Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 14:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Sylpete napisał:
Poza tym jakoś łaskawiej spoglądam na LEDowe światła do jazdy dziennej...


Szczerze polecam - ogromna wygoda, zwłaszcza w jeździe po mieście kiedy często trzeba wsiadać i wysiadać.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 17:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


założyłem ledy jazdy dziennej tylko i wyłącznie po to aby rzadziej wymieniać żarówki H4. jak mam do wyboru jeździć na ledach i mieć spokój albo wymieniać żarówki to wybieram ledy. o ile wymiana H4 w lato gdy jest jasno i sucho to nic nadzwyczajnego ale w zimę na mokro w śniegu i przy -20 stopniach rwać nadkole to już masochizm
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 19:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


cyberbrat napisał:
założyłem ledy jazdy dziennej tylko i wyłącznie po to aby rzadziej wymieniać żarówki H4. jak mam do wyboru jeździć na ledach i mieć spokój albo wymieniać żarówki to wybieram ledy. o ile wymiana H4 w lato gdy jest jasno i sucho to nic nadzwyczajnego ale w zimę na mokro w śniegu i przy -20 stopniach rwać nadkole to już masochizm
Ano właśnie. Jeśli wymiana żarówki w słoneczny, ciepły dzień, bez presji i spinania się zajmuje kupę czasu i kończy się na pokaleczonych po łokcie rękach i piętrowych przekleństwach - to wymiana w zimną, deszczową noc na środku jakegoś pustkowia niezawodnie musi się skończyć zamienieniem się w grzyb atomowy Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 10:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Tak sobie pozwolę o coś zapytać-nie do końca o żarówkach, ale nie wiem w którym topicu mógłbym umieścić pytanie- ten chyba jest najbliższy. Smile

Czy nie odnosicie wrażenia, że skok przełącznika kierunkowskazu jest w Jazzie nieco przykrótki (chodzi o tego starszego jeża)?
Chcę skręcić w lewo/prawo. Daję migacz i kręcę kierownicą, a po pokonaniu skrętu koło kierownicy ustawiam do jazdy na wprost.
Właśnie podczas tego odkręcania kierownicy mam wrażenie, że migacz jest ciut za wcześnie wyłączany- zwłaszcza gdy zmieniam pas jakoś mnie to lekko wkurza .
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


witam. Czy ktos ma jakiś pomysł jak wsadzić spowrotem na swoje miejsce spinke/drucik ktory utrzymuje żarówkę w kloszu - spinka spadła podczas wymiany żarówki h4 i nie mam już głowy jak by ja tam umiejscowić Smile dodam ze jest to lewa strona od kierowcy (z prawej jest chyba latwiej)
nie chcialbym zdejmowac zderzaka i wyciagac lampy a meczylem sie z tym z ponad 2h i nic - poległem. pzdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zarowki


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
Czy ktos ma jakiś pomysł jak wsadzić spowrotem na swoje miejsce spinke/drucik ktory utrzymuje żarówkę w kloszu - spinka spadła podczas wymiany żarówki h4 i nie mam już głowy jak by ja tam umiejscowić Smile dodam ze jest to lewa strona od kierowcy (z prawej jest chyba latwiej)
nie chcialbym zdejmowac zderzaka i wyciagac lampy a meczylem sie z tym z ponad 2h i nic - poległem. pzdr


Nie ma potrzeby ściągania zderzaka, Exclamation Exclamation Wystarczy że postawisz auto na podnośniku i tam spokojnie możesz sobie wymienić żarówkę od spodu Exclamation Exclamation
Widziałem jak w ASO to robią.
Przy okazji wymień od razu dwie żarówki, bo za jakiś czas padnie ci ta druga i znowu będziesz się musiał męczyć. Ja tak już dwa razy wymieniałem żarówki w ASO. Kupiłem u nich te H4.
Ale zrobisz jak będziesz uważał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 12:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


żarówkę wymieniłem z lewej (z prawej strony 1 miesiąc temu), problem jest w tym ze ten drucik co ja trzyma mi spadł i nie mogę go tam wsadzić -narazie tylko włożyłem żarówkę i gumę i podłączyłem, tj z lewej strony od kierowcy ale musze to zrobic tak jak ma byc Wink - ps. udało się ale bez wyciągnięcia reflektora się nie obyło pzdr
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 03 Lip 2013, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zarowki


kedlaw07 napisał:
Witam,

Nie ma potrzeby ściągania zderzaka, Exclamation Exclamation Wystarczy że postawisz auto na podnośniku i tam spokojnie możesz sobie wymienić żarówkę od spodu Exclamation Exclamation


Eee tam Smile Ściągnięcie zderzaka nie jest takie trudne, trzeba tylko poodpinać trochę spinek (te boczne ostrożnie, żeby nie uszkodzić zaczepów). Jak ktoś nie ma dostępu do podnośnika i nie chce się męczyć z wymianą obu żarówek to jest to najszybszy sposób - można się w pół godziny zmieścić.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zarowki


