Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Lip 2017, 11:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:
kedlaw07 napisał:

Jednakże chciałbym się wcześniej dowiedzieć czy ktoś już tak eksperymentował z jazzikiem, który posiada silniczek 1.2


Pewnie wielu właścicieli...
Sprawdź sam, to wiele nie kosztuje...
Cały myk jest w tym, że chce mieć jakiś wzorzec do którego mógłbym się podczas jazdy odnieść.

Wiesz jak już jedziesz te 150km/h to czasami masz wrażenie, że się już unosisz w powietrzu Smile
Przy 160 km/h, nie wiem czy tyle się da z niego wykrzesać - nie jechałem - to na pewno już chyba lecisz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 20 Lip 2017, 00:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


180km/h
Wg
https://youtu.be/K8x8Ac4Ao_Y
Ale nie zachęcam.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Lip 2017, 10:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sstar napisał:
180km/h
Wg
https://youtu.be/K8x8Ac4Ao_Y
Ale nie zachęcam.

Ciekawe ile spalił paliwa Question
Nie wiadomo jaki odcinek drogi pokonał ten jazz z taką prędkością.
Widać, że wskazówka obrotomierza oscyluje w granicach 5 tys.
Pytanie tylko na jakim biegu została ta prędkość osiągnięta.

U mnie przy prędkości 140 km/h na zegarze obrotomierza widać wartość tak 3,5 tys.
Natomiast jadąc tak rzez chwilkę 150 km/h wskazówka poszybowała do góry i już nie zmieniała swojej wartości. Chyba pod 4 tys. ale nie jestem pewien.
Podejrzewam, że powyżej tej prędkości więcej na zegarze będzie już tylko stała wartość. Oczywiście cały czas mówię o 5-tym biegu.

Wiadomo, że robiąc redukcję wskazówka może nawet sięgnąć czerwonego pola.

Nie będę ryzykował.
Pozostanę przy tej maksymalnej prędkości z jaką jechałem jazzikiem standardowo 140 km/h oraz chwilowo 150 km/h.
Mruczek musi mieć właściciela.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Czw 20 Lip 2017, 11:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:

Śmiać się, to powinieneś raczej ze swojej naiwności: http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/wazny-minister-potwierdza-niemieckie-proszki-sa-lepsze-od-polskich_955390.html

Widzisz, ja przepracowałem większość życia w przemyśle chemicznym, również produkującym dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Oczywiście produkcja na różne rynki, dla różnych odbiorców może być inna (i często jest). Ale inna wcale nie musi znaczyć gorsza.
A słowa Pana Ministra Rolnictwa ... ja bym raczej przyrównał do uznania winy bądź nie wyczynów kolumn rządowych na drogach w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy... Kto chce, wierzy władzy, kto nie chce, nie musi...


Ehh Macieju, a Ty ciągle myślisz, że wiesz lepiej?

https://finanse.wp.pl/im-dalej-na-wschod-tym-gorsza-zywnosc-grupa-wyszehradzka-mowi-dosc-6146156761654913a
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 20 Lip 2017, 15:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


kedlaw07 napisał:

Wiadomo, że robiąc redukcję wskazówka może nawet sięgnąć czerwonego pola.


Czerwone pole nie zabija, wierz mi...
Chyba, że nie schodzisz z czerwonego pola przez długi czas...

Searcher napisał:

Ehh Macieju, a Ty ciągle myślisz, że wiesz lepiej?

https://finanse.wp.pl/im-dalej-na-wschod-tym-gorsza-zywnosc-grupa-wyszehradzka-mowi-dosc-6146156761654913a


Bez żartów...
Ja w tym trochę pracowałem... Przepraszam Premiera Słowacji ale dla mnie nie jest on autorytetem w tej sprawie. Nikt celowo nie obniża standardów bez zgody klienta... Ale oczywiście jeśli klient chce to może dostać kiełbasę podsuszaną podwawelską za 9,99zł (znajomy przygotowywał receptury dla pewnego supermarketu i takie dostawał wytyczne: nie ważne co w środku, ważna cena).

