Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Demontaż lampy przedniej prawej.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cupi2

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: honda civic VI hatchback , 1,4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 19:43
Temat postu:

Demontaż lampy przedniej prawej.


Witam, mam problem, mały ale jednak. Chciałem wymienić żarówkę, a robiłem to pierwszy raz i niechcący odkręciłem sprężyne (drut sprężynowy, który trzyma żarówkę) i śrubka wpadła do klosza ale nie do reflektora tylko miedzy obudowę a reflektor, więc wziąłem nową śrubkę i niestety nie wykazałem sie sprytem bo ta druga też wpadła, dopiero za 3 razem się udało. Chciałbym wyciągnąć teraz te dwie śrubki, wyjmując całą lampę bo inaczej nie widzę sposobu. Nawet gdyby się znalazł to chciałbym na przyszłość dowiedzieć jak się wyjmuje lampe tak żeby niczego nie połamać bo mam zamiar zmienić na soczewki. Jedyne co zrobiłem to odkręciłem te dwie śruby łączące lampe z karoserią i zacząłem ją w miare delikatnie "wyrywać" ale ani drgnęła. Proszę o pomoc, jeśli lampa jest mocowana jeszcze w innych miejscach oprócz tych dwóch śrub to proszę napisać . pozdrawiam

MOje auto: honda civic , hatchback, 1,4 rok 1997 "żaba"
Powrót do góry
gonzo007-1989

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Honda civic, CR-V
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Demontaż lampy przedniej prawej.


Będziesz musiał ściągnąć zderzak żeby wyciągnąć lampę. U góry są chyba 4 śrubki, 2 od spodu i po sztuce koło koła na łączeniu zderzaka i nadkola. Jak go już ściągniesz to będziesz widział pozostałe śróbki od lampy.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cupi2

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: honda civic VI hatchback , 1,4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Demontaż lampy przedniej prawej.


Dzięki za odpowiedź, zastanawiam sie po co sobie tak życie utrudniać , jedno jest pewne, lampy mi nie ukradną Wink , a co do śrub widziałem z góry tylko 2 na tych uchwytach, pozostałe pewnie uszły mojej uwadze jak te pod spodem, pozdrawiam Wink
Powrót do góry
victorpatrick

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2023
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): USA
Posiadane auto: Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Maj 2023, 06:05
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Demontaż lampy przedniej prawej.


W przypadku twojego modelu samochodu Honda Civic z 1997 roku, lampa tylna jest zazwyczaj mocowana za pomocą kilku śrub oraz zatrzasków. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w wyjęciu lampy tylniej bez uszkodzeń:
Sprawdź śruby: Oprócz tych dwóch śrub, które już odkręciłeś, sprawdź, czy nie ma innych śrub lub zatrzasków, które trzymają lampę na miejscu. Mogą się znajdować na górnej lub dolnej części obudowy lampy.
Zatrzaski: Sprawdź, czy lampa tylna jest przytwierdzona za pomocą zatrzasków. Często musisz delikatnie wykręcić lub przesunąć lampę w odpowiednim kierunku, aby odblokować zatrzaski. Upewnij się, że nie próbujesz za mocno, aby nie uszkodzić obudowy lampy.
Delikatne wyjmowanie lampy: Po odkręceniu śrub i odblokowaniu zatrzasków, spróbuj delikatnie wyjąć lampę. Może być konieczne delikatne pociągnięcie lub obrót w odpowiednim kierunku. Upewnij się, że nie ma żadnych przewodów lub kabli, które są nadal podłączone do lampy. pge outage map
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

35 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System