Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 13:11
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
pod tym adresem
http://www.nokaut.pl/ksiazki/honda-jazz-instrukcja-napraw-haynes-9781844257355.html

oraz
http://www.motodane.pl/index.php?p533,honda-jazz-2002-2006-instrukcja-napraw-haynes&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-09&utm_content=533

znalazłem ksiązke dotyczacą naprawy i obsługi naszych Jazzów.
Niestety jest ona w języku angielskim Sad
Ale wraz z książką otrzymujemy bezpłatnie specjalny słownik techniczny angielsko-polski, ułatwiający korzystanie z instrukcji.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 13:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Jest instrukcja serwisowa po polsku na necie, gdzieś na forum też ktoś podawał.

Instrukcja obsługi również jest.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 13:53
Temat postu:

HONDA JAZZ (2002-2006) - instrukcja napraw ksiązka


Witam,
w necie jest tylko plik pod nazwą: Honda_Jazz_Fit-ESM.rar wazy około 70 MB zawiera spakowaną wersję którą mozna wgrać na płytkę i potem przez przeglądarkę - tylko IE Sad mozna ogladać.
Oczywiście jest też w necie dostepna instrukcja biała taka jaką się dostaje w czasie zakupu w formacie pdf'u.
Te linki ktore podałem to są linki do ksiązek które mozna kupić, niestety są po angielsku.
W necie ich nie ma za darmo w formie pdf'u. Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 15:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


No, ale co więcej w tej książce będzie niż w instrukcji serwisowej?

BTW można ją odpalić na Operze trzeba tylko otworzyć plik HONDAESM.HTML i znaleźć function CheckEnvironment(){ i zaraz po klamrze dać "return true;" (bez cudzysłowia).

Nie trzeba jej nagrywać na płytę żeby otworzyć. Ja mam wersję na hdd i dodatkowo na CD nagrałem żeby było dla przyszłego kupującego. ;P
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Witam.
Na forum jest link do serwisówki -instalacja na dysku,która zastąpi Ci wszystkie książki.
Powodzenia
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 21:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 13:29
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
Zakupiłem tą pozycję książkową cena łączna 91 zł Sad. Jest w całości po angielsku i opisywana jest tam wersja z kierownicą po prawej stronie. "Widziały gały co brały" Laughing. ale jest zawartych tutaj dużo fotografii pozwalających wykonać daną naprawę dosłownie krok po kroku. Książka poświęcona jest rocznikom od 2002 do 2006, czyli dotyczy również mojego modelu 2006
Nie wiem o jakiej instrukcji serwisowej pisze mitex1, bo jeżeli o tej co pisze Krzakoo to ją posiadam i to jest tylko od 2002 do 2005. Ja mam 2006.
Oczywiście zgodzę się że nie trzeba jej wypalać na płytkę, można ją również posiadać zgraną na twardzielu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Witam
Pisze o tej samej instrukcji ,jest naprawdę bardzo pomocna.
A co do rocznika 2005 a 2006 do 8 zmiany są naprawdę minimalne
i to tylko w częściach ,bo procedura naprawy jest taka sama.
Powodzenia.
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 23:31
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
Ja mam Jazz'a z 2006 bez zagłówka zamontowanego w środku tylnych foteli Sad i bez zamka w tylnej klapie bagażnika Smile.
Piszę bo widziałem też takie Jazz'y które to posiadają, a na forum przewija się temat "to masz Jazza po liftingu".
Proszę napiszcie o co chodzi, i ile odmian tych Jazów jest bo już powoli się gubię.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 00:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


O ile mi wiadomo:

lata 2002-2004 - wersja z ręczną klimą

w 2004 - lifting: wersja z klima automatyczną, nowe reflektory, kierunkowskazy na lusterkach, nowe radioCD i cały panel, sterowanie z kierownicy (całość wygląda tak: http://www.autogaleria.pl/auto_test/honda-jazz-1.4-ls,11.html) oraz równocześnie unowocześnienie wersji z ręczną klimą

