Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 01:07
Temat postu:

Re: oponki


sebek1986 napisał:
ja po swoim doswiadczeniu z uniroyalami polecam fulde kristall montero jezdze od 2 sezonów. rewelacja po sniegu i po lodzie sie bardzo dobrze jezdzi< drze pod gore i nie rzuca autem> ładnie hamuje na lodzie i b.dobrze sie prowadzi na błocie posniegowym


Podoba mi się ten tekst po lodzie ,,,,'Laughing'
Powrót do góry
skype status
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 11:20
Temat postu:

Re: Wielosezonówki


Jazzon napisał:
Myślałem o Michelinach Crossclimate ale tak naprawdę to w zimę na nich mało kto chyba jezdził ,a Goodyear już sprawdzony ....


No właśnie w przypadku opon całorocznych większość opinii dotyczy jeżdżenia po suchym, ew. po mokrym, ale jednak asfalcie. O śniegu, że nie wspomnę o lodzie jakoś mało opinii. Nomen omen właśnie sprawdziłem letnie Hankooki Kinergy (prawie nówki) w roli całorocznych;-) Podjechałem pod Przełęcz Karkonoską od czeskiej strony (1200m npm) na górze zima, ale tylko kawałek po śniegowej breji, temp. w okolicy zera, po lodzie nadal nie wiem jak się jeździ;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 20:37
Temat postu:

Re: Wielosezonówki


sstar napisał:
po lodzie nadal nie wiem jak się jeździ;-)


Po lodzie jeździ się niemal tak samo dobrze na każdym rodzaju opon.
Wyjątek jest jeden, ale u nas niezgodny z prawem.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 07:48
Temat postu:

Re: Wielosezonówki


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:
po lodzie nadal nie wiem jak się jeździ;-)


Po lodzie jeździ się niemal tak samo dobrze na każdym rodzaju opon.
Wyjątek jest jeden, ale u nas niezgodny z prawem.


Masz jakieś doświadczenia z jazdy po lodzie?
Napisz co jest niezgodne ku przestrodze?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


Koledze chodziło o zakazane w PL opony z kolcami.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 10:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 08:09
Temat postu:

Re: Wielosezonówki


sstar napisał:

Masz jakieś doświadczenia z jazdy po lodzie?


Takie jak każdy. Lód oznacza praktycznie brak kontroli nad autem bez względu na opony...

sstar napisał:
Napisz co jest niezgodne ku przestrodze?


Wyjaśnienie już otrzymałeś.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 19:13
Temat postu:

Re: Wielosezonówki


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:

Masz jakieś doświadczenia z jazdy po lodzie?


Takie jak każdy. Lód oznacza praktycznie brak kontroli nad autem bez względu na opony...

.


To chyba nie jest aż takie proste. Dwa razy wpadłem w poważniejszy poślizg i jakoś udało się wyprowadzić auto - może dzięki Michelin Alpin;-) Sporo jeżdżę zimą po górach - nie wiem czy każdy tak ma?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


A zimą w górach to jest lód na drodze czy śnieg?
Tam sypie już od nawet października do nawet maja, a gdzieś wyżej to jeszcze wcześniej i później. Śnieg a lód to znacząca różnica. Może jest tak jak piszesz nie wiem ale wątpię aby opony na czystym lodzie pomogły,chyba że wkradł się ubity śnieg albo szczypta piachu. Musiałbyś jakąś dogłębniejszą analizę podłoża przeprowadzić.

Z mojej obserwacji to jedyne (pozytywne) doświadczenie jakie miałem okazję mieć na lodzie było to na placu przypominającym lotnisko całe w lodzie a auto było 4x4 mazda gtx można uznać że przy jakiejś tam średniej prędkości "kontrola jest" ale mułowata do rwd czy fwd bez porównania.

Na czystym lodzie przy większej prędkości kiedy wpadniesz w poślizg to ani rwd ani fwd nie pomoże.Zostaje Bozia.
A doświadczenie podpowiada że warto dostosować prędkość do warunków.

To jest moje zdanie w tej kwestii.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 06:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


karion napisał:
A zimą w górach to jest lód na drodze czy śnieg?
Tam sypie już od nawet października do nawet maja, a gdzieś wyżej to jeszcze wcześniej i później. Śnieg a lód to znacząca różnica. Może jest tak jak piszesz nie wiem ale wątpię aby opony na czystym lodzie pomogły,chyba że wkradł się ubity śnieg albo szczypta piachu. Musiałbyś jakąś dogłębniejszą analizę podłoża przeprowadzić.


No właśnie różnie bywa, czasem śnieg, czasem lód, czasem śnieg z lodem. Nie szukam na siłę "czystych" lodowych warunków, ale jeżdżę gdzie popadnie.

karion napisał:

Z mojej obserwacji to jedyne (pozytywne) doświadczenie jakie miałem okazję mieć na lodzie było to na placu przypominającym lotnisko całe w lodzie a auto było 4x4 mazda gtx można uznać że przy jakiejś tam średniej prędkości "kontrola jest" ale mułowata do rwd czy fwd bez porównania.

