Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Jak na forumowego trolla przystało - pytanie w dechę! zwłaszcza jak 5 stron wcześniej samemu się o tym pisało. Przeszedłeś samego siebie Laughing
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 12:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Sprawa dotyczy pisku dochodzącego z przodu podczas hamowania.

Mam problem z piszczącymi hamulcami. Sprawa wyszła dopiero teraz od 4 - 5 dni.

Jak ruszam jazzikiem rano do pracy (auto parkuję pod chmurką) to po nocy przy lekkim hamowaniu piszczą.
Nigdy nie występował taki objaw, dopiero teraz po 9-ciu latach użytkowania samochodu.

Natomiast jak się auto rozjeździ to już tego efektu nie ma.
Jednakże był jeden dzień gdzie ta przypadłość mnie męczyła cały czas. Następnego dnia powróciła do "normalnego cyklu" piszczenia początkowego.

Staram się hamować silnikiem, a pedału hamulca nie używam gwałtownie.
Boję się że to klocki się kończą a blaszki ocierają o tarczę i rzeźbią w niej swoją wenę Twisted Evil

Są to moje pierwsze klocki po oryginalnych. Wymiana była chyba w 2012r przy przebiegu 46 tys. km.
Nigdy nie pyliły oraz nie piszczały.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kedlaw07 napisał:

Jak ruszam jazzikiem rano do pracy (auto parkuję pod chmurką) to po nocy przy lekkim hamowaniu piszczą.
Nigdy nie występował taki objaw, dopiero teraz po 9-ciu latach użytkowania samochodu.
Natomiast jak się auto rozjeździ to już tego efektu nie ma.
.


Też tak czasem mam-szcególnie jak jest wilgotno, a autko miało wcześniej jakiś dłuższy postój. Jeśli to stały objaw to ja bym wymieniał.
Jak wyglądały klocki przy wymianie opon?

Ja też o coś zapytam. Smile

Czy 3-4 milimetry klocka kwalifikuje go już do wymiany? Wczoraj przy wymianie opon właśnie tak wyglądały moje przednie klocki. Tylne w sumie też tak samo. Wulkanizator radził wymieniać. Nie zauważyłem piszczenia przy hamowaniu, ale czasem mam takie jakby chrobotanie, szczególnie przy gwałtowniejszym hamowaniu.
Ja wymieniałem klocki gdzieś przy przebiegu 77-80 tys (ta pierwsza liczba to przebieg przy zakupie). Teraz mam 120 z dużym ogonkiem.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:

Jak ruszam jazzikiem rano do pracy (auto parkuję pod chmurką) to po nocy przy lekkim hamowaniu piszczą.
Nigdy nie występował taki objaw, dopiero teraz po 9-ciu latach użytkowania samochodu.
Natomiast jak się auto rozjeździ to już tego efektu nie ma.
.


Też tak czasem mam-szcególnie jak jest wilgotno, a autko miało wcześniej jakiś dłuższy postój. Jeśli to stały objaw to ja bym wymieniał.
Jak wyglądały klocki przy wymianie opon?

Ja też o coś zapytam. Smile

Czy 3-4 milimetry klocka kwalifikuje go już do wymiany? Wczoraj przy wymianie opon właśnie tak wyglądały moje przednie klocki. Tylne w sumie też tak samo. Wulkanizator radził wymieniać. Nie zauważyłem piszczenia przy hamowaniu, ale czasem mam takie jakby chrobotanie, szczególnie przy gwałtowniejszym hamowaniu.
Ja wymieniałem klocki gdzieś przy przebiegu 77-80 tys (ta pierwsza liczba to przebieg przy zakupie). Teraz mam 120 z dużym ogonkiem.


Chrobotanie jak najbardziej - sprawdź z obydwu stron jak dasz radę - u mnie z jednej strony zdarte do cna, z drugiej były w porzo nomen omen tam gdzie blaszki a więc bez pisku. Chrobotanie to może być też ABS.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 22:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Hej,
4 mm klocka to jeszcze można jeździć. Wulkanizator zaleca wymianę bo z tego żyje jeżeli klocki przy okazji wymienia Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 20:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Ogólnie czytam ten wątek i stwierdzam ze wracam jednak do początkowego pomysłu czyli tarcze Ate bądź trw a klocki ebc green. Skoro tez Ate pylą to niech będzie taki zestaw. Chyba ze mnie ktoś odwiedzie od tego pomysłu Smile
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 22:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Odwodzę od zakładania EBC Green i wyżej do tarcz nienacinanych. Do pier_do_łowatego hamowania będą dobre. Do mocnego złe. Ale do pier_do_łowatego wystarczą Kashiyamy.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 00:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


To poleć coś na wypasie do jazza Smile trw testowałem, dziadowskie zamienniki tez. Chce coś nowego Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 00:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


ATE.
Złoty środek do cywilnej jazdy.
Fuck TRW.

Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 06:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Sylpete napisał:
ATE.
Złoty środek do cywilnej jazdy.
Fuck TRW.

Dziękuję za uwagę.


Czemu tak ostro o TRW?
Może pylą, ale stosunkowo wolno się ścierają i nieźle hamują. PS. Mimo, że tarcze mi się zwichrowaly, ale to pewno problem trzymania nogi na hamulcu po mocnym hamowaniu, chyba...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


sstar napisał:
Czemu tak ostro o TRW?

