Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 10 Lis 2018, 22:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
To jest Twoje auto i robisz z nim co chcesz, jednak zdrowy rozsądek jak i jakiekolwiek pojęcie o mechanice nie zaleca takiej jazdy.


Dokładnie. Musiałbym spojrzeć w dyplom ale kto wiem może nawet jestem mechanikiem? Co prawda to specyficzna dziedzina mechaniki ale statyka, kinematyka, dynamika, materiałoznawstwo czy wytrzymałość materiałów leżą u podstaw nawet "mojego" wycinka mechaniki.

Searcher napisał:

Zaoszczędzisz kilkadziesiąt litrów, a ryzykujesz naprawy w cenie kilkuset litrów.


A jakież to naprawy ryzykuję jeżdżąc 60km/h na V biegu?
W aucie żony (nb. też japońskim) z przekładnią nie wymagającą wajchowania, jazda z prędkością 60mk/h to jest około 1100rpm. Oni chyba celowo chcą zniszczyć ten silnik?
Co dziwne na forum tej marki nie słychać o żadnych problemach silnikowych z tego powodu...

Searcher napisał:

Na 4 zmieniam przy 60km/h, na 3 przy 40km/h. Taka w miarę dynamiczna, a zarazem oszczędna jazda.


Kurde, dobrze że moje poprzednie auta nie wiedziały, że powinne się zepsuć gdy przy 80km/h redukowałem z V na II a wielokrotnie widywałem na obrotomierzu 7000rpm (i nie była to wiertarka od Hondy). Wszystkie kupowane jako kilkulatki więc nie używane od nowości przeze mnie...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2018, 07:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Obroty 1100 nie brzmią dobrze. Podbite jałowe to 800-900. Searcher rację ma. Obciążenie na niskich obrotach skrajnie niekorzystne. 60 i czwórka brzmi rozsądnie i to Gran turismo.
PS cruising może nie najgorsze ale dodanie gazu na takiej piątce lub Górka i słabo to widzę.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2201390.html
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 11 Lis 2018, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:

Kurde, dobrze że moje poprzednie auta nie wiedziały, że powinne się zepsuć gdy przy 80km/h redukowałem z V na II a wielokrotnie widywałem na obrotomierzu 7000rpm (i nie była to wiertarka od Hondy). Wszystkie kupowane jako kilkulatki więc nie używane od nowości przeze mnie...


Kolego Macieju, już kiedyś sprzeczaliśmy się na jakiś temat techniczny i tak zastanawiałem się skąd u Ciebie takie nielogiczne opinie. Zastanawiałem się do momentu przeczytania Twojego posta w którym prosisz o wskazanie gdzie jest zbiorniczek płynu chłodzącego. Teraz już wiem, że pojęcia zielonego nie masz, za to przekonanie o swojej nieomylności masz Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 11 Lis 2018, 13:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sstar napisał:
Obroty 1100 nie brzmią dobrze. Podbite jałowe to 800-900. Searcher rację ma.


Odwrotnie niż producent auta. Co gorsza tysiące tych aut jeżdżą i niełatwo znaleźć opinię o tym, że silnik padł...

sstar napisał:

Obciążenie na niskich obrotach skrajnie niekorzystne. 60 i czwórka brzmi rozsądnie i to Gran turismo.


Cóż moje auta zawsze były używane kilkuletnie. A potem jeżdżą i jeżdżą (kilka lat, max.10 lat)... Wbrew zaleceniom niektórych... Smile
Już pisałem, że zanim dojadę silnik, buda zgnije. A to że przeżyje on zamiast 320kkm, to 300kkm, to mnie niewiele interesuje...

sstar napisał:

PS cruising może nie najgorsze ale dodanie gazu na takiej piątce lub Górka i słabo to widzę.


A jeszcze gdyby do silnika grochówkę wlewać, to już może być całkiem słabo Smile


Searcher napisał:

Kolego Macieju, już kiedyś sprzeczaliśmy się na jakiś temat techniczny i tak zastanawiałem się skąd u Ciebie takie nielogiczne opinie.


Nielogiczne? W którym miejscu?

Searcher napisał:

Teraz już wiem, że pojęcia zielonego nie masz, za to przekonanie o swojej nieomylności masz Smile


To taka mieszanka lenistwa i inteligencji... Wink
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 19 Lis 2018, 01:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:
sstar napisał:
Obroty 1100 nie brzmią dobrze. Podbite jałowe to 800-900. Searcher rację ma.


