Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 05 Wrz 2013, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


flik77
mysle ze 700 bys zrobil na baku pod warunkiem jazdy ze stala predkoscia ok 90 km/k po autostradzie.
Ale takie rzeczy to tylko w Reichu Smile
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 06 Wrz 2013, 16:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Flik77 napisał:

Czyli wynika z tego, że na jednym tankowaniu mógłbyś przejechać ok 800km (myślę o trasie).
Ciekawe, czy taki wynik byłby możliwy w starszym jazzie...
Mój Jazz robi od jakiegoś czasu tylko krótkie przebiegi miejskie-więc nie mam się czym chwalić. Smile


Dojechałem w końcu do zapalenia się rezerwy - dystrybutor oznajmił, że weszło 34 litry paliwa a licznik, ze przejechałem 630 km z czego 230km to już typowa jazda małomiejska (odcinki często gęsto po 2-3 kilometry) komputer pokazuje średnie spalanie - 5,1 l/100km, kalkulator - 5,3 litra na 100km. Nie jest źle, ale jednak "po mieście" Jazzik swoje pali.
Powrót do góry
jazzminsk

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 i-VTEC 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 10:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


1,2 i-VTEC 2009 90KM
Wybrałem się na krótką wycieczkę po Czechach gdzie ściśle trzymałem się dozwolonych prędkości (90 lub 50), ale jeździłem przecież górskimi drogami.
Spalanie w tym czasie wyszło 5,0. Czyli zdecydowanie można.
Normalnie mi pali jakieś 5,5 - 6,5, zależy jak jadę.

Droga Prudnik - Mesto Albrechtice - Krnov. W obie strony.
_________________
Honda Jazz 1,2 i-VTEC 2009
Mobil 1 New Life 0W-40
Można zejść do 5,0 litra Smile
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 13:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


jazzminsk napisał:
1,2 i-VTEC 2009 90KM
Wybrałem się na krótką wycieczkę po Czechach gdzie ściśle trzymałem się dozwolonych prędkości (90 lub 50), ale jeździłem przecież górskimi drogami.
Spalanie w tym czasie wyszło 5,0. Czyli zdecydowanie można.
Normalnie mi pali jakieś 5,5 - 6,5, zależy jak jadę.


Powinien Ci palić nawet do 0,5 l mniej, to pewnie przez ten olej 0w40. Mój 1.3 (no dobra, 1.4) palił w Czechach 4,7 na oleju Motul Eco-nergy 5w30. Chyba mają lepsze paliwko niż u nas.

tutaj o tym pisałem
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6635&postdays=0&postorder=asc&start=60
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 17:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


kony74 napisał:
Powinien Ci palić nawet do 0,5 l mniej,

Mój pali w mieście, odcinki 7-10 km i korki ok. 7 l / 100 km. Trasa przy prędkościach 80-90 km/h jest to ok. 5,5 l / 100 km. Najniższe spalanie jakie uzyskałem to 4.3 l na trasie coś około 230 km ale jechałem max. 80 km/h.

Olej HONDA OEM 0W20.


Ostatnio zmieniony przez HondaJazz dnia Pon 03 Mar 2014, 15:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 17:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Lis 2013, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


moja pszczółka jeździ niestety prawie tylko po mieście i nigdy nie przekroczyło wg komputera 7l/100, zazwyczaj w lato mieści się ok 6.3, teraz 6.7-6.8 Jazz 1.4 100KM
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 02:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Mój jeżyk też tylko po mieście śmiga..
W lecie/wiosną według komputera moje spalanie oscylowało wokół 7-7,3 Nie udało mi się wg komputera zejść poniżej tych siedmiu litrów. Poprzedniego lata i owszem-6,5-6,8 udawało się osiągnąć.
Teraz komputer pokazuje mi 8,5-8,7 l/100 km. Nic się w mojej jeździe nie zmieniło. Jedynie co to częste używanie klimatronika (szyby często mi zaparowywują). Albo ja nie umiem używać tego ekonomicznie, albo coś mojej klimie dolega. Działa jednak wyśmienicie-tylko bardzo mi podwyższa spalanie.
To chyba nie jest normalne, że o tej porze roku przy pełnym baku do zapalenia się rezerwy pokonałem tylko 350 km. Sad
Powrót do góry
Q3lo

