Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Ten typ tak ma. Przestałem drążyć ten temat. Jeżeli po wyregulowaniu zaworów, wymianie świec, dobiciu klimatyzacji oraz wymianie kompletu filtrow spalanie nadal jest zbyt duże pozostaje zmenić jedynie olej na co najmniej 5w30/0w30 albo 0w20 (tylko dobrego producenta, watkow olejowych było multum i na pewno wyciągniesz z tego jakieś wnioski)
Nie wiemy jaki kolega ma silnik i-dsi czy i-vtec Sad Przydałby się opis oraz uzupełnienie sygnaturki.
Coś mi się wydaje, że na wynik spalania wpływ ma jakość zalecanego i konkretnego oleju który jest wlany do silnika Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sstar napisał:

1.4 i dsi daje radę - autostradowych ładnie zbiera się gdy trzeba
W ruchu miejskim 2 bieg i ogień

Lubię takie poczucie humoru Very Happy Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
auto.matik

Czytelnik



Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Nie sądzę żeby 16% uchylenia przepustnicy było normą, z tego co pamiętam jest tam jakieś obejście przepustnicy dla wolnych obrotów. Sprawdzałem jeszcze podczas jazdy że przy jeździe z górki na biegu przy puszczonym pedale gazu również jest odczyt rzędy 12-16% trottle position.
_________________
Honda Jazz 1.2 2005
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 14:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Co trzeba mieć, żeby Ci sprawdzić jak jest np. u mnie?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
auto.matik

Czytelnik



Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 17:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Kabel obd2, laptopa i darmowy program scantool.

Przeanalizowałem budowę przepustnicy i chyba faktycznie uchylanie przepustnicy na luzie i sprzęgle jest normalne, bo nie ma kanaliku omijającego przepustnicę, są tylko odmy. Natomiast zdziwiło mnie że podczas jazdy z górki na biegu również przepustnica jest otwarta, ciekawe czy jest lane paliwo.
_________________
Honda Jazz 1.2 2005
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 17:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 21:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


kedlaw07 napisał:

Zauważyłem że czasami wrzucony dany bieg nie zawsze odpowiada danym obrotom na prostej drodze. Na przykład 3-ka 60 km/h 3500tys. obr a innym razem 3-ka 60 km/h i 3000tys. obr.


To jest kedlaw niemożliwe Smile a jeśli jest jak piszesz, to sprzęgło Ci się ślizga Very Happy
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 00:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


auto.matik napisał:
Kabel obd2

masz link do jakiegoś działającego?

za tydzień, dwa wstawiam swojego Jazza do mechanika, zapytam czy będzie mu się chciało sprawdzić na swoim sprzęcie tak dla sportu

GR_BKP napisał:

U mnie test ilości rezerwy odłożony na kolejne tankowanie. Kontrolka zapaliła się po drodze do pracy, a żeby to sprawdzić musi się zapalić "pod domem".

Dziś się udało sprawdzić.
Kontrolka zapaliła się pod domem prawie. Przejechałem jeszcze przez miasto 6km i zatankowałem.
Do pierwszego odbicia wleciało 36,4 litra, pod korek upchnąłem jeszcze litr.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 09:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
To jest kedlaw niemożliwe
U nas wszystko jest możliwe Smile
Cytat:
a jeśli jest jak piszesz, to sprzęgło Ci się ślizga
Raczej nie, prędzej obstawiałbym mimowolne trzymanie stopy na pedale sprzęgła. Brakuje mi w jazzie takiej podpórki jak w fiescie mk6, gdzie można spokojnie dać stopie odpocząć.
W zimie jak dasz nogę na bok to cały ten bród i śnieg wchodzi w nadkole dywanika Sad

Czy mogą być takie różnice pomiędzy rozgrzanym a zimnym silnikiem Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


przempo napisał:
kedlaw07 napisał:

Zauważyłem że czasami wrzucony dany bieg nie zawsze odpowiada danym obrotom na prostej drodze. Na przykład 3-ka 60 km/h 3500tys. obr a innym razem 3-ka 60 km/h i 3000tys. obr.


To jest kedlaw niemożliwe Smile a jeśli jest jak piszesz, to sprzęgło Ci się ślizga Very Happy


Wystarczy, że jednym razem jechał trochę z górki i z wiatrem, innym razem pod górkę, w deszczu i pod wiatr - i różnice mogą być jeszcze większe (silnik pokonuje większe opory). Rozgrzanie silnika też może mieć, moim zdaniem, wpływ.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 10:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


GR_BKP napisał:
sstar napisał:

1.4 i dsi daje radę - autostradowych ładnie zbiera się gdy trzeba
W ruchu miejskim 2 bieg i ogień

