Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 09:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Alez ja nie twierdze, ze Twoje auta sa zepsute or sth. Po prostu chce Ci wytlumaczyc, ze, jak to nazywasz, "parowanie plynu" nie jest normalnym objawem. To jest układ zamkniety, wytlumacz mi prosze jakim magicznym sposobem plyn ma wyparowac? No i dlaczego u mnie od 2 lat nic nie wyparowalo?

Jesli juz nawet by cos parowalo to i tak w szczelnym ukladzie nie ma prawa go opuscic. Para sie skropli i plynu pozostanie tyle samo.

Nie chce byc niegrzeczny, ale moze to jednak nie ja powinienem doczytac co nieco?

Uwazasz, ze ubytek na poziomie pol litra po pol roku to nic wielkiego?

P.S. Nowsze fordy maja wymiane plynu co 10 lat. Wg Twoich teorii po tym czasie juz by dawno plynu w ukladzie nie bylo.


Ostatnio zmieniony przez Krzakoo dnia Sob 12 Cze 2010, 09:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 09:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Widzę a raczej czytam że dość niedokładnie czytasz co piszę.Rozprawiamy o Hondzie Jazz/City to raz, dwa pisałem też że sprawdzę dokładnie na karcie z aso ile dolali - pisałem z pamięci ale na pewno coś dolali, trzy stan mam ok, więc nie widzę problemu.Jak będę miał problem zgłoszę to.Czy coś jeszcze przeoczyłem?W moich wpisach widzisz jakąś niegrzeczność?

P.S O jakich teoriach piszesz, kto je wysnuwa, Ja? Jeżeli tak to odczytujesz to jest Twoja nadinterpretacja.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 09:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


O teoriach ubytku plynu przez parowanie. Nawet jesli by parowal to w szczelnym ukladzie para sie skropli i poziom sie nie zmieni. No bo niby ktoredy mialby uciec? Nie potrafie sobie tego wyobrazic.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 10:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Ok.To w takim razie jeżeli dopuszczasz myśl że na 2 lata można dolać 100ml max to z czego wg Ciebie to wynika?
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 11:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Z nieszczelnosci.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 11:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 13:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Proponuje przeczytać instrukcje gdzie wyraznie jest tam napisane { PIERWSZA WYMIANA PŁYNU PRZY 200KK .LUB PO 10 LATACH NASTĘPNA , 100KK. LUB 5 LAT } , dlatego warto stosować oryginał hondy , żaden inny dostępny na rynku nie dorównuje mu nawet ani trochę, a co do odparowania płynu to wiadomo że przewody gumowe mają jakąś tam przenikliwość i po jakimś czasie zawsze ubędzie z parenaście ml. Wink
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


JAZZZZ napisał:
Proponuje przeczytać instrukcje gdzie wyraznie jest tam napisane { PIERWSZA WYMIANA PŁYNU PRZY 200KK .LUB PO 10 LATACH NASTĘPNA , 100KK. LUB 5 LAT } , dlatego warto stosować oryginał hondy , żaden inny dostępny na rynku nie dorównuje mu nawet ani trochę,


Bym się kłócił.

Cytat:

a co do odparowania płynu to wiadomo że przewody gumowe mają jakąś tam przenikliwość i po jakimś czasie zawsze ubędzie z parenaście ml. Wink


Proszę Cię...
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 08:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Więc dotarłem do kart technicznych po przeglądach, w Jazzie dolano 0,4 w City 0,5 litra płynu chłodzącego.W jednym i drugim aucie manual Honda bezwzględnie nakazuje stosowanie swojego płynu chłodniczego jako jedynego odpowiedniego dla tych układów chłodniczych.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 10:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


robox napisał:
Więc dotarłem do kart technicznych po przeglądach, w Jazzie dolano 0,4 w City 0,5 litra płynu chłodzącego.


BARDZO dużo. Po jakim czasie Ci tyle dolali?

Cytat:
W jednym i drugim aucie manual Honda bezwzględnie nakazuje stosowanie swojego płynu chłodniczego jako jedynego odpowiedniego dla tych układów chłodniczych.


