Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muad'Dib

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 LS
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 08:47
Temat postu:

Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Od prawie 5 lat jeżdżę Jazzem i nie mogę nic złego o tym samochodzie powiedzieć. Przypadł mi do gustu do tego stopnia, że na 99.9% w lutym kupię kolejnego.

Mam pytanie do użytkowników nowego Jazza czy różnica pomiędzy silnikiem 1.2 a 1.4 jest widoczna ?

PS. Jeżeli temat się powtórzył to proszę sz.p. modich o jego wykasowanie lub połączenie z istniejącym, sam jestem modi na innym forum (branżowym) i wiem jak wkurza powielanie tematów) Wink
Powrót do góry
kabierz

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Passat comfortline 1,4 TSI 2010
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 21:46
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Muad'Dib napisał:
Od prawie 5 lat jeżdżę Jazzem i nie mogę nic złego o tym samochodzie powiedzieć. Przypadł mi do gustu do tego stopnia, że na 99.9% w lutym kupię kolejnego.

Mam pytanie do użytkowników nowego Jazza czy różnica pomiędzy silnikiem 1.2 a 1.4 jest widoczna ?

PS. Jeżeli temat się powtórzył to proszę sz.p. modich o jego wykasowanie lub połączenie z istniejącym, sam jestem modi na innym forum (branżowym) i wiem jak wkurza powielanie tematów) ;)


Witam. Od pół roku jeżdżę Hondą Jazz 1.4 Elegance. Na jazdach próbnych jeździłem wersją z silnikiem 1.2 aż w końcu w Bytomiu w salonie Hondy trafiłem na wersję 1.4. Moim zdaniem różnica w mocy obu silników jest niewielka,wyczuwalna dopiero na 4 i 5 biegu. Natomiast wyposażenie i materiały wykończeniowe są bez porównania lepsze w wersji z silnikiem 1.4. Jeśli mogę radzić to warto dołożyć 5 tyś. i cieszyć się w pełni.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Muad'Dib

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 LS
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 10:53
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


kabierz napisał:


Witam. Od pół roku jeżdżę Hondą Jazz 1.4 Elegance. Na jazdach próbnych jeździłem wersją z silnikiem 1.2 aż w końcu w Bytomiu w salonie Hondy trafiłem na wersję 1.4. Moim zdaniem różnica w mocy obu silników jest niewielka,wyczuwalna dopiero na 4 i 5 biegu. Natomiast wyposażenie i materiały wykończeniowe są bez porównania lepsze w wersji z silnikiem 1.4. Jeśli mogę radzić to warto dołożyć 5 tyś. i cieszyć się w pełni.


dzięki bardzo, o tej niewielkiej różnicy w mocy słyszałem Smile ale co innego dostać potwierdzenie od osoby która tego bezpośrednio doświadczyła Smile
Powrót do góry
cezarlisu

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poland
Posiadane auto: JAZZ 1.4 ELEGANCE 2009
Piwa: 3/12
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Podzielam zdanie przedmówców - uważam że warto dopłacić do wersji 1.4 ze względu na dodatkowe wyposażenie.
Powrót do góry
Kimbor

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: jazz '10 1.4 elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 07:24
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


witajcie!

od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem dżezika i chciałbym poznać więcej opinii użytkowników nowego modelu.

czy rzeczywiście materiały w wersjach z silnikiem 1,4 są lepsze niż w 1,2 niestety nie mam jak tego zweryfikować...

jakie macie spalanie w waszych autach?

co udało wam się wytargować przy zakupie?

pozdawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 07:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 09:28
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Cześć,
Kimbor napisał:
witajcie!

czy rzeczywiście materiały w wersjach z silnikiem 1,4 są lepsze niż w 1,2 niestety nie mam jak tego zweryfikować...


Nie wiem jak w wersjach 1.4, ale w wersji 1.2 trend są raczej tandetne, kiepskie i nieprzyjemne w dotyku plastiki, poza tym wyciera się już tapicerka na drzwiach - auto ma rok.

Kimbor napisał:

jakie macie spalanie w waszych autach?


Przy jeździe mieszanej trasa/miasto - średnio 5.7-6.0, zalewam ostatnio NoPb98, nie dbam zbytnio o oszczędna jazdę, tzn. lubię czasem wkręcić silniczek trochę wyżej.
Kiedyś tylko w trasie ok. 150 km komputer pokazał 4.3l/100km i to był jak na razie rekord Smile

Kimbor napisał:

co udało wam się wytargować przy zakupie?