2006 - drobna zmiana we wnętrzu (dodanie wejścia AUX)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 09:33
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
na tym linku http://www.autogaleria.pl/auto_test/honda-jazz-1.4-ls,11.html od Marc jest pokazane Jazz 1.4 LS ten ma większą moc chyba 84 Km
Ja mam (Jazz'a 1.2 sx-cool 78Km) Wink radio mam oryginalne wbudowane z kompaktem inne niż na fotce - sterowane z pulpitu gałkami, wyjście AUX, lusterka bez kierunkowskazów klimatyzacja ręczna, klamki w kolorze nadwozia, inny grill, widok na silnik taki sam Wink.
Na osiedlu są też "identyczne" z wyglądu Jazzy 1.2 sx-cool w takiej samej wersji nadwozia jak moja, ale mają jeszcze ten zamek w tylnych drzwiach i zagłówek w tylnej kanapie. Ale wnętrze takie jak u mnie Surprised .
Jest również Jazz bez radia z czarną zaślepką i czarnymi klamkami, a posiadający zagłówek w tylnej kanapie i ten zamek w tylnej klapie.
Jest to chyba wersja 1.2 sx.
Tak jak więc widzicie to mam mętlik z tymi zagłówkami i zamkami w tylnej klapie.
I coś mi tu nie za bardzo te opisy pasują do danych lat, a Jazza kupiłem nowego w salonie w 2006 roku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 09:57
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,

dla pełnego wyjaśnienia i przedstawienia mojego zagadnienia zapomniałem dodać fotki. Dlatego pozwoliłem je sobie tutaj pokazać:

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo1.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo2.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo3.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo4.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo5.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo6.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo7.html

http://www.liam3.republika.pl/HONDA%20JAZZ/photos/photo8.html

Takiego właśnie mam Jazza Wink
Przepraszam że tak rozstrzelone te linki w poscie ale chciałem je lepiej uwydatnić.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 20:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Nie wszystkie Jazzy po face liftingu (od 2005 do 2008) mają kierunkowskazy w lusterkach. Kierunkowskazy w lusterkach mają tylko najbogatsze wersje z automatyczną klimatyzacją. Zwróćcie uwagę, że nawet nowy model Jazza w podstawowej wersji nie ma kierunkowskazów w lusterkach, a jedynie bogatsza wersja. Jazzy po face liftingu różnią się od tych sprzed liftingu m.in.: inaczej wyprofilowany zderzak przedni i tylny, inna atrapa (grill) na przodzie auta, białe kierunkowskazy w błotnikach (lub w najbogatszych wersjach kierunkowskazy w lusterkach), inne lampy przednie, trochę inne lampy tylne, trzeci (środkowy) zagłówek z tyłu, brak zamka w tylnej klapie, otwieranie wlewu od paliwa razem z centralnym zamkiem. Wnętrze auta (poza dodatkowym zagłówkiem który być może też występuje tylko w bogatszych wersjach) pozostało praktycznie bez zmian. Jedynie wersja auta z automatyczną klimatyzacją ma inną kierownicę, radio sterowane z kierownicy, inne zegary (fajnie się podświetlają po włożeniu kluczyka do stacyjki), dodano m.in zieloną kontrolkę informującą o włączonych światłach oraz wskaźnik temperatury zewnętrznej. Ponadto wersje po face liftingu (nie wiem czy wszystkie) mają pilota od centralnego zamka wbudowanego w kluczyk. Więcej zmian nie zauważyłem Very Happy
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 08:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Cytat:
[quote="ami"]Nie wszystkie Jazzy po face liftingu (od 2005 do 2008) mają kierunkowskazy w lusterkach. Kierunkowskazy w lusterkach mają tylko najbogatsze wersje z automatyczną klimatyzacją. Zwróćcie uwagę, że nawet nowy model Jazza w podstawowej wersji nie ma kierunkowskazów w lusterkach, a jedynie bogatsza wersja...

