Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 10:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Pozwolisz, że zadam kilka pytań odnosnie twojej wypowiedzi.
Kiełekg napisał:
Cytat:
Wiele standardowych tarcz i klocków przeżyje awaryjne hamowanie o ile będą odpowiednio chłodzone. Podstawowy błąd to ostro wyhamować, a potem na pobocze i papierosek na uspokojenie albo 5 minut na poukładanie rozkołatanych nerwów.
Nie wiem jakie ja mam tarcze - firma typ itp, bo są od początku. Natomiast jeżeli to jest błędem co opisałeś to jak nalezy postępować właściwie Question
Cytat:
Wtedy tarcza w miejscu gdzie są klocki studzi się zdecydowanie wolniej niż na pozostałym obwodzie, co w skutkuje krzywieniem się tarcz.
Rozumiem z tego że klocki są w tym miejscu i "zasałaniają" tą powierzchnię Question
Cytat:
Oczywiście nie zawsze się uda - sam spaliłem EBC TG + Green po awaryjnym hamowaniu ze 180km/h do prawie zera, bicie było czuć już pod koniec hamowania i nie pomogło toczenie się do przodu i do tyłu. Ale wyhamowałem.
Nie wiem czy dobrzez zrozumiałem, ale nie miałeś już prawie żadnej okładziny na klocku Question Jaki odcinek przebyłeś zanim wychamowałeś z tej podanej przez siebie prędkości Question Rozumiem że na hamowanie miały wpływ również opony, czy były mocno zuzyte Question

Chłopaki, wiem że Wy jestescie zakręceni w temacie woskowania i mycia swoich aut, podobnie jak ja w temacie swojego Mruczka, ale mam do Was pytanko.
Jeżdzę z metalowymi stalowymi czarnymi felgami cały czas zima/lato i założonymi kołpakami, jakie polecacie takie naprawdę dobre klocki do przodu i do tyłu. Myślę, że takie coś jak pylenie to może zniosę, bo nie będzie go widać na zewnątrz, a z piskiem też dam radę.
Jeżeli chodzi o cenę to moje kryterium jest takie. Niech będą droższe i bezpieczniejsze niż jakieś inne bo tańsze.

Dla mnie liczy się każdy przeżyty dzień.

Ot takie życie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 10:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


jak chcesz zaszaleć to ebc green mysle ze będą ciekawa opcja Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
jak chcesz zaszaleć to ebc green mysle ze będą ciekawa opcja Smile
wiesz duzo tutaj jest o nich napisane, ale jak one cenowo stoją Question Porada dotyczy samych klocków czy też zestawu (klocki + tarcze) Question

Kota bądz co bądź, też muszę wyzywić.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 15:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


OT: wywal kołpaki. Samochód lepiej wygląda na zadbanych stalówkach, a kołpaki niszczą felgi.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 16:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
OT: wywal kołpaki. Samochód lepiej wygląda na zadbanych stalówkach, a kołpaki niszczą felgi.
To będę musiał, albo zrobić renowację na czarno, lub pomaluję na srebrny kolor.
Mam jeszcze jedno wyjście ale trochę się boję, - założenie aluminiowych felg do tych nówek "yokoham" letnich które czekają na założenie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 16:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GregorFa

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.2; Honda Civic VIII 2010
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 13:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Przejechałem już około 400 km na zmienionym komplecie tarcz i klocków (tarcze Rotinger T5 i klocki EBC Black).
Zauważyłem znaczący wzrost skuteczności hamowania.
Nawet jest bardziej odczuwalny niż w Civic-u, którego mam od nowości, przejechane 37000 km i oryginalne tarcze i klocki.
Pylenia z klocków raczej nie ma znaczącego, szybciej brud osadzi się i trzeba myć.

Jak do tej pory zdecydowanie polecam taką kombinację, szczególnie na umiarkowany koszt.

Nie wiem, jak wstawić fotki, bo pokazałbym jak wyglądą.
[/img]
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Teraz akcja tył.
Przy zmienianiu kół na letnie szybkie sprawdzenie tylnych klocków okazało, że są już dość zużyte i powoli trzeba myśleć o wymianie. Ponieważ dostępne są dwa rozmiary klocków, akcja jak poprzednio - zakup klocków i sprawdzenie, czy będą pasowały.
Padło na Ferrodo FDB778: grubość 13mm i bez styku zużycia (co zauważyłem po wyjęciu z pudełka, mimo że katalog IC podaje, że jest styk, TECDoc już mówi poprawnie - nie ma; dla mnie to bez różnicy).
Po zdjęciu koła, standardowo delikatne czyszczenie szczotką drucianą śrub mocujących zacisk do jarzma, odkręcanie. Odkręca się łatwo, po chwili walki zacisk zdjęty, nawet nie trzeba go za bardzo podwieszać (wystarczająco wisi na przewodzie elastycznym i lince ręcznego). Tłoczek ładnie kręci się wokół swojej osi (ważne - zapamiętaj początkowe położenie tłoczka względem osi zacisku, bo będziesz miał problem z założeniem). Tylko uszczelka zostaje na tłoczku (mocno się go złapała, będę musiał czymś ją "odmoczyć").

