Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 10:25
Temat postu:

Wymiana żarówki.


Mam pytanie czy kto z Was wymienial zarowke w przedniej lewej (po stronie kierowcy) lampie.Jesli tak to proszeo o info jak to szybko zrobic bo nie wiem jak sie do tego zabrac. I czywiscie jakie tam sa zarowki. Very Happy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


H4.

Mi kolega wymienia przez nadkola, odczepia spinki, odgina nadkole i jakoś ręką już tam dłubie. W ASO wiem, że wymieniają jakoś od dołu na podnośniku.

P.S. Zawsze wymieniaj po dwie żarówki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


dlaczego wymieniac po 2szt?
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


michu19731 napisał:
dlaczego wymieniac po 2szt?

Dlatego, że jeżeli padła jedna to może niedługo paść druga, a że dostęp jest utrudniony więc za jednym razem warto zrobić to od razu.Pomyśl na żarówkami typu long life, starczają na b.długo.W jazzie odpinasz nad kołem fartuch z plastiku, potem ręką wędrujesz i szukasz osłony od żarówek, kołnierz zdejmujesz i reszta jak zwykle, ale łatwo nie ma , warto to zrobić za dnia, u mnie pierwsza wymiana obu żarówek to było coś kiela 40 min, potem już coś kiela 10-15 min.Moje aso nie kasowało mnie nic za to, ale ich podejrzałem mieli taki fajny przyrządzik do tego, coś ala szczypce.
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


robox Very Happy dobry jesteś Very Happy ja po lewej stronie wymieniłem(piana na ustach,żyły na szyi i skroni)ale nie dałem już rady założyc sprężynki Mad dostałem nerwa Wink i zostawiłem na gumie-na razie tak jeżdżę Evil or Very Mad a czemu dwie naraz?Bo ja w nieświadomości kupiłem na szybko w markecie,nie sprawdziwszy oznaczeń i teraz jedna świeci mi mocniej od drugiej...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 07:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile


Potwierdzam, w nowym Jazzie można samemu bez problemu wymienić obie żarówki przednie. Dostęp jest bardzo dobry Smile

ph.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Eee tam, kwestia wprawy Smile , ale łatwo nie było na początku.Co do tych philipsów - niezłe ale u mnie wytrzymały tylko pół roku, silvervision też coś około tego, a i gt 150 te coś kiela 3 miesiące i wg mnie świeciły tak samo mocno jak te DL.Ostatniej zimy tungsram +90% i 3 misiące tylko.Więc teraz jest oem (bilux chyba), a na zimę +30% i to wsio, po prostu szkoda kasy.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile


To ładnie Cię chcieli przyciąć. Mi w ASO z wymianą i regulacją wzięli 50PLN (co też jest sporo, zwłaszcza, że źle wyregulowali).

Co do żarówek - jeździłem praktycznie tylko na Phillipsach X-treme. Bardzo dobre żarówki, w nocy rewela, ale niestety pół roku i żarówka przepalona.

Teraz kupiłem Osram Nighbreaker, zobaczymy jak długo pociągną. Są 20PLN tańsze niż Phillipsy, a świecą równie dobrze.

A wszystko przez ten bzdurny przepis o jeździe na światłach całą dobę. Gdyby nie to, to nasze żaróweczki trzymałyby się dłużej.

Myślałem o zamontowaniu świateł dziennych, ale trochę mi szkoda 4 stówy wywalać. Wolę głośniki na tył wstawić (ktoś to robił btw?).
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Na tył tzn. gdzie? Jeżeli w drzwiach to instalka jest pociągnięta, wystarczy kupić głośniki, podłączyć i zamontować.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No, o drzwi mi chodzi. A nie wiesz jakie głośniki tam wchodzą?
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


O ile pamięć mnie nie myli 165mm.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 19:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


A nie są jakieś niestandardowe? Czytałem gdzieś, że trzeba kupić specjalne nakładki, żeby zwykłe głośniki pasowały, ale nie wiem na ile to jest prawdą.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


