Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcelkakkk

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda CRV 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 13:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Tu też są ceny na klocki i tarcze. Mają lepsze ceny. Pytanie tylko jak daleko masz do Lublina xD
ttp://www.honda.lublin.pl/pl/samochody/promocje/promocje-na-serwis-czesci-i-akcesoria/10010-wielka-akcja-serwisowa.html
Powrót do góry
marcelkakkk

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda CRV 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 13:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Tu też są ceny na klocki i tarcze. Mają lepsze ceny. Pytanie tylko jak daleko masz do Lublina xD
ttp://www.honda.lublin.pl/pl/samochody/promocje/promocje-na-serwis-czesci-i-akcesoria/10010-wielka-akcja-serwisowa.html
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 22:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

nie otwiera linku Sad
Ale wystarczy wpisać w pasek przeglądarki z przodu literkę h i będzie wszystko ok Wink
czyli:
http://www.honda.lublin.pl/pl/samochody/promocje/promocje-na-serwis-czesci-i-akcesoria/10010-wielka-akcja-serwisowa.html

Jednego nie rozumiem, chodzi o 3 pozycję od góry:
wymiana paska rozrządu.
Z tego co wiem to w silniku jest łańcuszek a nie pasek.
ale z tym:

Wymiana piór wycieraczek 200zł ExclamationExclamationExclamationExclamation
To już pojechali po bandzie.ExclamationExclamation

U mnie w ASO jak przyjadę i poproszę o wymianę to zrobią mi bez żadnego problemu i co najważniejsze za darmo. Jak dotąd jeszcze nigdy nie płaciłem.
Skąd taka cena Exclamation

W obojętnie jakim zakładzie mechanicznym zrobią to za free lub za jakąś drobną opłatą.

Ale nie za 200zł Exclamation Exclamation
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


no jak wymieniaja Ci pióra za friko ? nie płacisz za pióra ?
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 03:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kedlaw07 napisał:

Jednego nie rozumiem, chodzi o 3 pozycję od góry:
wymiana paska rozrządu.



Wymiana paska rozrzadu: CITY 2002R 690 zł . Być może w Hondzie City jest pasek... Chyba chodzi o jakąś starszą wersję bo widzę tam 2002 r...

Te 200 zł za wymianę piór wycieraczek mnie też wbiło w fotel. Exclamation Exclamation

Naprawdę jeździcie z tym do ASO (nie mam w tym momencie na myśli ceny)... Question Question

My Hondziarze chyba musimy być raczej majętnymi ludźmi... Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 03:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
no jak wymieniaja Ci pióra za friko ? nie płacisz za pióra ?

Doszło do pewnej nieścisłości. Założyłem że posiadasz własne pióra wycieraczek takie np. z marketu i ASO wymieni ci je za 200 zł.

Natomiast samo przełożenie to tak jak pisałem wyżej
Cytat:
U mnie w ASO jak przyjadę i poproszę o wymianę to zrobią mi bez żadnego problemu i co najważniejsze za darmo. Jak dotąd jeszcze nigdy nie płaciłem.

Flik77 napisał:
Cytat:
Naprawdę jeździcie z tym do ASO (nie mam w tym momencie na myśli ceny)
Moje ASO jest prawie pod domem i jak mam się sam męczyć z tymi wycieraczkami - boję się że połamię te ramiona - to wolę pojechać do nich. Niech oni mi to zrobią, ale nie za 200zł Exclamation Exclamation
Na razie jest tak jak napisałem - wychodzi za free Smile
Poza tym jest pretekst do rozmowy o jazzach, bo fajni ludzie tam pracują i zawsze się podzielą jakimiś spostrzeżeniami. Wszak o czym szumią drzewa w ASO Question O Jazzach Wink
Zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć.