Na czystym lodzie przy większej prędkości kiedy wpadniesz w poślizg to ani rwd ani fwd nie pomoże.Zostaje Bozia.
A doświadczenie podpowiada że warto dostosować prędkość do warunków.

To jest moje zdanie w tej kwestii.


No właśnie Loreta podpytywałem o własne doświadczenia, bo o tym, że gwiazdy ślizgają się po lodzie to niby każdy wie i co z tego. No i o to chodzi by jakaś tam kontrola była, przy średniej prędkości i niekoniecznie kręceniu bączków, a raczej delikatnym operowaniu kierownicą i gazem, ew. kontrowaniu, co jakoś w górskiej jeździe, przy zmiennym podłożu naturalnie przychodzi wraz z praktyką.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 07:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


sstar napisał:

No właśnie Loreta podpytywałem o własne doświadczenia, bo o tym, że gwiazdy ślizgają się po lodzie to niby każdy wie i co z tego. No i o to chodzi by jakaś tam kontrola była, przy średniej prędkości i niekoniecznie kręceniu bączków, a raczej delikatnym operowaniu kierownicą i gazem, ew. kontrowaniu, co jakoś w górskiej jeździe, przy zmiennym podłożu naturalnie przychodzi wraz z praktyką.


Jestem za robieniem doświadczeń, jak najbardziej. Swoje mam niewielkie, ale podparte nieco podstawową wiedzą z fizyki, podpowiadają że na lodzie rodzaj gumy ma podobne znaczenie co nick prowadzącego.
Na podstawie pierwszych z brzegu danych:
http://fizyka.edu.pl/wspolczynniki-tarcia/
http://wl.ur.krakow.pl/zasoby/3/kmpl_CWICZENIE3.pdf
http://www.roymech.co.uk/Useful_Tables/Tribology/co_of_frict.htm
można szacować, że współczynnik tarcia guma-lód będzie pewnie 10-20 razy mniejszy niż przy parze guma-suchy beton.

A skoro lubisz doświadczenia, to możesz je wykonać we własnym zakresie, nie są skomplikowane.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 08:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


Widzę, że sprawa jazdy po lodzie się rozwija. Wszak zaraz przywita nasz aura zimowa, tak więc wszystko przed nami.
Jednakże zanim tak się stanie, to może warto gdzieś znaleźć jakąś szkołę która proponuje jazdę na tzw. trolejach.
Niestety w Opolu czegoś takiego nie ma Evil or Very Mad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 18 Paź 2016, 20:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:

No właśnie Loreta podpytywałem o własne doświadczenia, bo o tym, że gwiazdy ślizgają się po lodzie to niby każdy wie i co z tego. No i o to chodzi by jakaś tam kontrola była, przy średniej prędkości i niekoniecznie kręceniu bączków, a raczej delikatnym operowaniu kierownicą i gazem, ew. kontrowaniu, co jakoś w górskiej jeździe, przy zmiennym podłożu naturalnie przychodzi wraz z praktyką.


Jestem za robieniem doświadczeń, jak najbardziej. Swoje mam niewielkie, ale podparte nieco podstawową wiedzą z fizyki, podpowiadają że na lodzie rodzaj gumy ma podobne znaczenie co nick prowadzącego.
Na podstawie pierwszych z brzegu danych:
http://fizyka.edu.pl/wspolczynniki-tarcia/
http://wl.ur.krakow.pl/zasoby/3/kmpl_CWICZENIE3.pdf
http://www.roymech.co.uk/Useful_Tables/Tribology/co_of_frict.htm
można szacować, że współczynnik tarcia guma-lód będzie pewnie 10-20 razy mniejszy niż przy parze guma-suchy beton.

A skoro lubisz doświadczenia, to możesz je wykonać we własnym zakresie, nie są skomplikowane.


Pisałem przecież że ciągle je wykonuję, po śniegu, lodzie, wodzie, błocie. Ostatnio po śniegowe breji lekko zamarzajace na Karkonoska Przełęcz na nowkach ale letnich się wtoczylem bez poslizgow. Jutro z rana znów w góry...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 06:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


sstar napisał:

Pisałem przecież że ciągle je wykonuję


A gdzie wyniki?
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 07:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:

Pisałem przecież że ciągle je wykonuję


A gdzie wyniki?


Wynikiem jest moje dobre zdrowie i samopoczucie po trzech zimach na Michelin Alpin:-)
PS. A żeby zmienić nieco temat dziś przeczytałem artykuł, że już na zimę nie ma co węższych opon zakładać, wg Michelina. A ja właśnie co prawda do innego auta, ale węższe na zimę kupiłem (znaczy standardowe, bo letnie miałem szersze niż standard, ot taka opcja).
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2016, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zimówki do Jazza


http://www.motoricus.com/pl-PL/produkt/913772/5159/Osobowe-zimowe/NOKIAN-21565R16-WR-D4-102H-XL/822256

Rozmiar inny, etykieta też, ale technologia podobna. Będę relacjonował. Nokian. WR D4.

A tymczasem 4 zima na Michelinach, Alpin 4. Gór chyba będziemy unikać tym autem.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

31 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

34 900

2011r.

174 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System