Za ich jakość.
Wszystkie klocki pylą, wiadomo. Ale nie samą rdzą. Wielu producentów pokrywa tarcze warstwą zapobiegającą rdzewieniu, ale w TRW zlazła po 3 miesiacach (w równolegle zamontowanych w tym samym czasie na innym aucie tarczach ATE nadal ma się znakomicie).
Zestaw TRW od samego poczatku żłobił głębokie bruzdy w tarczy, w aucie slychać było głośne odgłosy hamowania, które z czasem doprowadzały do szału. Samo hamowanie było OK, ale to trochę za mało jak na produkt uznanej (?) firmy.

Czarę goryczy przelały zapieczone zaciski z tyłu.
Hondy od zawsze miały z tym problem i wymagają tam szczególnej uwagi. Dlatego zaraz po zakupie Jazza, jak montowano te nieszczęsne tarcze i klocki TRW z mechanikami przyjrzeliśmy się zaciskom. W siedmioletnim aucie wszystkie były w świetnej formie, czyste, nie wymagające regeneracji (gumy, tłoczek, prowadnice - wszystko w zaskakująco dobrym stanie).
Po trzech latach na TRW trzeba było zregenerować tylne zaciski.
Ktoś powie że to bez związku, że nadszedł ich czas. Może. Tylko jak mechanicy zaczęli walczyć to usłyszałem przekleństwa, których wcześniej nie znałem Wink
Rzecz w tym, że ten rudy pył z klocków i tarcz tak oblepił zaciski, ze czyszczenie zajęło kilka ładnych godzin. Pod wcale nie jakoś szczególnie mocno sfatygowaną gumą chroniącą tłoczek było tego pyłu tyle, że kompletnie unieruchomił tłoczek, zresztą ten także miał wżery. Ogólnie panowie w warsztacie dawno nie widzieli takiej masakry.
Śmiem twierdzić, że gdybym założył inny zestaw regenerację odwlekłbym o parę lat.

No ale dałem pełny zestaw regenerujący do zacisków (łącznie z tłoczkiem) oraz tarcze i klocki ATE. Od dwoch miesięcy jest bajka. Hamowanie dobre, nastąpiła błoga cisza - z tyłu podczas hamowania słychać bardzo delikatny szum, tarcze nadal czyste, bez odłażącej warstwy antykorozyjnej i bez żadnych bruzd i żłobień. Jest tak jak powinno być.
Na przodzie nadal TRW, ciekaw jestem kiedy coś zacznie się pier...lić, choć w Hondach hamulce z przodu są mniej kapryśne niż z tyłu.

Tak, to mógł być przypadek, zbieg okoliczności. W końcu prędzej czy później każdy zacisk wymaga regeneracji. Teraz to już gdybanie.
Najciekawsze jest to, że kiedy 3 lata temu montowałem zestaw TRW szef warsztatu skrzywił się i stwierdził, że mogłem trafić lepiej.
Aha, TRW wybrałem po rekomendacji pana z ASO... No ale tam mają podobno jakościowo lepsze zestawy.

Tak czy siak - nigdy więcej. Dożywotnia dyskwalifikacja.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 23:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Kiełekg napisał:
Odwodzę od zakładania EBC Green i wyżej do tarcz nienacinanych. Do pier_do_łowatego hamowania będą dobre. Do mocnego złe. Ale do pier_do_łowatego wystarczą Kashiyamy.
To te Ksshiyamy są złe czy dobre ?
Bo jeżdżę na nich już 40 tys. km. i właśnie zaczęły piszczeć o czym pisałem kilka postów wyżej.
Jazda głównie po mieście, ale czasami dłuższe wyjazdy też się zdarzają.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 06:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kedlaw07 napisał:
Kiełekg napisał:
Odwodzę od zakładania EBC Green i wyżej do tarcz nienacinanych. Do pier_do_łowatego hamowania będą dobre. Do mocnego złe. Ale do pier_do_łowatego wystarczą Kashiyamy.
To te Ksshiyamy są złe czy dobre ?
Bo jeżdżę na nich już 40 tys. km. i właśnie zaczęły piszczeć o czym pisałem kilka postów wyżej.
Jazda głównie po mieście, ale czasami dłuższe wyjazdy też się zdarzają.


No to ja na TRW 3212, nieco grubszych niż standard mam już nastukane 70k km i ciągle mają zapas... nikt co prawda nie piszczy, nawet dziewczyny...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 17:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


No to co polecacie zamiast ATE/TRW ?

http://www.iparts.pl/auto-czesci/klocki-hamulcowe,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-12,1-3-83km,45-4838-16317-100030.html

Wg najdroższych mamy: Remsa, Girling, Ferodo, Brembo, Jurid. Dwóch pierwszych wcale nie kojarzę. Any clues ?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 18:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Widzę że koniecznie musisz eksperymentować Razz
Żeby zamieszać w głowie dodaj do listy Zimmermanna i EBC (gładkie tarcze+standardowe Blackstuff).
W przypadku produktów do Jazza myślę że Ferodo, Jurid, Textar to ten sam level.
Co do Brembo to w przypadku tańszych, ekonomicznych serii ochów i achów nie ma. Paru znajomków się skusiło i tyłka nie urywa. Pojawiały się przypuszczenia, że te niższe serie są produkowane przez jakichś mocno "tanich" podwykonawców a Brembo kosi za nazwę...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 20 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System