Po wyjęciu klocków, wewnętrzny i zewnętrzny mają blaszki montowane w taki sam sposób jak klocki z przodu.
Podobnie łoża klocków w jarzmie (jakaś łachudra w ASO pogięła mi jedną blaszkę - tylko oni rozbierali hamulce), tylko sposób pracy i zamontowania zdecydowanie bardziej prosty, wręcz łopatologiczny. Dodatkowa sprężyna dociskająca klocki na zacisku.

Jak ktoś szuka oryginalnych numerów części, ma je poniżej jak na dłoni (albo na rękawiczce)

Klocek zewnętrzny po zdjęciu blaszki:


Klocek wewnętrzny po zdjęciu blaszki (z czujnikiem zużycia).


Jak widać, zostały jeszcze ze dwa milimetry.


Dlatego klocki wracają na swoje miejsce, a nowe na półkę. W wolnej chwili rozbiorę sobie drugą stronę i sprawdzę jak tam zużycie klocków. jak już nadejdzie czas, zrobię fotorelację tak samo jak z przednimi.

Operacja prosta, ważne aby zwrócić uwagę na położenie tłoczka względem zacisku, bo inaczej otwory na tłoczku nie wpasują się w wypustki na klocku (albo odwrotnie).
_________________
Kiełek


Ostatnio zmieniony przez Kiełekg dnia Pią 10 Lip 2015, 10:05, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Wszystko fajnie, ale piszecie raczej tutaj o klockach/tarczach dla kół 15calowych.
Co szanowni koledzy polecą na tył dla mojego jazza z 14calowymi kołami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Kup sobie te Ferodo.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

A jakie tarcze ?

Myślałem o tych bardziej wypasionych o których pisaliście, ale tego w moim wymiarze chyba nie ma.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 23:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kedlaw07 napisał:
Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
OT: wywal kołpaki. Samochód lepiej wygląda na zadbanych stalówkach, a kołpaki niszczą felgi.
To będę musiał, albo zrobić renowację na czarno, lub pomaluję na srebrny kolor.
Mam jeszcze jedno wyjście ale trochę się boję, - założenie aluminiowych felg do tych nówek "yokoham" letnich które czekają na założenie.


Czasami nie zdejmuj kołpaków tak jak proponuje Vespa...przed zimą córka zgubiła w Vectrze jeden kołpak no i jakoś nie dokupiłem nowego, auto jeździło bez kołpaka. Po zimie się okazało, że pozostałe trzy koła są takie jak były przed zimą a to jedno które jeździło bez kołpaka wyglądało jakby było 10 lat starsze od pozostałych. To już nie jest teoria tylko praktyka - kołpaki w bardzo dużym stopniu chronią felgę a nie niszczą.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Lip 2015, 23:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Witam,

Może to dla nie których wydać się śmieszne, lecz ja kołpaki zdejmuję tylko gdy wymieniam koła. W celu ich odkręcenia. Tak więc na swoich oryginalnych kołpakach mój jazz jeździ już 8 lat. Owszem widać już na nich ząb czasu, ale powoli zastanawiam się nad wymianą na nowy komplet.

Nie mam przekonania jeżeli chodzi o felgi aluminiowe i dlatego używam cały czas stalowych.

Auto z felgami aluminiowymi tylko ładnie wygląda, a efekt niższego spalania można sobie włożyć między bajki.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 06:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kedlaw07 napisał:


Auto z felgami aluminiowymi tylko ładnie wygląda, a efekt niższego spalania można sobie włożyć między bajki.


nie wiem co trzeba brać aby twierdzić że auto na alusach spali mniej.

szersza opona większe opory toczenia.

od 3 lat śmigam na 195/55 R15 i jedno mogę powiedzieć na szerszych oponach auto lepiej trzyma się drogi. przyczepność między normalną oponą a szerszą jest zdecydowanie na na korzyść alusów

pozdro
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 16:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


cyberbrat napisał:
kedlaw07 napisał:


Auto z felgami aluminiowymi tylko ładnie wygląda, a efekt niższego spalania można sobie włożyć między bajki.


nie wiem co trzeba brać aby twierdzić że auto na alusach spali mniej.

szersza opona większe opory toczenia.

od 3 lat śmigam na 195/55 R15 i jedno mogę powiedzieć na szerszych oponach auto lepiej trzyma się drogi. przyczepność między normalną oponą a szerszą jest zdecydowanie na na korzyść alusów

pozdro


jazz na alusach wygląda po prostu lepiej. Na stalówkach nawet z kołpakami z logiem "h po prostu biednie. Ostatnio była wyprzedaż alusów w ASO i całkiem fajne 15 były już po 250 zl za sztuke Smile
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 10 Lip 2015, 16:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


E tam Wink mój żółtek z czarną stalą 15' wyglądał nieźle Wink na tyle. że przyciemniłem alusy Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 11 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System