Cytat:
My Hondziarze chyba musimy być raczej majętnymi ludźmi...
No cóż, kogo stać na Hondę to jest gość Wink a jak kogoś stać na VAG'a to jest ludek. Bez urazy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 10:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Miałem się już nie wypowiadać, ale jak tu przegapić taka okazje Wink

Popatrzylem na te ceny i rzeczywiście wycieraczki tyle kosztują. Oryginalnie przod 130 zl a tyl chyba ze 100 zl. Musialbym popatrzeć w faktury bo mam taka pozycje w segregatorze Wink Cena jest razem z wymiana wiec podana cena to material+usluga.
Klocki i tarcze podobnie. A z paskiem rozrządu ktoś się chyba pomylil. Zreszta jak dzwoniłem do jednego aso to rezolutna Pani mnie zapytala czy tez jazz to benzyna czy diesel. Zaniemowilem Laughing
Wbrew pozorom nie przekreslalbym wycieraczek z logo hondy. Przerabialem już oryginal, bosche i valeo i niestety oryginal sciera najlepiej i jest najbardziej trwaly ale za to najdroższy Sad
Cale szczęście można zdobyc go z alternatywnej dystrybucji
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 11:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Popatrzylem na te ceny i rzeczywiście wycieraczki tyle kosztują. Oryginalnie przod 130 zl a tyl chyba ze 100 zl.
To oni chyba się z choinki urwali. Ja idę do marketu kupuję np uni coś tam - nazwy nie pamiętam (komplet 3 sztuki za około 50zł) o odpowiednich wymiarach i wszystko działa. Wychodzę z założenia że wycieraczki należy zmieniać 2 razy w roku. Tak wiec finansowo wychodzi około 100zł. Od 3 lat używam tych bez metalowych ramion. Moim zdaniem są lepsze. Każdy może mieć swoje zdanie.

Cytat:
Cale szczęście można zdobyc go z alternatywnej dystrybucji
Masz jakiś konkretny namiar Question
Gdyby cena była atrakcyjna to może się skuszę.

Cytat:
Cena jest razem z wymiana wiec podana cena to material+usluga.
To ile w końcu taka usługa wynosi Question
Cytat:
Zreszta jak dzwoniłem do jednego aso to rezolutna Pani mnie zapytala czy tez jazz to benzyna czy diesel. Zaniemowilem
Polepszyłeś mi humor, bo u mnie zimno.
Popatrz natomiast z innej strony.
Gdyby ta pani w odpowiedzi na Twoje zadane pytanie zaczęła mówić technicznym językiem to dopiero by było Wink
Można wtedy się z nią umówić na kawę .... celem wymiany doświadczeń.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 17:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


waldi,
w hapartsie kupiłem cale ramie do wycieraczek na tyl za 60 zl. Ladny woreczek z napisem honda oem.
www.haparts.pl podaje po raz ostatni bo ktoś stwierdzi ze pewnie u nich dorabiam na pol etatu Wink
Klocki tez maja
bez odbioru
Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 20:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
waldi,
w hapartsie kupiłem cale ramie do wycieraczek na tyl za 60 zl. Ladny woreczek z napisem honda oem.
Ja na allegro widziałem takie ramię też za 60 zł.
Cytat:

www.haparts.pl podaje po raz ostatni bo ktoś stwierdzi ze pewnie u nich dorabiam na pol etatu
A tam dorabiasz Wink Jak ja pisze o częściach z Intercars'u to też mi zarzucą że u nich pracuje.
Cytat:
Klocki tez maja bez odbioru

w Intercarsie też są Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


ASO w Jazzach wymienia całe pióra wycieraczek czy tylko gumki?
Pytam, bo w innych Hondach z wycieraczkami szkieletowymi ASO praktykowało wymianę samych gum. Co nie byłoby pozbawione sensu (w końcu szkielet wycieraczki nie ulega wielkiemu zużyciu) - gdyby nie cena Rolling Eyes
Pytam z czystej ciekawości, bo choć jak napisał pieta hondowskie wycieraczki są dobre i trwałe to za taką cenę można spokojnie kupić np. hybrydowe Denso, które są wg mnie najlepsze na rynku.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 09:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
ASO w Jazzach wymienia całe pióra wycieraczek czy tylko gumki?

