Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


https://zapodaj.net/26395428454fc.jpg.html
Pół godziny roboty i wymienione wszystkie żarówki Smile
Powrót do góry
tv45

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 03 Lis 2017, 10:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


wczoraj padła mi H4 od kierowcy, wymiana nie jest trudna, ale niestety w ręku został mi ten drucik, dzisiaj wieczorem próbuję demontować lampę, dobrze, że jest trochę opisów na forum jak zderzak demontować
Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 03 Lis 2017, 19:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Ja musiałem wymienić żarówkę "postojówkę" od strony kierowcy ze względu na badanie techniczne. Życzę temu kto wymyślił taki dostęp do niej aby go dopadł wyposzczony Talib.
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 04 Lis 2017, 10:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


ja postojówki wymieniłem od góry uciązliwe ale przy pomocy sznurka da radę
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
tv45

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Lis 2017, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


ja postojówki już kilka razy zmieniałem i stosuję tylko jedną metodę:
1. skręcam koła
2. odpinam zapinkę w nadkolu i go odchylam
3. ręką namierzam obudowę żarówki, odkręcam i mam już ją na wierzchu (przewody są wystarczająco długie)
4. potem wymiana i montaż w kolejności odwrotnej łącznie wszystko 10 minut

Info dla tych którzy montują LED'y: przy diodach trzeba sprawdzić czy nie trzeba odwrotnie jej założyć
LED'y miałem przez kilka miesięcy, ale szybko się popaliły

wczoraj dostałem się do reflektora zdejmując zderzak, w sumie prosta sprawa (4 plastikowe kołki na górze, pod spodem 2 szt, 2 wkręty i po boku po 2 wkręty na stronę). Tu uwaga na dole jest tych kołków plastikowych więcej, ale demontujemy tylko te bardziej wystające, bo pozostałe mocują listwę dolną do zderzaka - przydatny był ten rysunek:


Pod zderzakiem są te 2 schowane śruby od naszej lampy - tu fotka:


jedna rada dla tych którym zostanie drucik od H4 w ręku - u mnie przyczyna była taka, że miejsce obok takiej małej śrubki było już wyrobione i już tego drucika nie trzymało. Zrobiłem mały patent, teraz drucik nie wyleci - przydał się kawałek zaokrąglonego plastiku ze spinki do mocowania kabli (taki typowy biały z gwoździkiem - trzeba odciąć mniej więcej w połowie - ważny jest ten łuk, który będzie zapewniał dobre trzymanie drucika, śrubka jest wystarczająco długa)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Lis 2017, 11:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 14:45
Temat postu:

Wymiana


Tym razem pasażerska. Wymiana ok. 25 min wg opisu choć niezupełnie. Kluczową jest obserwacja sprężyny - musi ona ominąć wypustke, do siebie i do gory. Wkładamy pociągające do siebie. Było to w tym wątku, ale warto obejrzeć screena tej sprężynki. Ja za każdym razem zapominam i manualnie sobie przypominam ręką od nadkola obserwując jednocześnie klosz. Moment gdy sprężynka wisi stresujacy nieco.
PS vide fotka powyżej, plus przydałaby się od klosza.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Nie można tego wątku podpiąć pod wymianę żarówek H4 Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
alfa73

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Honda Jazz GD5, 1.2, rok 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 18:47
Temat postu:

Wymiana zarówki od strony kierowcy


Miałem wątpliwą "przyjemność" wymieniać żarówkę H4 od strony kierowcy i to w trasie, przed zapadającym zmrokiem.
Makabra, ale po około 20 minutach udało się bez większych strat, nie licząc pokiereszowanych rąk i "życzeń" jakie padły pod adresem skośnookich konstruktorów.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 19:55
Temat postu:

Re: Wymiana zarówki od strony kierowcy


Dlatego montuje się lampy dzienne. Zapominasz o wymianie żarówek H4/H7 wtedy. No chyba że tylko nocą jeździsz to wiadomo. W poprzednim aucie Osram H7 Night Braker wymieniałem co ok 3-4 miesiące (ok 6-8kkm). Po założeniu dziennych przez 3,5 roku żadna żarówka włącznie z postojowymi mi się nie przepaliła. Oszczędność na samych żarówkach już jest duża, pomijając jeszcze nieciekawe wymiany ....
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 21:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


witek_p, popieram w 100%.
Po kolejnej walce z przepaloną H4 powiedziałem basta! i zamonowałem DRL-y a dodatkowo w reflektory wpakowałem jakieś Osramy longlajfy i mam spokój. Dodatkowo moje reflektory mimo używania markowych żarówek cierpią na przypadłość polegającą na matowieniu kloszy od środka... Na razie nic z tym nie robię a dzienne LED-y odwlekają gruntowną renowację/wymianę.
Tak się jakoś zdarza że H4 nie przepalają się czerwcu pod domem tylko wieczorem w listopadzie gdzieś pod "Wygwizdowem" Razz

Śmiało polecam.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 22:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Sylpete napisał:
witek_p, popieram w 100%.
... Dodatkowo moje reflektory mimo używania markowych żarówek cierpią na przypadłość polegającą na matowieniu kloszy od środka... Na razie nic z tym nie robię


Ja mam to samo. U mnie jednak rzecz dotyczy tylko jednego klosza (po stronie kierowcy). Matowieje mi wlasnie ten klosz. Nie od srodka, ale od zewnątrz. Objaw nasilił sie tego lata. Podejrzewam, (jestem pewien), ze przyczyna jest słońce.

