Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
Przeciez wszyscy mechanicy ze starej gwardii uwazaja ze przyczyna akcji z lozyskami w jazzach/vivikach nie ufo było przedluzenie interwalu wymiany oleju w skrzyni ze 60k na 120
Ale on mi dobrze i od serca przecież radzi. Że nie trzeba. Gdyby chcieli zarobić to już dawno by ze mnie kasę zdarli.

balek napisał:
Cytat:
Czy rzeczywiście nalanie oleju Hondy MTF-3 wiele zmieni (w porównaniu do innych olejów obecnych na rynku). Co takiego ma tej olej czego nie mają inne?
Nie wiem co mają te Hondy MTF-3 a inne tutaj o których jest mowa. Jednak ja w swoim przypadku zaleję tym oryginalnym olejem Hondy MTF-3, ponieważ taki jest zalecany.

Cytat:
Znalazłem olej MTF w internecie ale bez "3".
I jest coś napisane w szczegółach Question Podaj jakiegoś linka z tym MTF'em.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


balek napisał:
Czy rzeczywiście nalanie oleju Hondy MTF-3 wiele zmieni (w porównaniu do innych olejów obecnych na rynku). Co takiego ma tej olej czego nie mają inne? A i jeszcze jedno o co chodzi z tą "3" w nazwie. Znalazłem olej MTF w internecie ale bez "3".


mtf bez 3 to chyba taki z hapartsu z dystrybucji USA i dlatego nie ma cyfry 3

http://allegro.pl/olej-skrzyni-biegow-honda-mtf-2l-oem-nie-texaco-i4465049146.html

od dilera masz mtf-3

http://allegro.pl/oryginalny-olej-przekladniowy-honda-mtf-3-i4399659435.html

ale jak widać oryginal z dytrybucji europejskiej można kupic taniej Wink

http://allegro.pl/honda-mtf-3-mtf-olej-przekladniowy-1l-oem-oryginal-i4468128016.html
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


kedlaw07 napisał:
Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
Przeciez wszyscy mechanicy ze starej gwardii uwazaja ze przyczyna akcji z lozyskami w jazzach/vivikach nie ufo było przedluzenie interwalu wymiany oleju w skrzyni ze 60k na 120
Ale on mi dobrze i od serca przecież radzi. Że nie trzeba. Gdyby chcieli zarobić to już dawno by ze mnie kasę zdarli.

balek napisał:
Cytat:
Czy rzeczywiście nalanie oleju Hondy MTF-3 wiele zmieni (w porównaniu do innych olejów obecnych na rynku). Co takiego ma tej olej czego nie mają inne?
Nie wiem co mają te Hondy MTF-3 a inne tutaj o których jest mowa. Jednak ja w swoim przypadku zaleję tym oryginalnym olejem Hondy MTF-3, ponieważ taki jest zalecany.

Cytat:
Znalazłem olej MTF w internecie ale bez "3".
I jest coś napisane w szczegółach Question Podaj jakiegoś linka z tym MTF'em.


Waldi, na wymianie lozysk w skrzyni zarobią więcej niż na oleju Wink Ale zrobisz jak chcesz Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Witam,

pieta napisał;
Cytat:
Waldi, na wymianie lozysk w skrzyni zarobią więcej
Nie pytałem o wymianę łożysk bo na razie jest ok. Chyba że trzeba.
Moje pytanie dotyczyło wymiany oleju Wink

