Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
1980marcin1

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Honda CRV 2.0 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


slawicz napisał:
Skoro nie piszesz jak jest na benzynie to mniemam, że ideał

No niestety nie ideał. Na benzynie też wywala błędy i obroty wariują tyle że nie aż tak jak na gazie.
Powrót do góry
slawicz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Hyundai Tucson JM 2009
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 30 Mar 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


trudno zatem coś mądrego ci doradzić, chyba musisz zacząć od podłączenia pod kompa. Przy takich anomaliach napewno coś pokaże...
_________________

^^^instrukcja CR-V PL^^^
Powrót do góry
gadu-gadu
amateo

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Irlandia
Posiadane auto: RAV-4 LUNA, 2007, 2.0 PETROL, 5 DOORS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Cze 2012, 20:07
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Panowie.

Moj problem polegal na tym ze po odpaleniu silnik startowal jak traktor, wskakiwal na 1800-2000 obrotow. Pozniej spadal na 800-900. Troche przy temtez zaczynal dymic.

Szok. Uszczelka mi poszla!!! etc etc...


Rozwiazanie banalnie proste. Okazalo sie ze "w sytemie wydechowym" bylo ok 1,5l wody. Bo dlugi. A na krotkich dystansach nie ma szans aby taka ilosc nagrzala sie i wydostala w postaci pary. Mechanik stwierdzil ze musi byc w tego typach samochodow ujscie, gdzies na wydechu. No i zrobil dziurke. Wylecialo, jak to okresli, 3 pinty wody.


Od tej pory silnik nie wyskakuje z ramy przy odpaleniu, obroty do 800-900 spadaja znacznie szybciej. Doslownie inny samochod. Wczesniej silnik brzmial jak tu: http://www.youtube.com/watch?v=lg_weFkQvLU&feature=related


Wszystkie opisy, ktore podajecie, brzmia dla mnie jak: woda dlawi silnik, ten sie podkreca aby przeszkode usunac. Jak usunie to jest "normalnie" do nastepnego odpalenia.

pozdr

ps.
ewentualne wszystkie inne opisane objawy, wg mnie, pojawily sie po probach naprawy (wezyki, regulacje etc...)
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 20:59
Temat postu:

Falujące obroty


Witam. Temat co prawda zamilkł ale mam pytanie czy komuś z kolegów udało się usunąć na stałe problem falujacych obrotów. U mnie wszystko bylo ok do obecnej wiosny. Teraz coś się stało i jak nie rozgrzeje silnika na postoju co najmniej przez kilka minut to po wyjechaniu na trasę na pierwszym skrzyżowaniu obroty spadają i gaśnie . Dzisiaj musiałem odpiąć zasilanie potencjometra przepustnicy bo nie szło jechać. Jeśli ktoś może pomóc, będę bardzo wdzięczny bo jak do tej pory aż pięciu mechaników poddalo się.
Powrót do góry
gepard007

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mitsubishi Outlander 3.0 v6
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 12:38
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Witam.
Miałem taki problem. Jak dla mnie to zły luz zaworów. Hania ma to do siebie, iż gaz wypala gniazda zaworów i kończy się regulacja. Ale o tym poszukaj u mnie na forum, już o tym pisałem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 12:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Sro 23 Maj 2018, 17:53
Temat postu:

Gaśnięcie silnika po zdjęciu nogi z gazu


Tak jak poradził mi gepard007 ,kilka dni temu , postanowiłem od nowa wyregulować gaz, zawory, wymienić świece, wyczyścić boczny zawór podciśnienia i przepustnicę . Zleciłem to mechanikowi gazownikowi i w mojej obecności (zajęło to kilka godzin) dokonał powyższych regulacji , napraw i wymian. Wszystko jest ok , hondzia idzie jak strzała, oprócz obrotów , które raz trzymają 800obr na jałowym biegu a raz spadają do zera i silnik gaśnie. Nawet przy odłączonym zasilaniu potencjometra położenia przepustnicy silnik lubi zgasnąć . Obroty wciąż falują . Nie wiem co jeszcze można wymienić , wyczyścić lub naprawić żeby wszystko było ok. Jak na razie walczę bezskutecznie. Pozdrawiam
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Czw 24 Maj 2018, 10:12
Temat postu:

Re: Gaśnięcie silnika po zdjęciu nogi z gazu


qucia napisał:
... Nie wiem co jeszcze można wymienić , wyczyścić lub naprawić ...

