Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Jeżeli dobrze pamiętam, to ktoś z forum po stronie kierowcy ma zamontowaną gumkę 600. Myślę, że taka lepiej spełniałaby swoje zadanie.
Ten wymiar o którym piszesz to do naszego chyba nie będzie pasował - za duży. Do nowego owszem. Gdzieś na forum był wątek też o wycieraczkach ale jakoś umknął.

W instrukcji obsługi pisze jak należy wymieniać gumki od wycieraczek. Nic je jest wspomniane o wymianie całych piór. Wszystko tak jakby zaplanowane pod nasz kryzys Wink Proroki czy co Question Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 17:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Można kontynuować temat wycieraczek np. w tym wątku:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=131906&highlight=pi%F3ra+wycieraczek
Flik jaki masz rodzaj tych Valeo?
Późnym latem instalowałem u siebie Valeo Compact (czyli najtańsze z Valeo) i powiem że jakoś nie jestem z nich szczególnie zadowolony. Zaczynają już delikatnie mazać a zdarzało się że "chrobotały" przy lekkim deszczyku. Wcześniejsze Formaxy były lepsze ale jakoś ciężko teraz dostać.
O wspomnianych przez Sylpete Denso Hybrid sporo czytałem pozytywnych opinii być może wezmę je na celownik po zimie jak obecne dojade.
Co do długości obecnie 600mm i 350 lub 380 nie pamiętam dokładnie, dłuższe pióra to większa widoczność ale warunek że odpowiedniej jakości bo docisk mniejszy. Stosowałem kiedyś 625mm i radziła sobie całkiem dobrze, dla mnie wymiar 500mm to zdecydowanie za mało.
Można podnieść ramię od str. kierowcy tak jak pisał mitex01 wówczas zwłaszcza przy intensywnych opadach np. śniegu nie robi nam się podwójny słupek, który i tak jest sam w sobie w i-dsi dość gruby i sporo zasłania.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 17:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Jazzman napisał:

Flik jaki masz rodzaj tych Valeo?


http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-valeo-honda-jazz-ii-i3866543514.html

Czyli chyba takie same jak Ty miałeś. Tak mi właśnie delikatnie chrobocze po szybie zwłaszcza lewa wycieraczka.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 15:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Co do wycieraczek to polecam spróbować wycieraczki firmy Alca. Są to niemieckie wycieraczki w dobrej cenie (ok 10zł sztuka), i według mnie świetnej jakości. Do busów wcześniej również kupowałem Bosha albo Valeo. Kosztowały sporo (około 90zł komplet), a spisywały się różnie, a i tak po około roku trzeba było je wyrzucić. Te Alci wycierają lepiej, nie marzą, są równie wytrzymałe co markowe, i ze względu na cenę nie żal jest je zmienić po zimie.
W Hondzie też mam je założone, spisują się super, wcześniej miałem Bosha i kicha zostawiały smugi i przeskakiwały hałasując.

Do tyłu nie wiem czy pasują (czy jest standardowe-mocowanie), bo jej nie wymieniałem.

A co do tych 200zł za czynność wymiany wycieraczek, to ich zdrowo popie....... To trwa 5min i jest dziecinnie proste, chyba że ktoś jest ułomny...

Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Powracając do tematu głównego (btw. gdzie jest admin/mod, żeby wywalić/wydzielić off-topic).

Klocki ATE 13.0460-5943.2 nie są klockami uniwersalnymi pasującymi do obu systemów hamulcowych. Pasują tylko do Sumitomo.
W stosunku do Akebono maja inny kształt okładzin ciernych, podstawa klocka ma inny kształt - jest niższa i krótsza (stąd dzwonienie po założeniu do systemu Akebono), nie mają otworów na sprężynę.
Za chwilę wrzucę zdjęcia porównawcze jednych i drugich.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 10:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

dulu1 napisał:
Cytat:
A co do tych 200zł za czynność wymiany wycieraczek, to ich zdrowo popie.......

Cena jest zabójcza jeżeli chodzi o wymianę wycieraczek w ASO - 200zł.
Cytat:
To trwa 5min i jest dziecinnie proste, chyba że ktoś jest ułomny...
Ja nie umiem wymienić wycieraczek, boję się że zniszczę - połamię - te ramiona, czyli według ciebie jestem ułomny Question

Kilkakrotnie mi wymieniali same wycieraczki na nowe które kupiłem w sklepie, beż żadnego "ale". Wystarczyło poprosić i powiedzieć prawdę - że samu tego nie umie się zrobić. Tak jak piszesz wymiana trwa około 5 min. Przy okazji można też porozmawiać na różne tematy dotyczące naszych samochodzików. Przyjemne z pożytecznym.

Kiełekg napisał:
Cytat:
Klocki ATE 13.0460-5943.2 nie są klockami uniwersalnymi pasującymi do obu systemów hamulcowych. Pasują tylko do Sumitomo.
Cytat:
Za chwilę wrzucę zdjęcia porównawcze jednych i drugich.
Podeślij te fotki.

