Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Czyli poprzedni właściciel coś dłubał przy zawieszeniu :}
amorki są w porządku więc chyba sprężyny skrócił.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 20 Paź 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Jazzman napisał:
Cytat:
Moim zdaniem lifting był chyba jesienią 2004r, nawet w ogłoszeniach widziałem 2 takie egzemplarze po lifcie z automatyczną klimą itp. , tylko nie wiem czy w Polsce był w 2004r ale te Niemiec to raczej tak.


Tak jak wspomniałem w innym wątku mój Jazz po liftingu (kierunki w lusterkach, klima automatyczna itp.) zarejestrowano w Austrii w grudniu 2004 r., ale rok modelowy wg. VIN to 2005. Natomiast w dokumentach specyfikacyjnych które dostałem wraz z zakupem widnieje rubryka "EU-Genehmigung" (zatwierdzenie na terenie UE) i data 20.07.2004 r. czyli już wtedy musiała istnieć ta wersja.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 17:43
Temat postu:

lifting


Witam,

tak jak już wcześniej pisałem, lifting Jazza odbył się już w 2004 a nie 2005 roku, w ogłoszeniach już takie widywałem a oto dowód:

http://otomoto.pl/honda-jazz-zarejestrowany-klimatyzacja-C15695437.html

Zaznaczam tylko , że nie jestem właścicielem tego auta i nie promuje go w żaden sposób, chcę tylko na przykładzie tego ogólnie dostępnego ogłoszenia udowodnic swoje racje.(akurat tutaj wersja 1,2 ale widywałem 1,3 również z 2004r.)
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


To nie jest lift, to jest jakaś minimalna kosmetyka kolorów. Jazzy po lifcie mają zmienione światła przednie, kierunki w lusterkach no i całkowicie zmieniony kokpit, diodowe podświetlenie zegarów, kierownicę wielofunkcyjną + klima automatyczna.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 07:34
Temat postu:

lifting


Cytat:

Krzakoo napisał:
To nie jest lift, to jest jakaś minimalna kosmetyka kolorów. Jazzy po lifcie mają zmienione światła przednie, kierunki w lusterkach no i całkowicie zmieniony kokpit, diodowe podświetlenie zegarów, kierownicę wielofunkcyjną + klima automatyczna.


Witam,
Oczywiście co do definicji liftingu można sie spierać, ale wersja 1,2 właśnie tak się nieznacznie tylko zmieniła w stosunku do poprzednika(pisałem o tym parę wątków wcześniej, dużo bardziej widoczne zmiany przeszła wersja z silnikiem 1,3(1,4)).
Zwróć uwagę na zderzaki tego czarnego Jazza są identyczne jak w wersji 1,3 też po lifcie ale inne niż w twojej zielonej (jestem pewien że nie zostały zmienione na nowsze przez właściciela).
Dla jednych bedzie to lifting a dla innych tylko drobne zmiany kosmetyczne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 07:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


A zatem ja mam Jazza z początku 2004,bo u mnie deska rozdzielcza wygląda zupelnie inaczej niż na dołączonych zdjęciach...Klima ręczna,Cd bez Mp3 i bez AUX zaś auto sprowadzone zza Odry Smile ale i tak następny będzie Dżez Wink tylko nie najnowszy bo buda....BRRRRRR...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 20:59
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
kolega Jazzman napisał
Cytat:

Zdecydowanie trudniej odróżnić wersje 1,2 po lifcie od tej z przed liftu, oprócz zderzaków, zamka klapy i 5 zagłówka wyróżnia się jeszcze kolorem obwódki pokręteł nawiewów(po lifcie srebrna) no i przycisk podgrzewania lusterek powędrował z lewj str.regul. lust. na środek deski razem z podgrzewaniem tylnej szyby.

Skoro taka jest róznica miedzy jednym a drugim to prosze powiedziec mi co ja mam za cudo,Shocked
brak 5 zagłówka i zamka w klapie bagaznika,
jest nowy typ zderzaka, obwódki pokręteł nawiewów srebrne, przycisk podgrzewania lusterek z podgrzewaniem tylnej szyby razem na środku deski, klamki i kolor lusterek w kolorze nadwozia, AUX, regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach, AIR BAG x 2 albo 4 bo nigdzie nie pisze !! , ABS, ESP, wspomaganie kierownicy, centralny zamek, radio fabryczne CD, elektryczne szyby przednie, komputer, el. lusterka, el. reg. swiatła, klimatyzacja.
Mój jazz:
kupiony w Polsce w 2006r. 1.2 78 km sx-cool żeby się wiecej nie rozpisywać tu podaję link do fotek gdzie dokładnie widać co i jak: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99101&start=15 , listwy boczne, chlapacze, czujniki cofania, swiatła przeciw mgielne to zakup dodatkowy.