Gratis to: tylne czujniki parkowania (polecam), gumowe dywaniki, listwy boczne i matę taką gumowaną do bagażnika (też polecam). Do tego podobno "po cenie" zakupiłem alarm i komplet chlapaczy - montaż tego wszystkiego gratis.

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 10:57
Temat postu:

Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Witam,
mam 1.2 sx-cool (78 km) w moim to przy wyprzedzaniu jeszcze do 80 na /h ok ale więcej to ciężko. Brakuje mu tego "powera" i dynamiki. Ostatnio jak wracaliśmy z wakacji na autostradzie Gdańsk - Bydgoszcz chcę wyprzedzać autko ja mam 80 naliczniku a on przy wyprzedzaniu ledwo ciągnie. Daje pedał w podłogę a on stoi. Zauważyłem ze po 100 to jest bardziej dynamiczniejszy, może dlatego że się już rozbuja to potem już spokojnie 130 - 150 przy wyprzedzaniu.
W górach Kudowa Zdrój - Kłodzko ma trudności w podjazdach.
Poza tym to żadnych uwag.
Tak więc gdybym mógł to zdecydowałbym się chyba na mocniejszą wersję ta 1.4 (83 km). Co do wykończenia to się nie wypowiadam. Różnicę widać w folderze Wink oryginału nie widziałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zby_121

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: honda jazz 2009 1.2 90 koni
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 12:34
Temat postu:

jazz


Witajcie,

ja kupiłem właśnie jazza 1.2, ale przywiozłem go z Belgii i powiem Wam, że materiały są takie jak w wersji 1.4 a mam wersję trend pakiet style, czyli alufelgi, halogeny, sterowanie radiem w kierownicy. Nowa kosztowała 16.800 €, tyle zapłacił poprzedni właściciel w salonie - kosmos.
Polskie wersje są inne, ajk przejechałem się tą 1.2 i obejrzałem wnętrze, to stiwerdziłem nieporozumienie, natomiast ta zachodu jest totalnie innym autem, które jest cięższe od takiej samej wersji kupowanej w Polsce o 73 kg, czyli o czym to swiadczy ?
Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 08:32
Temat postu:

Re: jazz


zby_121 napisał:

Polskie wersje są inne, ajk przejechałem się tą 1.2 i obejrzałem wnętrze, to stiwerdziłem nieporozumienie, natomiast ta zachodu jest totalnie innym autem, które jest cięższe od takiej samej wersji kupowanej w Polsce o 73 kg, czyli o czym to swiadczy ?


O tym, że więcej spala, ale to oczywiście żart Wink
A tak BTW, to faktycznie nas traktują tylko jak zasobniki pieniędzy, sprzedają nam towary gorszego gatunku, co widać nie tylko w samochodach Sad

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
sebek1986

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów/podkarpacie
Posiadane auto: Honda jazz 1,2 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 19:24
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


kedlaw07 napisał:
Witam,
mam 1.2 sx-cool (78 km) w moim to przy wyprzedzaniu jeszcze do 80 na /h ok ale więcej to ciężko. Brakuje mu tego "powera" i dynamiki. Ostatnio jak wracaliśmy z wakacji na autostradzie Gdańsk - Bydgoszcz chcę wyprzedzać autko ja mam 80 naliczniku a on przy wyprzedzaniu ledwo ciągnie. Daje pedał w podłogę a on stoi. Zauważyłem ze po 100 to jest bardziej dynamiczniejszy, może dlatego że się już rozbuja to potem już spokojnie 130 - 150 przy wyprzedzaniu.
W górach Kudowa Zdrój - Kłodzko ma trudności w podjazdach.
Poza tym to żadnych uwag.
Tak więc gdybym mógł to zdecydowałbym się chyba na mocniejszą wersję ta 1.4 (83 km). Co do wykończenia to się nie wypowiadam. Różnicę widać w folderze Wink oryginału nie widziałem.



to cos nie tak masz z jazzem ja mam z 2002 1.2 ( tapicerka sie nie wyciera) przejechane 140 tys autko do 120 zbiera sie przyzwoicie a co do wyprzedzania to przy 80 spokojnie wyprzedza <na 4>
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System