U mnie z przodu są zamontowane KASHIYAMA (są to moje drugie klocki). Jakie polecacie klocki na tylną oś ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Waldi,
nie boj nic, ja tez mam problem z wycieraczkami Wink
Co do kolckow mam trw na tyl, ale opinie o trw znasz. Być może na dniach będę zmienial klocki z przodu, bo jade na przegląd do SKP dziś lub jutro. Jak się nie przyczepia to inwestuje w nowe welury Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 12:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi, nie boj nic, ja tez mam problem z wycieraczkami
Za to bardzo dobrze obeznany z olejem 0w20 Wink

Jak będziesz na przeglądzie to proszę zapytaj o te klocki, jakie proponują.

Na dzień dzisiejszy jeżdżę z welurami już 7 lat Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 13:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


PRzeglad jest w SKP, oni nic nie proponują tylko odsylaja jak cos nie tak Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
PRzeglad jest w SKP, oni nic nie proponują tylko odsylaja jak cos nie tak
Myślałem że to ASO.
Mojego jazzika nie rejestrowałem w ASO, ale wiem że wykonują takie usługi. Z tego co pamiętam to cena jaką pobierają jest taka sama jak na wolnym rynku. Wysokość opłaty chyba jest ceną urzędową. Ostatnio płaciłem 99zł.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 13:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Też dokładnie tyle płaciłem za swój przegląd jesienią. Z tego co wiem to za zagazowane autko trzeba płacić więcej. Diagnosta pytał mnie czy autko jest na gaz.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 15:24
Temat postu:

klocki i tarcze


[quote="Sylpete"][quote="mitex01"]TRW
GDB3174 104 zł
GDB3212 168 zł

Nie wiem które, ale jakieś kupiłem w iparts.pl (ciut taniej niż w intercars.pl)
PKT.22 TAIF
ale kiedyś sprzedali mi jakiś trefny (zużyty?) amortyzator więc do końca nie polecam:-)

Do tego wziąłem tarcze chyba 4825 też TRW:
http://wwPKT.22 TAIF
ale jeszcze nie założyłem, bo jakoś 15 tys. od tamtego czasu przejechałem.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 16:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Fotki porównawcze. Nie ma perspektywy.
Widać, że klocki są różne, powierzchnia cierna ATE mniejsza (niższa), klocek krótszy o dobre 5mm, niższy o 2mm.

Jak będę wymieniał, może zrobię mały tutorial. Wymiana prosta, z kawą, jednym podnośnikiem, przestawianiem auta, robieniem zdjęć i czyszczeniem zajęła mi nie więcej niż 30min.
Choć jeszcze chwilę na nich pojeżdżę.











Za katalogiem:
Akebono są o 5,1mm dłuższe (lub jak kto woli szersze), 1,8mm wyższe, 0,9mm grubsze.

I co najważniejsze, wg ATE Sumitomo wkładane było do 12.2008, Akebono od 01.2009 . Jak jest w rzeczywistości...
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Jak będę wymieniał, może zrobię mały tutorial. Wymiana prosta, z kawą, jednym podnośnikiem, przestawianiem auta, robieniem zdjęć i czyszczeniem zajęła mi nie więcej niż 30min.

Uważam że to bardzo fajny pomysł. Napisz w jaki sposób odpowietrzyłeś sam hamulce.
Cytat:
Widać, że klocki są różne, powierzchnia cierna ATE mniejsza (niższa), klocek krótszy o dobre 5mm, niższy o 2mm.
Mogłeś położyć takie listwy "policyjne szachownice" żeby dokładnie uwydocznić różnicę.


Z tymi fotkami pojechałeś po bandzie Wink
Dobrze że takie duże bo widać dokładnie różnicę pomiędzy nimi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 12:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Hej!

kedlaw07 nie odpowietrzałem, tylko wymiana kloców. Nie otwierałem układu hydraulicznego. Płyn w zbiorniczku "spełnia" normy, uszczelki tłoczków bez zarzutu, tłoczki chodzą płynnie, więc płynu nie ruszam.

Przy wymianie płynu też nie odpowietrzam, ważne jest aby:
1. Odessać płyn ze zbiorniczka (strzykawka z rurką) zostawiając zakryte płynem połączenia z pompą hamulcową.
2. Zalać do zbiorniczka pod przysłowiowy korek nowy płyn.
3. Spuszczać płyn z dowolnego koła aż w rurce zauważymy nowy płyn (pompowanie, odkręcenie zaworu, spuszczenie, zakręcenie zaworu, pompowanie). Dwie osoby wymagane.
4. Monitorować poziom płynu w zbiorniczku aby nie zlać całego. Jeżeli przez niedopatrzenie odkryjemy połączenie zbiorniczka z pompą, nie ma wyjścia i bezwzględnie trzeba odpowietrzać.
Oczywiście przy wymianie/rozbieraniu zacisków, odpowietrzanie konieczne.

Fotki robiłem telefonem ad-hoc.
Stare klocki wróciły na miejsce - nie są najgorsze, wiem który jest najsłabszy (zewnętrzny bez czujnika zużycia, ale przez alufelgi można dobrze sprawdzić grubość okładziny), więc będę go monitorował. Kupione ATE są już zapakowane do oryginalnego pudełka i idą do oddania. Na zamianę wezmę klocki Kashiyama C14056, ale to jeszcze ładnych parę tysięcy.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 7 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System