Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 23:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


U mnie geometria jest ok. Generalnie, jak już pisałem, Jazz ma fabrycznie niezbyt dobrze dobrany kąt wyprzedzenia, co skutkuje słabym odbijaniem kierownicy. Ale jednak odbija - a u mnie (i u części osób) nie do końca.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 02 Maj 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


Tego, że geometrię masz ok się domyśliłem. Tyle, że pomiaru i ustawień geometrii dokonuje się zazwyczaj w/g ustawień fabrycznych a jeśli te ustawienia z założenia powodują opisywane w wątku problemy, może warto pokusić się o nastawy wykraczające poza ramy określone przez producenta? Jedyny problem to taki, że niestety nie wiem, czy w Jazziku można regulować kąty wyprzedzenia
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 20:00
Temat postu:

kąt wyprzedzania sworznia zwrotnicy


przempo napisał:
Tego, że geometrię masz ok się domyśliłem. Tyle, że pomiaru i ustawień geometrii dokonuje się zazwyczaj w/g ustawień fabrycznych a jeśli te ustawienia z założenia powodują opisywane w wątku problemy, może warto pokusić się o nastawy wykraczające poza ramy określone przez producenta? Jedyny problem to taki, że niestety nie wiem, czy w Jazziku można regulować kąty wyprzedzenia


kątów wyprzedzania sworznia zwrotnicy w Jazzie się nie reguluje,
przynajmniej nie przy standardowym ustawianiu geometrii.
Powrót do góry
Fido36f

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Sl
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 2005 lift +Honda City
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 17:40
Temat postu:

Ukl kier honda jazz


Witam
U mnie Przesmarowanie przegubow krzyzakowych pod nogami kierowcy dobrym smarem penetrujacym pomogło - kierownica chodzi luźniej i nie ma takiego usztywnienia jak wcześniej. Przesmarowalem także uszczelniacz gumowy poniżej
Jeden przegub jest osloniety plastikowa obudowa .
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 18:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


A w którym dokładnie miejscu są te krzyżaki? W kabinie pod nogami, czy dostępne od spodu z podnośnika-kanału? Jaki penetrujący smar jest do tego dobry?
Ja generalnie przyzwyczaiłem się do tego dziwnego układu kierowniczego, ale chętnie spróbowałbym to posmarować jak ma choć trochę pomóc Very Happy

Letnie koła mam na nie oryginalnych alufelgach, szerzej osadzone niż oryginalne stalówki i u mnie jak auto jest na tych alusach to układ działa bardziej normalnie, tzn odbija lepiej niż na tych stalowych.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 18:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Fido36f

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Sl
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 2005 lift +Honda City
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 20:40
Temat postu:

Ukl kier honda jazz


Krzyżaki ukl kierowniczego są w kabinie ,jeden pod deska rozdzielcza - trzeba położyć sie na plecach , wcześniej zdjąć plastikowa osłonę pod deska rozdzielcza drugi obok pedału gazu w czarnej osłonie przykreconej plastikowymi korkami , które trzeba odkręcić i pociągnąć osłonę do siebie.
Zauważyłem ze użyto smaru stałego w brązowym kolorze , ktory nie wejdzie dobrze w przeguby.
Zastosowałem przezroczysty smar penetrujący w sprayu. Nastąpiła wyraźna poprawa jeżeli chodzi o problem ciągłego korygowania przy jezdzie na wprost.

Gdyby tak dotrzeć do innych miejsc ukl kier i zastosować ten smar ?
Problem ten w hondzie jazz wynika chyba raczej z zapieczonych przegubow, w których zastosowano niedostateczne smarowanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 18:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


Mechanik poluzował o 1/4 obrotu nakrętkę kontrującą i w moim przypadku kierownica zaczęła chodzić świetnie! No, przynajmniej tak dobrze, jak w innych Jazzach, którymi jeździłem. Nie było żadnego pukania ani podejrzanych dźwięków. Niestety z uwagi na brak odpowiedniego klucza nie był w stanie dokręcić śruby, musiał więc zrobić tak jak było wcześniej. Jednak sprawa jest rozwojowa, mechanik szuka tego klucza z serwisówki i może za kilka dni będę jeździł normalnie Smile

Fido36f napisał:

Problem ten w hondzie jazz wynika chyba raczej z zapieczonych przegubow, w których zastosowano niedostateczne smarowanie.

