Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Denz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 14:14
Temat postu:

Ramki szyb w drzwiach


Witam
Czy spotkał się ktoś z ramkami szyb polakierowanymi na kolor nadwozia?
Jest do kupienia Jazz z takimi ramkami, ale podczas przeglądania zdjęć na Otomoto nigdzie takiego nie widziałem, wszystkie mają czarne...
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


To czarne to okleina, pewnie drzwi były malowane i okleinę zerwano przed malowaniem
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:41
Temat postu:

Re: Ramki szyb w drzwiach


Denz napisał:
Witam
Czy spotkał się ktoś z ramkami szyb polakierowanymi na kolor nadwozia?
Jest do kupienia Jazz z takimi ramkami, ale podczas przeglądania zdjęć na Otomoto nigdzie takiego nie widziałem, wszystkie mają czarne...


Prześlij link do samochody
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 08:39
Temat postu:

Re: Ramki szyb w drzwiach


Witam,
milejow napisał:
Cytat:
To czarne to okleina, pewnie drzwi były malowane i okleinę zerwano przed malowaniem
dobrze wiedziec na przyszłość gdyby całe drzwi wymieniali, lub klepali.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Denz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 15:59
Temat postu:

Re: Ramki szyb w drzwiach






Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 15:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 17:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Rotfl, ale dzwona musiał zaliczyć. Very Happy
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 18:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


To nie są ramki szyb polakierowane na kolor nadwozia.
Tych ramek (oklein) po prostu tam nie ma. To jest goła blacha drzwi.Smile
Nie zastanowiło cię dlaczego polakierowane zostały wszystkie jak to nazywasz "ramki", prócz jednej (chodzi mi o tą czarną na skraju lewych tylnych drzwi)?
Czy prawa strona auta wygląda podobnie?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 20:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Na końcu tylnych drzwi jest nakładka plastikowa, reszta ramek pokryta jest okleiną samoprzylepną. Może być też opcja, że właścicielowi nie podobały się czarne ramki i najzwyczajniej odkleił folię
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 07:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


moje zdanie to ze byl bity lusterka sa w kolorze nadwozia ale klamki juz nie ????? wiec byl malowany . Ale nie sadze ze to była tragedia bo jak widac udalo sie naprawic boczne drzwi wiec masakry nie było Ciekawe jak wygląda druga strona . Przy zakupie zawsze możesz udac znawce i powiedziec o ramkach itd to zbije cene
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 08:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Witam,

MarcinWednesbury
napisał:
Cytat:
lusterka sa w kolorze nadwozia ale klamki juz nie ????? wiec byl malowany
tutaj się zgodzę. Według mnie to wymienili nawet całe drzwi.

milejow napisał:
Cytat:
...reszta ramek pokryta jest okleiną samoprzylepną. Może być też opcja, że właścicielowi nie podobały się czarne ramki i najzwyczajniej odkleił folię

Ta folia to swego rodzaju ochrona, ale też fajny gadżet. Nie rozumiem właściciela który od tak ściąga sobie ochronna folię z drzwi. No chyba że tak lubi Wink
Jakoś nie widziałem Jazza bez ramek - foli. Wg. mnie kiczowato to wygląda, może kwestia opatrzenia się. Ale zawsze mona pomalować na czarno lub nakleić samoprzylepną folię.

Co do możliwego uszkodzenia, to warto może zobaczyć też obszar zawiasów i wszystkich elementów związanych z drzwiami (lewa - prawa strona). Bardzo dokładnie przyjrzałbym się podwoziu samochodu, najlepiej na jakimś dobrym podnośniku, gdzie spokojnie można coś poruszać. Najlepiej jakbyś miał fotke podwozia jakiegoś jazza z (2002-2005) bo to ten model (może gdybyś pogadał w ASO to może pozwolą ci zrobić podwozie jakiegoś Jazza). Może ktoś kto będzie wymieniał opony to może ci zrobi. Mój jazz jest z 2006 ale mam inne nadwozie i środek inny. Poczytaj temat o wyglądzie jazza: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099
Nie zapomnij go podpiąć pod komputer w ASO mają pełną bazę - (wiem po gościu podpinał civica i wszystko mu pokazało, a było tego sporo) tam wszystko wyjdzie, poduszka itp. Nie wszystko da się usunąć. I oczywiście książka wozu, gwarancja i instrukcja - żebyś jej nie musiał sobie drukować z neta, z forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Denz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Dzięki wszystkim
Popytam sprzedającego co on o tym powie i zdecyduje czy warto go obejrzeć
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


