Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 13:20
Temat postu:

1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Witam,
Posiadam Jazza 1.2 sx-cool 2006 jest w nim wbudowane Radyjko i Cd które mi fajnie działa Wink
Z tego co się zorientowałem to radio odtwarza tylko formaty CDA i max 26 utworów. Wiem bo robiłem (w nero) płytkę z moimi ulubionymi utworami.
Jest tam też jakieś wyjście/wejście AUX. Z tego co wiem to za pomocą AUX (wyjście/wejscie) można podłączyć jakieś urządzenia. W ASO powiedzieli mi ze mozna podłączyć np. MP3 lub Ipoda ?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów eksperymentował zcoś z tym wejsciem AUX ?
Proszę o informację.

Serdecznie pozdrawiam
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


http://allegro.pl/oryginalny-kabel-do-ipod-aux-in-mp3-jack-3-5mm-i1167852251.html

Kupujesz, podłączasz, słuchasz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 14:13
Temat postu:

1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Witam,
I to wszystko ?
A MP3 tez bedzie działać ?
W ASO powiedzieli mi że też urządzenie na USB mozna podłączyć
Shocked
tylko nie wiem jak ?
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 16:22
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


http://allegro.pl/kabel-aux-usb-jack-zlacze-aux-usb-jack-i1170081065.html

Pewnie tym.

Z jack-jack powinno działać, z jack-usb jakoś wątpię, ale kto ich tam wie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Pod aux (aux to wejście, nie wyjście) możesz podłączyć dowolne źródło dźwięku - mp3, ipoda, walkmana, kasprzaka na baterie itd. analogowo - tak jak w poście powyżej jeden koniec przewodu łączącego wpinasz w gniazdko słuchawek, a drugi pod aux radia. Tylko musisz wiedzieć jakie gniazdo jest w radiu, najczęściej 2xcinch na prawy i lewy kanał. Aux szukaj z tyłu radia albo może jest gdzieś wyprowadzone nie wiem jak jest w jazzie? Z usb już nie jest tak wesoło bo radio musi mieć układ który by odczytał zawartość pamięci więc jeśli nie ma standardowego gniazda usb na wierzchu to zapomnij
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 16:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 19:04
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


delek napisał:
Tylko musisz wiedzieć jakie gniazdo jest w radiu, najczęściej 2xcinch na prawy i lewy kanał. Aux szukaj z tyłu radia albo może jest gdzieś wyprowadzone nie wiem jak jest w jazzie?


Jest elegancko pod radiem: http://forum.donanimhaber.com/m_39638619/tm.htm

W starszych rocznikach w tym miejscu jest po prostu zaślepka.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


A dla starszych roczników (sprzed 2006 r.) instrukcja jak sobie zrobić własne połączenie AUX:

Kod:
http://www.hondafitjazz.com/audio.htm
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 11:50
Temat postu:

1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Witam,
bardzo serdecznie dziekuję za zainteresowanie w/w tematem.

Na tym zdjęciu od Krzakoo: http://forum.donanimhaber.com/m_39638619/tm.htm
pokazane jest jakieś gniazdo z kablem. Ja w tym miejscu mam zapalniczkę i obok pod klapką z napisem AUX wejście na małego jack'a.
Według tego linku który podał Krzakoo:
http://allegro.pl/oryginalny-kabel-do-ipod-aux-in-mp3-jack-3-5mm-i1167852251.html to wkładam jeden koniec w wejście małego jack'a 3,5 AUX w Jazzie a drugi w urządzenie np. I'POd'a.
Potem włączam radyjko przechodzę klawiszę na AUX i powinna myć słyszalna muzyka.
Jeżeli również do tego mojego gniazda jacka 3,5 można podłączyć również USB
http://allegro.pl/kabel-aux-usb-jack-zlacze-aux-usb-jack-i1170081065.html to z jednej strony w JAZZI'E w wejscie AUX wkładam kabel zakończony jackiem a z drugiej strony do wejścia USB
podłączam pod USB pendriva z muzyką.
Potem włączam radyjko przechodzę klawiszę na AUX i powinna być słyszalna muzyka z urządzenia USB.

Jeżeli wszystko będzie działać tak jak to opisałem to rozwiązuje problem.

Jednakże końcówka USB wygląda tak samo jak końcówka pendriva. Żeby go podłączyć należałoby zakupić przejściówkę wejscia USB na wejście na USB (jest coś takiego bo ostatnio kupowałem dla koleżanki do pracy, ja się spotkałem z dł. 1,5m.). Nie mylić z kablem przedłużacza dla USB.

Niepokoi mnie jednak inne stwierdzenie które napisał delek:
Cytat:
Z usb już nie jest tak wesoło bo radio musi mieć układ który by odczytał zawartość pamięci więc jeśli nie ma standardowego gniazda usb na wierzchu to zapomnij

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za zainteresowanie i przepraszam za długi post, ale chciałem dokładnie pokazać wagę mojego problemu. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów słuchał muzyki przez ten AUX ?
Proszę o informację.