Mam takie pytanko:
Ile może leżeć taki olej po zakupie od daty ważności. Czyli do kiedy należy go zużyć. Mam na myśli butelkę zamkniętą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Już się kiedyś pytales. Wink Jak otwarta to w ciągu roku od otwarcia. Jak zamknieta to 3-5 lat maksymalnie chyba Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 21:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


pieta napisał:

mtf bez 3 to chyba taki z hapartsu z dystrybucji USA i dlatego nie ma cyfry 3

http://allegro.pl/olej-skrzyni-biegow-honda-mtf-2l-oem-nie-texaco-i4465049146.html

od dilera masz mtf-3

http://allegro.pl/oryginalny-olej-przekladniowy-honda-mtf-3-i4399659435.html

ale jak widać oryginal z dytrybucji europejskiej można kupic taniej Wink

http://allegro.pl/honda-mtf-3-mtf-olej-przekladniowy-1l-oem-oryginal-i4468128016.html


a czy ten sprzedawca X6MYY jest pewny? tzn. olej jest oryginalny?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 09:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


odpowiem ci w innym watku żeby tu nie smiecic Razz
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 23:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Ostatnio podczas lekkich mrozow slysze coraz czesciej dziwne odglosy dochodzace spod maski, tak jakby jakis kabel, moze raczej drut obijal sie o jakies elementy systemem wahadlowym czyli im wieksze nierownosci lub ostrzejszy zakret tym dzwiek wahniecia przewodu/drutu silniejszy i trwa dluzej. Patrzylem z gory silnika i nic niepokojacego nie widac. Mam wrazenie jakby dzwiek dobiegal bardziej z prawej strony. Podejrzewlem luzna rurke spryskiwacza pod nadkolem ale jeszcze tam nie zagladalem. Czy ktos spotkal sie juz z czyms podobnym?
Druga sprawa podczas chlodniejszych dni z chwila kiedy auto stoi na zaciagnietym recznym podczas wsiadania i wysiadania z auta z tylnej czesci zawieszenia dobiega skrzypienie. Kiedy auto stoi na tylko na biegu tych odglosow nie ma. Pytanie ktory element przesmarowac i czym najlepiej ?
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 09:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


jezeli wystepuje to tylko na mrozie to doszukiwalbym sie czegos innego niz drutu obijajacego sie, co ma temp. do tego?

a co do skrzypienia to raczej standard, nawet w nowych autach z salonu skrzypi, po prostu zaciskasz reczny na tarczach a jak wysiadasz to auto pracuje i zaskrzypi
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Ostatnio podczas lekkich mrozow slysze coraz czesciej dziwne odglosy dochodzace spod maski, tak jakby jakis kabel, moze raczej drut obijal sie o jakies elementy systemem wahadlowym czyli im wieksze nierownosci lub ostrzejszy zakret tym dzwiek wahniecia przewodu/drutu silniejszy i trwa dluzej. Patrzylem z gory silnika i nic niepokojacego nie widac. Mam wrazenie jakby dzwiek dobiegal bardziej z prawej strony. Podejrzewlem luzna rurke spryskiwacza pod nadkolem ale jeszcze tam nie zagladalem. Czy ktos spotkal sie juz z czyms podobnym?
Niestety nie mam w tym temacie żadnej teorii. Czy rurka spryskiwacza jest metalowa, a nie czasem plastykowa Question

Cytat:
Druga sprawa podczas chlodniejszych dni z chwila kiedy auto stoi na zaciagnietym recznym podczas wsiadania i wysiadania z auta z tylnej czesci zawieszenia dobiega skrzypienie. Kiedy auto stoi na tylko na biegu tych odglosow nie ma. Pytanie ktory element przesmarowac i czym najlepiej ?

n0rek napisał:
Cytat:
a co do skrzypienia to raczej standard, nawet w nowych autach z salonu skrzypi, po prostu zaciskasz reczny na tarczach a jak wysiadasz to auto pracuje i zaskrzypi

Robi się zimno a co za tym idzie metal się kurczy. Dlatego nie należy zaciągać w zimie hamulca ręcznego na maxa, ponieważ grozi to możliwością jego odblokowania, lub całkowitego zerwania linki. znam taki przypadek, bo widziałem jak szwagier naprawiał coś takiego - masakra.
Być może hamulec nie do końca ci odchodzi od klocków i dlatego słychać taki dźwięk, lub coś gdzieś tam wpadło i ociera.
Wystarczy, że ściągniesz koła i zatrudnisz drugą osobę do zaciągania i puszczania hamulca ręcznego. Niech trochę popracuje i sprawa się sama wyjaśni.