Co to są DRL-y?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 30 Sie 2018, 23:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


DRL=Daytime Running Lights czyli światła do jazdy dziennej.

Matowienie klosza z zewnątrz to nie jest straszny dramat, normalna rzecz w erze kloszy z poliwęglanu. Profesjonalna renowacja polega na polerce i lakierowaniu odpowiednim klarem.
Amatorsko też można to ogarnąć, jest multum specyfików do tego. Mogę polecić Meguiar's PlastX używany z aplikatorem tzw. tricolorem i potem zabezpieczyć to jakąś powłoką do tworzyw sztucznych, np. japoński Soft99 ma w ofercie powłokę tego typu z linii G'zox. Chwalona kombinacja (choćby na forum Accorda), spokój na przynajmniej rok a sama robota prosta i szybka.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 19:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Sylpete napisał:
........Dodatkowo moje reflektory mimo używania markowych żarówek cierpią na przypadłość polegającą na matowieniu kloszy od środka... Na razie nic z tym nie robię a dzienne LED-y odwlekają gruntowną renowację/wymianę......

Ja też klosze od środka mam lekko matowe, jest to problem i ja się poddałem, myślałem że to tylko bród, rozkleiłem nawet jednego (tego gorszego), i próbowałem to umyć, jednak to lakier zaczyna się łuszczyć, są od środka też lakierowane ....... Wyczyściłem go ile mogłem i przejechałem pastą K2 LAMP DOCTOR. Niestety tylko ręcznie. Jest lepiej niż było i teraz oba są podobne.
Jednak, ja żarówki wstawiłem mocniejsze, Tungsram Megalight +120% - co najważniejsze dają białe światło i ten lekko matowy reflektor nie rzuca się tak w oczy.

Więc jak zdecydujesz się kiedyś na rozklejanie to musisz być przygotowany na polerowanie + dodatkowo lakierowanie od środka. Rozkleić udało mi się zwykłą opalarką + do tego 4 duże płaskie śrubokręty żeby systematycznie je podkładać.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 20:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


U mnie wewnątrz matowieją dokładnie tak jak jest emitowane światło przez włókno świateł mijania w H4. Czyli górna część klosza, lekko dookoła i tyle. Dół przejrzysty. Jeśli to od temperatury to może trzeba byłoby lekko rozszczelnić reflektor, trochę luzując gumowy pierścień przy mocowaniu żarówki, nie wiem... dziwne, nie używałem jakichś mega mocnych żarówek, raczej standardowe - właśnie aby wytrzymywały dłużej.
Tak jak wspomniałem, dzienne LED-y spowolniły to zjawisko więc odwlekam. Trochę nie chce mi się z użerać, rozklejać, polerować, zabezpieczać - wszystko z niepewnym efektem co do trwałości.
Chyba wolałbym zainwestować w reflektory-zamienniki, jakie tutaj zaprezentował jeden.z forumowiczów, wyglądają kozacko Cool
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 21:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Od roku powoli rozważam zakup reflektorów do swojego jazza.
Mam dosyć oglądania ich w tym stanie jakie są.
Owszem były w firmie polerskiej, ale gwarancja już na nie minęła. W związku z tym musiałbym wydać ok 250 zł za "renowację" Wink
Nie mam zdolności manualnych, dlatego oddałem do zrobienia.

Z zamienników to widziałem TYC, Depp i jeszcze inne 2 jakieś firmy. Cena ok 350 - 500.
Bez jakiś tam silniczków.
Nawet nie wiem czy te silniczki że starych lamp będą pasować do nowych.

Nie za bardzo chcę kupować używki bo za jakiś czas boję się że sytuacja się powtórzy i lampy znowu zaczną matowieć z zewnątrz.
Od początku używam H4, z hondowskich pudełek z czerwonym kodem części.
Sam ich nigdy nie wymieniałem bo wymianę obejmuje ubezpieczenie auta. Jednak jakoś się tak zawsze składało, że jechałem do ASO,
Tak więc nie wiem co za ustrojstwo mam wyłożone.
Reflektor w ASO to chyba na dzień dobry ok 1100 zł.
Czy ktoś z was może mi doradzić coś w tym temacie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System