O żadnych nakładkach nie słyszałem, chyba że chodzi o panele, no ale to się stosuje pod mocowanie głośnika (przeważnie z mdf-u) dla lepszej jego pracy.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 14:50
Temat postu:

wymiana żarówek


Witam,
info dla kolegi Krzakoo z tą wymianą rzeczywiście jest pewien problem, ja u siebie wymieniam sam muszę niestety sciągac koło i uchylac nadkole.Myślę że było to świadome zagranie producenta aby jego serwisy mogły na tym zarabiac. Jest jednak i na to sposób, otóż warto wyposażyc swoje auto w światła do jazdy dziennej LED tak jak ja to uczyniłem, rzadziej będziemy zmieniac żarówki na nowe a i alternator troche odpocznie, ponoc zmiejsza się też nieznacznie zużycie paliwa (ok. 0,2l/100km) ale mnie nie o to najbardziej chodziło(skomplikowana wymiana), plusem jest też fakt , iż nie musimy pamiętac o włączeniu świateł mijania bo posiadają one(nie wszystkie) automatyczny włącznik, po odpaleniu silnika same się włączają a gdy zmienimy przełącznikiem na mijania dzienne same gasną. Trzeba jednak zadbac o homologację, na kloszu musi by napis RL…i E… ,warto wspomniec o czym nie wszyscy wiedzą, iż tylne światła pozycyjne nie są obowiązkowe przy stosowaniu dziennych. Miałem kilka m-cy temu parę przygód z tymi światłami, mianowicie często łapała mnie policja ponieważ była to nowośc na rynku sprawdzali homologację ale nigdy mandatu nie dostałem(homologację posiadam), musiałem natomiast bardzo mocno tłumaczyc dlaczego nie mam zapalonych świateł z tyłu, aż dziw bierze że nasza drogówka nie zna obecnych przepisów, teraz już jest z tym lepiej bo więcej ludzi jeździ na dziennych i już nie łapią tak często do kontroli, za to czasem denerwuje mnie bardzo, jak ktoś jedzie za mną i mruga długimi żebym zapalił światła ale może to też z czasem minie jak się już przyzwyczają. Od przyszłego roku (02.2011) wszystkie nowo wyprodukowane auta będą musiały owe światła posiadac. Polecam te z 5 diodami-świecą naprawdę mocno i nawet w słoneczne dni są lepiej widzialne niż mijania. Na allegro koszt. ok 200zł
co do głośników, u mnie też ich z tyłu nie było ale kable mam pociągnięte, więc wystarczy zmierzyc średnice i montowac? ale tektóre z przodu naprawde dają radę-niezłe fabryczne audio no i plus za mp3
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Cytat:
nfo dla kolegi Krzakoo z tą wymianą rzeczywiście jest pewien problem, ja u siebie wymieniam sam muszę niestety sciągac koło i uchylac nadkole.Myślę że było to świadome zagranie producenta aby jego serwisy mogły na tym zarabiac.


Wystarczy odpowiednio skręcić koło, nie potrzeba go odkręcać. ;P

Diody do jazdy dziennej chciałem zamontować, ale szkoda mi kasy, a inwestycja szybko się nie zwróci.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 11:43
Temat postu:

światła dzienne led


Gwarantuje Ci Krzako że jeśli raz zapomnisz włączyc za dnia mijania i dorwie Cie drogówka to inwestycja szybko sie zwróci, w moim Jazzie z 2008 r musiałem po odpaleniu auta sam pamiętac o tym żeby przełącznikiem włączyc światła trzeba o tym pamiętac a wiadomo że czasem pamięc zawodzi. Przy ledach z wbudowanym automatycznym w przełącznikiem również włącznikiem ten problem znika, nie myślisz o tym po prostu jedziesz, przy okazji wolniej zużywa sie alternator-sprawdzona info.od elektryków samoch.z warsztatów. W momencie odpalania auta ledy już się świecą jeden z przewodów podłączyłem pod stacyjkę.
No chyba że dokonałeś przeróbki w swoim Jazzie i mijania zapalają Ci się po odpaleniu auta. Ja u siebie montowałem sam, zajęło mi to aż 6 godzin ale warto było akoszt z allegro z przesyłką ok 220 zł. chyba nie jest aż tak duży, instalacja nie jest aż taka trudna najwięcej czasu zajęła mi sama instalacja reflektorków ledowych bo tam ciasno w osłonie chłodnicy.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 11:48
Temat postu:

