Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 19:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


być może winny jest rant na obrzeżach tarczy ja zazwyczaj jesli grubośc tarczy pozwala zeszlifiwuje go za pomoca płatkówki fleksem i nadal mozna jezdzic bez szumu
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 20:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Ewidentnie określiłbym to jako metaliczny nieco twardawy pisk, nie szum.
Jeszcze dopytam:
Przebieg 92 tys km (zakładając, że klocki nie były wymieniane), to już raczej najwyższy czas na nowe?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 20:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Flik77 jak piszczą Ci hamulce przy hamowaniu to najwyższa pora skontrolować je ! !.
Przy zwichrowanych tarczach pulsuje pedał hamulca podczas hamowania.
Powrót do góry
skype status
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 17:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Flik77 napisał:

:
Przebieg 92 tys km (zakładając, że klocki nie były wymieniane), to już raczej najwyższy czas na nowe?

Jeśli faktycznie nie były wymieniane klocki to i tak długo wytrzymały,wymień je razem z tarczami.Są tanie a dobre zamienniki.To zbyt ważny element bezpieczeństwa samochodu żeby tu robić cokolwiek po tzw. łebkach.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 18:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Jutro chyba się tym zajmę. Tylko nie jestem do końca pewien czy to na pewno klocki. Ten pisk/gwizd dobiega wyraźnie z tyłu auta.
Pojawił się wczoraj. Przedtem auto stało nieużywane kilka dni (ale ja tak mam, że są przestoje w używaniu mojej Hondy-nie jeździ codziennie).
Nie wydaje mi się by to był powód-to było kilka dni, a nie kilka miesięcy. Smile
Zawsze myślałem, że klocki z przodu szybciej się zużywają (świadczą o tym chociażby brudne przednie felgi-tylne mam czyściutkie), no i z przodu siła hamowania jest większa.
Rozumiem, że z tyłu auta jeżyk też ma klocuszki?
Co do tego przebiegu, to auto mam od 77 tys. Nie wiem, czy poprzedni właściciel wymieniał klocki ( i już się nie dowiem) Ja tego jeszcze nie robiłem. Wolę pesymistycznie założyć, że te są od nowości.
Kontrolka się nie świeci/nie mruga. Nie ma żadnego spadku efektywności hamowania, tylko ten pisk..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 18:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2012, 17:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Hej, uzupełnię statystyki Wink
Zakupione nowe tarcze na przód plus klocki ATE - całość za 487pln.
Wymienię osobiście więc cena do przyjęcia.
Będzie to już trzeci komplet klocków po przebiegu 85tys, tarcza na dzień dzisiejszy 19,4mm.
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 18:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Dodam do tematu, że w Jazzie III można się spotkać z dwoma rodzajami przednich klocków. Mówiąc wprost: z dziurką na druciki rozsuwające klocki na przedniej części i bez niej (oczywiście też różnią się rozmiarem- ale to najprostszy sposób jak ktoś nie chce odrysowywać klocka). Ja mam te z dziurką- wszędzie Intercars, Autoland, Gordon- przy doborze najpierw wyskakiwały mi te bez dziurki jako prawidłowe- na szczęście wcześniej mechanik sprawdził jakie mają być i mnie na to uczulił. Także zwróćcie na to uwagę, żeby potem bez sensu nie jeździć i nie wymieniać.

P.S. ASO za wymianę klocków wraz z klockami ponad 900PLN.
Odrobina jeżdżenia po mieście i wymiana w nieautoryzowanym warsztacie- ale chyba najlepszym w 3miescie jeśli chodzi o zawieszenia- ( klocki ATE bodajże i Bosch) 380PLN. Rachunek prosty.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 11:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


jacks napisał:
Naszych Jazzach są dwa typy układów hamulcowych warto sprawdzić po numerze VIN jaki ma się rodzaj , producenci ograniczają montaż klocka do danego systemu hamulcowego
Sumitomo - pasują klocki TRW,
Akebono - pasują Brembo, Bosh, Ferodo
lub pozostaję zakup klocków bez ograniczeń systemowych np. ATE, KASHIYAMA

Odświeżam temat. Jak sprawdzić system klocków po VIN? czy tylko w ASO?

Albo inaczej: czy dla modelu po lifcie (od 2004 r) pasują klocki TRW?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 15:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Marc napisał:
jacks napisał:
Naszych Jazzach są dwa typy układów hamulcowych warto sprawdzić po numerze VIN jaki ma się rodzaj , producenci ograniczają montaż klocka do danego systemu hamulcowego
Sumitomo - pasują klocki TRW,
Akebono - pasują Brembo, Bosh, Ferodo
lub pozostaję zakup klocków bez ograniczeń systemowych np. ATE, KASHIYAMA

Odświeżam temat. Jak sprawdzić system klocków po VIN? czy tylko w ASO?

