Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 02 Paź 2014, 12:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Witam ponownie.
W końcu wymieniłem ten łącznik.

Zdecydowałem się na rodzimą produkcję, a zrobiłem to nie ze względów ideologiczno-patriotycznych, czy też finansowych, ze względów praktycznych. przed zamówieniem chciałem sprawdzić jaki dokładnie łącznik znajduje się w moim autku (było jak napisałem w poprzednim poście). Jak już odkręciłem koło postanowiłem oczyścić i sprawdzić śruby. Odkręcanie okazało się katorgą (a chciałem jedynie ruszyć nakrętki). dlatego zdecydowałem się na rodzimą produkcję, w której "Sworznie posiadają gniazdo na klucz płaski, aby skontrować podczas dokręcania nakrętki. Wówczas sworzeń nie obraca się. Inne łączniki posiadają gniazdo na klucz imbusowy...". I to był trafny wybór, bo nakrętki mimo kilkudniowej penetracji wd40 nie chciały się poddać. O ile dolna jeszcze ustąpiła, to w przypadku górnej po kilku obrotach gniazdo na klucz imbusowy uległo dezintegracji i w ruch musiała pójść szlifierka.
Sam łącznik wydaje się być solidny, więc mam nadzieję trochę posłuży, a jak będzie konieczny demontaż to pójdzie łatwiej niż z tym, który miałem wcześniej. Za rok dam znać jak się sprawdza rodzima myśl techniczna przeznaczona jak zapewnia producent na rodzime dziury w drogach Laughing .
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Po prawie roku, i przejechaniu przez wiele połatanych dróg, śmiało mogę polecić rodzimą produkcję łączników.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 08:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Zmieniłem łączniki stabilizatora.
Waham się między lemforderem i moogiem, poszły lemfordery. Potem okazali się że jeszcze jeden słaby i mechanik włożył yamato. Wujek więc sprawa delikatna. Jakie macie opinie:
http://civicklub.pl/forum/archive/index.php/t-142546.html
PS. Inne, krzywe HWink
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 18:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Przy setce po wymianie łączników stabilizatora bije przy hamowaniu na kierownicy. Obstawiacie opony czy te łączniki? Co mogło się stać?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Łączniki nie za wiele maja wspólnego z biciem, szukaj dalej... opony, ciężarek odpadł?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Searcher napisał:
Łączniki nie za wiele maja wspólnego z biciem, szukaj dalej... opony, ciężarek odpadł?


Dzięki za trop. Zaraz zmieniam na zimówki i może będzie lepiej. Łączniki wg mnie miały wpływ na zwartosc prowadzenia auta, teraz nie mam już wrażenia że woze kilka metrów ziemniaków na pace;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 21:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Na prowadzenie jak najbardziej, dobrze czułeś. Dawaj znać co i jak po wymianie i wywazeniu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 10 Lis 2018, 16:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Jeżeli chcesz być pewien czy to była wina kół, felg itp. to zobacz dokładnie na te tego czy rzeczywiście jest tam np. ten ciężarek. Ewentualnie wygięcie felgi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
marcych35

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm - mazur
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 10:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łącznik stabilizatora


Tom174 napisał:
Witam ponownie.
W końcu wymieniłem ten łącznik.

Zdecydowałem się na rodzimą produkcję, a zrobiłem to nie ze względów ideologiczno-patriotycznych, czy też finansowych, ze względów praktycznych. przed zamówieniem chciałem sprawdzić jaki dokładnie łącznik znajduje się w moim autku (było jak napisałem w poprzednim poście). Jak już odkręciłem koło postanowiłem oczyścić i sprawdzić śruby. Odkręcanie okazało się katorgą (a chciałem jedynie ruszyć nakrętki). dlatego zdecydowałem się na rodzimą produkcję, w której "Sworznie posiadają gniazdo na klucz płaski, aby skontrować podczas dokręcania nakrętki. Wówczas sworzeń nie obraca się. Inne łączniki posiadają gniazdo na klucz imbusowy...". I to był trafny wybór, bo nakrętki mimo kilkudniowej penetracji wd40 nie chciały się poddać. O ile dolna jeszcze ustąpiła, to w przypadku górnej po kilku obrotach gniazdo na klucz imbusowy uległo dezintegracji i w ruch musiała pójść szlifierka.
Sam łącznik wydaje się być solidny, więc mam nadzieję trochę posłuży, a jak będzie konieczny demontaż to pójdzie łatwiej niż z tym, który miałem wcześniej. Za rok dam znać jak się sprawdza rodzima myśl techniczna przeznaczona jak zapewnia producent na rodzime dziury w drogach Laughing .



Witam. Panowie pytanie mam. Jestem po wymianie łącznika.W serwisówce jest opisana procedura wymiany łącznika i wynika z niej że dokręcany łącznik powinien być przykręcany z dociążonym kołem.
Pytam ponieważ mechanik przykręcił łącznik na podnośniku kiedy koło nie było dociążone.Po wymianie dalej hałasuje tak samo.Może ktoś z panów sam wymieniał łącznik i może się wypowiedzieć czy dociążamy koło czy jest to bez róznicy ?

Z góry dziękuję za odpowiedż.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System