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-VTEC 100KM Executive 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 09:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Ostatnio pojechałem w trase, łącznie wyszło mi 520km w obie strony. Średnie spalanie wyszło mi 4,3l./100km tak więc jestem zadowolony niezmiernie. W czasie jazdy spalanie kilka razy schodziło do 4,2 litrów, ale końcowe wyszło 4,3l.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 10:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Flik77 napisał:
Mój jeżyk też tylko po mieście śmiga..
W lecie/wiosną według komputera moje spalanie oscylowało wokół 7-7,3 Nie udało mi się wg komputera zejść poniżej tych siedmiu litrów. Poprzedniego lata i owszem-6,5-6,8 udawało się osiągnąć.
Teraz komputer pokazuje mi 8,5-8,7 l/100 km. Nic się w mojej jeździe nie zmieniło. Jedynie co to częste używanie klimatronika (szyby często mi zaparowywują). Albo ja nie umiem używać tego ekonomicznie, albo coś mojej klimie dolega. Działa jednak wyśmienicie-tylko bardzo mi podwyższa spalanie.
To chyba nie jest normalne, że o tej porze roku przy pełnym baku do zapalenia się rezerwy pokonałem tylko 350 km. Sad


Wiesz co u mnie jest podobnie. Czas chyba zmienić olej na bardziej lekkobiezny Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Jakieś kilka tygodni temu przydarzyła mi się trasa w obie strony-w sumie ok 260 km ok. Przed jazdą komputer pokazywał mi spalanie 8.5l/100 km. Po dojechaniu do celu (połowa trasy) komp-7,0 ( nie ja prowadziłem). W drodze do domu (już ja jako kierowca) spalanie zeszło ostatecznie do 6, 6l/100km.


Obecnie komputer pokazuje pomiędzy 7,3-7,4 km/h,-jazda tylko w małym ok 20 tys mieście. Czyli miałem rację pisząc gdzieś, że wraz ze wzrostem temp moje spalanie zbliży się do okolic 7l/100km. Trochę mnie dziwi, że u mnie różnica w spalaniu między zimą a latem potrafi być aż 1,5-1,7 l
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Jazzik dość długo zimą pracuje na ssaniu po uruchomieniu, opony zimowe również mają swoje opory, silnik dłuzej osiąga optymalną temperaturę, w niesprzyjających warunkach jeździ się na niższych biegach - wszystko to razem może dać wyższe zużycie paliwa - tak myślę Very Happy
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


przempo napisał:
Jazzik dość długo zimą pracuje na ssaniu po uruchomieniu, opony zimowe również mają swoje opory, silnik dłuzej osiąga optymalną temperaturę, w niesprzyjających warunkach jeździ się na niższych biegach - wszystko to razem może dać wyższe zużycie paliwa - tak myślę Very Happy


