Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
g-1

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 17:03
Temat postu:

Płyn chłodniczy


Czy wy tez macie taki sam problem z zobaczeniem ile tego plynu jest jakos dziwnie umiescili zbiornik i ciezko widac ile tego tam jest , z latarka ogladalem i tez nic nie widac
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Bo może go tam nie ma? ;P Sprawdź dokładnie poziom.

Też czasem ciężko mi dojrzeć, ale to zależy jak światło pada. Wieczorem z latarką raczej nie mam problemów, a jak nie widzę to albo potrząsam autem żeby się trochę ruszył, albo po prostu odkręcam korek zbiorniczka wyrównawczego (zbiorniczka! nie ten metalowy, który ciśnienie trzyma!).
Powrót do góry
g-1

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


no juz widze ile jest na dnie i dlatego nie widac Smile
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 10:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Swoją drogą ciągle tego płynu troszkę ubywa, pytanie jaki lejesz płyn? Myślę żeby sam uzupełniać a nie czekać na serwis.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Jak ubywa to znaczy, że jest jakaś awaria. Ja zmieniałem w 2008 i od tej pory nie ubyło ani kropli. Zmienia się tylko poziom w zbiorniczku, raz wypluwa, raz wciąga, ale to normalne.

Leję K2 Kuler czy jakoś tak.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 10:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 14:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Hmm, i w poprzednim aucie ubywało i w tym też (obydwie Hondy) wg serwisu szczególnie w upalne dni ma prawo - parować, ubywać.Ostatnio dolali pół litra - to tak po pół roku.Żadnego wycieku nie ma i nie było.Swoją drogą pytałem o ten płyn bo wiem że honda ma swój i każe stosować tylko ten swój.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 00:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Nie ma prawa nic ubywać (a jak już to ze 100ml MAX), to układ zamknięty. Jak ubywa to znaczy, że jest nieszczelność lub, że silnik spala (co też oznacza nieszczelność).

U mnie od prawie dwóch lat praktycznie cały czas taki sam poziom. A też miałem z tym przeboje (poszła uszczelka pod głowicą).
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 14:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Dwa auta Hondy i ten sam objaw, czytałem też troszkę oraz konsultowałem to z serwisem, jednak istnieje opcja lekkiej parowalności płynu chłodniczego, szczególnie w upalne dni, więc te 100 ml co piszesz może być nawet trochę większe, ale oczywiście w granicach rozsądku, u mnie nie ma problemów z głowicą, auto nie ma jeszcze roku.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Auto nie ma roku i ucieka Ci płyn chłodzący? Dla mnie to dziwne, ja tak jak pisałem, od dwóch lat nie musiałem dolewać ani kropli.

A w ASO ulubionym tekstem jest "ten typ tak ma". ;]
Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


offtopic

A ja chce zamowic szybke ktora mi ktos zbil. Taka mala za tylnim pasazerem Sad jak zadzwonilem do hondy to szyba bedzie ale dopiero 20 sierpnia Sad Pochlastac sie mozna. Dobrze ze chlopaki w autoglassie mi zakleili fajnie bo inaczej kazdego dnia po kawalku mi ubywalo.

Jazz 2009
Powrót do góry
gadu-gadu
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Nie chce mi się już na siłę Cię przekonywać że tak jest, dwa auta i ten sam objaw, to jest normalne, poczytaj fora o innych markach.Płyn paruje i nic na to nie poradzisz, można się zarzekać że nie ucieka a potem dolejesz po dłuższym czasie trochę.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 15:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


A mi się nie chce tłumaczyć, że to nie jest normalne. ;P

Powiedz mi jak płyn może parować z układu zamkniętego? To, że u Ciebie w autach się tak dzieje nie znaczy, że jest to normalne. Jestem w stanie zrozumieć dolewkę 100ml na 2-3 lata, ale np. 100ml na rok już zmusza do zastanowienia czy coś tu jest nie tak.

Ja tak jak pisałem mam u siebie płyn wlewany w październiku 2008, od tamtej pory dolałem go tylko raz, w dzień po wymianie kiedy silnik zassał ze zbiorniczka wymaganą dla siebie ilość. Do dziś nie musiałem nic uzupełniać.

