Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 18:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Najpierw trzeba poszukać nieszczelności, potem wlej Prestone albo Texaco.

Waldi, poza wiekiem liczy się przebieg. Mój po 4 latach (z czego rok stał w garażu) i 60tys km potrzebował ~300ml płynu.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 18:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Kiełekg napisał:
Najpierw trzeba poszukać nieszczelności, potem wlej Prestone albo Texaco.


Jasna sprawa. Dzięki za odpisanie... Smile Pewnie gdzieś jest jakaś nieszczelność bo jak już pisałem to było już drugie uzupełnienie w ciągu kilku miesięcy... Raczej nie ma możliwości by przez ten czas ok litr płynu sobie odparował...
Nie widze pod autem żadnych kałuż płynu.. Zobaczymy co tam mechanik wymyśli...
Czy mówimy o Prestone z linka? Sorki, że tak dopytuję...
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Może być ten z linka, spełnia te same normy co oryginał Hondy. Ja od dawna leję Texaco bezkrzemianowy (ale do innego auta).
Charakterystyczne dla wycieków płynu chłodniczego jest pozostawianie białego nalotu po wyschnięciu płynu. Trzeba pod tym kątem przejrzeć wszystkie połączenia, w tym z nagrzewnicą. U Ciebie newralgiczne jest Webasto (btw. nawet nie wiedziałem, że montowali je do Jazzów).
Inny sposób to dodanie do płynu preparatu fluorescencyjnego, potem świecenie lampą UV gdzie popadnie. Ale to bardziej w przypadku, gdy podejrzewa się uszkodzenie uszczelki pod głowiącą - sprawdzamy, czy spaliny nie zaczynają świecić w promieniach UV.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 22:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Kiełekg napisał:
U Ciebie newralgiczne jest Webasto (btw. nawet nie wiedziałem, że montowali je do Jazzów).


Moim zdaniem nie montowali Webasto do Jazzów. To moje jest dokładane przez poprzedniego użytkownika (raczej uzytkowniczkę, bo to kobieta była...). Gdzieś na forum wklejałem nawet fotkę by się bardziej uwiarygodnić. Moja Hania to wersja LS.
No właśnie z Webasto byc może wiązałbym te wycieki, bo i ono mi coś szwankuje od jakiegoś czasu, a pierwsza dolewka płynu miała zdaniem mechanika pomóc na te dolegliwości... Chociaż zdaniem znajomego płyn chlodniczy nie ma nic wspólnego z moim Webasto. Jakoś to jednak tak..bez przekonania mówił..Smile Być może coś gdzieś się zapowietrzyło...Ogrzewanie postojowe u mnie bulgota i nie grzeje ze środkowych nawiewów, ale klimatronic działa tak jak powinien.
Być może jednak to ta nieszczęsna uszczelka...Obserwuje ostatnio biały dym z rury wydechowej (para wodna?), tuż po uruchomieniu auta. Tak jakby silnik pił płyn... Z drugiej strony para wodna z rury wydechowej to ponoć norma, po dłuższym unieruchomieniu auta.

To wszystko jednak na razie to tylko teoretyzowanie. Więcej będę wiedział po Świetach.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 23:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
U Ciebie newralgiczne jest Webasto (btw. nawet nie wiedziałem, że montowali je do Jazzów).
Flik77 napisał:
Cytat:
Moim zdaniem nie montowali Webasto do Jazzów.
Prawda jest taka, że nigdy nie montowali takiego urządzenia do jazzów.
Cytat:
To moje jest dokładane przez poprzedniego użytkownila (raczej uzytkowniczkę, bo to kobieta była...).
Ładna ta właścicielka tego jazza Question Very Happy
Czy może te http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=208530 są ładniejsze Question
Cytat:
Gdzieś na forum wklejałem nawet fotkę by się bardziej uwiarygodnić. Moja Hania to wersja LS.
Mógłbyś jeszcze raz je wrzucić Question

