci moc na gazie, wiec staram sie jezdzic do 4000 / 5000 tys obrotow. a jak potrzeba to sie na benzynke przelaczy i 8200 wskakuje Smile i zwiedza sie troszke szybciej:)
_________________
nie ważne jaki samochód i skąd ważne, że ze znaczkiem =hond=
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 19:24
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


witam!
Z tego co sie orientuje to w kazdym rodzaju silnika, vtec wlacza sie przy roznych obrpotach.U niektorch nizej a u niektorych wyzej.U mnie w vtec 1.8 16v 136km Honda Accord z 2001 vtec wlacza sie wg mnie przekraczajac 4tys obr/min, a jak pisales u Ciebie przy 5200.Z tego co pamietam to na gazie silnik tak wysoko sie nie krecil jak na benzynie.Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
ciemalek

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 21

Posiadane auto: Honda civic 1.8 vti dohc vtec z 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


vtec wlacza sie przy 5.800 obrotow bo moj motorek ma 169 KM a przy takich obrotach gaz nie chce chodzic. a po za tym nie ma sensu wciskac jesli sie ma gaz, szkodda silnika, jak chce sie troche po smigac szybciej to na benzynce:)
_________________
nie ważne jaki samochód i skąd ważne, że ze znaczkiem =hond=
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


Witam!
Gaz sie montuje po to zeby taniej jezdzic;]wiec lepiej nie ciskac zeby oszczedniej jezdzic;]i nie katowac tak silnika.To juz jest moj drugi Accord 1.8 16v 136km i postanowilem nie zakladac do niego gazu bo w trasie w 7l/100km sie zamyka tylko ze za bardzo pociskac nie mozna.Skoro ja mam zalozyc gaz i jezdzic spokojnie bo szkoda silnik ato wole oszczedzac na benzynie;[ bo i tak mi sie instalacja LPG nie zwroci.Zeby sie zwrocila to musialbym zrobic jakies 20tys km.Moj poprzedni Accord palil 10l/100km w trasie przy takiej nie za agresywnej jezdzie;] a jak sie "deptalo" to bral 12-13l LPG/100km.
Powrót do góry
gadu-gadu
Red Del-Sol

Dyskutant



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Civic Ek4 VTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2008, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


gaz w honie to zbeszczeszczenie motoru! biorac pod uwage dopasowanie wszystkich czesci silnika i glowicy, wypalenie zaworow jest gwarantowane i szybsze zuzycie tulej pierscienie i panewek, gdyz jak jest gaz w silniku jest wyzsza temperatra i jezeli ma sie olej nizszej klasy typu mobil 1 za 80zl po rozgrzaniu na gazie traci pewne wlasciwosci glownie chodzi i film olejowy i niesmaruje tak jak na benzynie. niemowiac juz o tym ze v-tec nielubi gazu! tak wiec gaz polecam ale do volkswagena :] Jak ktos kupowal Honde powinien sie z tym liczyc ze gaz odpada. Ale wiadomo od kazdej regoly mozna odstapic i zalorzyc gaz ale niewiadomo ile posłuzy poprawnie. a pozatym jezeli to niejest sekwencja to po roku sa same klopoty / rozregolowywanie parownika / strzelanie kichanie wiec zdecyduj sam.
PS. czekam do listopada bo ma byc juz benzyna eko tansza o 1zl tylko ze 87 oct. ale jezeli ktos ma dostep do czterotylku to wyciagnie z niej 95 oct bez problemu.
Pozdrawiam!
_________________
Nie draznij MODA:)
Powrót do góry
gadu-gadu
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 30 Mar 2008, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) GAZ W HONDZIE