ledy dzienne


No i na żarówkach troche zaoszczędzisz !
Ważna rzecz bezpieczeństwo- w słoneczne dni twoje auto będzie lepiej widzialne z daleka przez osoby nadjeżdżające z przeciwka, te ledowe które posiadam na prawdę lepiej wida w słońcu niż mijania!
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Nie biorę pod uwagę mandatu. ;P Po mojej mieścinie na krótkich dystansach i tak jeżdżę bez świateł, już mnie nie raz policja mijała i olewali. ;P Latem mi nawet dwie żarówki na raz padły i przez tydzień tak śmigałem. Razz

Diody są fajne, pewnie bym je zainstalował gdyby nie brak kasy (samemu wolę się nie bawić bo rozwalę pół auta ;p). Mam teraz żarówki OSRAM Nightbreaker, jak będą tak samo mało żywotne jak Phillipsy to kupię jakieś LongLife i walić to. ;P
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam
Niestety wymiana żarówki to straszna kicha szczególnie
jesień zima ,ktoś miał głowę na karku.
Założyłem żarówki HELLA i od roku spokój .
Powrót do góry
skype status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No i OSRAMy padły (konkretniej lewa). Czas świecenia - ~4 miesiące. Stanowczo za krótko, o 2 miesiące krócej niż Philipsy.

Wracam więc do Filipków, ale tym razem kupiłem Night Guide, zobaczymy co z tego będzie. Zastanawiałem się nad Blue Vision, ale obawiam się nieco wieśniackiego, niebieskiego xenon efektu. ;/
Powrót do góry
Felype

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ford Mondeo '11 / Honda Jazz '05 1.2/ Łada 2106 '80
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Masakra z tą wymianą żarówek. Wczoraj się strasznie umęczyłem, kiedy już udało mi się wyciągnąć starą żarówkę i wsadzić na miejsce nową to został mi w ręku ten [cenzura] drucik. Koniecznie chciałem go spowrotem wsadzić na miejsce, jednak po ponad 2 godzinach się poddałem i żarówka siedzi na samej gumie. Może kiedyś jak mi się będzie chciało to zdejmę koło i spróbuję zamontować ten drucik.

Co do żarówek to polecam NARVA RANGE POWER WHITE 12V 60/55W, dają fajne białe i mocne światło, w drugim samochodzie świecą mi już prawie rok. Komplet H4 kosztuje ok. 30zł

Poniżej foto z telefonu, z lewej zwykła ori żarówka, z prawej Narva. W rzeczywistości nie jest tak niebiesko tylko biało, przekłamanie aparatu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam,

