Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Ale chyba wstawiając zdjęcie sam widzisz, jak rozwalasz układ strony, nie? To chyba można wstawić mniejsze? Wink

Chyba chodzi Ci o rant? Ale to nie to się mierzy, tylko grubość tarczy - dla każdej jest podana wartość minimalna.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,
GR_BKP napisał:
Chyba chodzi Ci o rant? Ale to nie to się mierzy, tylko grubość tarczy - dla każdej jest podana wartość minimalna.
Czy wiesz jaka jest minimalna wartość tej tarczy, aby dokonać wymiany Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


1. Wybite na tarczy.
2. Podane w opisach sklepów: przód 19mm, tył 8mm.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,
GR_BKP napisał:
1. Wybite na tarczy.
2. Podane w opisach sklepów: przód 19mm, tył 8mm.
Dziękuję bardzo. Należy się z pełnym uznaniem kufelek.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 18:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


GR_BKP napisał:
Ale chyba wstawiając zdjęcie sam widzisz, jak rozwalasz układ strony, nie? To chyba można wstawić mniejsze? Wink

Chyba chodzi Ci o rant? Ale to nie to się mierzy, tylko grubość tarczy - dla każdej jest podana wartość minimalna.


Jakbym miał mniejsze to bym wstawił. Zwykle jest tak, że wrzucasz jakie masz w aparacie, a dobre forum sobie poradzi skalując w locie. Czasami po prostu się zapominam. Co do rantu, to oryginał=rant+grubość aktualna, więc wszystko jedno czy rant czy aktualną grubość policzysz. U nas rant chyba wynosi ok. 2mm jeśli się nie mylę, tyle można zużyć, choć to wyśrubowane kryterium. Piszę o przodzie, bo tył i tak mało istotny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Paź 2015, 18:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 22 Paź 2015, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Nie wchodzę w dywagacje na temat administracji forum. Takie mają zasady i tyle.

Co do rantu - nie kopię się z koniem, bo myślę o tym zupełnie odwrotnie Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


W raporice niezawodności GTU(mlaut) w Jazzie nie psuje się nic, oprócz...cytuję: nierównowiernym zużyciem okładzin hamulcowych i dotyczy to samochodów w latach 1-9, w 9> nie ma kłopotu;-) No jeszcze karoseria w 1-3 (czyżby oszczędności?). O co chodzi z tym nierównomiernym zużyciem? Że przód inaczej niż tył? Czy że żłobi tarcze?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Czołem,
chyba będę rekamować klocki, masakrycznie piszczą. Świeżo po wymianie było ok, ale teraz jest masakra, normalnie ludzie się na przejściu oglądają. Plus taki że nie brudzą tak jak TRW ale z dwojga złego wolę chyba żeby nie piszczały Sad
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


sstar napisał:
Co do rantu, to oryginał=rant+grubość aktualna, więc wszystko jedno czy rant czy aktualną grubość policzysz.


Nigdy nie bierze się pod uwagę rantu podczas mierzenia bo on koroduje i się zmniejsza. Tarcze mierzy się suwmiarką i porównuje z danymi katalogowymi dla wartości minimalnych.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 18 Lis 2015, 09:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,
pieta napisał:
Czołem,
chyba będę rekamować klocki, masakrycznie piszczą. Świeżo po wymianie było ok, ale teraz jest masakra, normalnie ludzie się na przejściu oglądają. Plus taki że nie brudzą tak jak TRW ale z dwojga złego wolę chyba żeby nie piszczały Sad
Nie wiem czy Ci uznają zwrot, ponieważ towar już został otwarty i zamontowany czyli był w użyciu.

Gdybyś miał zapakowane to do 10 dni możesz oddać bez podania przyczyny.
Tak więc wszystko zależy od woli sprzedawcy.
Mam jednak nadzieję, że pójdzie Ci na rękę, a jak nie to będziesz miał awaryjny zapas.