Dziwisz się, że tak piszą w instrukcji? Przecież nie napiszą by używać zamienników, w końcu na częściach oni zarabiają. Ja używam nieoryginalnego płynu i nie ubywa nic, używam oleju Castrol i też nie bierze nic, chyba tylko DOT4 mam oryginalny bo jeszcze z ostatniego przeglądu (wypadałoby go już w sumie wymienić).

Swoją drogą Honda nie produkuje części, robią to inne firmy, które te same produkty sprzedają na wolnym rynku po niższych cenach niż w ASO.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


W jazzie po roku - tylko raz, w City po 8 miesiącach i na razie jest ok.Już to pisałeś że dużo, ale już Ci pisałem że nie widzę powodu do obaw.Pisałem Ci już też żebyś czytał ze zrozumieniem, ten płyn bezwzględnie zaleca Honda, a co Ty robisz czy kto inny to już inna sprawa.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 11:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


robox napisał:
W jazzie po roku - tylko raz, w City po 8 miesiącach i na razie jest ok.Już to pisałeś że dużo, ale już Ci pisałem że nie widzę powodu do obaw.Pisałem Ci już też żebyś czytał ze zrozumieniem, ten płyn bezwzględnie zaleca Honda, a co Ty robisz czy kto inny to już inna sprawa.


No dla mnie to dużo, ale jeśli Ci póki co nie ubywa to jest dobrze. ;P

Honda (jak każda firma) zawsze zaleca "swoje" produkty, przecież to oczywiste. Nie znaczy to wcale, że są one najlepsze.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Akurat w przypadku płynu chłodniczego Honda nie zaleca (jak w przypadku np. oleju do silnika) a nakazuje bezwzględnie stosować ich płyn - przyznasz że to różnica, tym bardziej że dalej pisze dlaczego .Ja po okresie gwarancji zmieniłem na Prestone i nie było żadnych problemów, oleje do silnika oem-owe to syf i trzeba to zmieniać na lepsze szybko, zresztą w City w skrzyni też nie lepszy.Podejrzewam że ma lepkość dostosowaną do Malezji a nie do Europy albo do naszych warunków klimatycznych.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Nieoryginalne płyny posiadają te same właściwości jak te, które zalecają serwisy, trzeba tylko odpowiedni dobrać. Chociaż bardziej wrażliwy jest tu olej, płyny zasadniczo są na tej samej bazie tworzone.

Ja swojego Jazza sprowadziłem z Niemiec więc leję niemiecki Castrol ( 90PLN za 5l). ;P
Powrót do góry
warandcza

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 41

Posiadane auto: Honda Jazz 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 13:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Krzakoo napisał:
O teoriach ubytku plynu przez parowanie. Nawet jesli by parowal to w szczelnym ukladzie para sie skropli i poziom sie nie zmieni. No bo niby ktoredy mialby uciec? Nie potrafie sobie tego wyobrazic.


Może wydostać się przez zawór ciśnieniowy w korku wlewu płynu chłodzącego
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 16 Cze 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


warandcza napisał:
Krzakoo napisał:
O teoriach ubytku plynu przez parowanie. Nawet jesli by parowal to w szczelnym ukladzie para sie skropli i poziom sie nie zmieni. No bo niby ktoredy mialby uciec? Nie potrafie sobie tego wyobrazic.


Może wydostać się przez zawór ciśnieniowy w korku wlewu płynu chłodzącego


Wówczas korek jest niesprawny i nie spełnia swojej roli...

Jedyne miejsce, którym może wydostać się płyn w Hondzie Jazz jest korek od zbiorniczka wyrównawczego. Nie jest on zaworem ciśnieniowym bo i takim nie może być właśnie po to by NADMIAR płynu, który jest wywalany do zbiorniczka miał gdzie uciekać aby go nie rozsadzić. Ale to już jest objaw albo zapowietrzonego układu, albo przedostawania się spalin do układu, które wydmuchują płyn (poprzez nieszczelną uszczelkę pod głowicą).

Przerabiałem to u siebie. ;p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System