Ostatnio padła mi żarówka mijania(prawa), pare m-cy wcześniej lewa-wymieniłem wówczas tylko 1 ponieważ zaglądając przez klosz zauważyłem że były innej marki więc pomyślałem że poprzedni właściciel wymienił tylko jedną, tym razem postanowiłem wymienic obie.
Powiem tak wymiana to prawdziwa MASAKRA, łapy pokaleczone, wiele niecenzuralnych słów użytych jednym słowem totalna kicha.
Prawą jescze jakoś dałem radę w rozsądnym czasie ok 30minut ale samo uchylenie koła nie pomogło więc ściągnąłem poodpinałem plastykowe kołki do połowy nadkola i podwinołem je, swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyma owe nadkole i kołki bo trochę jednak taka praca je nadwyręża, kołki to pikuś bo chyba drogie nie są ale nadkole to już nie wiem?
W każdym razie zabrałem sie za drugie lewe koło i tutaj to totalna MASAKRA nie wiem jak w wersjach z przed liftu i 1.2 gdzie troche inne lampy ale u mnie denerwujące są te przewody w sztywnej platykowej otulinie, które nie wiedziec czemu są akurat na wprost żarówki i są mało elastyczne więc utrudniają bardzo dostanie się do samej żarówki. Jeszcze ta sprężynka nieszczęsna potrzymująca żarówkę-za 8 podejściem w końcu ją założyłem. Czas wymiany lewej 50 minut i pokaleczone ręce.
Tak sobie pomyślałem, że następnym razem wezme chyba jakieś wygięte szczypce-będzie łatwiej albo zlece usługę w serwisie-wołają sobie chyba nie tak dużo bo 30zł od klosza.
PS. Polecam żarówki H4 Bosch Xenon Blue polecane przez Poradnik "Auto Świat" świecą rewelacyjnie tyle że dośc drogie ok.30zł szt. dają bardzo jasne światło ale nie takie mocno niebieskie jak podróby xenonów-raczej bardziej białe z lekko jasnoniebieską poświatą, polecam-w nocy rewelka! . Swoją drogą ciekawe ile poświecą mam nadzieje że długo, tym bardziej że za dnia korzystam z dziennych led.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 00:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Cytat:
ściągnąłem poodpinałem plastykowe kołki do połowy nadkola i podwinołem je, swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyma owe nadkole i kołki bo trochę jednak taka praca je nadwyręża


Moje prawe już pękło. Razz

Ogółem gratulacje, mi się ten zabieg nie udał w ogóle, musiałem poprosić o pomoc kolegę. ;]
Powrót do góry
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 07:32
Temat postu:

Wymiana żarówki


Moje H4 night guide wytrzymały równo 15 m-cy a przynajmniej prawa. A producent kazał wymieniać co 2 lata. Chyba zdecyduję się na jakieś long life.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 11:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


W swoim oryginalne żarówki wytrzymały 3-lata najpierw spaliła się przednia prawa , oczywiście wymieniłem -czas operacyjny 50 min. i ogólnie co chwile szło ale-urwał itp. po następnym tygodniu siadła lewa , po nabraniu wprawy przy poprzedniej żarówce czas operacyjny skróciłem do 25 min. Kupiłem żarówki bosch i są to dopiero drugie żarówki w życiu jazza a mają już 2,5 roku Wink
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 15:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam,

Pozostaje nam tylko sie cieszyć z tego że są to H4 a nie H7, które przepalają się dużo szybciej.

PS. Do czego służą te wypustki w przednich lampach po bokach ( dotyczy wersji 1,2 lub 1,3 przed liftem-Jazz II ). Wie ktoś, bo chyba dodatkowych żarówek tam nie ma, a może odbija światło? czy tylko taki bajer?
Powrót do góry
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 10:52
Temat postu:

Wymiana żarówki


Wymieniłem żarówki na Osram Ultralife. Wymiana prawej na lewarku Hondy to max. 10 minut bez zdejmowania koła. Za to lewa to koszmar. Tuż za żarówką przebiega jakaś wiązka która utrudnia wyjęcie i włożenie żarówki. Zajęło mi to ok. 40 minut. A drucik jest konieczny ponieważ utrzymuje żarówkę stabilnie w reflektorze. Powodzenia
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 15:43
Temat postu:

Re: Wymiana żarówki


Cytat:
Antec2 napisał:
Wymieniłem żarówki na Osram Ultralife. Wymiana prawej na lewarku Hondy to max. 10 minut bez zdejmowania koła. Za to lewa to koszmar. Tuż za żarówką przebiega jakaś wiązka która utrudnia wyjęcie i włożenie żarówki. Zajęło mi to ok. 40 minut. A drucik jest konieczny ponieważ utrzymuje żarówkę stabilnie w reflektorze. Powodzenia


Gratulacje za rekordowy czas wymiany-w 10 min. to mi sie nigdy nie udało, masz zręczne rączki. Tak jak pisałem wcześniej następnym razem spróbuje z wygiętymi szczypcami, może się uda zbliżyc do twojego wyniku. Po prawej koło klosza miałem wężyk od spryskiwacza, który musiałem drugą ręką przytrzymywac bo przeszkadzał.