Witam,

Marc napisał;
Cytat:
Eee tam Smile Ściągnięcie zderzaka nie jest takie trudne, trzeba tylko poodpinać trochę spinek (te boczne ostrożnie, żeby nie uszkodzić zaczepów). Jak ktoś nie ma dostępu do podnośnika i nie chce się męczyć z wymianą obu żarówek to jest to najszybszy sposób - można się w pół godziny zmieścić.
Ja trochę inaczej podszedłem do tego problemu. Mam AC i tam jest napisane że mają mi również wymienić żarówkę. Nie zależnie gdzie się będę znajdował, czy w trasie czy pod domem.
Od siebie do ASO mam około 2,5 km.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


z niepokojem czytałem do tej pory ten temat.. opisywane meki na temat wymiany zarowki nie dawaly mi spać wiec zadecydowalem ze jesli taka sytuacja sie stanie to pojade do ASO lub innego partacza by zajal sie sprawa..
niestety.. zarowka padla (jak to zazwyczaj bywa) w najmniej oczekiwanym momencie, noc, swieta, ASO pozamykane i inne szarlatany nieczynne, a jehcac trzeba..
trzebabylo samemu walczyc Smile
chetnie wzialbym long-life... ale na pobliskiej stacji wybor mocno ograniczony... zwyczajna, najprostsza zarowka w ponadprzecietnej cenie Smile

zarowka padla od strony pasazera - to chyba ta latwiejsza..
odpinam spinki, odchylam nadkole - dobrze ze latareczka byla..
mniej wiecej widzialem gdzie chce sie dostac.. ale w momencie kiedy jedna reka trzymam latarke, drugo wpycham zeby rozlaczyc ustrojstwa i wymienic zarowke nie bardzo bylo juz miejsca na wzrok - tutaj wszystko szlo po omacku... najpierw spojrzenie co gdzie jest a potem reka szuka tego co wczesniej oko widzialo..
czas operacyjny.. nie wiem.. nie mierzylem .. tak na oko 30 min.
w zasadzie zadnych wiekszych obrazen (brak jakichs tam ran czy naciec) ale.. upapralem sie jak jakis gornik.. wiec jesli macie zalozony garnitur Hugo Bosa za 3 tysiace.. to warto przekalkulowac czy nie lepiej se dac spokoj i zaplacic mandat Very Happy - w kazdym razie naprawde idzie sie umorusac konkretnie..
nie wiem.. moze wina tego ze to pierwszy raz, w nocy..
no ale co zrobic.

przyznaje jednak racje tym ktorzy twierdza ze ten element akurat japonczkom nie wyszedł
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


dlatego polecam światła LED do jazdy dziennej ,mniej jeżdżenia na normalnych światłach i rzadziej wymieniane żarówki
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 17:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


cyberbrat napisał:
dlatego polecam światła LED do jazdy dziennej ,mniej jeżdżenia na normalnych światłach i rzadziej wymieniane żarówki


no to byloby jakies rozwiazanie..
ale
jaki jest koszt inwestycji? i pytanie czy to faktycznie sie zwroci ?
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 18:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


nie warto kupować tanich świateł LED taki limit to sto parę złotych. najlepiej firmowe Philips itp... reszta wypali się po pół roku używania.

dla mnie cena jednostkowa nie była ważna .. bo na ile wycenić 30 minut zabawy na ślepo w nocy i na mrozie wymieniając żarówki przy okazji łamiąc nadkola lub zaczepy??


dla mnie sto parę plus założenie też ze stówę warte jest tego aby się nie męczyć za często po łokieć w nadkolu
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
jeremy

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Civic VIII 1.8, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 20:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Krzakoo napisał:

Co do żarówek - jeździłem praktycznie tylko na Phillipsach X-treme. Bardzo dobre żarówki, w nocy rewela, ale niestety pół roku i żarówka przepalona.

Teraz kupiłem Osram Nighbreaker, zobaczymy jak długo pociągną. Są 20PLN tańsze niż Phillipsy, a świecą równie dobrze.


Miałem Nightbreakery - wytrzymały pół roku. Teraz używam żarówek Tungsram Megalight Plus. 1,5 roku bez wymiany! Właśnie wczoraj minęło te 1,5 roku Wink Blisko godzinę bawiłem się z wymianą (może przez to, że miałem "komplecik", czyli postojówkę też wymieniałem : shock : ). Ten patent rzeczywiście Japończykom nie wyszedł... Na szczęście w nowych Jazzach już nie ma tego problemu

Krzakoo napisał:

Myślałem o zamontowaniu świateł dziennych, ale trochę mi szkoda 4 stówy wywalać.


Między innymi dlatego, że tak trudno wymienić żarówki, zamontowałem sobie światła do jazdy dziennej. Kosztowały mnie 200 zł (Vertex 506HP - montowałem samodzielnie). Jestem z nich zadowolony - bardzo fajnie świecą. No i nie trzeba pamiętać o konieczności włączenia świateł Smile Oczywiście, w warunkach normalnej przejrzystości powietrza Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Sty 2014, 11:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zarowki


Witam,

w moim jazziku wymieniałem jak na razie tylko raz żaróweczki. Z oryginalnych na jakieś z ASO. Producenta nie znam bo do nich pojechała moja połowica, ale coś mi się po głowie kołacze że jakieś tureckie czy coś w tym stylu. Uważam, że jak na jego wiek oraz to ile ma przejechane to jest dobry wynik.

Jeżeli chodzi o LEDy to jakoś mnie one nie przekonują, a i moje drogie słonko też jakoś NIE chce tego mieć w swoim samochodziku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System