Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 10:25
Temat postu:

Wymiana żarówki.


Mam pytanie czy kto z Was wymienial zarowke w przedniej lewej (po stronie kierowcy) lampie.Jesli tak to proszeo o info jak to szybko zrobic bo nie wiem jak sie do tego zabrac. I czywiscie jakie tam sa zarowki. Very Happy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


H4.

Mi kolega wymienia przez nadkola, odczepia spinki, odgina nadkole i jakoś ręką już tam dłubie. W ASO wiem, że wymieniają jakoś od dołu na podnośniku.

P.S. Zawsze wymieniaj po dwie żarówki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


dlaczego wymieniac po 2szt?
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


michu19731 napisał:
dlaczego wymieniac po 2szt?

Dlatego, że jeżeli padła jedna to może niedługo paść druga, a że dostęp jest utrudniony więc za jednym razem warto zrobić to od razu.Pomyśl na żarówkami typu long life, starczają na b.długo.W jazzie odpinasz nad kołem fartuch z plastiku, potem ręką wędrujesz i szukasz osłony od żarówek, kołnierz zdejmujesz i reszta jak zwykle, ale łatwo nie ma , warto to zrobić za dnia, u mnie pierwsza wymiana obu żarówek to było coś kiela 40 min, potem już coś kiela 10-15 min.Moje aso nie kasowało mnie nic za to, ale ich podejrzałem mieli taki fajny przyrządzik do tego, coś ala szczypce.
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


robox Very Happy dobry jesteś Very Happy ja po lewej stronie wymieniłem(piana na ustach,żyły na szyi i skroni)ale nie dałem już rady założyc sprężynki Mad dostałem nerwa Wink i zostawiłem na gumie-na razie tak jeżdżę Evil or Very Mad a czemu dwie naraz?Bo ja w nieświadomości kupiłem na szybko w markecie,nie sprawdziwszy oznaczeń i teraz jedna świeci mi mocniej od drugiej...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 07:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile


Potwierdzam, w nowym Jazzie można samemu bez problemu wymienić obie żarówki przednie. Dostęp jest bardzo dobry Smile

ph.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Eee tam, kwestia wprawy Smile , ale łatwo nie było na początku.Co do tych philipsów - niezłe ale u mnie wytrzymały tylko pół roku, silvervision też coś około tego, a i gt 150 te coś kiela 3 miesiące i wg mnie świeciły tak samo mocno jak te DL.Ostatniej zimy tungsram +90% i 3 misiące tylko.Więc teraz jest oem (bilux chyba), a na zimę +30% i to wsio, po prostu szkoda kasy.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile


To ładnie Cię chcieli przyciąć. Mi w ASO z wymianą i regulacją wzięli 50PLN (co też jest sporo, zwłaszcza, że źle wyregulowali).

Co do żarówek - jeździłem praktycznie tylko na Phillipsach X-treme. Bardzo dobre żarówki, w nocy rewela, ale niestety pół roku i żarówka przepalona.

Teraz kupiłem Osram Nighbreaker, zobaczymy jak długo pociągną. Są 20PLN tańsze niż Phillipsy, a świecą równie dobrze.

A wszystko przez ten bzdurny przepis o jeździe na światłach całą dobę. Gdyby nie to, to nasze żaróweczki trzymałyby się dłużej.

Myślałem o zamontowaniu świateł dziennych, ale trochę mi szkoda 4 stówy wywalać. Wolę głośniki na tył wstawić (ktoś to robił btw?).
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Na tył tzn. gdzie? Jeżeli w drzwiach to instalka jest pociągnięta, wystarczy kupić głośniki, podłączyć i zamontować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System