Ostatnio zmieniony przez Jazzman dnia Pią 17 Cze 2011, 10:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Przy okazji tego wątku chciałbym się o coś zapytać. Myślę, że to będzie najodpowiedniejszy topic do tego.
Posiadam Hondę Jazz 1.4 (automat-jeżeli to ma jakieś znaczenie Smile ).
Ostatnio zauważyłem, że spaliła mi się lewa przednia żarówka świateł postojowych. Z tego co czytam na tym forum- to tutaj głównie mówicie o światłach mijania.
Pytanie brzmi: czy wymiana przedniej lewej żarówki światła postojowego jest równie ciężka jak w przypadku świateł mijania?
Może ktoś wie jaką konkretnie mam zakupić nową żarówkę światła postojowego i zechciałby podzielić się tą wiedzą.
Liczę, że moje pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Smile
Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 16:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Musze panowie wyrazic wyrazy wspolczucia bo jak czytam jak rozwiazano problem wymiany zarowki w poprzednim jazzie to mnie krew zalewa. Dobrze ze w nowej generacji juz jest latwiej chociaz osoby z gruba dlonia tez moga miec problemy ale nie takie jak wy Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Z tą małą żaróweczką namęczysz się tak samo co przy wymianie normalnej , mnie nie świecą obie już od jakiś dwóch lat i mam to w nosie bo i tak nigdzie nie zostawiam auta na światłach ( chyba że chcesz potem szukać prądu na odpalenie ) , ogólnie latem będę się przymierzał do zrobienia sobie postojów w wypustkach bocznych w lampie mowa tu o diodowych Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 18:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Jeszcze nie zabrałem się za wymianę tej żarówki postojowej, a spaliła się także lewa od świateł mijania.. (w przeciągu kilku dni) Sad
Co myślicie o takiej:
http://www.marketelektryczny.pl/zarowki-samochodowe-h4-premium-philips-o_94_180.html
Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?
Nie do końca jestem pewien: czy do tego modelu Hondy ma być H4?

A teraz mam jeszcze pytanie z cyklu tych nie najmądrzejszych. (nie znam się)
Czy ta żarówka może służyć jako żarówka postojowa? będzie tam pasować?
Sprzedawca dał mi dwie takie same i nie zwróciłem na to uwagi w sklepie.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 08:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


cytat:
Flik77 napisał:
Jeszcze nie zabrałem się za wymianę tej żarówki postojowej, a spaliła się także lewa od świateł mijania.. (w przeciągu kilku dni) :(
Co myślicie o takiej:
http://www.marketelektryczny.pl/zarowki-samochodowe-h4-premium-philips-o_94_180.html
Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat?
Nie do końca jestem pewien: czy do tego modelu Hondy ma być H4?

A teraz mam jeszcze pytanie z cyklu tych nie najmądrzejszych. (nie znam się)
Czy ta żarówka może służyć jako żarówka postojowa? będzie tam pasować?
Sprzedawca dał mi dwie takie same i nie zwróciłem na to uwagi w sklepie.


Witam,

Jeśli chodzi o żarówke to na bank masz H4, a to że kupiłeś 2 to akurat dobrze bo zaleca się wymianę parami, no chyba że masz obie innej firmy i zakładane w różnym czasie(sprawdź przez klosz zazwyczaj widać marke producenta), istnieje duże prawdopodobieństwo że jeśli miałeś jednakowe to za kilka/kilkanaście dni ci sie druga również przepali a tak robisz 2 za jednym zamachem i na jakiś czas z głowy problem.
Co do marki i rodzaju żarówek to powiem ci tak, jeśli jeździsz sporo po zmroku to zainwestuj w dobre żarówki, np. o przedłużonym snopie światła(np. +30 czy +50%), lub typu long-life, te co podałeś nie są złe, ja mam Bosch Xenon blue i jestem zadowolony z nich, natomiast jeśli jeździsz tylko za dnia i tylko czasem po zmroku to szkoda kasy na te +...%, owszem świecą lepiej ale niestety krócej od zwykłch, coś za coś.
Jeśli jednak zdecydujesz sie na wymianę tylko 1 to drugą trzymaj w aucie może się przydać podczas kontroli policji jeśli cię złapią z jednym przepalonym(nie musisz przy policjańcie zmieniać wystarczy że pokażesz, że masz na zmianę - unikniesz mandatu), co do postojówek to są tam żarówki zazwyczaj 5-Watowe, tylko musisz pamiętać że nie standardowe(bez blaszkowej tuleji-same szkło z 2 drucikami).
Jeśli czytałeś wcześniejsze posty (Jazz II) to wiesz już że czeka cie niełatwe zadanie - powodzenia.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Cytat:
1 to drugą trzymaj w aucie może się przydać podczas kontroli policji jeśli cię złapią z jednym przepalonym(nie musisz przy policjańcie zmieniać wystarczy że pokażesz, że masz na zmianę - unikniesz mandatu


