Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 16:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


KrzTy napisał:


Jak lałeś: do 1 odbicia? Pamiętaj, że stacje czasem mają tak te pistolety poustawiane, że w rezultacie dolewają kilka litrów.
Uważaj z jazdą na rezerwie, żeby ewentualnych syfków nie zaciągał.


Zaciąganie syfków to mit, przecież to paliwo w czasie jazdy ma permanentny sztorm. Ale jazda z niskim poziomem paliwa to i owszem, zalecana nie jest i staramy się unikać Smile
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 16:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


KrzTy napisał:

Jak lałeś: do 1 odbicia? Pamiętaj, że stacje czasem mają tak te pistolety poustawiane, że w rezultacie dolewają kilka litrów.


Tankuje prawie zawsze tym samym pistoletem z tego samego dystrybutora, zawsze do pierwszego odbicia.

KrzTy napisał:

Uważaj z jazdą na rezerwie, żeby ewentualnych syfków nie zaciągał.


Bez przesady...
Tankuję tylko na poważnych stacjach, głównie Carrefour, z rzadka jakieś Intermarche czy Tesco...
Poza tym 3 lata jeździłem już autem, w którym filtr paliwa jest wymienny razem z bakiem. Nie kojarzę też nikogo, kto miałby problem z syfem w baku...

Dziś albo jutro zatankuję, zobaczymy jaka wyjdzie średnia. Komp waha się po między 4,4 a 4,5 a w praniu pewnie około 5,0 wyjdzie...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 17:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


A ja znałem - siostrzyczka jeździła na rezerwie, pompa padła.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sabastian

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1339 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 22:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Temat o spalaniu to ja od siebie:
- zabawa w ecodriving szybko do stałęj a potem hamowanko biegami i delikatnie ostrożnie maksimum 80-90 udało mi się zobaczyć średnie na kompie 4,6 ale tylko pół baku tak wytrzymałem Embarassed
- trasa z mazur do Swarzyndza łądna pogoda nie spieszyłęm się max 90-100 wiadomo jakieś remonty czasem korek, wyszło średnie 5.0 przy tankowaniu na stacji wlazło po 650km deko ponad 36 litrów
- trasa z Swarzyndza na mazury mega syfna pogoda, pięć godzin w deszczu (polskie lato) prędkość maks 120 bo też chciałem mało spalić i wyszło średnie 6.0
- kręcenie po Poznaniu, zawsze pierwszy na światłąch , zawsze pierwszy Twisted Evil znikam ze świateł, żadnego ecodrivingu, kokodżambo i do przodu to waham się 7,5 do 8
- do Łodzi pełna epa autostradą A2 większość trasy 170 km/h i z powrotem to samo i spalanko 11,5 Crying or Very sad

Wszystko na pięknej polskiej 95 z łorlena, 98 nie ma sensu a jeszcze z czasów civica dobre efekty miałem z 99 z czeskiego OMV (odczuwalne efekty) ale teraz nie bywam już w tamtych stronach.
Pozdrawiam dżezmenów Very Happy
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sabastian napisał:
Temat o spalaniu to ja od siebie:
- zabawa w ecodriving szybko do stałęj a potem hamowanko biegami i delikatnie ostrożnie maksimum 80-90 udało mi się zobaczyć średnie na kompie 4,6 ale tylko pół baku tak wytrzymałem Embarassed
- trasa z mazur do Swarzyndza łądna pogoda nie spieszyłęm się max 90-100 wiadomo jakieś remonty czasem korek, wyszło średnie 5.0 przy tankowaniu na stacji wlazło po 650km deko ponad 36 litrów
- trasa z Swarzyndza na mazury mega syfna pogoda, pięć godzin w deszczu (polskie lato) prędkość maks 120 bo też chciałem mało spalić i wyszło średnie 6.0
- kręcenie po Poznaniu, zawsze pierwszy na światłąch , zawsze pierwszy Twisted Evil znikam ze świateł, żadnego ecodrivingu, kokodżambo i do przodu to waham się 7,5 do 8
- do Łodzi pełna epa autostradą A2 większość trasy 170 km/h i z powrotem to samo i spalanko 11,5 Crying or Very sad

Wszystko na pięknej polskiej 95 z łorlena, 98 nie ma sensu a jeszcze z czasów civica dobre efekty miałem z 99 z czeskiego OMV (odczuwalne efekty) ale teraz nie bywam już w tamtych stronach.
Pozdrawiam dżezmenów Very Happy


I to mi się podoba! Tak trzymać.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 22:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 22:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


sabastian napisał:
(...)
- kręcenie po Poznaniu, zawsze pierwszy na światłąch , zawsze pierwszy Twisted Evil znikam ze świateł, żadnego ecodrivingu, kokodżambo i do przodu to waham się 7,5 do 8
- do Łodzi pełna epa autostradą A2 większość trasy 170 km/h i z powrotem to samo i spalanko 11,5 Crying or Very sad

Szacun.
Mały, ale wariat (to o Jazzie, nie o właścicielu!)

No i dodatkowe punkty za pokazywanie przewagi japońskiej motoryzacji w krainie VW Razz
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 07:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Maciej Loret napisał:
Na razie ponad 740km na jednym baku. Przy 699km zapaliła się rezerwa...