Nie polegaj na ASO bo daleko nie zajedziesz. Znajomemu naprawiali układ kierowniczy i zrobili to tak, że kierownica po skręceniu nie odbijała z powrotem. Jak do nich pojechał z reklamacją to też twierdzili, że ten typ tak ma. ;]
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 16:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Pisałem że nie chce mi się drążyć tego tematu, ale skoro nalegasz...
To że Ty widzisz w tym coś złego to nie znaczy że ja muszę to widzieć albo inni.Doszukujesz się problemu, który nie istnieje.Po prostu nie ma żadnych innych objawów że coś nie tak, to że jest układ zamknięty to nie musisz mi tego tłumaczyć ale pisałem Ci już co się może zdarzyć, więc poczytaj trochę, popytaj innych może zrozumiesz.Bijesz pianę o [cenzura]łę.Co do aso, mi nie musisz tłumaczyć czy ja mam im wierzyć czy nie, od wielu lat mam z nimi styczność (różne marki) więc wiem jak jest, co prawda są wyjątki od reguły bo zdarza się obcować ze specjalistami ale to rzadkość.Myślę że akurat ten wątek już wyczerpałem więc z mojej strony już koniec tej gadki, która do nikąd prowadzi.
Będę jednak stan kontrolował, jak faktycznie się coś zmieni w sensie negatywnym dam znać, aczkolwiek nie podejrzewam.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 11 Cze 2010, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


I po co się tak denerwujesz? ;]

Ja tylko tłumaczę, że ubytki płynu chłodniczego w granicach ~100ml na rok nie są normalnym objawem, czy Ci się to podoba czy nie. Sprawny, a przede wszystkim szczelny układ nie powinien mieć żadnych ubytków.

Teraz na dworze jest prawie 30*C, upał i duchota. U mnie ani kropli płynu nie ubywa.

Akurat w kwestii płynu chłodniczego i w ogóle układu chłodzącego mam Jazza opanowanego do perfekcji, męczyłem się z nim trochę swego czasu. Bardzo trudno się go odpowietrza tak przy okazji, zapowietrzony układ też może być przyczyną ubytków.

Naprawdę, dziwi mnie Twoje podejście twierdzące, że ubytki płynu to normalny objaw. Nie, nie jest on normalny (tym bardziej, że jak piszesz, musieli Ci dolać 0.5l (!) po pół roku), nie musi się wiązać od razu z jakąś wielka awarią, ale najprawdopodobniej jest sygnałem, że coś może być nie tak i w przyszłości się pogorszyć.

Chyba, że masz na myśli to, iż w zbiorniczku wyrównawczym poziom Ci się "buja". To akurat jest normalne. ;P
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 08:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Hehe, widzę że się nakręciłeś jak sprężyna, hmm ok skoro tak masz nic na to nie poradzę.Widzisz gdzieś jakieś wykrzykniki? Więć Twoja interpretacja jest chybiona o moim stanie emocjonalnym.Jazzem poprzedniej generacji jeździłem długo i zrobiłem nim ok. 150kkm i powtarzam że ubytki były ze względu na parowanie płynu.Auto było serwisowane w kilku aso, i parowanie płynu było (ubytek), nie są to duże rzeczy ale zawsze.Płyn ma tendencję do parowania i tego nie zmienisz, zależy też od płynu (jeden więcej drugi mniej) ale tak jest.Pisałem żebyś poczytał w necie jest to opisane dokładnie.Drugi Jazz zrobił ponad 200kkm i też ten sam objaw.Teraz jest City i też tak ma.Sugerowałeś że jest nieszczelność, otóż odpowiadam, nie ma żadnej nieszczelności.Płyn nie przedostaje się do oleju i go nie zabrudza, nie ma wycieków.Naprawdę uważam że nic się nie dzieje, a Twoje wmawianie jest zastanawiające - miałeś problem ale to nie znaczy że moje auto go ma.Muszę dokładnie sprawdzić ile jest wymienione na karcie technicznej z aso po przeglądach, jak będzie napisane dostaniesz o tym informacje.Moje auto jest jak najbardziej w dobrej kondycji więc nie doszukuj się czegoś - po prostu skończ już.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System