Serdecznie pozdrawiam
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 14:13
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Ja tylko w Corsie słuchałem mp3 przez taką przejściówkę z kasetą na kablu i jackiem na końcu. Razz Do dziś nie mam pojęcia jakim cudem to działa (w końcu ta kaseta nie ma taśmy), ale działa. Więc tym bardziej kablem jack-jack powinno działać.

Z USB bym się nie bawił.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Czw 26 Sie 2010, 17:07
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Ta kaseta to adapter - podaje sygnał z playera bezpośrednio na głowicę magnetofonu, radio widzi go jako kasetę więc robi to co zwykle-odtwarza sygnał w głośnikach. Nie polecam. Wszelkich transmiterów FM też.
Jak w aucie aux jest na jack to kupno przewodu to groszowe sprawy i to będzie grać na pewno. Żadnych przejściówek na usb nie kupuj bo to nie będzie działać.
Gdyby rozbebeszyć słychawki tak żeby można było dotknąc przewodów językiem i dać głośność playera na max to poczuje się mrowienie - to są te śmieszne zygzaki które widać na oscyloskopie. AUX jedynie wzmacnia to mrowienie na tyle, żeby miało siłę poruszyć membrany głośników w aucie i już wszystko gra. A z usb nie idzie dźwięk tylko dane zapisane cyfrowo, łącznie z tagami ID3 (tytuł/wykonawca/album...). AUX takich rzeczy nie widzi Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


delek napisał:
Ta kaseta to adapter - podaje sygnał z playera bezpośrednio na głowicę magnetofonu, radio widzi go jako kasetę więc robi to co zwykle-odtwarza sygnał w głośnikach. Nie polecam. Wszelkich transmiterów FM też.


E tam, jak ktoś ma tylko kaseciaka w aucie, a chce posłuchać swoich mp3 to rozwiązanie jest dobre.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


No racja jak się inaczej nie da to każdy sposób będzie dobry chociaż jeśli kaseciak jest przyzwoity to na pewno ma wejście aux, a wtedy wybór podłączenia jest oczywisty. Sam mam w aucie magnetofon i póki co nawet nie myślę o CD bo ten mi gra super Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 20:23
Temat postu:

1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Witam,
serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Sprawdziłem działa połączenie AUX. Kupiłem kabel jacka 3,5 męski na jacka 3,5 męski tak jak poradziliście.
Ponieważ nie chciałem kupować mp3 żeby sprawdzić czy to zadziała, to kupiłem jeszcze przejściówkę na 2,5 i podłączyłem z jednej strony AUX a z drugiej telefon komórkowy. Końcówkę tą 2,5 włożyłem w gniazdo słuchawek. W telefonie pojawił się komunikat: słuchawki czy stojak multimedialny (jakoś tak). Przetestowałem na opcji słuchawki, a potem na tej drugiej opcji. Wszystko działa. Testowane na nokii E51. Jeszcze raz dziękuję za pomoc, i uważam że temat można zamknąć. Jak dla mnie Wink Chyba że coś jeszcze się wymyśli. Może jakiś system na pendriva z możliwością odtwarzania plików muzycznych. Muszę tylko popytać znajomych Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gupibelfer

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 '05
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 15:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Witam!

Wszystkie informacje o podłączaniu jacka do gniazda zmieniarki są SUPER!
Problem pojawia się niestety na samym początku, bo mam wersję Jazza z climatronikiem i za ch*iny nie potrafię zdjąć przedniego panelu, żeby się dostać do radia...
Znalazłem polecany opis ze zdjęciami tutaj:
Kod:
http://www.hondafitjazz.com/audio.htm

ale oczywiście, przy moim szczęściu zezowatem, zdjęcia pokazują jak zdjąć panel w wersji z ręczną klimatyzacją.
Wielokrotne próby samodzielnego dobrania się do konsoli kończyły się nurkowaniem w wysoce niewygodnej pozycji pod siedzeniami Sad, litrami wypoconych płynówConfused, pokaleczonymi palcami Mad i wyczerpaniem miesięcznego limitu brzydkich wyrazów Evil or Very Mad
Czy Ktoś z Życzliwych Użytkowników może mi powiedzieć jak wyciągnąć radio z tego plastiku?
Z góry dziękuję ja i moje palce...
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 28 Gru 2010, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) 1.2 sx-cool Radio-CD jak podłączyć AUX


Radio stanowi integralną część obudowy climatronika, nie wiem jak go wyciągnąć bo nie próbowałem ale wejdz na allegro tam sprzedają radia do Jazzów zadzwoń do gościa i zapytaj w jaki sposób on demontował, być może jest jeszcze jakaś śrubka podtrzymująca od środka obudowę, jak wyciągniesz ze schowka tą szufladę tak jak byś zmieniał filtr przeciwpyłkowy to zaglądnij może Ci się uda powodzenia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System