Skończyło się na 747,8km i 35,07l po 4,29 ( -5% rabatu = 4,08 ) co daje 4,69l/100km i 0,21PLN/km.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 13:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Sylpete napisał:


No i dodatkowe punkty za pokazywanie przewagi japońskiej motoryzacji w krainie VW Razz


Nie ma takiej opcji.
Mój teść jeździ nowy wypustem fabii i niestety jazz nie ma pola do popisu ani w zakrętach ani na prostej jest przepaść on tak twierdzi i ja to samo. Fabia po prostu płynie przy każdej prędkości jest stabilna i wszystko jest przewidywalne. Zupełnie inaczej jest w przypadku jazza. Jazda 170 jazzem jest moim zdaniem mało bezpieczna ale to tylko moja opinia auto nie jest przystosowana to tych prędkości.
Ciekawy jestem ile osób sprawdzało vmax w 1.4 i jak wasze wrażenia?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


@karion
Tylko że to był żart taki...

Poza tym jak już porównywać coś do tej Fabii to Jazza IV a nie projekt sprzed piętnastu lat.

Dodatkowo, Fabia - choć właściwości jezdne i komfort ma ogólnie lepsze - przyciśnięta mocniej potrafi bujać się jak stara kanapa.

Nie wspominając już, że w Fabiance z porównywalnego z Jazzem II rocznika wiecej rzeczy nie działa niż działa Rolling Eyes
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 17:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
KrzTy napisał:


Jak lałeś: do 1 odbicia? Pamiętaj, że stacje czasem mają tak te pistolety poustawiane, że w rezultacie dolewają kilka litrów.
Uważaj z jazdą na rezerwie, żeby ewentualnych syfków nie zaciągał.


Zaciąganie syfków to mit, przecież to paliwo w czasie jazdy ma permanentny sztorm. Ale jazda z niskim poziomem paliwa to i owszem, zalecana nie jest i staramy się unikać Smile

Nie jest to mit, ale nie jest to groźne dla silnika, bo zostaną w filtrze paliwa lub na sitku smoka pompy. Groźne jest jeżdżenie na rezerwie z uwagi na brak odpowiedniego chłodzenia pompy paliwa. Benzyna poza tym, że napędza auto, to w baku pełni funkcję odbierającą ciepło (lub jak kto woli - chłodzącą) od pompy paliwa. I to przegrzanie jest głównym powodem zacierania się pomp paliwowych w autach jeżdżących na rezerwie (oczywiście syfy też, ale bardziej woda i inna niedozwolona chemia). Syfy zostają na sitku.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 01:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Sylpete napisał:

Dodatkowo, Fabia - choć właściwości jezdne i komfort ma ogólnie lepsze - przyciśnięta mocniej potrafi bujać się jak stara kanapa.

Nie wspominając już, że w Fabiance z porównywalnego z Jazzem II rocznika wiecej rzeczy nie działa niż działa Rolling Eyes


Tak i nie, sam jestem zaskoczony miałem okazję pocisnąć ostro nic nie bujało.
Oczywiście honda to honda niezawodność to jego duży atut.
Przy dwóch starych konstrukcjach wybrałbym hondę ale obecnie Crying or Very sad
Ok nie złapałem żartu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 06:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Vmax 190 zarówno w szkodzie jak i przy dżezie. Chwilowy - wiatr i lekka górka needed. Regularnie 180. Skoda kombi bliżej limuzyny. Miękko bardziej. Mniej czuć prędkość w szkodzie. Przy dżezie bardziej absorbuje prowadzenie. Upaja za to równy asfalt.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 06 Sie 2017, 20:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Testy spalania:

warunki autostradowe, prędkość 120-130km/h + klimatyzacja
2 osoby, podobna ilość bagażu
przejechane ponad 200km
wskazania komputera

Paliwo tankowane w PL - Lotos 5,9l/100km
Paliwo tankowane w Austrii - N1 5,6l/100km + większa elastyczność silnika i dynamika

To paliwo z Lotosu akurat nie bylo wcale takie złe, wcześniej zatankowałem Orlenowskie coś, po którym auto w ogóle poruszało się jakby z przyczepką...

Testy wpływu oleju silnikowego na spalanie:

Brak odczuwalnej różnicy po przesiadce z Valvoline 5W40 na Vlv 5W30. Jeden z forumowiczow pisał o znacznej różnicy w spalaniu, ja natomiast nie jestem w stanie tego potwierdzić.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Mnie AVG od zadupia obok Ostrołęki do Augustowa centrum pokazało 4,9l jazda bez korków i do 120km/h.
Prócz mnie kobita , 2 młodych i załadowany pełny bagażnik i dużo gratów w nogach.

Starałem jechać się oszczędnie ale bez zamulania. Dało by się jeszcze oszczędniej ale chyba bym się pochlastał.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 09 Sie 2017, 23:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


karion napisał:
Mnie AVG od zadupia obok Ostrołęki do Augustowa centrum pokazało 4,9l jazda bez korków i do 120km/h.
Prócz mnie kobita , 2 młodych i załadowany pełny bagażnik i dużo gratów w nogach.

Starałem jechać się oszczędnie ale bez zamulania. Dało by się jeszcze oszczędniej ale chyba bym się pochlastał.


Coś w tym jest. Wolna jazda strasznie męczy. Próbowałem na autostradzie i nie polecam. Akceptuję jedynie o 5 na ranem w dolnośląskich górach solo.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Następny
Strona 76 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System