Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cacek

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: jazz, 1.4, 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 18:13
Temat postu:

Zmiana felgi na 15.


Witam,

jakie macie doświadczenia odnośnie zmiany felgi i opony na rozmiar 15.

Ja obecnie jeżdżę na stalowych felgach 14 + opony 175/65 14. Myślałem o kupnie felg aluminiowych 15 i do tego opony letnie 185/60 15. Co myślicie o takiej konfiguracji, jak wpłynie to na walory jezdne Jazza ? Czy będzie odczuwalna różnica na kierownicy podczas skrętu, czy koła nie będą obcierały, co z tłumieniem nierówności podczas jazdy?

Piszcie co wiecie, wszelkie sugestie, jakie felgi i opony letnie polecacie.

z góry dziękuje.
Powrót do góry
Maciej5

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 18:37
Temat postu:

Re: Zmiana felgi na 15.


witaj,
osobiście miałem podobny pomysł, jednak w serwisie hondy wybili mi to z głowy, argumentujac to dłuższą drogą hamowania jak to określili klocki w jazzie są "specyficzne",gorsza przyczepnością i poprostu niskim zawieszeniem jazza. Mnie osobiście przekonali. Jak widać nie bez powodu fabrycznie sa montowane 14", Co do letnich opon z czystym sumieniem moge polecic Ci Kleber Dynaxer hp2, nowoczesny bieznik, ciche. Naprawde warto.

Pozdrawiam
Powrót do góry
umszlak

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: jazz 1,4 comfort '11
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 13:56
Temat postu:

koła 15


witam

jeżeli masz obecnie 175/65 R14 i chcesz założyć sobie 15 musisz tak dobrać aby średnica zewnętrzna koła jak najbardziej zbliżona do obecnej tolerancja wynosi 2%
wiec mogły by to być rozmiary
185/55 R15 tj (-1,4mm) -0,2% i te byłyby najbardziej odpowiednie
różnica praktycznie jak w oponach nowych i zużytych Wink

175/60 R15 (-7,9) -1,4%

im większa będzie różnica od oryginalnych tym większe będą przekłamania prędkościomierza i naliczania kilometrów

musisz też się liczyć z tym że opony w rozmiarze 15 są droższe od 14, a założenie szerszych opon może zwiększyć zużycie paliwa i spowodować cięższe kręcenie kierownicą na parkingu

pozdrawiam
Powrót do góry
Tomus84

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice Opolskie
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 executiv 1.4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 21:16
Temat postu:

felgi


letem jezdze na felgach 16 cali zima mam felgi stalowe byl problem z rostawem ale okazalo sie ze pasuja 15 z jezza poprzedniej generacji czyli jak widac byly w nim montowane 15 tak wiec nie straszcie kolegi ze cos tam bedzie sie mu dzialoa konfiguracja musi byc podobna tylko bok opony musi byc odpowiednio nizszy co bedzie skutkowalo mniejszym komfortem jazdy
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 22:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Odkopię temat. Czyli felgi stalowe 15" od Jazza II będą pasowały do Jazza III? Chcę kupić jakieś stalówki na zimę do swojego Jazzika, ale nie mogę dostać używanych oryginalnych (chyba auto za krótko jest na rynku), a cena podana przez ASO powala z nóg. Mam szansę dostać fele do poprzedniego modelu ale czy będą pasowały?

Ostatnio zmieniony przez Miszek dnia Sob 04 Wrz 2010, 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 22:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Co do zamiennika felgi to JazzII przy 15" cali jest wskazany rozmiar 185/55R15 i taki jest opisany w manualu i rzeczony rozmiar miałem w Jazzie II przez prawie 5 lat.Z tymi opiniami negatywnymi to większej bzdury nie czytałem.Auto miało lepszą trakcję i to zdecydowanie, krótszą drogę hamowania, więc nie wiem co to za bzdury ktoś pisze.Zrobiłem na nich coś ok. 100kkm, co do klocków hamulcowych, oemowe były/są kiepskie a zmiana na ATE spowodowała znaczną zmianę na plus.
Co do stalówek wystarczy zobaczyć specyfikację na stronie hondy felg aluminiowych do Jazza III i dobrać stalówki, nie powinno być problemu.Aso nie może mieć nic do tego skoro odpowiadają specyfikacji/homologacji auta.Moje aso nie robi problemów.
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Mi nie chodzi o trakcje itp. tylko o to, że ktoś pisał, że mogą trzeć o felgę zaciski przy tarczach. W moim aucie na przód zamontowane są tarcze 260mm, nie wiem jak to jest w przypadku Jazza 2.
W Jazzie 3 do felg 15" dedykowane są opony 175/65 R15 i tutaj nie mam obaw. A ASO podało mi po prostu horrendalną cenę za jedną felgę stalową (580PLN). Dlatego wolę kupić używane, jeśli dostanę.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 13:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Napisałem wyraźnie w katalogu akcesoriów do Jazza są parametry felgi, i na tej podstawie należy dobrać stalową.Zamiennikiem 15 jest rozmiar 185/55R16 zresztą jest to napisane w manualu.Wystarczy poszukać.
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Robox spokojnie. Nie zrozumieliśmy się. Ja nie chcę wymieniać na 16". Interesuje mnie tylko jedna sprawa: czy felga stalowa 15" montowana w Jazzie II jest taka sama jak felga 15" montowana w Jazzie III. Może wydawać się to oczywiste, jednak biorąc pod uwagę fakt, że tarcze hamulcowe przednie w "dwójce" mają 240mm średnicy a w "trójce" 260mm to chciałbym się upewnić, że profil obu felg jest identyczny, a co za tym idzie nie ma obaw o jakieś kłopoty z przycieraniem krawędzi felgi przez zaciski. To wszystko. Czy ktoś może rozwiać moje obawy?
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Przecież jest spokojnie, piszę tylko że parametry felgi 15" masz w necie, co do samego zacisku wątpliwości powinno rozwiać aso, chodź wydaje mi się że powinny pasować, głowy nie dam.
Powrót do góry
niutak

Dyskutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 2009 1.4 GE6/JHM
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 17:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Ostatnio postanowiłem zakręcić się za stalówkami do mojego jazza, nie powiem miałem problem ze znalezieniem ale w końcu znalazłem to czego szukałem.Chłopaczki co trudnią się w sprowadzaniu felg stalowych i aluminiowych z zagranicy też musieli trochę podzwonić po sąsiednich warsztatach aż wyczarowali.
rozmiar 15x5,5j 4x100 ET45 stan idealny cena 500zł z założeniem i wyważeniem oponki yokohama gratis 4szt.przy zakupie auta w salonie.

Do czego zmierzam fachman mierzył kilka sztuk felg przy mnie o rozstawie 4x100 ale pierścień co nasadza się koło albo był za duży i się nie opierał albo za mały co nie chciała felga najść.
Z tą akurat mniejszą średnicą to jeszcze była koncepcja delikatnego roztoczenia do konkretnej średnicy i by było wszystko ok. Felga ta była prawdopodobnie od nowego modelu toyoty pewnie yaris.
Na swoich stalówkach nie mam żadnego przetłoczenia z logo HONDA tylko napis ONE prawdopodobnie od MINI MORISA COOPERA .

A co do jazza 2 generacji jak i civików chłopcy twierdzili że nie pasuje ze względu na odsadzenie i szerokość tej tulejki centrującej. pozdrawiam Laughing [/b]
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


No właśnie felgi od Mini Coopera mają te same parametry co oryginały do Jazza. Tylko troszkę inny jest profil wybrzuszenia z otworami. I tego się właśnie obawiam. Można kupić w necie felgi do Mini ale na nich jest wytłoczony napis MINI a nie ONE. I znowu mam zagwozdkę. Zaryzykować i wziąć czy poczekać, choć w Toruniu ciężko o takie felgi. A spece z ASO pewnie nie będą w stanie pomóc.

Niutak, jeśli byłbyś tak miły to może sprawdzisz i podasz wszystkie oznaczenia na tych felgach do ONE?
Powrót do góry
niutak

Dyskutant



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 2009 1.4 GE6/JHM
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


SPROSTOWANIE ODNOŚNIE FELG STALOWYCH DO NOWEGO JAZZA

OCZYWIŚCIE ŻE JEST NAPIS MINI A NIE ONE ZAMOTAŁEM BO PISAŁEM Z PAMIĘCI ALE POJECHAŁEM NA GARAŻ I SPRAWDZIŁEM JESZCZE RAZ.
FELGA PASUJE IDEALNIE NIC NIE OCIERA ROZSTAW IDEALNY NA ŚRUBY I TULEJKĘ PO ŚRODKU.
FABRYCZNE NAKRĘTKI OD FELG ALUMINIOWYCH PASUJĄ NIC NIE TRZEBA KOMBINOWAĆ.
JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ KOMPLET 4 NOWYCH SZTUK WYNIÓSŁ MNIE Z ZAŁOŻENIEM I WYWAŻENIEM 500 ZŁ.

POZDRAWIAM I UDANYCH ZAKUPÓW Laughing [/u]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 10:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Wielkie dzięki niutak. Można robić zakupy.
Powrót do góry
micgom

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnowskie góry
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2002rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 12:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


witam ja mam alumki R15 ET 38 6,5J z oponamia 185/55
i jest troche problem z nakretami poniewaz troche mnie trzymia gwintu jak oryginaly w felgach stalowych:)
ale do tego auta spokjnie mozna zalozyc felgi z ET 35 i 7J szerokosci
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System