Ty masz takie webasto: tekst z http://www.autoartmot.pl/OGRZEWANIA-POSTOJOWE-JAK-TO-DZIALA.html
Ogrzewania wodne (mokre) różnią się od ogrzewań suchych tym, że zamiast ogrzewać powietrze, ogrzewają one płyn chłodniczy w pojeździe. Ten typ ogrzewań najczęściej stosowany jest w pojazdach osobowych. Płyn chłodniczy, ogrzany przez agregat trafia do nagrzewnicy pojazdu, nagrzewnica powoduje ogrzanie się przepływającego przez nią powietrza, które transportowane jest kanałami powietrznymi do wnętrza kabiny. Warto wspomnieć, że ogrzewania wodne są stosowane dwojako. Pierwsze jako samodzielne ogrzewanie wnętrza pojazdu oraz silnika (co ułatwia jego rozruch i późniejsze osiągnięci temperatury roboczej). Drugie jako dogrzewacz w silnikach diesla, w tym przypadku dogrzewacz uruchamia się poniżej zadanej temperatury po uruchomieniu silnika pojazdu i pomaga w jego szybkim zagrzaniu do temperatury roboczej. Dzięki temu szybciej ogrzewa się także wnętrze pojazdu. Takie dogrzewacze bardzo często fabrycznie stosowane są w vanach takich jak Ford Galaxy, VW Sharan i Seat Alhambra z silnikami diesla.

W podanym linku pokazana jest zasada funkcjonowania webasto:
http://www.autoartmot.pl/OGRZEWANIA-POSTOJOWE-JAK-TO-DZIALA.html

Zapytam swojego mechanika o to twoje webasto.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 23:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 27 Gru 2014, 00:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Co do urody poprzedniej włascicielki to nie moge ocenić, bo nie było mnie przy odbiorze auta. Smile

Moje ogrzewanie postojowe:



http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=200653&highlight=webasto

Mam jeszcze czujnik mroku (światła same się zapalają w ciemności..) i chyba, ale to nie jestem pewien czujnik deszczu. Jednak popsuty bo nie działa.... Moje wsteczne lusterko jakoś tak dziwnie wygląda, ze mam prawo podejrzewać, że to jest. Jednak nigdy mi nie zadziałało. Wycieraczki muszę włączać sam. Jak nie zapomnę to cyknę fotkę tego lusterka przy okazji. Szyba wokół niego jest oklejona jakby kawałkiem czarnej folii...

Nie zbaczajmy znów z tematu... Smile
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 18:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Flik77 napisał:


Mam jeszcze czujnik mroku (światła same się zapalają w ciemności..) i chyba, ale to nie jestem pewien czujnik deszczu. Jednak popsuty bo nie działa.... Moje wsteczne lusterko jakoś tak dziwnie wygląda, ze mam prawo podejrzewać, że to jest. Jednak nigdy mi nie zadziałało. Wycieraczki muszę włączać sam. Jak nie zapomnę to cyknę fotkę tego lusterka przy okazji. Szyba wokół niego jest oklejona jakby kawałkiem czarnej folii...


Bardzo przepraszam , wiem, że offtop. Embarassed Mam nadzieje, że coś zobaczycie na fotkach.



Co do moich problemów to na razie nic nie wiadomo, bo czekam na płyn...Zamiast iść do sklepu i normalnie kupić to zamówiłem via Internet i czekam od poniedziałku... Smile

Moim zdaniem -i nie tylko moim- to tylko zapowietrzona klima. Podobno jak się zapowietrzy to bierze płyn (tylko nie wiem, czy aż jeden litr.) Zauważyłem, że jak klimatronic nieco dłużej popracuje, to późniejWebasto dmucha normalnie ze wszystkich nawiewów...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 02:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Co do moich problemów to na razie nic nie wiadomo, bo czekam na płyn...Zamiast iść do sklepu i normalnie kupić to zamówiłem via Internet i czekam od poniedziałku... Smile

To się nazywa uzależnienie od sklepów internetowych Wink
Cytat:
Moim zdaniem -i nie tylko moim- to tylko zapowietrzona klima. Podobno jak się zapowietrzy to bierze płyn (tylko nie wiem, czy aż jeden litr.)
O czymś takim nigdzie nie słyszałem, ale być może coś takiego występuje.

