Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasa1979

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biala, slaskie
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1999rok,Opel Meriva 1,4 XEP
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 00:59
Temat postu:

Porada w kupnie Hondy Jaaz


Witam wszystkich jestem tu nowy,jestem na kupnie Hondy Jaaz rok 2002-2003 i mam takie pytanko,no co zwrocic uwage przy kupnie tego modelu,czy sa jakies miejsca w karoseri zagrozone korozja,co sprawdzac w pierwszej kolejnosci,czy ten model ma jakies typowe niedomagania? Bardzo prosze wszystkich o odpowiedzi z gory bardzo dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 09:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Rdza raczej nie jest domeną tego samochodu, mam Jazza z 2003 i ani śladu rdzy (prócz dwóch małych zalążków pod lakierem na dachu, ale to akurat wina mojej mieściny, w której mieści się zakład chemiczny, który mi dach pochlapał kwasem ;/).

Koniecznie zajrzyj do wnęki na koło zapasowe. Jeśli znajdziesz tam jakiekolwiek ślady wilgoci lub po prostu stojącą tam wodę to na pewno masz nieszczelność na łączeniu blach z bagażnikiem (więcej znajdziesz w tym temacie, łącznie z moimi zdjęciami http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024 ). I teraz Twoja decyzja - jeśli będzie woda możesz nie brać lub później samemu naprawić problem, a to potraktować jako spory czynnik do negocjacji. Jeśli wody nie będzie to i tak koniecznie sprawdź łączenia blach w tych miejscach co na zdjęciach. Jeśli będą tam jakiekolwiek mikropęknięcia to niemal pewne jest, że woda się do bagażnika dostaje, a właściciel po prostu wytarł. Sprawdź też jeszcze dywan (pod dywanikami) od strony pasażerów - tam też woda się dostaje przez te szczeliny.

Ostrzegam przed tym bo sam się z tym zmagałem i jest to wada konstrukcyjna (znalazłem nawet na Facebooku ludzi z USA i Kanady, którzy mają ten problem i to ponoć też w nowych Jazzach). I choć problem błahy w naprawieniu (wystarczy trochę masy polimecośtam ;p) to jego diagnoza to masakra.

Sprawdź też płyn chłodzący czy jest w zbiorniczku, zagotuj go niech wentylator się włączy, jakiekolwiek wycieki ze zbiorniczka = samochód out.

Upewnij się, że łożyska nie buczą, szczególnie z tyły. Nie wierz właścicielowi jeśli Ci powie "już tego nie robiłem, kupi pan sobie łożysko". Jasne, możesz kupić, ale koszt piasty na tył to wydatek w granicach 500-600PLN (zamienników praktycznie nie ma, a jak są to w podobnych cenach).

ABS możesz też sprawdzić, rozpędź auto i zahamuj gwałtownie. Kontrolki również - ta od poduszki powinna zgasnąć później niż ta od ABSu i reszty. Jak gaśnie równo znaczy, że poduch nie ma.

Kup sobie też za 20PLN miernik lakieru, zawsze to sprzedającego nieco skrępuje, a Ty sprawdzisz blachy.

No i poczytaj tego bloga http://tylik.motogrono.pl/ skarbnica wiedzy nt. rynku aut używanych.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kasa1979

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biala, slaskie
Posiadane auto: Fiat Punto 1 1999rok,Opel Meriva 1,4 XEP
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Kolego bardzo ci dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,bardzo mi pomogles,bardzo duzo sie dowiedzialem z twojego postu,wielkie podziekowania i pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 14:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Nie ma problemu.

Szczerze powiedziawszy to akurat z samego postu dowiesz się tylko szczątkowych informacji. Po więcej wiedzy zapraszam na bloga, którego podałem, fajnych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć (i lepiej dowiedzieć się przed kupnem niż po ;p).
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 15:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


a jeśli jest możliwość, to czy warto jechać do ASO Hondy i podpiąć po kompa (sprawdzić czujniki, przebieg, kolizje itp - podobno do takich rzeczy ASO ma dostęp - jakaś baza danych)?. Właśnie się zastanawiam czy bulić w ASO pare stówek za taką diagnostykę czy ze znajomym mechanikiem, który ma do tego sprzęt to sprawdzić (?)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 15:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