To już nieaktualne, nie ma obowiązku wożenia ze sobą żarówek.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 17:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No i chyba nie było, ale z tego co wiem to ta zasada dalej obowiązuje: jak masz zamienne i potrafisz wymienić je na miejscu to policjanci nie wlepią Ci mandatu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 08:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam,

Ja zawsze woże ze sobą różne żarówki na zapas w aucie, nigdy nic nie wiadomo, trafi sie czepliwy gliniarz mandat dostaniemy a tak przynajmniej mamy argument w ręku do obrony, oczywiście nie wyobrażam sobie sytuacji wymiany żarówki przy policjańcie tym bardziej w zimie przy mrozie, myśle że jak się mu pokaże jaki jest dostęp do żarówki od strony maski (i pokaże zapas.żar.) to zrozumie i obejdzie sie na pouczeniu.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 16:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Nie mogą Ci dać mandatu bo w wielu autach bez podjechania do serwisu wymienić żarówki się po prostu nie da.
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Flik77- Ja mając dośc,pojechałem do serwisu Hondy(Wrocław)i tam za wymianę górnej,razem z żarówką zapłaciłem 25 zł.Może warto byś zapytał u siebie?
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Jestem już po wymianie. Robił mi to znajomy mechanik samochodowy-wszystko ok. Smile
Nie było mnie przy wymianie, ale mówił, że cholernie ciężko wsadzić tę nową.
Czy wy przy wymianie lewej żarówki światła mijania też musieliście wyciągać akumulator?
Z tego co czytałem, to kilka osób pisało o ściąganiu koła/nadkola, ale żeby akumulator... Smile
PS. Najbliższe ASO Hondy jest ok 80 kilometrów od miasta w którym mieszkam.
Trochę głupio z powodu spalonej żarówki robić 160 km w obie strony. Smile
Powrót do góry
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 16:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Mam pytanie może jest możlowosć łatwego wyciągnięcia lampy? Było by chyba prosciej tylko jak jest ktos próbował?
Powrót do góry
gadu-gadu
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Eryk1 napisał:
Mam pytanie może jest możlowosć łatwego wyciągnięcia lampy? Było by chyba prosciej tylko jak jest ktos próbował?

Żeby odkręcić reflektor ,trzeba odkręcić zakole i zdjąć zderzak .
Pod zderzakiem są dolne śruby od reflektora.Wybór jest prosty-od zakola.
Powodzenia
Powrót do góry
skype status
stuwa23

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: jazz II poj.1.2
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 19:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


tak z tą wymianą to fatalna sprawa. Najgorsza jest strona lewa choć i prawa dam się nam we znaki. Ja podnoszę na lewarku przód aż karoseria pójdzie w górę kołoa nie odkręcam odpinam kilka spinek (tych najbliższych relfektora) odchylam nadkole świece lampką oblukam a później to już tylko macanka zero widoczności lewa zajęła mi jakieś 45 minut. Ciężko jest wyjąć H4 z pod spinki i w drugą stronę to samo. Postojowe są o tyle łatwiejsze do wymiany bo owej spinki- drucika nie ma.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dewas

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Błękitna Jazzunia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Ale by wymieniać dwie żarówki od razu, bo może się przepalić kiedyś druga jest poważną bzdurą. Albo że jedna pali się bardziej niż druga. Jak się kupuje tej samej firmy to nie ma opcji by taka sytuacja miała miejsce.