Witam ponownie!
Jak sam na pewno wiesz to temat gazu jest bardzo dlugiiii...Moge sie podzielic swoimi doswiadczeniami na temat gazu w Hondzie.Awaryjnosc gazu w aucie zalezy min. od tego w jakim stanie jest silnik,kto jak auto eksploatuje i KTO ZAKLADAL INSTALACJE.Jezli auto jest dozynane,silnik w słabej kondycji i zakładal Pan "Romek" w garazu pod blokiem to beda same problemy...ale to jak w kazdym aucie.Teraz troche o tym jak ja jezdzilem na gazie Honda.Mialem Honde Civic 1995 juz ta nowsza wersje 1.4 16v 90km.Kupilem z nimiec z przebiegiem 56tys km w co nie wierze...Według mnie miala jakies 150tys km.Stan auta byl bardzo dobry.Silniczek chodzil jak przyslowiowy "zegareczek".Auto palilo jakies 5,5l/100km benzyny w trasie przy spokojnej jezdzie,w miescie bylo to w granicach 7-8max.Nie jest to moze duze spalanie ale jednak zdecydowalelm sie na instalacje gazowa z tego wzgledu gdyz wiedzialem ze zrobie tym autem minimum 50tys km.Instalacje(drugiej generacji nie sekwencje) zalozylem w zaufanym zakladzie za kwote 1600zł(to bylo w roku 2004 gdzie koszt benzyny to jakies ok.3,5zl a gazu ok.1,6zl).Hondzinka na gazie przejechala 50tys km bez NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU!!!Spalanie w trasie przy spokojniej jezdzie 8l/100km w miesie 11l/100km.Mi w trasie jak sie spieszylem ;] wychodzilo czasem jakies do 12l/100km;];]...Co jakis czas podjechalem tylko na rutynowa kontrole do warsztatu gdzie byla zamontowana instalacja gazowa.
W zeszlym roku mialem Accorda z 2000/2001 1.8 16v.Auto kiedys bylo moim marzeniem i nie sadzilem ze tak szybko bede je w stanie kupic.Po jego zakupie wracalem nim jakies 250km do domu.Bylem ciekaw ile taka Honda pali.Sprzedajacy jak to w Polscy bywa oddal Honde z prawie pustym bakiem tzn zaczela sie polic rezerwa.Zdecydowalem sie zatankowac jakies 15litrow benzyny.Przejechalem na nich i na tym co bylo juz w baku 250km.Oczywiscie caly czas obserwowalem wskaznik benzyny zeby mi jej przypadkwo nie zabraklo.Najpierw jechalem ostroznie bo wiadomo ze nie znam auta,ale pozniej jak juz bylem przekonany ze wszystko raczej jest ok to OGIEN;]...jechalem trasa E77 z Warszawy do...;] wiec jak ktos zna to wie jak sie tamtedy jezdzi.Zmoich obliczen wyszlo mi ze nie wziala wiecej niz 7,5litra Pb95/100km a wiem ze mogla i mniej.Pomimo tego zdecydowalem sie na instalacje gazowa drugiej generacji w tym samym zakładzie gdzie byla montowana instalacja w Civicu.Po odebrania auta zrobilem probe i wyszlo ze Honda pali 17l/100km Shocked w co ciezko bylo mi uwierzyc...Pomyslalem sobie ze chyba vtec jednak nie lubi gazu i ze opinie na ten temat nie byly wyssane z palca i nie byly to opinie kogos kto zrobil vtec-kiem 500km za kolkiem.Ale nie poddajac sie pojechalem na ponowna regolacje gazu i zaczela plaic w trasie 10/100 przy w miare spokojnej jezdzie.W miescie dochodzilo do 16/100(zima).Obecnie posiadam znow Accorda tylko ze z 2001 po lifcie i juz nie zaloze gazu bo moje 30tys kilometrow rocznie nie sklonia mnie do zalozenia instalacji.Według mnie LPG jest dobre dla kogos kto robi duzo kilometrow i ma zamiar trzymac auto troche dluzej niz kilka miesiecy lub dla auta ktore jezdzi w duzej firmie.Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
m.trawicki12

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda C-RV 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 19:44
Temat postu:

gaz w Hondzie


Witam. Hondy bardzo dobrze tolerują gaz tak więc śmiało zakładaj. Pamiętaj tylko o regulacji luzów zaworowych co 15tyś km i właściwym oleju. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Accord »

Opinie o samochodach Honda Accord - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System