A jeśli samochód nie był naprawiany w ASO to skąd ASO ma wiedzieć, że jest po kolizji? Odczyt z kompa wskaże tylko jakieś [cenzura]ółkowate błędy, szkoda bulić za to grubą kasę (chyba, że poza ASO jak mają sprzęt, będzie taniej).
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 16:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


no racja ale jak np. sprawdzę czy podłużnice są w przypadku gdy wiem, że auto miało stłuczkę z przodu? Na razie zakładam, że niegroźną bo poduszki nie wystrzeliły ale na kanał wypadałoby wjechać. A co np. katalizatorem? może już się kończy?
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


No sprawdzić zawsze warto, ba, nawet trzeba, w końcu rękawiczek nie kupujesz.

Ale gdzie to zrobisz to już zależy tylko do Ciebie. Ja bym raczej kasy na ASO nie wydawał. Z różnych powodów, ale głównym byłby brak zaufania do pracujących tam mechaników. Lepiej znaleźć zaufanego mechanika.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 08:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Jeżeli masz dobrego fachowca blacharza/lakiernika to ryzyko mniejsze, co do mechaniki jak wyżej.Choćby z tego forum odnośnie kłopotów z tym modelem można coś wywnioskować jakie ma wady, czy awarie.Samemu jak się nie ma pojęcia jak oceniać pewne rzeczy nie wiele to da.Samo aso może Ci sprawdzić numer VIN auta, przynajmniej poznasz co nieco historii auta, bo to, czy auto ma książki czy nie, to jest już jakaś pewność,ale nie do końca.Gorzej jak nie masz takowych speców typu jak wyżej wymieniłem, może wtedy rzeczoznawca?
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Krzakoo napisał:
No sprawdzić zawsze warto, ba, nawet trzeba, w końcu rękawiczek nie kupujesz.

Ale gdzie to zrobisz to już zależy tylko do Ciebie. Ja bym raczej kasy na ASO nie wydawał. Z różnych powodów, ale głównym byłby brak zaufania do pracujących tam mechaników. Lepiej znaleźć zaufanego mechanika.


a można jakoś sprawdzić jaki jest faktyczny przebieg? Ja np. mam na oku Jazz z 2004 i ma tylko 45.000 (wiadomo, że jest kręcony ale ciekawo jak bardzo) no i ma trochę zdartą i pękniętą nakładkę od hamulca (sprzęgło i gaz jest ok)
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Nie mam pojęcia czy można, szczerze wątpię, ale mogę się mylić. Komputer chyba tego nie wykaże.

Powiem Ci tak - po co Ci właściwie znać przebieg? Używane samochody nie mają przebiegu, mają stan licznika. ;P Ważne jest wszystko inne, jak działa, czy działa i dlaczego nie działa. ;P
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 08:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


No i po zawodach! Sprawdziłem autko i ... kupiłem Wink Super się prezentuje i super się jeździ - oby tylko się nie psuł (w końcu dlatego wybrałem Hondę). Swoją drogą to nie powiem, że Twoje (Krzakoo) porady nie były pomocne;D Thx
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


To cieszę się, że coś się przydało. Razz

Jak się jeździ ogółem samochodem dla kobiet? (moja luba ciągle mnie tym tyra XD, nie wiem czemu ;P).
Powrót do góry
HoCyl

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI 83KM 2004 / Toyota Yaris 1.0 VVT-i 69KM 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Krzakoo napisał:
To cieszę się, że coś się przydało. Razz

Jak się jeździ ogółem samochodem dla kobiet? (moja luba ciągle mnie tym tyra XD, nie wiem czemu ;P).


Etam dla kobiet Wink
co prawda jest jeden Jazz tylko dla kobiet - to Jazz w różowym kolorze ;D
jak dla mnie w sam raz - nie za mocny, nie za słaby, mało pali i 2 rowery do środka wpakujesz! czego więcej chcieć? Wink
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 22:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w kupnie Hondy Jaaz


Dla mnie też jest ok, bardziej praktycznego auta w tej klasie nie znajdę. Ale moja luba zawsze mówi, że to babskie auto. ;P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCR-V

31 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System