Lubię takie poczucie humoru Very Happy Wink


Nie wiem o co wam chodzi z ta dwójką ? Laughing
Sprawdziłem wczoraj i rzeczywiście ruszając z kopyta przy 2 biegu i 4000 obrotów następuję jakby warknięcie Laughing o to chodzi ? Inna sprawa ze jazz ochoczo kreci się dalej, mimo ze to nie vtec Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 10:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Wystarczy, że jednym razem jechał trochę z górki i z wiatrem, innym razem pod górkę, w deszczu i pod wiatr - i różnice mogą być jeszcze większe (silnik pokonuje większe opory). Rozgrzanie silnika też może mieć, moim zdaniem, wpływ.
Czyli wszystko w normie Wink

pieta napisał;
Cytat:
Nie wiem o co wam chodzi z ta dwójką ? Laughing
Sprawdziłem wczoraj i rzeczywiście ruszając z kopyta przy 2 biegu i 4000 obrotów następuję jakby warknięcie Laughing o to chodzi ? Inna sprawa ze jazz ochoczo kreci się dalej, mimo ze to nie vtec
Tak przy 50 km/h to z 4tys. Natomiast start z 1-ki a potem na max'a 2 do 80 km/h i na widok 6000 tys. obr. Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 11:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Vespa napisał:


Wystarczy, że jednym razem jechał trochę z górki i z wiatrem, innym razem pod górkę, w deszczu i pod wiatr - i różnice mogą być jeszcze większe (silnik pokonuje większe opory). Rozgrzanie silnika też może mieć, moim zdaniem, wpływ.


To o czym napisałeś nie może mieć wpływu.
Wartość wielkości przełożenia nie zmienia się ze względu na warunki terenowe czy atmosferyczne. Przełożenie na danym biegu jest stałe i jeśli nie występuje jakaś usterka (bądź trzymanie nogi na sprzęgle), to nie ma prawa by tak się działo, że raz na danym biegu i danej prędkości mamy taką, a raz inną wielkość obrotów silnika.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 12:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,


-Miles- napisał:
Cytat:
Wartość wielkości przełożenia nie zmienia się ze względu na warunki terenowe czy atmosferyczne.
Tak bo takie są przełożenia w skrzyni.

Ale jak to ma się do jazdy na wprost i do podjazdu pod górkę.
Przykład pierwszy:
Jazda na wprost przez x metrów
Przykład drugi:
Start autka 1-ka potem 2-ka i 3-ka na 10 metrów przed wjazdem na górkę
Zauważyłem, że w tym drugim przypadku to autko z obrotami trochę "spadnie". Dokładnie wam nie powiem o ile bo pasy przed podjazdem i ludzie chodzą.

Auto jest sprawne w 100% ostatnio robiłem przegląd w ASO. Gdyby coś wyszło to zostałbym o tym poinformowany.
Jedyne jeszcze racjonalne wyjście to trzymanie nogi na sprzęgle.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 12:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Vespa napisał:
przempo napisał:
kedlaw07 napisał:

Zauważyłem że czasami wrzucony dany bieg nie zawsze odpowiada danym obrotom na prostej drodze. Na przykład 3-ka 60 km/h 3500tys. obr a innym razem 3-ka 60 km/h i 3000tys. obr.


To jest kedlaw niemożliwe Smile a jeśli jest jak piszesz, to sprzęgło Ci się ślizga Very Happy


Wystarczy, że jednym razem jechał trochę z górki i z wiatrem, innym razem pod górkę, w deszczu i pod wiatr - i różnice mogą być jeszcze większe (silnik pokonuje większe opory). Rozgrzanie silnika też może mieć, moim zdaniem, wpływ.


Wał korbowy poprzez sprzęgło jest połączony "na sztywno" ze skrzynią biegów a ta z kolei z kołami. Skrzynia ma stałe przełożenia. Mam nadzieję, że potrafisz to sobie wyobrazić, bo bez znaczenia jest czy jedziesz pod górkę, z wiatrem lub czy silnik jest rozgrzany. Prosty przykład - koło od roweru na pochylni - jeśli pochylnia ma długość 2 metrów a obwód koła 1 metr, to koło na przebytej drodze obróci się dwa razy i bez znaczenia, czy pochylnia będzie "z górki" czy pod górkę, czy będziesz na koło dmuchał lub pokonywał trasę szybciej - zawsze obróci się dwa razy.
Jeśli kedlaw obserwuje dziwne moim zdaniem zachowanie obrotomierza, to wyjścia są dwa, albo ślizga się sprzęgło, albo fiksuje obrotomierz innego wyjścia nie ma.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 13:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Jeśli kedlaw obserwuje dziwne moim zdaniem zachowanie obrotomierza, to wyjścia są dwa, albo ślizga się sprzęgło, albo fiksuje obrotomierz innego wyjścia nie ma.
Obstawiam pierwszą pozycję, ale raczej będę się trzymał tego ze mam opartą nogę o pedał sprzęgła.

Z innego punktu widzenia dła pełnego naświetlenia sytuacji posłużę się zegarkiem wskazówkowym.
I tak patrząc na odchył wskazówki wynosi raz za 2 min godzina 12 a za drugim razem godzina 12 to chyba norma.
Przecież nie mamy lupy w oczach, bynajmniej ja nie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 78, 79, 80  Następny
Strona 41 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System