Moim skromnym zdaniem dokładnie wersje są opisane w VIN'ach danego auta.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


ESP nie masz, masz EPS. ;P Szczególik, ale denerwuje mnie, zwłaszcza, że wielu handlarzy daje to w opisie Jazzów. ;p
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Kedlaw07 masz typowego 1.2 sx-cool ja mam taką samą wersję [2005 r.] dwie poduchy elektryka przód , lusterka elektryka , klima manual itd. z tym że listwy boczne sam dokupiłem , wkurza mnie tylko jedno że auto jest rejestrowane na pięć osób a zagłówka piątego ni ma Evil or Very Mad
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 11:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


Honda Jazz 2005-2008 instrukcja obsługi PL-instrukcja obsługi, którą otrzymuje się przy zakupie auta.

http://www.megaupload.com/?d=X9XVPDXH
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 20:32
Temat postu:

Re: instrukcja napraw ksiązka


Cytat:

regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach, AIR BAG x 2 albo 4 bo nigdzie nie pisze !! , ABS, ESP, wspomaganie kierownicy, centralny zamek, radio fabryczne CD, elektryczne szyby przednie, komputer, el. lusterka, el. reg. swiatła, klimatyzacja.
Mój jazz:
kupiony w Polsce w 2006r. 1.2 78 km sx-cool żeby się wiecej nie rozpisywać tu podaję link do fotek gdzie dokładnie widać co i jak: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99101&start=15 , listwy boczne, chlapacze, czujniki cofania, swiatła przeciw mgielne to zakup dodatkowy.

Może niektóre wersje 1,2 dawały 5 zagłówek zqa dopłatą jako opcja, ciężko znaleśc taką wersję:

http://otomoto.pl/honda-jazz-jeden-wlasciciel-salon-rp-C12692821.html

nie jestem autorem tych zdjęc , nie promuje tego ata-ogólnie dostępne ogłoszenie
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 10:29
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam
forumowicz Jazzman napisał:
Cytat:
Kedlaw07 masz typowego 1.2 sx-cool ja mam taką samą wersję [2005 r.] dwie poduchy elektryka przód , lusterka elektryka , klima manual itd. z tym że listwy boczne sam dokupiłem

podobnie jak Ty gadzety do auta dokupiłem sam->post wczesniej. Teraz już wiem ze mam standardowego sx-cool 'a (u mnie prod. 2006, rej. 2007), mnie się nie zapytali czy chce zagłówek Shocked Natomiast mam różne oznaczenia na fakturze a inne na ksiazce serwisowej chodzi o literki Shocked
Cytat:
wkurza mnie tylko jedno że auto jest rejestrowane na pięć osób a zagłówka piątego ni ma
Nie wiem czy ilość zagłówków ma jakiś wpływ na typ rejestracji auta. Malucha rejestrowali na 4 osoby a zagłówków brak Smile

forumowicz Krzakoo napisał:
Cytat:
ESP nie masz, masz EPS. ;P Szczególik, ale denerwuje mnie, zwłaszcza, że wielu handlarzy daje to w opisie Jazzów. ;p

własnie: EPS - elektryczny system wspomagania kierownicy, szkoda że tego nie ma-> ESP - system elektronicznego regulowania dynamiki i toru jazdy. wiecej: http://opony.auto.com.pl/encyklopedia/encyklopedia_artykul.asp?IDartykul=9
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) instrukcja napraw ksiązka


W nowych Jazzach jest hondowskie ESP. W standardzie nawet. Ale to już wymogi UE ich do tego zmusiły.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 15:24
Temat postu:

Re: instrukcja napraw ksiązka


Cytat:

"Witam
forumowicz Jazzman napisał:
Cytat:
Kedlaw07 masz typowego 1.2 sx-cool ja mam taką samą wersję [2005 r.] dwie poduchy elektryka przód , lusterka elektryka , klima manual itd. z tym że listwy boczne sam dokupiłem "

To nie jest mój cytat, ja posiadam wersje 1,3 po lifcie, co do ESP to w Jazzie II generacji z lat 2004-2008 po lifcie też był montowany ale jako opcja(Honda nazywa to VSA). W wersjach z silnikiem 1,2 z VSA się nie spotkałem. Na rynek Polski niestety VSA nie był oferowany(Jazz II)a szkoda w trójce to już chyba standard.
Najłatwiej rozpoznać czy Jazz II(2004-2008r.) posiada VSA po prostokątnym klawiszu umieszczonym po lewej str. od zegarów-klawisz podobny do tego ze świateł awaryjnych tyle że innego koloru i nie tak wygięty z adnotacją VSA OFF. W momencie działania systemu pali się kontrolka na zegarach chyba jakiś trójkącik z wykrzyknikiem. Przy okazji pisałeś o dwupłaszczyznowej reg. kier. w Jazzie II była jednopłaszcz.(góra-dół, brak osiowej przód - tył, od siebie do siebie). W Jazzie III jest 2-płaszczyznowa reg. kier. ale nie jestem pewien czy we wszystkich wersjach czy tylko bogadszych.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 21:55
Temat postu:

instrukcja napraw ksiązka


Witam,
przepraszam, że tobie przypisałem cytat który rzeczywiście nie jest twój, ale forumowicza JAZZZ - tyle podobnych nickow Wink Jeżeli chodzi o kierownice to masz rację. Co do VSA to w wersjach 1.2 ich nie ma przynajmniej ja tego nie mam Crying or Very sad
Prośba do użytkownika JAZZZ, czy mógłbyś podać symbol kodowy modelu z ksiażki serwisowej ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System