Będziesz wymieniał przeguby?

Ciekawe co z tym smarowaniem, czy to poprawiłoby jeszcze bardziej pracę kierownicy ?
Powrót do góry
Fido36f

Debiutant



Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Sl
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 2005 lift +Honda City
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 20:19
Temat postu:

Ukl kier honda jazz


Fido36f napisał:

Problem ten w hondzie jazz wynika chyba raczej z zapieczonych przegubow, w których zastosowano niedostateczne smarowanie.

Będziesz wymieniał przeguby?

Ciekawe co z tym smarowaniem, czy to poprawiłoby jeszcze bardziej pracę kierownicy ?[/quote]

O wymianie przegubow za wcześnie mowić ( nie ma żadnych stukow)
Chodziło mi o to , ze występują być może zbyt duże opory ruchu w miejscach takich jak przeguby ,listwa zebata , krzyżaki , które prysnalem sprayem.
Na razie jesteśmy zadowoleni z poprawy bezpieczeństwa kierowania (żona jeździ tylko 10 km dziennie).
Powrót do góry
Krzycho102

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyslask
Posiadane auto: Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Maj 2014, 21:25
Temat postu:

Układ kierowniczy HJ


Witam panowie mam jazza z roku 2006,wszystko działa na 5kę z wyjątkiem tego cholernego wspomagania.Objawy dokładnie takie same jak u większości z was.Niestety nie mogę wam pomóc ponieważ sam szukam porady na tym forum i dochodzę do wniosku,że ten typ tak ma.Pozdrawiam wszystkich Razz
Powrót do góry
AW1960

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Honda Jazz II GD5 L12A1 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 17:58
Temat postu:

Problemy z układem kierowniczym JAZZ II GD5 L12A1 2005r


Mam identyczne problemy jak opisał kol. Vespa
Tragiczne prowadzenie pojazdu na autostradach, ciągła konieczność kontrowania toru, potrzebna do tego duża siła. Zastanawiam się nad opisanym już przesmarowaniem krzyżaków pod kierownicą smarem penetrującym w sprayu.
Czy tak miały wszystkie modele 2005-2008r. wychodzące z fabryki Suzuki w Japonii, czy to się pojawia po latach użytkowania. Nie wiem bo swój nabyłem w 2013 roku, a więc miał już ok. 8 lat i ok. 80 tys przebiegu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 18 Maj 2014, 15:14
Temat postu:

Re: Problemy z układem kierowniczym JAZZ II GD5 L12A1 2005r


AW1960 napisał:
Mam identyczne problemy jak opisał kol. Vespa
Tragiczne prowadzenie pojazdu na autostradach, ciągła konieczność kontrowania toru, potrzebna do tego duża siła... Czy tak miały wszystkie modele 2005-2008r. wychodzące z fabryki Suzuki w Japonii, czy to się pojawia po latach użytkowania. Nie wiem bo swój nabyłem w 2013 roku, a więc miał już ok. 8 lat i ok. 80 tys przebiegu.
Pozdrawiam


Ja nabyłem swój półtora roku temu, jest z 2005 po lifcie.
Co do autostrad, to czasem coś tam trzeba poprawić,
bo czuły na wiatr jest, ale bez przykładania jakiejś
szczególnej siły - kobita daje radę, a z niej nie
jest żaden Conan Barbarzyńca;-)

Czasem miałem kłopot z odbijaniem kierownicy
przy dużym skręcie, ale to przy szybkim
wyjeździe przed/pod TiRem;p) Na
ogól jednak zgrabnie powraca.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 19 Maj 2014, 12:14
Temat postu:

