Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 10:25
Temat postu:

Wymiana żarówki.


Mam pytanie czy kto z Was wymienial zarowke w przedniej lewej (po stronie kierowcy) lampie.Jesli tak to proszeo o info jak to szybko zrobic bo nie wiem jak sie do tego zabrac. I czywiscie jakie tam sa zarowki. Very Happy
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


H4.

Mi kolega wymienia przez nadkola, odczepia spinki, odgina nadkole i jakoś ręką już tam dłubie. W ASO wiem, że wymieniają jakoś od dołu na podnośniku.

P.S. Zawsze wymieniaj po dwie żarówki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michu19731

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


dlaczego wymieniac po 2szt?
Powrót do góry
komunikator tlen - status
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


michu19731 napisał:
dlaczego wymieniac po 2szt?

Dlatego, że jeżeli padła jedna to może niedługo paść druga, a że dostęp jest utrudniony więc za jednym razem warto zrobić to od razu.Pomyśl na żarówkami typu long life, starczają na b.długo.W jazzie odpinasz nad kołem fartuch z plastiku, potem ręką wędrujesz i szukasz osłony od żarówek, kołnierz zdejmujesz i reszta jak zwykle, ale łatwo nie ma , warto to zrobić za dnia, u mnie pierwsza wymiana obu żarówek to było coś kiela 40 min, potem już coś kiela 10-15 min.Moje aso nie kasowało mnie nic za to, ale ich podejrzałem mieli taki fajny przyrządzik do tego, coś ala szczypce.
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


robox Very Happy dobry jesteś Very Happy ja po lewej stronie wymieniłem(piana na ustach,żyły na szyi i skroni)ale nie dałem już rady założyc sprężynki Mad dostałem nerwa Wink i zostawiłem na gumie-na razie tak jeżdżę Evil or Very Mad a czemu dwie naraz?Bo ja w nieświadomości kupiłem na szybko w markecie,nie sprawdziwszy oznaczeń i teraz jedna świeci mi mocniej od drugiej...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 19:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 23 Sie 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 07:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile


Potwierdzam, w nowym Jazzie można samemu bez problemu wymienić obie żarówki przednie. Dostęp jest bardzo dobry Smile

ph.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Eee tam, kwestia wprawy Smile , ale łatwo nie było na początku.Co do tych philipsów - niezłe ale u mnie wytrzymały tylko pół roku, silvervision też coś około tego, a i gt 150 te coś kiela 3 miesiące i wg mnie świeciły tak samo mocno jak te DL.Ostatniej zimy tungsram +90% i 3 misiące tylko.Więc teraz jest oem (bilux chyba), a na zimę +30% i to wsio, po prostu szkoda kasy.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Genzo_w napisał:
Mi dzisiaj padla zarowka w nowym jazzie i w ASO mi krzykneli 100 zł za robocizne bo mowili ze trzeba nadkola zdejmowac itp a ze nie mialem za duzego wyboru to sie zgodzilem. Przyjezdzam po samochod i sie okazalo ze zaplacilem 45zł bo sie pomylili i w nowym jazzie nie ma juz takich dziwnych kombinacji Smile
Zaroweczki ktore zakupilem to Philips Nightguide - maja sporo pozytywnych opinii Smile jak przetestuje w nocy to napisze swoje wrazenia Smile


To ładnie Cię chcieli przyciąć. Mi w ASO z wymianą i regulacją wzięli 50PLN (co też jest sporo, zwłaszcza, że źle wyregulowali).

Co do żarówek - jeździłem praktycznie tylko na Phillipsach X-treme. Bardzo dobre żarówki, w nocy rewela, ale niestety pół roku i żarówka przepalona.

Teraz kupiłem Osram Nighbreaker, zobaczymy jak długo pociągną. Są 20PLN tańsze niż Phillipsy, a świecą równie dobrze.

A wszystko przez ten bzdurny przepis o jeździe na światłach całą dobę. Gdyby nie to, to nasze żaróweczki trzymałyby się dłużej.

Myślałem o zamontowaniu świateł dziennych, ale trochę mi szkoda 4 stówy wywalać. Wolę głośniki na tył wstawić (ktoś to robił btw?).
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Na tył tzn. gdzie? Jeżeli w drzwiach to instalka jest pociągnięta, wystarczy kupić głośniki, podłączyć i zamontować.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No, o drzwi mi chodzi. A nie wiesz jakie głośniki tam wchodzą?
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


O ile pamięć mnie nie myli 165mm.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 19:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


A nie są jakieś niestandardowe? Czytałem gdzieś, że trzeba kupić specjalne nakładki, żeby zwykłe głośniki pasowały, ale nie wiem na ile to jest prawdą.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


O żadnych nakładkach nie słyszałem, chyba że chodzi o panele, no ale to się stosuje pod mocowanie głośnika (przeważnie z mdf-u) dla lepszej jego pracy.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 14:50
Temat postu:

wymiana żarówek


Witam,
info dla kolegi Krzakoo z tą wymianą rzeczywiście jest pewien problem, ja u siebie wymieniam sam muszę niestety sciągac koło i uchylac nadkole.Myślę że było to świadome zagranie producenta aby jego serwisy mogły na tym zarabiac. Jest jednak i na to sposób, otóż warto wyposażyc swoje auto w światła do jazdy dziennej LED tak jak ja to uczyniłem, rzadziej będziemy zmieniac żarówki na nowe a i alternator troche odpocznie, ponoc zmiejsza się też nieznacznie zużycie paliwa (ok. 0,2l/100km) ale mnie nie o to najbardziej chodziło(skomplikowana wymiana), plusem jest też fakt , iż nie musimy pamiętac o włączeniu świateł mijania bo posiadają one(nie wszystkie) automatyczny włącznik, po odpaleniu silnika same się włączają a gdy zmienimy przełącznikiem na mijania dzienne same gasną. Trzeba jednak zadbac o homologację, na kloszu musi by napis RL…i E… ,warto wspomniec o czym nie wszyscy wiedzą, iż tylne światła pozycyjne nie są obowiązkowe przy stosowaniu dziennych. Miałem kilka m-cy temu parę przygód z tymi światłami, mianowicie często łapała mnie policja ponieważ była to nowośc na rynku sprawdzali homologację ale nigdy mandatu nie dostałem(homologację posiadam), musiałem natomiast bardzo mocno tłumaczyc dlaczego nie mam zapalonych świateł z tyłu, aż dziw bierze że nasza drogówka nie zna obecnych przepisów, teraz już jest z tym lepiej bo więcej ludzi jeździ na dziennych i już nie łapią tak często do kontroli, za to czasem denerwuje mnie bardzo, jak ktoś jedzie za mną i mruga długimi żebym zapalił światła ale może to też z czasem minie jak się już przyzwyczają. Od przyszłego roku (02.2011) wszystkie nowo wyprodukowane auta będą musiały owe światła posiadac. Polecam te z 5 diodami-świecą naprawdę mocno i nawet w słoneczne dni są lepiej widzialne niż mijania. Na allegro koszt. ok 200zł
co do głośników, u mnie też ich z tyłu nie było ale kable mam pociągnięte, więc wystarczy zmierzyc średnice i montowac? ale tektóre z przodu naprawde dają radę-niezłe fabryczne audio no i plus za mp3
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

35 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System