A nie mozna by tak przed wymiana zrobic porzadnej diagnostyki poprzez podglad parametrow pracy silnika przez zlacze OBD2? Przeciez jesli cos zle funkcjonuje, to mozna to wylapac, analizujac wskazania poszczegolnych sensorow bo przeciez po to zostal ten system stworzony. Ach ci mechanicy wymieniacze. Confused

Pozdrawiam.
_________________
Zdradzilem Renie dla Hondzi!
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 24 Maj 2018, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Witam !Dzięki ,,slapas'' z poradę. Diagnostyka była robiona i mechanik od LPG powiedział tylko , że jest kłopot z potencjometrem położenia przepustnicy ale nie odpowiedział mi , co mam zrobić ? Kupić nowy czy ponownie adoptować stary , czy jeszcze coś innego ...czy mogę sam to zrobić ..... no i tak się bujam. Dzisiaj rano przed wyjazdem do pracy uruchomiłem 5 minut wcześniej silnik , nabrał temperatury , przełączył się na gaz i w drodze do pracy ani razu przy hamowaniu i zdjęciu nogi z gazu silnik nie zgasł. Po pracy ruszyłem od razu po zapaleniu silnika no i się zaczęło. Każde zdjęcie nogi z gazu oznaczało spadek obrotów do zera i zgaśnięcie silnika. Jutro - w takim razie - grzeję silnik przed wyjazdem bo jako takiego elektromechanika u nas NIET Sad. Może jak będę na urlopie wybiorę się gdzieś dalej do jakiegoś konkretnego znachora Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 21:36
Temat postu:

Falujące obroty


W piątek zdemontowalem przepustnicę i boczny zawór powietrza tzw silniczek krokowy. Po wymontowaniu podzespołów wrażliwych na środku czyszczące wszystko zatoplilem na 24h w ON. Wczoraj wszystko skrecilem do kupy i wymienilem potencjometr przepustnicy. Dzisiaj zrobiłem kilkudziesieciokilometrowy test. Obroty są ok. Silnik nie gaśnie. Wg mnie na 100% u mnie falujace obrotu to byla wina niesprawnego potencjometra przepustnicy.
Powrót do góry
Jarek01

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Honda CRV II 2004 2.0
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 20 Cze 2018, 10:52
Temat postu:

podratowanie silniczka krokowego


Hej , zleciłem czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego, po tymże zabiegu obroty szalały góra dół a także utrzymywały się na poziomie 2000 obr na jałowym , zrażony robotą mechanika - przy okazji prawie chłodnicę mi opróżnił , doprałem się do przepustnicy i nie wyciągąjac jej wpuściłem w przestrzeń gdzie jest połączenie z silniczkiem z 8 kropel milite-cu, po tym zabiegu obroty uspokoiły się na tyle, że nie ma wahnieć do 2000 i częściej trzyma normatywny poziom. Także da się jeździć czekam na nowy silniczek, który idzie z Japonii.
Powrót do góry
Krzysiek KK

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKI
Posiadane auto: Honda CR-V I 99r 2.0 B+G
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 11:58
Temat postu:

CR-V I falujące obroty


...no właśnie.... czytałem gdzieś , że po wyczyszczeniu silniczka trzeba go nasmarować ale nie bardzo wiedziałem jak i gdzie ? W sobotę spróbuję się pobawić, bo tak na mój rozum, praktycznie nie ma tam się co zepsuć ........ czy mógłbyś zdradzić ile kosztuje taki silniczek ? Pozdrawiam
Powrót do góry
zeeuss

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złota/małopolskie
Posiadane auto: Honda CR-V I 2.0 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Witam. Przyłączam się do pytania: Ile kosztuje taki silniczek krokowy i gdzie go zamówić- jest mi pilnie potrzebny. Pozdrawiam
_________________
Dobre auto to sprawne auto...
Powrót do góry
skype status
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 07:50
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Ale tam przeciez nie ma zadnego "silniczka krokowego". Very Happy

Pozdrawiam.
_________________
Zdradzilem Renie dla Hondzi!
Powrót do góry
zeeuss

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złota/małopolskie
Posiadane auto: Honda CR-V I 2.0 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Witam. A to co niby jest?
https://allegro.pl/silniczek-krokowy-honda-cr-v-crv-97-01-oryginal-i7417354339.html
_________________
Dobre auto to sprawne auto...
Powrót do góry
skype status
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Honda CR-V problemy z obrotami


Po pierwsze, to temat dotyczyl CR-V II i potencjometru przepustnicy.
Po drugie w CR-V II nie ma "krokowca" co jest potoczna nazwa silnika regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego.
Natomiast w CR-V i owszem jest zawor elektronicznego sterowania powietrzem, spelniajacy funkcje "silnika krokowego" patrz pozycja "27"
https://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk?block_01=17S1001&block_02=E__0100&block_03=18748&block_05=hcr#

Pozdrawiam.
_________________
Zdradzilem Renie dla Hondzi!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System