Albo inaczej: czy dla modelu po lifcie (od 2004 r) pasują klocki TRW?


ja tam mam trw, zresztą ASO również montowalo TRW jako zamiennik
(i chyba nadal montuje)
Co do doboru klockow to po VIN najłatwiej ale również po modelu powinno się udac dopasować w intercarsie

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O&typ=16317
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 16:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Z klockami to nie jest tak łatwo, w 2 sklepach motoryzacyjnych w których byłem nie mieli możliwości wprowadzenia nr VIN, próbowali po rocznikach.
Na przód kupiłem ATE jednak w stosunku do oryginału powierzchnia cierna delikatnie mniejsza, przebieg 70kkm, grubość tarczy 19,7mm miałem dylemat czy wymieniać razem z tarczami ale musiałbym czekać 1 dzień a auto już na podnośniku stało i czasu brak bo zapiekł mi się cylinderek w prawym tylnym kole i klocek ztarło do gołej blachy więc przy okazji postanowiłem zająć się i przodem. Następną wymianę przewiduję razem z tarczami i trzeba będzie skrócić dystans. Za ATE przód płaciłem 85zł a na tył tylko boscha mieli więc musiałem wziąć choć chciałem ATE-koszt 80 zł/kpl. TRW mieli po uwaga 140zł Shocked

a tak wyglądały stare klocki z tyłu:


I teraz kwestia tych nieszczęsnych blaszek, w oryginałach były ale nie wszystkie da się ponownie wykorzystać ponieważ albo nie będą pasować do nowych klocków albo są tak skorodowane że rozpadną się w palcach, czy ktoś z Was kto sam zmieniał zakładał stare blaszki bo w nowych klockach niektórych firm np. Bosch , ATE ich nie ma i nie można dokupić
Jaki wpływ na hamulce mają te blaszki ?
Przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy na ATE typ 200 metodą tradycyjną z pomocą kumpla oraz odpowietrzyłem. W manualu napisano że należy zaczynać od najbliższego koła a nie jak w większości aut od najdalszego:
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 21:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Jazzman te blaszki to tłumiki drgań żeby nie piszczały klocki.Niektóre
firmy naklejają masę plastyczną coś takiego jak guma zamiast tych blaszek . W tym tygodniu
też będę kupował klocki TRW w cenie przód 130, tył 100, tarcze tył 200 komplet .Kolejność odpowietrzania faktycznie dziwny .
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


A czy te blaszki, to nie po prostu sygnalizatory dźwiękowe informujące o kończących się klockach?
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 22:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Sygnalizator masz tutaj
[img]http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8258&start=15[/img]. Blaszka jest tak długa i zagięta, żeby przy tarciu o tarczę wpadała w drgania które nie są balsamem dla uszu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 25 Cze 2013, 08:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


mitex01 napisał:
Jazzman te blaszki to tłumiki drgań żeby nie piszczały klocki.Niektóre
firmy naklejają masę plastyczną coś takiego jak guma zamiast tych blaszek . W tym tygodniu
też będę kupował klocki TRW w cenie przód 130, tył 100, tarcze tył 200 komplet .Kolejność odpowietrzania faktycznie dziwny .


Dzieki za wyjasnienia, mozliwe ze to wlasnie tlumiki drgan tylko dlaczego w jednych markach klockow sa a w innych nie ma no i dlaczego w moich ATE nie bylo tej masy plastycznej gdzies pisales o ATE ze miales na nich mase czyzby inny model?
Nowe klocki docieralem przez pierwsze 100km bardzo delikatnie hamujac nie piszcza wcale ale za to przednie dzwonia i slychac je tylko jak otwrta szyba co ciekawe jak jade powoli na luzie to nic nie slychac z chwila dodania gazu zwlaszcza na biegu zaczynaja dzwonic takim metalicznym dzwiekiem jak zamkne okno bloga cisza nic nie slychac. Poczatkowo dzwonily mocniej obecnie po 1400km mniej ale nadal po otwarciu okna slychac przy dodawaniu gazu. Pytanie czy przestana z czasem? Bo choc zbyt czesto sie nie jezdzi z otwartym oknem to jednak jest to troche denerwujace.
Gdyby nie zapieczony tylny cylinderek to na moje oko na klockach moznabylo zrobic jakies 15kkm niezle jak na klocki ale sporo hamowan silnikiem wiec w tym spora zasluga dlugiej zywotnosci.
Co do kolejnosci odpowietrzania z kumplem malo sie o to nie pozarlem ale postawilem na manual i wszystko jest ok wiec raczej nie ma tam pomylki. Zastanawiam sie czy nie upuszczac co roku troche plynu hamulcowego chociaz z samych wezykow bo taki syf jaki z nich wyplyna to masakra z pewnoscia przepracowany moze i zawodniony teraz hamuje sie lepiej i raczej nie jest to tylko zasluga nowych klockow.
-Miles- nie chodzi o sygnalizator zuzycia klockow tylko o te 2 roznie wygladajace blaszki trzymajace klocki na zdjeciu nr 2 na dole pod klockami. Byc moze w jazz III ich nie przewidziano.
Mitex 01 w Trw sa czy masa ? Jak pojezdzisz na nowych to napisz jak sie sprawuja ?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 25 Cze 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


co do klockow TRW to za 140 sa te tansze, droższe sa za ok 200 zl. Mowie o cenie z intercarsu. W ASO chyba 250 zl albo nawet wiecej.
Z tego co patrzyłem opis to te droższe sa ciut grubsze (więcej materialu ciernego)
Z analizy dokumentacji to wynika ze oryginalne na przod zostały wymienione przy -/+ 25k przebiegu. Nastepnie oryginalne tarcze zostały wymienione na trw wraz z kolejnym kompletem klockow tej samej firmy przy przebiegu 49,5 k. Teraz mam nalatane 74 tysie i z tego co mechanik mowil jest jakies jeszcze 5mm klockw. Czuje ze musze przycisnąć mocniej żeby zaczal hamować ale ogolnie hamuje wiec jeszcze trochę pojezdze.

Tyl oryginal wytrzymal do przebiegu 59,5k, ale wymieniłem komplet na TRW również. Teoretycznie z tylu klocki się zuzyly ale tarcza była tak wizualnie skorodowana ze stwierdziłem ze lepiej wymienić calosc Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Strona 2 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System