MarcinWednesbury napisał:
moje zdanie to ze byl bity lusterka sa w kolorze nadwozia ale klamki juz nie ????? wiec byl malowany


To normalne, sam tak mam, a auto bynajmniej nie było bite.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 12:27
Temat postu:

Ramki szyb w drzwiach


Witam,
Krzakoo napisał:
Cytat:
To normalne, sam tak mam, a auto bynajmniej nie było bite.
tak ale ty masz 2003 i 1.4. Tu taj nie wiadomo jaki silnik. Ponadto z tego co kojarzę to kółka od nawiewu masz czarne. Bo masz jazza przed liftem.

Czarne lusterka, czarne klamki w Jazzach 2006 sx były - to te bez klimatyzacji z silnikiem 1.2. Moj jest 2006 1.2 sx-cool z klimatyzacją lusterka i klamki w kolorze nadwozia.

Dobrze by było żeby wiedzieć więcej na jego temat np jaki silnik. Wtedy można dalej rozważać co i jak. Bo widać że to jazz przed liftem - sugeruje się zderzakiem i zamkiem w klapie. Bo może się okazać, że w środku te kółka do sterowania nawiewem ma wymienione na srebrne, a nie czarne. I być może to jest on składany z kilku różnych części Evil or Very Mad które można kupić na allegro. Bo można też kupić przecież całą deskę rozdzielczą od lewego do prawego słupka wraz z kolumną kierownicy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Denz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4 2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


Silnik 1.4, rok pierwszej rejestracji 2004, przebieg około 160 tys. km
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 16:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ramki szyb w drzwiach


W 2004 roku Jazz zmieniał się kilka razy:

- do pierwszych miesięcy 2004r ( nie wiem dokładnie do którego ) występowały pomarańczowe kierunkowskazy w błotnikach (niezależnie od pojemności silnika), mniejsze tarcze hamulcowe z przodu oraz bębny z tyłu. Kluczyk bez wbudowanego sterowania centralnym zamkiem.

- w późniejszych miesiącach 2004r Jazz otrzymał białe kierunkowskazy w błotnikach, pojawił się ulepszony układ hamulcowy, większe tarcze z przodu i zamiast bębnów tarcze z tyłu, kształt zderzaków nie uległ zmianie( 3 wloty powietrza). Pojawił się kluczyk z wbudowanym sterowaniem centalnego zamka. Opcjonalnie 4 poduszki pow., wąski filtr pow.

- pod koniec 2004 r jazz przeszedł kolejną modyfikację/lifting ( modelowo wg VIN 2005 ) bardzo mocno widoczny w 1,3/1,4 mniej w 1,2. Z zewnątrz inne zderzaki, brak zamka w klapie bagażnika. W 1,2 w środku kolor wokół pokręteł nawiewów (zamiast czarnego srebrny). W 1,3 inne większe lusterka z wbudowanymi migaczami, inne lampy przednie, opcjonalnie pojawiło się VSA, inna kierownica ze sterowaniem radia, inna cała konsola, automatyczna klima itp. , szerszy filtr powietrza, więcej na ten temat:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099

- w 2006 znowu zmiana tym razem bardzo delikatna, pojawiło się złącze AUX, zamiast symbolu EPS na zegarach jest znaczek kierownicy sygnalizujący el. wsp. kier., nie jestem pewien czy pojawiła się kontrolka świateł mijania na zegarach czy od 2004r.

Generalnie występowały wersje z lakierowanymi lusterkami pod kolor nadwozia i jednocześnie z czarnymi klamkami, miało to związek z daną wersja, wyposażeniem lub krajem pochodzenia, najbiedniej wyposażone były wersje z czarnymi lusterkami, w niektórych wersjach nie było centralnego zamka , ABS, regul.wys. siedzenia kierowcy, klimatyzacji, oraz el. szyb.
Jeśli masz do wydania 16-18 tyś to polecam poczukac wersji po II zmianie czyli białe kierunki i hamulce tarczowe-szybciej wyhamujesz auto a lepsze hamulce to bezpieczeństwo Twoje i pasażerów, gdybyś jednak był w stanie przeznaczyc 20-21 tyś to polecam zdecydowanie 1,3/1,4 z 2004/2005r z lepszym wyposażeniem j.w klimatronik lusterka z migaczami oczywiście jeśli zależy Ci na lepszym komforcie bo silnik ten sam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System