Odwrotnie niż producent auta. Co gorsza tysiące tych aut jeżdżą i niełatwo znaleźć opinię o tym, że silnik padł...

sstar napisał:

Obciążenie na niskich obrotach skrajnie niekorzystne. 60 i czwórka brzmi rozsądnie i to Gran turismo.


Cóż moje auta zawsze były używane kilkuletnie. A potem jeżdżą i jeżdżą (kilka lat, max.10 lat)... Wbrew zaleceniom niektórych... Smile
Już pisałem, że zanim dojadę silnik, buda zgnije. A to że przeżyje on zamiast 320kkm, to 300kkm, to mnie niewiele interesuje...

sstar napisał:

PS cruising może nie najgorsze ale dodanie gazu na takiej piątce lub Górka i słabo to widzę.


A jeszcze gdyby do silnika grochówkę wlewać, to już może być całkiem słabo Smile


Searcher napisał:

Kolego Macieju, już kiedyś sprzeczaliśmy się na jakiś temat techniczny i tak zastanawiałem się skąd u Ciebie takie nielogiczne opinie.


Nielogiczne? W którym miejscu?

Searcher napisał:

Teraz już wiem, że pojęcia zielonego nie masz, za to przekonanie o swojej nieomylności masz Smile


To taka mieszanka lenistwa i inteligencji... Wink


Tak rodzi się ignorancja.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Lis 2018, 01:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pon 19 Lis 2018, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Ja tylko czekam na post Macieja:

Maciej Loret napisał:

Panowie, to z przodu takie większe metalowe to silnik? Bo coś mi tam stuka i auto stracilo moc. Pomóżcie!
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2018, 11:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sstar napisał:

Tak rodzi się ignorancja.


Napisał wódz Dżezmenów - Cytujący Całe Posty... Smile
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 08:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


U mnie średnia na zegarze po kilku tysiącach kilometrów

7.9 l/100
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 29 Gru 2018, 19:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Czyli podobnie jak u mnie.
Jazda z klima, cztery pory roku i średnio 6,5 - 7,9.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 28 Mar 2019, 03:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


[quote="Maciej Loret"]

A jakież to naprawy ryzykuję jeżdżąc 60km/h na V biegu?
/quote]

Nie zmienia to faktu że po prostu chu.owo się tak jeździ no i chu..owa reakcja w razie potrzeby nagłego przyspieszenia żeby uciekać. Lubie kiedy mam kontrolę nad autem a nie auto nade mną.
Jeśli tak lubisz i chcesz to w ogóle nie ma sensu tam tym dyskutować są różne kwestie gustu.
Nie należy przekonywać siłą, tak jak niektórych teściów co mają swoje zdanie ale im z tym zdaniem dobrze jest.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


karion napisał:

Nie zmienia to faktu że po prostu chu.owo się tak jeździ no i chu..owa reakcja w razie potrzeby nagłego przyspieszenia żeby uciekać.


Jeśli ktoś nie potrafi przyspieszyć, to owszem...

karion napisał:

Lubie kiedy mam kontrolę nad autem a nie auto nade mną.


Non stop utrzymujesz odpowiednie obroty?

karion napisał:

Jeśli tak lubisz i chcesz to w ogóle nie ma sensu tam tym dyskutować są różne kwestie gustu.


To nie kwestia lubienia czy chcenia. Tak jest po prostu taniej...

A żeby było trochę w temacie - po prawie 49kkm średnia u mnie 5,4l/100km

EDIT:

Dziś po przejechaniu 646,8km zapaliła się lampka rezerwy. Po przejechaniu 678km zatankowałem 33,81l co daje 4,99l/100km. Po przejechaniu kolejnych 5km chwilowe średnie spalanie, to 3,8l/100km... Co ciepły silnik, to ciepły... Smile
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Nie 01 Wrz 2019, 22:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Słabą masz tą średnią jadąc 60km na 5 biegu. Najwyraźniej ja głupi mam zbliżone spalanie nie używając 5 biegu przy 60km/h.

Nie wiem co rozumiesz przez odpowiednie obroty? u mnie one skaczą a na trasie zazwyczaj są od 3,5tys do 4,5 w porywach do 5. Dla mnie takie są odpowiednie bo mi tak pasuje i takie możliwości dał mi producent. Po ostatnim wypadzie średnia 5,6 komputer pokazał trasa/miasto ok 4800km. 2 miesiące wcześniej 5800km jakoś 5,7 ale byłem bardziej dociążony.