W paluszkach rybnych mniej ryby? A na pewno ta sama była ryba? Albo te same części ryby? Albo z tych samych dostaw?
Cena na wschód wyższa? Widocznie klient chciał tyle zapłacić. Przecież klient nie musi płacić tyle, ale skoro się zgadza, to dlaczego mu nie sprzedać.

Oczywiście można wierzyć w spiskową teorię, ale ja w nią nie wierzę...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Lip 2017, 15:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 08:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Trasa ok 250 km w obie strony.
Prędkości różne- 50, 90 w niezabudowanym, ale i autostradowe na autostradzie ( w sumie tej całej autostrady to było ok 15 km). Na obrotomierz nie patrzyłem. Spalanie według komputerka po jeździe-5.4l/100km. Dokładniejszych pomiarów nie robiłem.

PS. Nie jeździjcie tym autkiem powyżej 140 km/h. To nie jest najlepszy pomysł i wcale nie jest fajnie Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 14:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Eee tam. Jest fajnie, choć nie komfortowo;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 13:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Jadąc jazikiem 100 km/h na autostradzie staję się trochę nudna. Jednakże zwiększając prędkość do 140 km/h w max lub 150 km/h lepiej nie ryzykować.

Nie chodzi o to że na około auta słychać szum podobny do odgłosu jaki jest podczas sztormu nad morzem, lecz o zdroworozsądkowe podejście.
W tym momencie powinna się zapalić nam czerwona lampka z napisem ZWOLNIJ masz dla kogo żyć
.

Autko jest wysokie i lekkie, a co za tym idzie podatne na większe podmuchy wiatru. Tak czy owak, chcąc żyć lepiej odpuścić.

Wszak wiadomo, że jazz to nie bolid F1

Tak na marginesie to sstar i Flik77 mają silniki 1,4
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 06:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Trasa 460km w tym 160km autostradą z klimą włączoną, średnie spalanie wyszło 4,4litra.Prędkość 110-120 na autostradzie pozostała droga około 100, połowa trasy sam. druga już było nas dwoje.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


kedlaw07 napisał:
Jadąc jazikiem 100 km/h na autostradzie staję się trochę nudna. Jednakże zwiększając prędkość do 140 km/h w max lub 150 km/h lepiej nie ryzykować.

Nie chodzi o to że na około auta słychać szum podobny do odgłosu jaki jest podczas sztormu nad morzem, lecz o zdroworozsądkowe podejście.
W tym momencie powinna się zapalić nam czerwona lampka z napisem ZWOLNIJ masz dla kogo żyć
.

Autko jest wysokie i lekkie, a co za tym idzie podatne na większe podmuchy wiatru. Tak czy owak, chcąc żyć lepiej odpuścić.


Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. To autko ze względu na swoje gabaryty nie nadaje się do szybkiej jazdy tak na dłuższą metę. Jakoś takie to i niebezpieczne i męczące.
Z tym co napisałeś na czerwono też się zgadzam.
Jadąc nie gapiłem się na prędkościomierz, ale na drogę. Po podróży w nawigacji widziałem, że zarejestrowana prędkość maksymalna to 151km/h, ale to też przez jakiś krótki odcinek jednak i tylko w ramach testów. Na co dzień poruszam się po drogach raczej miejskich, gdzie nie ma możliwości jechać więcej niż 50-70km/h. i w niezabudowanym wiadomo ile. Ja się jednak staram stosować do tych ograniczeń. Taka nieco dłuższa podróż to jest 1-2 razy w roku.
Powracając do głównego wątku: Wystarczyło dwa dni jazdy po mieście i spalanie skoczyło do 5.7/100km. Wiem, że to normalne

sstar napisał:
Eee tam. Jest fajnie,...-)


Jak ci pasażer piszczy ze strachu to nie jest. Uwierz mi. Smile
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 10:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Flik77 napisał:

Jak ci pasażer piszczy ze strachu to nie jest. Uwierz mi. Smile


Ja w poprzednim aucie miałem mocniej wytarty dywanik po stronie pasażera niż po stronie kierowcy.
Po prostu żona często razem ze mną hamowała... Smile
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 25 Lip 2017, 21:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
Jadąc jazikiem 100 km/h na autostradzie staję się trochę nudna. Jednakże zwiększając prędkość do 140 km/h w max lub 150 km/h lepiej nie ryzykować.

