Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


skryty21 napisał:
Zawsze mnie to intrygowało. Od jakiegoś czasu przed każdym zatrzymaniem (jeśli jest tylko możliwość) hamuje silnikiem. Można znaleźć na necie mnóstwo ludzi ubóstwiających taką czynność, że to niby bezpieczniejsze i jest mniejsze spalanie (chwilowy jego brak). Ale nikt nie pisze o kosztach.

Ciekawi mnie czy takie hamowanie, oczywiście wykonane w sposób prawidłowy, nie obciąża zbytnio dodatkowo skrzyni biegów, sprzęgła i silnika?
I czy to naprawdę się opłaca? W sensie zużycie elementów kosztem chwilowego braku spalania.

Dodam że najczęściej przy takich zmianach mam do 3k obrotów. Czasami przy gwałtownym hamowaniu wskoczy mi do 3,5k. Pedał puszczam delikatnie. I nie mówię tu o zjeździe ze wzniesienia bo tu to jest oczywiste.


Hamowanie silnikiem to przede wszystkim bezpieczeństwo i mniejsze zużycie paliwa, co do szybszego zużycia skrzyni głównie pod kątem tych nieszczęsnych łożysk to szczerze nie wiem czy ma to jakiś wpływ, niektórzy pisali o awarii łożysk już przy 80kkm, mój Jazz dobija właśnie do 90kkm a jestem jego posiadaczem od przebiegu 21kkm i bardzo często hamuję silnikiem i odpukać łożyska ok. Co do sprzęgła cóż, myślę że jeśli ktoś często hamuje silnikiem ale bez redukcji biegów to sprzęgło bardziej nie ucierpi przy hamowaniu z redukcją w jakimś tam stopniu pewnie tak zwłaszcza gdyby wziąć pod uwagę teorię szybszego zużycia sprzęgła w skutek większej ilośći wysprzęgleń.
Hamując silnikiem możesz jeszcze pływać na dłuższą żywotność całego układu hamulcowego łącznie z płynem.Więcej do przeczytania w temacie:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=130369
Powrót do góry
Feldegast

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Sie 2014, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Trasa w Bieszczady: Rzeszów - Polańczyk - Wołosate - Polańczyk - Rzeszów. W sumie 386 km, jazda z klima (wyłączana przy podjazdach pod górkę). Połowa trasy maks 3 osoby bez bagażów. Spalanie 5,2l. Prędkość do 90 km/h. Ogólnie jestem zadowolony Smile
Jutro podobna trasa ale w 4 osoby i pełny bagażnik, zobaczymy o ile wzrośnie spalanie.
Powrót do góry
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 10:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


napisze kolejny raz na temat spalania...wlasnie wróciłem z wakacji trasa katowice-władysławowo i z powrotem,plus jakies 100km na miejscu w sumie ok1300 km. W jedną stronę 2 os z bagażem z powrotem 3 os + dwie walizki. Średnie wg kompa 6.3 l, prędkości różne w miarę równe tempo bez gwałtwonych przyspieszeń,max 130km/h ale większośc trasy ok100-110. Jak wam się wydaje, dobry wynik?? ja niestety kolejny raz uważam że to auto to porażka,sorry silnik! O ile w mieście jest całkiem ok, to na trasie słabiutko...juz pisałem kiedyś o konikach które sa tylko generalnie na papierze, a to spalanie to niestety efekt m.in słabości,braku mocy tego silnika. Gdyby było więcej mocy,albo raczej prędzej osiągał mac w stosunku do obrotów spalanie byłoby niższe, a osiągi lepsze, a tak...w 3 os z bagażem jest kiepsko,delikatnie mówiąc.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 19:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Czyli co, stary i-dsi lepszy od vtec ? Laughing
Wiesz mysle ze tak naprawdę zbyt dużo od tego auta wymagasz, jak chcesz trochę poszaleć to civic 1.8 w wersji sport jest dla Ciebie. Teraz nawet w kombiaku wystepuje Very Happy
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 19:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Możemy się zamienić, mój przy bardziej dynamicznej jeździe pali do 6 l Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 19:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 21:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


No może ja teraz się pochwale :d
Trasa siewierz-ustka 640km
400km autostrady 240km cykl typowo miejski lub średnio miejski to znaczy ok 70 km/h lub nawet 90
predkosci na autostradzie to 140-150 klima włączana od czasu do czasu spalanie 6l nieźle.
Natomiast z powrotem to samo lecz temperatura na dworze wynosiła grubo ponad 30 więc klima chodziła non stop na 4 biegu, prędkość wyższa 140-170+ dość gwałtowne przyspieszanie, wynik 8l trochę dużo, ale według mnie patrząc na te warunki i tak całkiem nieźle.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


