Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Cytat:
nfo dla kolegi Krzakoo z tą wymianą rzeczywiście jest pewien problem, ja u siebie wymieniam sam muszę niestety sciągac koło i uchylac nadkole.Myślę że było to świadome zagranie producenta aby jego serwisy mogły na tym zarabiac.


Wystarczy odpowiednio skręcić koło, nie potrzeba go odkręcać. ;P

Diody do jazdy dziennej chciałem zamontować, ale szkoda mi kasy, a inwestycja szybko się nie zwróci.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 11:43
Temat postu:

światła dzienne led


Gwarantuje Ci Krzako że jeśli raz zapomnisz włączyc za dnia mijania i dorwie Cie drogówka to inwestycja szybko sie zwróci, w moim Jazzie z 2008 r musiałem po odpaleniu auta sam pamiętac o tym żeby przełącznikiem włączyc światła trzeba o tym pamiętac a wiadomo że czasem pamięc zawodzi. Przy ledach z wbudowanym automatycznym w przełącznikiem również włącznikiem ten problem znika, nie myślisz o tym po prostu jedziesz, przy okazji wolniej zużywa sie alternator-sprawdzona info.od elektryków samoch.z warsztatów. W momencie odpalania auta ledy już się świecą jeden z przewodów podłączyłem pod stacyjkę.
No chyba że dokonałeś przeróbki w swoim Jazzie i mijania zapalają Ci się po odpaleniu auta. Ja u siebie montowałem sam, zajęło mi to aż 6 godzin ale warto było akoszt z allegro z przesyłką ok 220 zł. chyba nie jest aż tak duży, instalacja nie jest aż taka trudna najwięcej czasu zajęła mi sama instalacja reflektorków ledowych bo tam ciasno w osłonie chłodnicy.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 11:48
Temat postu:

ledy dzienne


No i na żarówkach troche zaoszczędzisz !
Ważna rzecz bezpieczeństwo- w słoneczne dni twoje auto będzie lepiej widzialne z daleka przez osoby nadjeżdżające z przeciwka, te ledowe które posiadam na prawdę lepiej wida w słońcu niż mijania!
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Nie biorę pod uwagę mandatu. ;P Po mojej mieścinie na krótkich dystansach i tak jeżdżę bez świateł, już mnie nie raz policja mijała i olewali. ;P Latem mi nawet dwie żarówki na raz padły i przez tydzień tak śmigałem. Razz

Diody są fajne, pewnie bym je zainstalował gdyby nie brak kasy (samemu wolę się nie bawić bo rozwalę pół auta ;p). Mam teraz żarówki OSRAM Nightbreaker, jak będą tak samo mało żywotne jak Phillipsy to kupię jakieś LongLife i walić to. ;P
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 22:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam
Niestety wymiana żarówki to straszna kicha szczególnie
jesień zima ,ktoś miał głowę na karku.
Założyłem żarówki HELLA i od roku spokój .
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 12:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No i OSRAMy padły (konkretniej lewa). Czas świecenia - ~4 miesiące. Stanowczo za krótko, o 2 miesiące krócej niż Philipsy.

Wracam więc do Filipków, ale tym razem kupiłem Night Guide, zobaczymy co z tego będzie. Zastanawiałem się nad Blue Vision, ale obawiam się nieco wieśniackiego, niebieskiego xenon efektu. ;/
Powrót do góry
Felype

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ford Mondeo '11 / Honda Jazz '05 1.2/ Łada 2106 '80
Piwa: 2/11
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Masakra z tą wymianą żarówek. Wczoraj się strasznie umęczyłem, kiedy już udało mi się wyciągnąć starą żarówkę i wsadzić na miejsce nową to został mi w ręku ten [cenzura] drucik. Koniecznie chciałem go spowrotem wsadzić na miejsce, jednak po ponad 2 godzinach się poddałem i żarówka siedzi na samej gumie. Może kiedyś jak mi się będzie chciało to zdejmę koło i spróbuję zamontować ten drucik.

Co do żarówek to polecam NARVA RANGE POWER WHITE 12V 60/55W, dają fajne białe i mocne światło, w drugim samochodzie świecą mi już prawie rok. Komplet H4 kosztuje ok. 30zł

Poniżej foto z telefonu, z lewej zwykła ori żarówka, z prawej Narva. W rzeczywistości nie jest tak niebiesko tylko biało, przekłamanie aparatu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam,