Problemy z układem kierowniczym JAZZ II GD5 L12A1 2005r


Witam

AWM napisał:
Cytat:
Czy tak miały wszystkie modele 2005-2008r. wychodzące z fabryki Suzuki w Japonii, czy to się pojawia po latach użytkowania. Nie wiem bo swój nabyłem w 2013 roku, a więc miał już ok. 8 lat i ok. 80 tys przebiegu.
Mój jazzik też jest z fabryki suzuki - 2006r , tak go rozszyfrowałem po VIN'ie z serwisówki, ma 8 Lat i przejechane 58 tys. km. Z czymś takim jak opisujecie się nie spotkałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


Dzisiaj byłem w ASO ponieważ straciłem cierpliwość na czekanie aż mechanik sprowadzi odpowiedni klucz w celu wyregulowania luzu na przekładni.

W ASO, podobnie jak przy poprzedniej wizycie, chcieli się mnie pozbyć. Jednak tym razem moja taktyka była inna, bo przyjechałem nie na zdiagnozowanie problemu a z konkretną rzeczą do zrobienia. Poprosiłem o poluzowanie nakrętki kontrującej na listwie zębatej.

Gdy samochód był już na podnośniku, kierownik serwisu mi pokazał, że z prawej strony przekładni jest wyciek (minimalnie zapocona guma)... Gdybym drążył temat, pewnie by mnie namawiał na wymianę maglownicy. W każdym razie uznał, że robota nie ma sensu, bo do nakrętki nie ma dojścia.

Ponieważ moja cierpliwość do mechaników jest już na wyczerpaniu - poprosiłem o klucz i pokazałem gdzie ma go wetknąć żeby dojść do nakrętki bez rozbierania całej osłony. Kierownik próbował wciskać kit, że i tak nie można włożyć klucza przez ten otwór ale zabrałem mu go z ręki sam spróbowałem umieścić na śrubie... nie szło, bo użyli nie tego klucza, o czym od razu ich poinformowałem.

Po chwili pojawiły się dwa nowe, nierozpakowane z folii. Kierownik wyszedł, ja zostałem z mechanikiem, żeby patrzeć co robi. Chłopak strasznie się motał ale w końcu, po którymś obiegnięciu warsztatu w poszukiwaniu narzędzi udało się. Na ustawieniach zalecanych przez serwisówkę układ kierowniczy chodził o wiele ciężej niż przed regulacją. Poprosiłem o bardzo mocne poluzowanie na czuja. Ze 4 razy zjeżdżałem i wjeżdżałem na podnośnik ale w końcu kiera zaczęła chodzić lekko.

Długo się nie cieszyłem, ponieważ w drodze powrotnej wyczułem jednak zbyt mocne drgania i hałasy wydobywające się z układu - jednak przesadziliśmy z tym poluzowywaniem. Słychać to szczególnie przy jeździe po bruku. Pojeżdżę, może mój mechanik zdąży w końcu sprowadzić klucz u niego dojdziemy metodą prób i błędów do optymalnego luzu przekładni.

Najgorszy scenariusz jest taki, że może faktycznie będzie trzeba dać magiel do regeneracji. I wtedy będę tydzień bez auta Sad
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 27 Cze 2014, 22:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


No jak tak dalej pójdzie to będziesz specjalistą i sam sobie takie ASO otworzysz. Widać, że eksperci niesamowici pracują w tych warsztatach. A ile wykasowali Ci za tą dzisiejszą usługę? Powinni w ramach przyuczenia jeszcze Ci zapłacić Smile
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 28 Cze 2014, 11:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ kierowniczy - problemy !!


Mechanik z ASO miał jeszcze mleko pod nosem Wink Kierownik był trochę starszy. Obaj bardzo sympatyczni ale nie to jest miarą kompetencji.

Na szczęście potraktowano mnie łagodnie, nie wykasowali jak za godzinówkę. Razem z wymianą obu przednich żarówek zapłaciłem 100 zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System