Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Accord ) Ubywajacy plyn chlodnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 21 Lis 2007, 19:21
Temat postu:

Ubywajacy plyn chlodnicy


Witam!
Zakupilem niedawno Honda Accord z 2000 roku z przebiegiem 105tys km i jest on prawdziwy.Silnik o pojemnosci 1.8 , auto posiada klimatyzacje.Przejechalem autem jakies 2tys kilometorw i dolalem juz litr płynu do zbiorniczka wyrownawczego chlodnicy po wlaniu poziom byl wlasciwy.Po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrow znow poziom plynu jest ponizej miimum.Wydaje mi sie sie ze nie bedzie to uszczelka pod glowica.Moze to nieszczelny uklad chlodniczy?Moze mieliscie podobna sytuacje to prosze o rady.Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
jedrek140

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sępopol
Posiadane auto: honda accord 1,8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 10:16
Temat postu:

ubytki płynu chłodzącego


witam. mam nadzieję,że uporałeś się z ubytkiem płynu,jeśli wyciek jest nie widoczny, trudno go zlokalizować to proponuję użyć proszku uszczelniającego, można go nabyć w stacjach paliw . Koszt ok 8 zł jest skuteczny,sam używałem. Pozdrawiam
_________________
jedrek140
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 12:13
Temat postu:

Ubywajacy plyn chlodnicy


witam!
jeszcze nie usunalem tej usterki pozniewarz auto jest u lakiernika i nie mialem mozliwosci tego sprawdzic.w niedziele(09.12.07)odbieram auto i bede dochodzil co to jest.najpierw pojade na kanal i obejrze czy nie ma jakis podejrzanych wyciekow,jak nie bedzie to wsypie tego proszku do uszczelnienia.dzieki za rade.pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2007, 14:10
Temat postu:

Wycieki Honda


Siemka
Skoro masz ubytki płynu, trzeba auto rozgrzać i postawić na kanał a najlepiej podnośnik i sprawdzić gdzie jest wyciek .Nie należy stosować proszku do chłodnic.Uszczelni napewno wyciek na jakiś czas. Ale przy okazji pozapychasz chłodnicę i nagrzewnicę wtedy narobisz sobie kosztów.Proszek jako preparat dopuszczalny jest do użycia ale w wypadkach gdy jesteś na trasie i nie można przeprowadzić bieżącej naprawy. Osobiście czyściłem już kilka chłodnic i nagrzewnic aby było stosowne chłodzenie lub ogrzewanie.
Ubytek płynu może występować gdy otwiera się duży obieg i cieknie z rozdzielaczy płynu.Tam gdzie występuje ubytek płynu są ślady białego osadu.Jeśli stać ciebie na wpuszczenie kontrastu. lokalizacja jest dziecinnie prosta.Podświetlenie ultrafioletem wykryje mikro-pęknięcia stosowne wycieki.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:07
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Ubywajacy plyn chlodnicy


hej!
nie ma widocznego wycieku w zadnym miejscu(bynajmniej ja nie moge dojrzec tego miejsca).mozliwe jest zeby auto ustalalo aobie sam poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym tzn jezli jest nadmiar to go wyrzucalo?bo juz od dluzszego czasu poziom plynu jest bez zmian.Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 29 Gru 2007, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 27 Sty 2008, 22:39
Temat postu:

odp


witam ponownie!
Zrobilem juz od tamtej pory jakies 3tys km (moze i to nie jest duzo...) i powiem ze nie zaobserwowalem ubytku płynu.Wyglada na to ze honda "ustalila"sobie sama poziom płynu.Poziom jest pomiedzy max a min.Jak dolalem ze bylo na max to poziom spadal.Stwierdzilem wiec ze nie ma sensu dolewac plynu.Tak jezdze wiec dalej.Pozdrawiam! Mr. Green
Powrót do góry
gadu-gadu
bizi

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 4

Posiadane auto: accord aerodeck 97 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2008, 18:09
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Ubywajacy plyn chlodnicy


tak czy inaczej warto sprawdzic korek od oleju czy nie ma budyniu. moze sie okazac ze plyn bierze sam silnik. srawdz tez z kims jaki dymek idzie poodpaleniu po dluzszym postoju
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 10 Kwi 2008, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Accord ) Ubywajacy plyn chlodnicy


Witam!
Korek od oleju i dymek wylatujacy z ryry wydechowej to pierwsza rzecz jaka sprawdzilem bo to podstawa(przy zakupie auta tak mozna wstepnie sprawdzic silnik i ja wlasnie tak robie tzn jest to jedna z czynnosci jakich dokonuje).Auto sprzedalem ale mam kontakt z kupujacym,powiedizal ze jakis wezyk byl poluzowany i delikatnie ubywalo plynu ale mi sie tego nie udalo zlokalizowac wiec nie wiem czy to juz bylo jak ja mialem auto czy stalo sie to po zakupie przez niego.Pozdrawiam! Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Accord »

Opinie o samochodach Honda Accord - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Accord ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System