Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 11:43
Temat postu:

dwa wyjścia widzę


Funky Monk napisał:
Rozumiem że to w ramach ciekawostki Smile Co zrobić z drucikiem lepiej poradźcie... Smile


Jeśli nie chcesz jeździć tak jak teraz to dwa wyjścia widzę. Podjechać do jakiegoś mechanika, niekoniecznie do ASO - jak kiedyś w Czechach gościa poprosiłem i zrobił to w pięć minut dosłownie! Wziął za to dwie dychy. Z dojazdem;-)

Drugie to samemu zawalczyć, Tony tak pisał w tym wątku, a mi to pomogło, zrobiłem jak kazał:
Cytat:
ściągamy wtyczkę od żarówki, odpinamy gumę ochronną od lampy ,ściągamy sprężynkę ( delikatnie do góry , a następnie do siebie) wymieniamy żarówkę, zakładamy sprężynkę ( teraz odwrotna kolejność - sprężynka wskoczy jeżeli przytrzymasz ją od dołu do góry ) guma ochronna


Zaś Chris tak:
Cytat:
ja po lewej stronie wymieniłem(piana na ustach,żyły na szyi i skroni)ale nie dałem już rady założyc sprężynki dostałem nerwa i zostawiłem na gumie-na razie tak jeżdżę


Felype:
Cytat:

Masakra z tą wymianą żarówek. Wczoraj się strasznie umęczyłem, kiedy już udało mi się wyciągnąć starą żarówkę i wsadzić na miejsce nową to został mi w ręku ten [cenzura] drucik. Koniecznie chciałem go spowrotem wsadzić na miejsce, jednak po ponad 2 godzinach się poddałem i żarówka siedzi na samej gumie. Może kiedyś jak mi się będzie chciało to zdejmę koło i spróbuję zamontować ten drucik.


Więc może poczekaj aż się przepali, a następnym razem zawalczysz ze sprężynką?
PS. Ja wymieniałem u siebie z obydwu stron i mimo, że jakimś miszczem zręczności nie jestem w czasie ok. 40 min z lekturą prasy dałem radę. Dobrze poszukać fotek jak to wygląda aby sobie zwizualizować. Ew. ta kamera może nie głupia? Ja pamiętam, że trochę lukałem zanim zacząłem grzebać, ale ta wiązka kabelków nie pomaga;-) Przeczytaj też ten wątek, bo pamiętam coś o jakimś obrocie, niepełnym...
ale nie to dotyczyło innych żarówek, 1/4 obrotu;-)
Powrót do góry
Funky Monk

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r. 1.4S
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 14:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Dzięki, jak patrzę na osadzenie tej żarówki w kloszu bez drucika to nawet nie jest źle, choć męczy mnie ta świadomość że poległem na takiej [cenzura]ółce...na prawdę kocham mojego Jazza, i zadziwił mnie nie raz (patrz pakowanie na wakacje) ale z tą żarówką to jakaś zemsta mechanika, w Jazzie III już poszli po rozum do głowy.
Powrót do góry
Funky Monk

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r. 1.4S
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 14:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Gdzie poszukać fotek, zebym wiedział gdzie zaczepić ten drucik, chodzi mi o zaczep z lewej strony, mocowanie samego drucika do klosza.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 14 Lip 2015, 15:49
Temat postu:

słit focie


Funky Monk napisał:
Gdzie poszukać fotek, zebym wiedział gdzie zaczepić ten drucik, chodzi mi o zaczep z lewej strony, mocowanie samego drucika do klosza.


Ja kiedyś na takie trafiłem:
http://www.fitfreak.net/forums/2nd-generation-ge-08-13/41295-headlight-turn-signal-replacement-dummies.html
i zapodałem w tym właśnie wątku,
napisz czy to ci pomogło?
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 09:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Funky Monk napisał:
Gdzie poszukać fotek, zebym wiedział gdzie zaczepić ten drucik, chodzi mi o zaczep z lewej strony, mocowanie samego drucika do klosza.


Wymieniałem niedawno obie żarówy i przezornie zrobiłem zdjęcie, może Ci pomoże. O ile pamiętam to ten drucik trzyma się w tym rowku koło śrubki, natomiast zahaczony jest w górnej części.





Natomiast dla wszystkich, którzy chcieliby w miarę szybko i BEZBOLEŚNIE Smile wymienić wszystkie żarówki na raz podaję mój sposób związany z odgięciem całego zderzaka. Wymiana zajęła mi ok. 40 minut, ale też nie śpieszyłem się zbytnio.

1. Najpierw odpinamy górne spinki zderzaka.

2. Potem DELIKATNIE odpinamy zaczepy z obu boków, aby można było dostać się do wszystkich śrub mocujących klosze reflektorów.

Wypięcie górnych spinek i zaczepów bocznych wystarczy, aczkolwiek jak komuś się chce to możne wypiąć cały zderzak (będzie łatwiejszy dostęp do jednej ze śrub klosza), tyle, że wtedy trzeba będzie sięgać pod samochód.

3. Odchylamy delikatnie zderzak i odkręcamy śruby. Jest ich 4, z czego 3 odkręca się łatwo, ale jedna jest umieszczona na froncie i do niej trzeba dostać się jakimś płaskim kluczem.

4. Delikatnie wyciągamy klosz, na tyle, żeby dostać się do żarówek (da się bezproblemowo, pomimo, że zderzaka nie mamy odpiętego w całości).

5. Odpinamy kostkę przewodów, ściągamy gumową osłonę, przyciskamy drucik (na moim zdjęciu w górnej części), który odskakuje i wymieniamy żarówkę szybko, bezproblemowo i bezpiecznie (żadnej krwi Smile.