Natomiast co do smarowania to posmarowałbym jakimś smarem (miedziany, grafitowy, wd-40) linkę w pancerzu, tak jak się to robi w rowerach Wink
Jednak może być z tym problem bo fizycznie trzeba będzie trochę porozbierać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


jak masz tarcze hamulcowe z tylu to ostroznie z tematem, linka hamulca recznego w takim przypadku jest tylko oryginal i kosztuje niecale 600zl a sa dwie przypominam Smile

ja przez to przechodzilem latem ale na szczescie udalo mi sie to inaczej rozwiazac Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


Witam,

n0rek napisał:
Cytat:
jak masz tarcze hamulcowe z tylu to ostroznie z tematem, linka hamulca recznego w takim przypadku jest tylko oryginal i kosztuje niecale 600zl a sa dwie przypominam
Masz racje są dwie. Nie wiem czy tylko oryginały pasują. Być może jest produkowany jakiś zamiennik przez innego producenta spełniającego wszystkie normy.

Cytat:
ja przez to przechodzilem latem ale na szczescie udalo mi sie to inaczej rozwiazac
Czyli jak Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 12:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


n0rek napisał:
jezeli wystepuje to tylko na mrozie to doszukiwalbym sie czegos innego niz drutu obijajacego sie, co ma temp. do tego?

a co do skrzypienia to raczej standard, nawet w nowych autach z salonu skrzypi, po prostu zaciskasz reczny na tarczach a jak wysiadasz to auto pracuje i zaskrzypi


Mam tak samo, ale mam wrazenie ze na fabrycznych tarczach/klockach z tylu mniej skrzypiało. Na TRW slychac ze reczny zaciagniety Razz
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 12:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


kedlaw nie ma, niestety. Znajomy ma duza hurtownie czesci, szukalismy tez na tecdoc i nic, tylko oryginal, dzwonilem tez do haparts i to samo powiedzieli

linka od bebnowek rozni sie od tej tarczowej koncowka mocowania, w bebnowych jest taka kulka jakby a w tarczowych taki plastki prostokat z dziura w srodku Smile
druga zasadnicza roznica to taka ze jedna kosztuje 68zl a druga 568zl, kupilem linke do bebnowych i wyslalem razem z mocowaniem ze starej linki do goscia ktory takie rzeczy zakuwa.
dwa tygodnie czekania, 70zl linka, 100zl zakucie, 30zl wysylka i za 200zl mam taka sama linke jak za 600zl

dziala bez zarzutu poki co
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dzwięki


pieta napisał:
n0rek napisał:
jezeli wystepuje to tylko na mrozie to doszukiwalbym sie czegos innego niz drutu obijajacego sie, co ma temp. do tego?

a co do skrzypienia to raczej standard, nawet w nowych autach z salonu skrzypi, po prostu zaciskasz reczny na tarczach a jak wysiadasz to auto pracuje i zaskrzypi


Mam tak samo, ale mam wrazenie ze na fabrycznych tarczach/klockach z tylu mniej skrzypiało. Na TRW slychac ze reczny zaciagniety :P

Pieta u mnie na oryginalach nie bylo skrzypienia dlatego to pytanie. Mysle ze albo lepsze materialy w oryginale albo stopien ich zuzycia byl na tyle duzy ze slabiej reczny trzymal i przez to brak skrzypienia. Obecnie z tylu tarcze ATE z klockami Japanparts procz dzwiekow zlego slowa nie powiem, hamowanie bdb, tarcze wycierne rownomiernie po calej szerokosci.
Czyli jeden dzwiek mamy wyjasniony a co z drugim, jakies inne pomysly?
Waldek rurka spryskiwacza u mnie pomaranczowa wykonana z plastiku ale plastik w zimie twardnieje i dlatego podejrzenie w tym kierunku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System