Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Jak zdjąć plastikową osłonę z podszybia I gen.?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawicz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Hyundai Tucson JM 2009
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 16 Sie 2012, 17:57
Temat postu:

Jak zdjąć plastikową osłonę z podszybia I gen.?


Potrzebuję zdemontować plastikową osłonę z zewnętrznego podszybia i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać



Zapinki nr 2 wykumałem jak wyjąć (przekręca się je o 90 st. i same wychodzą .
Natomiast zapinki nr 1 za diabła nie chcą wyleźć . Pierwszej którą próbowałem ruszyć urwałem łeb. Wygląda ona tak :



żeby wyjąć tą grubszą trzeba wyjąć przedtem tę cieńką która siedzi w niej jak w kołku rozporowym a to graniczy z cudem.

Znalazłem je co prawda na alledrogo ale czy nie ma patentu na ich bezinwazyjny demontaż ?

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/94/35/20/2494352091

http://allegro.pl/spinki-spinka-podszybia-szyby-czolowej-honda-crv-i2494352091.html

Czy po wyjęciu jednych i zerwaniu (jesli nie będzie innego sposobu) drugich zapinek podszybie schodzi bez problemu , czy czekają na mnie kolejne niespodzianki ?
_________________

^^^instrukcja CR-V PL^^^
Powrót do góry
gadu-gadu
phoks

Dyskutant



Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda CR-V 98
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 22:31
Temat postu:

miałem to samo


Jak wymieniałem silniczek wycieraczek to też miałem z tym problem.

Jak sobie poradziłem ?

Dolne zatrzaski przekręcasz o 90 stopni - tak by były prostopadle względem silnika. Przyda się tutaj duży płaski śrubokręt owinięty taśmą izolacyjną.

Co do górnych. Gwoździem lub czymś podważasz płaski dekielek aż prawie cały wyjdzie, potem grzebiesz śrubokrętem przy podstawie i powinno wyjść. Możesz psiknąć jakimś WD40 - tam się zbiera trochę syfu. Jak nie chce dalej wyjść to trzeba siłowo, pokręć trochę tym (wcześniej kup sobie na allegro - jest pełno zamienników zatrzasków). Ja połamałem 2 - reszta wyszła - jedne stawiały opór drugie nie. Gdy już pozbędziesz się zatrzasków, weź kumpla i wyjmijcie z 2 przeciwnych stron na raz całe podszybie - trzeba je trochę nagiąć - boki chowają się za blachą błotnika - ale jest w miarę elastyczne i nie pęknie. Uważaj by nie porysować lakieru.

Warto poczyścić kanaliki jak już tam będziesz - sam się zdziwisz co tam znajdziesz Wink
Powrót do góry
Axit

Dyskutant



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola/Podkarpacie
Posiadane auto: CRV II, JAZZ 1.4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 13 Paź 2012, 00:57
Temat postu:

Re: Jak zdjąć plastikową osłonę z podszybia I gen.?


Kolego pod tym linkiem znajdziesz instrukcje napraw CR-v http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/
I tam na stronie "numer"1079 jest opis i rysunki jak to zdemontować.
Powrót do góry
slawicz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Hyundai Tucson JM 2009
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 13 Paź 2012, 08:01
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Jak zdjąć plastikową osłonę z podszybia I gen.?


tak ,wiem ale u mnie te kołki były tak zastałe , że próba ruszenia łebka kończyła się jego urwaniem. Dlatego dałem sobie spokój i na alledrogo zakupiłem komplet kołków i wówczas bez obaw wyjmowałem stare z których na 9 , 7 się połamało podczas wyjmowania (odpadały łebki i kołek zostawał w środku w pozycji zatrzaśniętej) . Potem założyłem nowe i spokój. Oczywiście nie obyło się bez wtopy, bo przysłali mi odrobinę inne niż fabryczne i okazało się że ta "odrobina"robi kolosalną różnicę . Sprzedawca tłumaczył sie że dobrane wg katalogu ale wszystkie musiałem docinać żeby weszły.
Ogólnie to byłem zaskoczony czystością panującą pod tą osłoną bo spodziewałem się tam raczej syfu , liści itp. a tam jedynie 2 liście i trochę kurzu a odpływy wody duże i drożne.
_________________

^^^instrukcja CR-V PL^^^
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System