6. Całość składamy z powrotem w odwrotnej kolejności. Klosz jest umieszczony tak, że nie ma problemu z ponownym prawidłowym zamontowaniem.

Na pierwszy rzut oka cała operacja wydaje się skomplikowana, ale wierzcie mi, że nie jest, a żarówki wymienia się bezstresowo. Tylko na początku trzeba trochę uważać przy odpinaniu bocznych zatrzasków w zderzaku, no ale jak się to zrobi ostrożnie to nie powinno być problemów.


Ostatnio zmieniony przez Marc dnia Nie 27 Gru 2015, 15:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 09:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Funky Monk

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r. 1.4S
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 10:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Zdjęcie super!, macam tą śrubkę ale na ślepo nie daję rady umieścić drucika z powrotem jeszcze raz dzięki! Będę próbował dalej. Zderzaka nie będę wypinał, ja już tak mam że jak się za to wezmę to mi pękną zaczepy, nie ma bata.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 14:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Myślę, że nie pękną, one w zasadzie same odchodzą jak już wypniesz spinki od nadwozia. po prostu zachowaj ostrożność. Przytrzymaj zderzak jedną ręką, a drugą błotnik i spróbuj odczepić.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 14:23
Temat postu:

pozycja


Znowu zostałem bohaterem we własnym domu;-) Znaczy wymieniłem spaloną/rozwaloną pozycyjną, lewą. Wszystko szło dobrze, zdjęte spinki, jednen wkręt odkręcony od spodu, wygięta guma pod nadkolem, zręcznie zaczepiona o koło, co by nie przeszkadzała, wyjęta stara i potem umieszczona z podglądaniem w odpowiednim miejscu nowa (12V5W bezcokołowa na wcisk), ale jakoś nie udało mi się przekręcić i tu patent, gdy z grubsza jest już żarówka na swoim miejscu, ale lata, warto przykucnąć patrząc tylko z zewnątz w reflektor widząc pozycję żarówki i chwytając z drugiej strony na ślepo, wtedy łatwiej manipulować. Wykorzystałem fuckera, bo wyszło jakoś najporęczniej. Przeszkadzała jakaś wiązka kabli i udało się ten obrót dopiero za czwartym razem wykonać. Sukces, ale już druga czeka, bo ledwo się tli i nadpalona... cdn.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 15:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Gratuluję "zręcznej rączki" Wink
Żarówki powinno się wymieniać parami.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 16:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


Dlatego że...?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 17:12
Temat postu:

parami


Przempo chyba słusznie kwestionuje sugestię Vespy, że niby czemu parami?

Rozumiem, że jak ktoś ma Jazza nówkę i spaliła się jedna po statystycznie zgodnym czasie dla żarówki, a już podjechaliśmy do warsztatu to pewno jest spora szansa, że i druga się spali. W praktyce na kilka spalonych żarówek, tylko raz zaobserwowałem taką koincydencję czasową, więc uważam, że to nie ma większego sensu, szczególnie jak się samemu to robi. Przykładowo lewą mijania wymieniłem sam rok temu w Chorwacji, a prawą mijania pół roku temu w pl, przy okazji w zakładzie. Pozycja prawa rok temu w Chorwacji, lewa dziś, sam. Czy było sensowne wymienić obie już w Chorwacji? Może dla kogoś dla kogo nie odgrywa roli kasa, robi to w ASO, czy innym zakładzie ma to sens, bo zaoszczędza sobie wycieczek do ASO i mniejsza jest szansa, że się znowu spali po wymianie obydwu, dla majsterkowiczów i oszczędnych chyba nie ma to sensu. Dodam, że przebiegi roczne rzędu 40 tys. z małym plusem.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 17:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


No właśnie dlatego, że jak się przepaliła z jednej, to za niedługi czas przepali się z drugiej strony. Poza tym różne żarówki różnie świecą i z czasem ich jasność się trochę zmniejsza. Oczywiście, jak ktoś jest mega oszczędny i lubi często grzebać przy aucie, to może sobie wymieniać po jednej.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 12 Sie 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana żarówki.


sstar, bierz "mocarza" i walcz o przeżycie.
Żarówki zawsze wymienia się parami, ewentualnego niedobitka zostaw sobie jako zapas.
I odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna [cenzura]ą.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2015, 07:26
Temat postu:

mocarz


Kiełekg napisał:
sstar, bierz "mocarza" i walcz o przeżycie.
Żarówki zawsze wymienia się parami, ewentualnego niedobitka zostaw sobie jako zapas.
I odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna [cenzura]ą.


Masz rację, że na trzeźwo i bez wspomagania ciężko się do tego g... zabraćWink
Co do wymieniania parami, to sorry, ale nie mam motywacji robić teraz to co mogę zrobić za pół czy za rok cały.
Maciek Loret pisze, że te fora to na nic, jakby po dup... się drapać, a tu patrz pan człowiek jakich mądrości na forum się uczy i kultury przy okazji łyka:
https://pl.wikiquote.org/wiki/Konopielka_(film)
Kaźmirz: No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dup..., „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popie...dują
PS. Dobre, nie znałem:-) Głupia ta cenzura jak but, ale da się obejśćWink A tu piękna staropolska mowa!
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 13 Sie 2015, 08:20
Temat postu:

Re: mocarz


sstar napisał:

Maciek Loret pisze, że te fora to na nic, jakby po dup... się drapać


Proszę o niewyrywanie zdań z kontekstu.
Pisałem w odniesieniu do do rzeczy, które przeciętny forumowicz nie jest w stanie sprawdzić czy np. oleje, opony...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System