Te lusterko to gdzie ty masz umieszczone Question
Jakoś nie mogę się dopatrzeć Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 13:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


kedlaw07 napisał:
Witam,
Te lusterko to gdzie ty masz umieszczone Question
Jakoś nie mogę się dopatrzeć Sad


Lusterko mam tam gdzie zwykle w autach jest lusterko wsteczne. Fotografia go nie obejmuje. To co na pierwszej fotce, jest umieszczone za lusterkiem wstecznym na szybie. Ttrochę namieszałem w poprzednim poście-samo lusterko wygląda normalnie... Musiałem je lekko odgiąć, by odsłonić to o co mi chodzi... Przepraszam, za nieprecyzyjne pisanie....Smile Czy na pierwszej fotce to nie są czasem jakies czujniki w tej plastikowej obudowie z kablem...?
Na dwóch pozostałych fotkach przycisk do aktywacji tego o czym mówiłem. Umieszczony jest mniej więcej od spodu tego plastilu na którym znajduje się wyświetlacz Webasto. Ten symbol moim zdaniem oznacza właśnie czujnik deszczu...Jak już pisałem niedziałający.

Zeby być bardziej precyzyjnym. Mówiąc o zapowietrzeniu (bulgotanie, odgłos przelewającego się płynu), miałem na myśli samo Webasto. Przy klimatronku nie mam tych objawów. Być może jestem w błedzie z tym ubytkiem płynu przy zapowietrzeniu, ale tak gdzieś wyczytałem. Poza tym znajomy mi mówił, że tak właśnie może być przy zapowietrzeniu układu.
Powrót do góry
wacek61

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Jazz 1.4 i-dsi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 19:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam a honda jazz 1.4 to gdzie ma zbiornik wyrównawczy bo ja jakoś go nie widzę?Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 19:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


wacek61 napisał:
Witam a honda jazz 1.4 to gdzie ma zbiornik wyrównawczy bo ja jakoś go nie widzę?Smile

Szukaj między chłodnicą a lewym reflektorem. Daj znać czy znalazłeś... Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam,

wacek61 napisał:
Cytat:
Witam a honda jazz 1.4 to gdzie ma zbiornik wyrównawczy bo ja jakoś go nie widzę?
Sylpete napisał:
Cytat:
Szukaj między chłodnicą a lewym reflektorem. Daj znać czy znalazłeś...
Posłuchaj tego co ci Sylpete na pisał bo dobrze mówi.

W 1.2 też w tym samym miejscu się znajduje Wink

Ciężko sprawdzić poziom płynu w zbiorniku Sad
A gdy dolewasz to trzeba bardzo uważać żeby nie przedobrzyć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 00:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


wacek61 napisał:
Witam a honda jazz 1.4 to gdzie ma zbiornik wyrównawczy bo ja jakoś go nie widzę?Smile


Ten zaznaczony na niebiesko...


Uzupełnij profil, bo nie wiemy nawet z jakiego rocznika masz Jazza...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 00:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam,

Flik77 napisał:
wacek61 napisał:
Witam a honda jazz 1.4 to gdzie ma zbiornik wyrównawczy bo ja jakoś go nie widzę?Smile

Ten zaznaczony na niebiesko...


Uzupełnij profil, bo nie wiemy nawet z jakiego rocznika masz Jazza...
Teraz to już chyba znajdzie, ewentualnie ze słownikiem będzie tłumaczyć napisy które są umieszczone na różnych pojemnikach.

Na obecną chwilę wiemy że ma 1.4.
Stawiam na LS z manualem z lat 2004 - 2007
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 01:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Panowie, blisko ale na fotce pokazaliście korek od chłodnicy Wink
Ale od niego odchodzi gumowy wężyk i po tym wężyku traficie do zbiorniczka wyrównawczego.
Poziom sprawdzić dość trudno, polecam latarkę Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System