Wypala się jedna wymieniasz jedną, pamiętając jaka była wcześniej. Co nie zmienia faktu, że te gumki przy nadkolu są jednorazowe:)
_________________
Honda Jazz 1.4, 220tys. na liczniku
Powrót do góry
gadu-gadu
cacek

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: jazz, 1.4, 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 14:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Wymiana przedniej prawej żarówki w ASO Rzeszów: czas wymiany 5 minut, z nadkola, po omacku, koło skręcone na zewnątrz, bez podnoszenia auta. Koszt: żarówka chyba 15 zł, robocizna zero. polecam
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 10 Maj 2011, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Prawa to pikuś, zerknij sobie za lewe nadkole i zobacz,jak wiązka elektryczna pięknie przeszkadza w wymianie żarówki. Jednak przy odrobinie wprawy i zatrudnieniu obu rąk, wymiana sprowadza się do ok. 15tu minut
Powrót do góry
sta

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gůrny Ślůnsk
Posiadane auto: JAZZ'11 komarek 1,2
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 12:43
Temat postu:

swiatła dzienne dla rocznika '11


Mimo, ze to modyfikacja to w tym temacie więcej na ten temat stad tu moje pytanie:

czy macie/widzieliście jakiegoś Jazza z nowym przednim zderzakiem z zamontowanymi światłami do jazdy dziennej?
IMHO nie mam miejsca gdzie to zamontować ale może ktoś ma dobry pomysł...
Cytat:
Dodatkowo modyfikacje przednich i tylnich zderzaków pozwoliły na ograniczenie oporu powietrza przepływającego wokół nadwozia oraz turbulencji z tyłu pojazdu, a w efekcie - na zmniejszenie zużycia paliwa.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 13:22
Temat postu:

Re: swiatła dzienne dla rocznika '11


sta napisał:
Mimo, ze to modyfikacja to w tym temacie więcej na ten temat stad tu moje pytanie:

czy macie/widzieliście jakiegoś Jazza z nowym przednim zderzakiem z zamontowanymi światłami do jazdy dziennej?
IMHO nie mam miejsca gdzie to zamontować ale może ktoś ma dobry pomysł...
Cytat:
Dodatkowo modyfikacje przednich i tylnich zderzaków pozwoliły na ograniczenie oporu powietrza przepływającego wokół nadwozia oraz turbulencji z tyłu pojazdu, a w efekcie - na zmniejszenie zużycia paliwa.


Witam,
Osobiście nie widziałem, ogólnie to ciężko bedzie tam wcisnąć, może spróbuj po skosie bardziej pionowo, albo kup krótsze te 4 diodowe albo okrągłe i tuż przy tablicy rej. w gornej części wlotu pow.w chłodnice( odległość między jedną a drugą to min 60cm ale ciężko bedzie). W poprzedniku było łatwiej. Jak sam zamontujesz to co z gwarancją na elektryke-pytałeś ? Ogólnie to wszystkie nowe auta od lutego 2011 powinny posiadać światła do jazdy dziennej ale Honda zastosowała pewien trik, otóż na auta z 2011roku mają homologację z 2010r i dlatego nie muszą owych świateł posiadać, sprytne co???
Powrót do góry
sta

Dyskutant



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gůrny Ślůnsk
Posiadane auto: JAZZ'11 komarek 1,2
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


pytalem w ASO - moga mi zamontowac
tylko nawet kierownik warsztatu stwierdzil,
ze wlasnie w nowych jest problem gdzie

a z ta homologacja to wiedzialem Sad
ale ogolnie to model '08 z facelifting wiec 'prawo nie dziala wstecz'
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
blakot

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 19:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


wymiana w ASO Gliwice; 20 zł od H4 i 5 zł od postojowych (przód), czas oczekiwania ok 30 minut
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System