170 km/h Jazzem na trasie? Nie przesadzasz? Razz To nawet ja tyle nie jeżdżę Twisted Evil
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Nie jechałem oczywiście non stop 170 tylko chwilowo jak noga za mocno opadła Very Happy
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Vespa napisał:
170 km/h Jazzem na trasie? Nie przesadzasz? Razz To nawet ja tyle nie jeżdżę Twisted Evil


jazz daje rade 170 w jedzie na wprost na dobrze wyprofilowanej niemieckiej autostradzie Wink tyle ze trzeba bardzo uwazac na podmuchy boczne i ogolnie być czujnym Razz Poza tym jest glosno wiec radość z jazdy żadna Razz
Inna sprawa z wtedy wpalanie leci w kosmos Razz Natomiast mysle ze poruszanie się na polskiej a2 czy a1 jest calkiem przyjemne jak jedziesz z maksymalna predkoscia dopuszczalna. Wtedy jest zauważalnie ciszej i przyjemniej : P
Powrót do góry
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 12:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


no to niech ktoś przejedzie się ivtec 1.4 po autostradzie ze maksymalną dozwolona predkością , jak to ktoś pięknie napisał powiedzmy w 3 dorosłe osoby z jakimś bagażem,klimą i zobaczy ile mu wyjdzie spalanie, a potem porównać np ze wspomnianym tutaj silnikiem 1.8... Wiem, że tu są w większości miłosnicy jazza,ja zresztą też znajduję w nim wiele zalet(wygoda,bagażnik itp) w końcu dlatego go kupiłem, ale ślepo nie będę go zachwalał ponad wszystko.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 13:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Kiedys pisałem ze jak się mocno spieszyłem na autostradzie to wyszlo mi 9.4 po jakiś 200 km przejechanych Tyle ze sam byłem a vmax miałem może z polowe trasy. Wiec naprawdę nie rozumiem gdzie problem z tym 6.2 litra Razz
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 14:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Vespa napisał:
170 km/h Jazzem na trasie? Nie przesadzasz? Razz To nawet ja tyle nie jeżdżę Twisted Evil


Rozumiem że takie prędkości robicie na 5-tym biegu? Z tego co patrzyłem to Jazz 3 nie ma 6-tki. W mojej dla mnie to największa udręka, jak widzę mocne 4k obrotów na silniku przy sporych prędkościach to nie mam serca przyspieszać.

Wracając z Podkarpacia próbowałem pobić swój rekord spalania. Jechałem sam z małą ilością bagaży i bez włączonej klimy.
Jadąc drogą boczną cały czas ~70km/h udało mi się uzyskać 4,1 [l/100km] po wjechaniu na autostradę i prędkościach ~100-120 km/h spalanie skoczyło do 4,7 i nie dało się nic z nim zrobić.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Bo ja wiem czy ten silnik się meczy az tak ? on jest calkiem fajny bo masz te powiedzmy 4-4,5 obrotow dajesz gazu i on jeszcze zwawo przyspiesza Razz

Miałem kiedyś punto 2 1.2 8v i od 4 tys obrotow to tam mało się dzialo a hałas i spalanie było nawet większe niż w hondzie przy mniejszej predkosci Razz
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 12:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


osman71 napisał:
no to niech ktoś przejedzie się ivtec 1.4 po autostradzie ze maksymalną dozwolona predkością , jak to ktoś pięknie napisał powiedzmy w 3 dorosłe osoby z jakimś bagażem,klimą i zobaczy ile mu wyjdzie spalanie, a potem porównać np ze wspomnianym tutaj silnikiem 1.8... Wiem, że tu są w większości miłosnicy jazza,ja zresztą też znajduję w nim wiele zalet(wygoda,bagażnik itp) w końcu dlatego go kupiłem, ale ślepo nie będę go zachwalał ponad wszystko.


Wtedy mamy 4 tys. obrotów i spalanie 6.8-7.0, zależy czy autostrada jest płaska czy trochę pod górkę. Jazz nie jest samochodem projektowanym do jazdy po autostradach, chociaż przy sporadycznych, wakacyjnych wyjazdach sprawdza się nieźle. Jeśli ktoś jeździ w większości po autostradach to powinien poszukać innego samochodu, najlepiej z 6-biegową skrzynią.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 14:09
Temat postu:

spalanie


Rzeczywiście przy prędkościach 140+, mimo, że wg mnie dość żwawo osiąga 150-160 (nur fur deutsch autobahn), to jednak spalanie oscyluje koło 8l/100km i przestaje to być zabawne; niestety rejony rozsądne dla spalania
to ok. 110km/h, ale to wg mnie bardzo niebezpieczna prędkość, bo dużo interakcji z czego połowa biernych;-) krótko mówiąc tak się jeździć po autostradzie nie da:-) mowa o i-dsi!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 78, 79, 80  Następny
Strona 22 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System