To w końcu proszę napiszcie i ile w waszych ASO kosztuje sama wymiana wycieraczek, a ile samych gumek.
Jeżeli chodzi o wymianę przednich wycieraczek to ode mnie jeszcze podczas wymiany nie wzięli ani grosza. Zawsze coś zagadam poproszę i jest wymienione.

Cytat:
Pytam, bo w innych Hondach z wycieraczkami szkieletowymi ASO praktykowało wymianę samych gum. Co nie byłoby pozbawione sensu (w końcu szkielet wycieraczki nie ulega wielkiemu zużyciu) - gdyby nie cena

Jeżeli chodzi o tylną wycieraczkę to kupuję taką standardową na "ramionach" i z niej ściągam gumę i montuję w miejsce tej starej. Oczywiście zmieniam również te metalowe płaskie druciki. Czas wymiany to około 10min, razem z otwarciem pudełka i wyciągnięcia nowej szkieletowej wycieraczki. Tutaj bawię się sam Smile

Cytat:
Pytam z czystej ciekawości, bo choć jak napisał pieta hondowskie wycieraczki są dobre i trwałe to za taką cenę można spokojnie kupić np. hybrydowe Denso, które są wg mnie najlepsze na rynku.

Te które obecnie mam zamontowane z przodu to unitec aero - płaskie bez metalowych ramion czy jak kto woli bez szkieletu. Używam ich od trzech lat. Ponieważ wyznaję zasadę wymiany kompletu wycieraczek 2 razy w roku tak więc moj jazzik ma już styczność z 6 kompletem.

Czy wycieraczki które używacie mają "znacznik" na gumce infrarmujący o jej zużyciu Question

Tych wycieraczek nie reklamuję ale tekst który jest zawarty w opisie uważam że jestr godny przeczytania:
http://abcwycieraczki.pl/product-pol-3546-Wycieraczki-Bosch-Twin-Honda-Jazz-od-2009r.html


Flik77
Czy ty też jeździsz wymieniać wycieraczki do ASO, czy robisz to sam lub u innego mechanika Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Wycieraczki robiłem sam-właściwie kuzyn mi zrobił. Ja tylko zakupiłem Valeo bezszkieletowe. Autko jest u mnie 3 lata i pierwsza i jak na razie jedyna wymiana była ok półtotra roku temu (co ile wymienia się wycieraczki?) Tylko przód, gdyż uznaliśmy, że tył jeszcze dobrze zbiera wodę. Ostatnio podczas pracy te gumki nieco hałasują podczas przesuwania się po szybie. Trochę pluję sobie w brodę, bo kupiłem w standardowym rozmiarze i szczególnie od strony kierowcy jest jakby przymała ( w sensie mało zbiera.)

W ASO robiłem tylko wymianę oleju w mojej CVT-reszta mechanik. Sam wymieniam filtry do których w miarę jest łatwy dostęp...
Do najbliższego ASO mam około 100 km (Lublin-Rzeszów)Smile
Trochę nam rozmowa zeszła na iny temat... Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 15:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

flik77 napisał:
Cytat:
Trochę nam rozmowa zeszła na iny temat...
Poszybowała z dołu do góry Wink
Cytat:
Ostatnio podczas pracy te gumki nieco hałasują podczas przesuwania się po szybie.
U mnie na początku tak 2 razy a potem jest ok.
Cytat:
Trochę pluję sobie w brodę, bo kupiłem w standardowym rozmiarze i szczególnie od strony kierowcy jest jakby przymała ( w sensie mało zbiera.)
Miałem standardowe wymiary:
kierowca - 500
pasażer - 360
obecne
kierowca - 530
pasazer - 380

Może tylną większą da się zamontować, ale ja nie sprawdzałem. Trzeba dać nowe ramię z wycieraczką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Masz rację-to są standardowe wymiary do naszego Jazza i takie właśnie mam.
Jeżeli dobrze pamiętam, to ktoś z forum po stronie kierowcy ma zamontowaną gumkę 600. Myślę, że taka lepiej spełniałaby swoje zadanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 6 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System