Ostatnio padła mi żarówka mijania(prawa), pare m-cy wcześniej lewa-wymieniłem wówczas tylko 1 ponieważ zaglądając przez klosz zauważyłem że były innej marki więc pomyślałem że poprzedni właściciel wymienił tylko jedną, tym razem postanowiłem wymienic obie.
Powiem tak wymiana to prawdziwa MASAKRA, łapy pokaleczone, wiele niecenzuralnych słów użytych jednym słowem totalna kicha.
Prawą jescze jakoś dałem radę w rozsądnym czasie ok 30minut ale samo uchylenie koła nie pomogło więc ściągnąłem poodpinałem plastykowe kołki do połowy nadkola i podwinołem je, swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyma owe nadkole i kołki bo trochę jednak taka praca je nadwyręża, kołki to pikuś bo chyba drogie nie są ale nadkole to już nie wiem?
W każdym razie zabrałem sie za drugie lewe koło i tutaj to totalna MASAKRA nie wiem jak w wersjach z przed liftu i 1.2 gdzie troche inne lampy ale u mnie denerwujące są te przewody w sztywnej platykowej otulinie, które nie wiedziec czemu są akurat na wprost żarówki i są mało elastyczne więc utrudniają bardzo dostanie się do samej żarówki. Jeszcze ta sprężynka nieszczęsna potrzymująca żarówkę-za 8 podejściem w końcu ją założyłem. Czas wymiany lewej 50 minut i pokaleczone ręce.
Tak sobie pomyślałem, że następnym razem wezme chyba jakieś wygięte szczypce-będzie łatwiej albo zlece usługę w serwisie-wołają sobie chyba nie tak dużo bo 30zł od klosza.
PS. Polecam żarówki H4 Bosch Xenon Blue polecane przez Poradnik "Auto Świat" świecą rewelacyjnie tyle że dośc drogie ok.30zł szt. dają bardzo jasne światło ale nie takie mocno niebieskie jak podróby xenonów-raczej bardziej białe z lekko jasnoniebieską poświatą, polecam-w nocy rewelka! . Swoją drogą ciekawe ile poświecą mam nadzieje że długo, tym bardziej że za dnia korzystam z dziennych led.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 00:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Cytat:
ściągnąłem poodpinałem plastykowe kołki do połowy nadkola i podwinołem je, swoją drogą ciekawe jak długo wytrzyma owe nadkole i kołki bo trochę jednak taka praca je nadwyręża


Moje prawe już pękło. Razz

Ogółem gratulacje, mi się ten zabieg nie udał w ogóle, musiałem poprosić o pomoc kolegę. ;]
Powrót do góry
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 07:32
Temat postu:

Wymiana żarówki


Moje H4 night guide wytrzymały równo 15 m-cy a przynajmniej prawa. A producent kazał wymieniać co 2 lata. Chyba zdecyduję się na jakieś long life.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 11:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


W swoim oryginalne żarówki wytrzymały 3-lata najpierw spaliła się przednia prawa , oczywiście wymieniłem -czas operacyjny 50 min. i ogólnie co chwile szło ale-urwał itp. po następnym tygodniu siadła lewa , po nabraniu wprawy przy poprzedniej żarówce czas operacyjny skróciłem do 25 min. Kupiłem żarówki bosch i są to dopiero drugie żarówki w życiu jazza a mają już 2,5 roku Wink
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 15:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Witam,

Pozostaje nam tylko sie cieszyć z tego że są to H4 a nie H7, które przepalają się dużo szybciej.

PS. Do czego służą te wypustki w przednich lampach po bokach ( dotyczy wersji 1,2 lub 1,3 przed liftem-Jazz II ). Wie ktoś, bo chyba dodatkowych żarówek tam nie ma, a może odbija światło? czy tylko taki bajer?
Powrót do góry
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 10:52
Temat postu:

Wymiana żarówki


Wymieniłem żarówki na Osram Ultralife. Wymiana prawej na lewarku Hondy to max. 10 minut bez zdejmowania koła. Za to lewa to koszmar. Tuż za żarówką przebiega jakaś wiązka która utrudnia wyjęcie i włożenie żarówki. Zajęło mi to ok. 40 minut. A drucik jest konieczny ponieważ utrzymuje żarówkę stabilnie w reflektorze. Powodzenia
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 15:43
Temat postu:

Re: Wymiana żarówki


Cytat:
Antec2 napisał:
Wymieniłem żarówki na Osram Ultralife. Wymiana prawej na lewarku Hondy to max. 10 minut bez zdejmowania koła. Za to lewa to koszmar. Tuż za żarówką przebiega jakaś wiązka która utrudnia wyjęcie i włożenie żarówki. Zajęło mi to ok. 40 minut. A drucik jest konieczny ponieważ utrzymuje żarówkę stabilnie w reflektorze. Powodzenia


Gratulacje za rekordowy czas wymiany-w 10 min. to mi sie nigdy nie udało, masz zręczne rączki. Tak jak pisałem wcześniej następnym razem spróbuje z wygiętymi szczypcami, może się uda zbliżyc do twojego wyniku. Po prawej koło klosza miałem wężyk od spryskiwacza, który musiałem drugą ręką przytrzymywac bo przeszkadzał.


Ostatnio zmieniony przez Jazzman dnia Pią 17 Cze 2011, 10:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Przy okazji tego wątku chciałbym się o coś zapytać. Myślę, że to będzie najodpowiedniejszy topic do tego.
Posiadam Hondę Jazz 1.4 (automat-jeżeli to ma jakieś znaczenie Smile ).
Ostatnio zauważyłem, że spaliła mi się lewa przednia żarówka świateł postojowych. Z tego co czytam na tym forum- to tutaj głównie mówicie o światłach mijania.
Pytanie brzmi: czy wymiana przedniej lewej żarówki światła postojowego jest równie ciężka jak w przypadku świateł mijania?
Może ktoś wie jaką konkretnie mam zakupić nową żarówkę światła postojowego i zechciałby podzielić się tą wiedzą.
Liczę, że moje pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System