Maciej Loret napisał:
witek_p napisał:

Serio na drogach poza miastem schodzisz na 2k obrotów i tak jedziesz ? Na wszystkich drogach ?


Staram się na wszystkich, którymi jeżdżę...


Nic tylko współczuć innym użytkownikom ale koleżanki i koledzy później nie dziwcie się że was spychają na prawy pas od razu po ruszeniu kiedy kilka razy spotka się kogoś kto robi średnią 3,8l/100. Rolling Eyes
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 02 Wrz 2019, 07:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


karion napisał:
Najwyraźniej ja głupi mam zbliżone spalanie nie używając 5 biegu przy 60km/h.


Polska jezyka trudna jezyka? Wink

karion napisał:

Nie wiem co rozumiesz przez odpowiednie obroty? u mnie one skaczą a na trasie zazwyczaj są od 3,5tys do 4,5 w porywach do 5.


Takie, przy których zużycie paliwa jest zbliżone do najniższych.
U mnie też skaczą. Zwykle od 0-2,5krpm.

karion napisał:

Nic tylko współczuć innym użytkownikom ale koleżanki i koledzy później nie dziwcie się że was spychają na prawy pas od razu po ruszeniu kiedy kilka razy spotka się kogoś kto robi średnią 3,8l/100. Rolling Eyes


Pomagam każdemu, który o to poprosi (o ile uważam, że jest taka możliwość). Ale jak zaczyna od trąbienia i mrugania, to jest mu ciężko wyprzedzić. Często po wyprzedzeniu, gdy zaczynają się zakręty, taki miszcz hamuje przed każdym z nich i znów jedziemy razem... aż zaczną się proste...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Wto 24 Wrz 2019, 08:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Ciekawa obserwacja: po wymianie łożyska, spalanie spadło o kolejne ~0,2l/100km. Teraz przy prędkości przelotowej pomiędzy 95-105km/h komputer pokazuje 4,5-4,6l/100km.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 24 Wrz 2019, 22:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:
......... Kompletny kapelusz, jazda w większości poza terenem zabudowanym (80%).......


Maciej Loret napisał:
....... Ja mam do roboty niewiele powyżej 20km, przy czym większość jakieś 70-80% pokonuję z prędkością 60km/h na V biegu. ..........


Czyli rozumiem że na drogach poza terenem zabudowanym gdzie jest ograniczenie 90 lub 100 jedziesz 60km/h

Maciej Loret napisał:
karion napisał:

Nic tylko współczuć innym użytkownikom ale koleżanki i koledzy później nie dziwcie się że was spychają na prawy pas od razu po ruszeniu kiedy kilka razy spotka się kogoś kto robi średnią 3,8l/100. Rolling Eyes


Pomagam każdemu, który o to poprosi (o ile uważam, że jest taka możliwość). Ale jak zaczyna od trąbienia i mrugania, to jest mu ciężko wyprzedzić. Często po wyprzedzeniu, gdy zaczynają się zakręty, taki miszcz hamuje przed każdym z nich i znów jedziemy razem... aż zaczną się proste...


Tzn ja czytając Twoje posty nie dziwię się już teraz że w niektórych narastają znaczne pokłady agresji.

Jeżeli jest droga gdzie dopuszczalna max to 90-100 a Ty jedziesz 60 osobówką a za Tobą cały sznura aut bo się nie da wyprzedzić, to ja pytam gdzie jest policja i nie korzysta z
"Art 19
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:
1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym; "

Wg mnie, tylko czytając Twoje posty, dochodzę do wniosku że stwarzasz większe niebezpieczeństwo dla ruchu niż osoby które regularnie przekraczają prędkość o te "+10".

https://www.motofakty.pl/artykul/prawo-drogowe-czy-mozna-dostac-mandat-za-zbyt-wolna-jazde-1.html
"Blokowanie ruchu

Kodeks drogowy wskazuje, że „kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym”. Oznacza to, że za blokowanie ruchu kierowcy grozi mandat i punkty karne. Dlaczego tak jest?

Zbyt wolna jazda jednego kierowcy może wpływać na zaburzenie płynności ruchu i powstawanie zatorów na drodze. W dodatku poruszanie się z prędkością znacznie niższą od dozwolonej może skłaniać innych kierujących do wyprzedzania (które należy do niebezpiecznych manewrów) oraz do bardziej agresywnej jazdy – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 78, 79, 80  Następny
Strona 79 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System