Najprawdopodobniej w sobotę wymiana opon, tak więc sesja zdjęciowa stanu klocków będzie zrobiona.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 18 Lis 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


będę reklamował usługę czyli zakup klocków i montaż w serwisie Razz dam znać w przyszłym tygodniu Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 26 Lis 2015, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Reklamacja nieskuteczna, tłumaczenie że zamiennik ma inny skłąd stopu niż oryginał więc może trochę popiskiwać. Nie wiem czy coś tak kombinowali czy nie, czy to zasługa stałowych które zasłaniają więcej niż alu ale teraz piszczy zdecydowanie mniej. Coż jakoś się przemęczę te kolejne 50k Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Lis 2015, 12:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

@ pieta
Widzisz, jest tak jak pisałem. Pościemniali pogadali i wyszło na moje.

Opony wymieniałem wczoraj o 22giej tak więc o fotkach zapomniałem Sad
Natomiast stan klocków jeszcze jest dobry, tak więc chyba na wiosnę będę wymieniał.

Sprawdziłem też te połączenia tylnych przewodów hamulcowych hamulcach i jest wszystko ok.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
marcych35

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm - mazur
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Lis 2015, 00:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


pieta napisał:
Reklamacja nieskuteczna, tłumaczenie że zamiennik ma inny skłąd stopu niż oryginał więc może trochę popiskiwać. Nie wiem czy coś tak kombinowali czy nie, czy to zasługa stałowych które zasłaniają więcej niż alu ale teraz piszczy zdecydowanie mniej. Coż jakoś się przemęczę te kolejne 50k Laughing


Witam.Jestem tu nowy i nie chcę się wymądrzać ale może masz rant na tarczy i klocek piszczy.
Ja co prawda w poprzednim aucie miałem z tyłu bębny które miały rant , po założeniu nowych okładzin zaczęło piszczeć.
PZDR
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 27 Lis 2015, 11:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Czołem,
zadzwoniłem jeszcze raz do ASO i dowiedziałem się co to za wynalazki montują jako zamienniki. Dostałem nazwę firmy: DOKUJI:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?17846-Elementy-metalowo-gumowe-firmy-Dokuji

http://motofocus.pl/wywiady/12440/7-pytan-do-marcina-cybulaka-z-firmy-hipol-sp-z-oo

IMO szału nie ma. Poruszyłem jeszcze raz kwestię piszczenia. Pan tym razem bardzo rzeczowo poinformował mnie że wynika to najprawdopodobniej ze zużycia tarczy hamulcowej która połączona z nowym klockiem może generować pewnie popiskiwanie. Poza tym zamienniki klocków hondy są z ich doświadczenia twardsze niż oryginał co nie ułatwia sprawy. Ogólnie oryginał hondy jest "miększy" niż zamiennik, ale coś za coś, auto wtedy słabiej hamuje co by zgadzało się z powszechnymi opiniami użytkowników jazza ze nie ma on hamulców ale też mniej piszczy bo słabiej przylega do tarczy podczas hamowania

Ogolnie nawet gdyby mi teraz zamontowano takie same TRW klocki jak miałem wcześniej, to nie oznacza że pasowały by idealnie.

Wyjście z tej sytuacji to montowanie za każdym razem nowego zestawu tarcze i klocki, ewentualnie czekanie aż się same ułożą. Gdyby się sytuacja nie poprawiała to zaprosił mnie jeszcze raz do serwisu to wtedy coś pokombinują (zapewnie przeszlifują tarcze).
Być może coś takiego już zrobili podczas wymiany opon bo teraz hałas jest już zauważalnie mniejszy (jeżeli w ogóle występuje). Nie wiem czy nowy płyn hamulcowy i felgi stalowe na to wpływają. A może wszystko na raz.

Żeby było śmieszniej to wczoraj właścicielka dostała polecony z honda polska że ma się skontaktować z ASO w sprawie akcji naprawczej poduszek powietrznych. Echh poczekam az się auto bardziej zabrudzi Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 17 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System