Ja to wszystko wiem i rozumiem. Smile Nie myślałem, że różnica może być aż taka.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 01 Mar 2014, 23:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam,
W ostatni poniedzialek przeprowadzilem testy autostradowe na a2, bowiem musialem wpasc szybko do miasta Lodzi. Krotka pilka, akcja z stylu hit and run. Wyjechalem ciut przed 16 co by w korkach na Pulawskiej nie utknac. Poczatkowo jechalem kulturalnie czyli 4000 obrotow na piatce, ale za nieskonczonymi bramkami poboru oplat stwierdzilem ze skoro jade sam, auto zatankowane pod korek etylina 98 to moge zaczac testy. Wiec 5500 obrotow i ogien Smile Zabawa w szybkich i wscieklych calkiem przyjemna. Zreszta ogranicznik predkosci ktory mam chyba nie dzialal bo go nie slyszalem, Zreszta musze przyznac ze malo co slyszalem w aucie w srodku, radia raczej nie. Zimowe michaly o dziwo calkiem dobrze trzymaly sie drogi. Efektem jazdy bylo spalanie na zjezdzie w Strykowie na poziomie 9.4 l wg komputera. Jak na razie moj rekord. Czy ktos wykrecil wiecej ? Laughing
Pozniej krecilem sie troche po miescie bo zawsze w Lodzi musze sie zgubic (taka tradycja).
Powrot byl w godzinach pozno-nocnych wiec michaly trzymaly sie gorzej niz w dzien drogi. Poza tym przy stanie zbiornika ok 1/3 jazz jakos nie chcial wkrecac sie wyzej niz 5000 obrotow, tryb oszczedzania energii czy co Smile
Anyway po 318 przejechanych kilometrach spalanie srednie mialem na poziomie 9.0 wg komputera. Klima jak zawsze w trybie auto na 19 stopni.
Zeby uniknac hejtow ze powodowalem zagrozenie za drodze, itp, to uprzejmie informuje ze jak jest zbrodnia to i kara. W Wawie policyjna nieoznakowana insygnia na blachach z Minska Mazowieckiego przypomniala mi ze na moscie siekierkowskim jest nizszy limit predkosci niz na a2/s2 mimo ze byla 2 nad ranem a trzy pasy w kazda strone puste.
Efekt spotkania 10 punktow karnych i 400 zl Sad A mialem kupic nowe oryginalne welury w ASO Confused
Powrót do góry
raduss

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmia
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.2, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 12:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


pieta napisał:
auto zatankowane pod korek etylina 98 to moge zaczac testy.... Efektem jazdy bylo spalanie na zjezdzie w Strykowie na poziomie 9.4 l wg komputera. Jak na razie moj rekord. Czy ktos wykrecil wiecej ?


Nie chcę krytykować bo opinia jest taka, że im lepsze paliwo tym lepiej, czy aby na pewno? Nasze samochodziki są przystosowane do paliwa 95 oktanów. Być może efekty uboczne przy stosowaniu paliwa o większej liczbie oktanów nie są zauważalne i silnikowi nie zaszkodzi ale co ma w zamian dać? Ekwiwalentnie dołoży np 1KM do mocy ogólnej? Spalania niższego się nie uzyskuje Smile
Powiem z własnego doświadczenia i sprawdzone zarówno w jazzie 1.2 jak i w motocyklu także hondy varadero na pełnym wtrysku. "Lepsze" i tym samym droższe paliwo nie poprawiło osiągów, spalanie na tym samym poziomie i szczerze mówiąc gdybym nie wiedział co mam wlane to podejrzewałbym, że ktoś ochrzcił benzynke Smile Ale takie myślenie mogło być wywarte zawodem tym pseudo lepszym paliwem.
Natomiast idąc w druga stronę stosowanie gorszego czyli o mniejszej liczbie oktanowej to już masakra dla silnika. Niestety i tego doświadczyłem, a właściwie zostałem oszukany przez osobę niby zaufaną. Zalany benzyną 92 zarówno auto jak i motocykl i efekty identyczne, spadek mocy, czkawki, trudności z uruchomieniem latem gdy był zimny, a gdy już odpalił to szybko gasł. Na szczęście w porę zrozumiałem w czym tkwił problem i po zatankowaniu już beznyznki ze stacji paliw zarówno auto jak i motocykl ożył.
I tu zmierzam do jednego, chyba lepiej lać to co producent proponował i nawet lanie droższego nie musi być czymś rozsądnym.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 03 Mar 2014, 12:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Hej,
Juz to kiedys pisalem, u mnie roznica miedzy vpover shella 95 a suprema 98 ze statolia jest okolo 0,5 litra spalanie wieksze na shellu. Zwyklej 95 jazz nie widzial nigdy Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 78, 79, 80  Następny
Strona 19 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System