Witam, otórz nie do końca zgodzę się z kolegą, bo po pierwsze lifting odbył się już w 2004r a kierunki w lusterkach posiadają nie auta w najbogadszych wersjach a każde z silnikiem 1,3(1,4)po lifcie, żadna z wersji 1,2 nawet najbardziej wypasiona nie posiadała kierunków w lusterkach czy automatycznej klimy a przynajmniej ja się z taką nie spotkałem.
Zdecydowanie trudniej odróżnić wersje 1,2 po lifcie od tej z przed liftu, oprócz zderzaków, zamka klapy i 5 zagłówka wyróżnia się jeszcze kolorem obwódki pokręteł nawiewów(po lifcie srebrna) no i przycisk podgrzewania lusterek powędrował z lewj str.regul. lust. na środek deski razem z podgrzewaniem tylnej szyby, co ciekawe w wersjach z silnikiem 1,3 w miejscu przycisku podgrz. lust. z przed liftu pojawił się przycisk do el. składania lusterek( tylko w najpogadszych wersjach z czarno-srebrną tapicerką i 4 szybami w prądzie).
Chce zwrócić uwage na jeszcze jedną rzecz, którą niedawno zauważyłem parkując obok Jazzów z przed liftu, otórz zaobserwowałem różnice w wysokości nadwozia (ok 3 cm. oba wyższe od mojego po lifcie) właściwie bardziej chodzi raczej o wysokość prześwitu lub wysokości sprężyn i teraz pytanie czy wersje po lifcie fabrycznie obniżono czy też poprzedni właściciel zmodyfikował-obniżył zawieszenie???
Zaznaczam że wszystkie stały na 14 calowych kołach z profilem opon 175/65 czy ktoś spotkał się z czymś takim???? zadzwonie do Hondy i popytam jeszcze o to.
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 10:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Jazzman napisał:
Witam, otórz nie do końca zgodzę się z kolegą, bo po pierwsze lifting odbył się już w 2004r a kierunki w lusterkach posiadają nie auta w najbogadszych wersjach a każde z silnikiem 1,3(1,4)po lifcie, żadna z wersji 1,2 nawet najbardziej wypasiona nie posiadała kierunków w lusterkach czy automatycznej klimy a przynajmniej ja się z taką nie spotkałem.

Witam
Zgadza się. Wszystkie wersje Jazzów po face liftingu z silnikiem 1,4 mają kierunki w lusterkach, ale od rocznika 2005 a nie 2004. Żadna wersja Jazza z 2004r. z silnikiem 1,4 nie ma ani kierunków w usterkach ani automatycznej klimatyzacji.
Natomiast jeżeli chodzi o wysokość samochodów sprzed liftu i po, to nie zauważyłem różnicy w wysokości. Sam posiadam Jazza z 2002 r. z silnikiem 1,2, a ojciec ma Jazza po lifcie z silnikiem 1,4 z 2005 r. i kierunkami w lusterkach i wysokość obydwu aut jest taka sama Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 14:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Cytat:
"Zgadza się. Wszystkie wersje Jazzów po face liftingu z silnikiem 1,4 mają kierunki w lusterkach, ale od rocznika 2005 a nie 2004. Żadna wersja Jazza z 2004r. z silnikiem 1,4 nie ma ani kierunków w usterkach ani automatycznej klimatyzacji."

Moim zdaniem lifting był chyba jesienią 2004r, nawet w ogłoszeniach widziałem 2 takie egzemplarze po lifcie z automatyczną klimą itp. , tylko nie wiem czy w Polsce był w 2004r ale te Niemiec to raczej tak.


Ostatnio zmieniony przez Jazzman dnia Sro 20 Paź 2010, 14:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System