Nie chodzi o to że na około auta słychać szum podobny do odgłosu jaki jest podczas sztormu nad morzem, lecz o zdroworozsądkowe podejście.
W tym momencie powinna się zapalić nam czerwona lampka z napisem ZWOLNIJ masz dla kogo żyć
.

Autko jest wysokie i lekkie, a co za tym idzie podatne na większe podmuchy wiatru. Tak czy owak, chcąc żyć lepiej odpuścić.


Zgadzam się z tym w całej rozciągłości. To autko ze względu na swoje gabaryty nie nadaje się do szybkiej jazdy tak na dłuższą metę. Jakoś takie to i niebezpieczne i męczące.
Z tym co napisałeś na czerwono też się zgadzam.
Jadąc nie gapiłem się na prędkościomierz, ale na drogę. Po podróży w nawigacji widziałem, że zarejestrowana prędkość maksymalna to 151km/h, ale to też przez jakiś krótki odcinek jednak i tylko w ramach testów. Na co dzień poruszam się po drogach raczej miejskich, gdzie nie ma możliwości jechać więcej niż 50-70km/h. i w niezabudowanym wiadomo ile. Ja się jednak staram stosować do tych ograniczeń. Taka nieco dłuższa podróż to jest 1-2 razy w roku.
Powracając do głównego wątku: Wystarczyło dwa dni jazdy po mieście i spalanie skoczyło do 5.7/100km. Wiem, że to normalne

sstar napisał:
Eee tam. Jest fajnie,...-)


Jak ci pasażer piszczy ze strachu to nie jest. Uwierz mi. Smile


Wierzę. Na szczęście moja pani regularnie jezdzi w de 160, a mi nie wypada piszczećWink
Natomiast faktem jest że w większym wielowahaczowym aucie latwiej tolerować dyskomfort.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 03:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Podmuchy wiatru w trasie na autostradzie są obrzydliwe a jak się ma jeszcze opony z tendencją do lekkiego pływania to masakra.
Niestety jazz zachowuje się przy wyższych prędkościach nerwowo w trasie zwłaszcza w momencie mijania tira na przodzie jest moment kiedy zawirowania jazza przyciągają a później gwałtownie odpychają. Bardzo niefajne wrażenia powyżej 140+ ogólnie dużo skupienia i dosyć męcząca taka jazda albo gdy mija się barierki/osłony od hałasu lub wyjeżdża z lasu na drodze expresowej wtedy od razu czuć wiatr.

Optymalnie jedzie się jazzem 110-120km/h w trasie wtedy nie notuje jakiś dziwnych zachowań.
To jest niestety moim zdaniem największa wada tej konstrukcji no ale ciężko żeby było wielkie i lekkie. Coś za coś. Mnie osobiście w trasie prędkość 110-120 wku..wia więc śmigam 130-140 na autostradzie.


Takich dobrych obrotów jak kolega Kedlaw nie mam 3,5 tys mam coś koło 4200-4300 jakoś tak nie pamiętam dokładnie ale raczej przy 140 to jest śmiało ponad 4 tys.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 16:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Na razie ponad 740km na jednym baku. Przy 699km zapaliła się rezerwa...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 16:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:
Na razie ponad 740km na jednym baku. Przy 699km zapaliła się rezerwa...


Jak lałeś: do 1 odbicia? Pamiętaj, że stacje czasem mają tak te pistolety poustawiane, że w rezultacie dolewają kilka litrów.
Uważaj z jazdą na rezerwie, żeby ewentualnych syfków nie zaciągał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 78, 79, 80  Następny
Strona 75 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System