Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muad'Dib

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 LS
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 08:47
Temat postu:

Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Od prawie 5 lat jeżdżę Jazzem i nie mogę nic złego o tym samochodzie powiedzieć. Przypadł mi do gustu do tego stopnia, że na 99.9% w lutym kupię kolejnego.

Mam pytanie do użytkowników nowego Jazza czy różnica pomiędzy silnikiem 1.2 a 1.4 jest widoczna ?

PS. Jeżeli temat się powtórzył to proszę sz.p. modich o jego wykasowanie lub połączenie z istniejącym, sam jestem modi na innym forum (branżowym) i wiem jak wkurza powielanie tematów) Wink
Powrót do góry
kabierz

Debiutant



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: VW Passat comfortline 1,4 TSI 2010
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 21:46
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Muad'Dib napisał:
Od prawie 5 lat jeżdżę Jazzem i nie mogę nic złego o tym samochodzie powiedzieć. Przypadł mi do gustu do tego stopnia, że na 99.9% w lutym kupię kolejnego.

Mam pytanie do użytkowników nowego Jazza czy różnica pomiędzy silnikiem 1.2 a 1.4 jest widoczna ?

PS. Jeżeli temat się powtórzył to proszę sz.p. modich o jego wykasowanie lub połączenie z istniejącym, sam jestem modi na innym forum (branżowym) i wiem jak wkurza powielanie tematów) ;)


Witam. Od pół roku jeżdżę Hondą Jazz 1.4 Elegance. Na jazdach próbnych jeździłem wersją z silnikiem 1.2 aż w końcu w Bytomiu w salonie Hondy trafiłem na wersję 1.4. Moim zdaniem różnica w mocy obu silników jest niewielka,wyczuwalna dopiero na 4 i 5 biegu. Natomiast wyposażenie i materiały wykończeniowe są bez porównania lepsze w wersji z silnikiem 1.4. Jeśli mogę radzić to warto dołożyć 5 tyś. i cieszyć się w pełni.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Muad'Dib

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 LS
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Paź 2009, 10:53
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


kabierz napisał:


Witam. Od pół roku jeżdżę Hondą Jazz 1.4 Elegance. Na jazdach próbnych jeździłem wersją z silnikiem 1.2 aż w końcu w Bytomiu w salonie Hondy trafiłem na wersję 1.4. Moim zdaniem różnica w mocy obu silników jest niewielka,wyczuwalna dopiero na 4 i 5 biegu. Natomiast wyposażenie i materiały wykończeniowe są bez porównania lepsze w wersji z silnikiem 1.4. Jeśli mogę radzić to warto dołożyć 5 tyś. i cieszyć się w pełni.


dzięki bardzo, o tej niewielkiej różnicy w mocy słyszałem Smile ale co innego dostać potwierdzenie od osoby która tego bezpośrednio doświadczyła Smile
Powrót do góry
cezarlisu

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poland
Posiadane auto: JAZZ 1.4 ELEGANCE 2009
Piwa: 3/12
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Podzielam zdanie przedmówców - uważam że warto dopłacić do wersji 1.4 ze względu na dodatkowe wyposażenie.
Powrót do góry
Kimbor

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: jazz '10 1.4 elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 07:24
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


witajcie!

od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem dżezika i chciałbym poznać więcej opinii użytkowników nowego modelu.

czy rzeczywiście materiały w wersjach z silnikiem 1,4 są lepsze niż w 1,2 niestety nie mam jak tego zweryfikować...

jakie macie spalanie w waszych autach?

co udało wam się wytargować przy zakupie?

pozdawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 07:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 09:28
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Cześć,
Kimbor napisał:
witajcie!

czy rzeczywiście materiały w wersjach z silnikiem 1,4 są lepsze niż w 1,2 niestety nie mam jak tego zweryfikować...


Nie wiem jak w wersjach 1.4, ale w wersji 1.2 trend są raczej tandetne, kiepskie i nieprzyjemne w dotyku plastiki, poza tym wyciera się już tapicerka na drzwiach - auto ma rok.

Kimbor napisał:

jakie macie spalanie w waszych autach?


Przy jeździe mieszanej trasa/miasto - średnio 5.7-6.0, zalewam ostatnio NoPb98, nie dbam zbytnio o oszczędna jazdę, tzn. lubię czasem wkręcić silniczek trochę wyżej.
Kiedyś tylko w trasie ok. 150 km komputer pokazał 4.3l/100km i to był jak na razie rekord Smile

Kimbor napisał:

co udało wam się wytargować przy zakupie?


Gratis to: tylne czujniki parkowania (polecam), gumowe dywaniki, listwy boczne i matę taką gumowaną do bagażnika (też polecam). Do tego podobno "po cenie" zakupiłem alarm i komplet chlapaczy - montaż tego wszystkiego gratis.

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 10:57
Temat postu:

Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Witam,
mam 1.2 sx-cool (78 km) w moim to przy wyprzedzaniu jeszcze do 80 na /h ok ale więcej to ciężko. Brakuje mu tego "powera" i dynamiki. Ostatnio jak wracaliśmy z wakacji na autostradzie Gdańsk - Bydgoszcz chcę wyprzedzać autko ja mam 80 naliczniku a on przy wyprzedzaniu ledwo ciągnie. Daje pedał w podłogę a on stoi. Zauważyłem ze po 100 to jest bardziej dynamiczniejszy, może dlatego że się już rozbuja to potem już spokojnie 130 - 150 przy wyprzedzaniu.
W górach Kudowa Zdrój - Kłodzko ma trudności w podjazdach.
Poza tym to żadnych uwag.
Tak więc gdybym mógł to zdecydowałbym się chyba na mocniejszą wersję ta 1.4 (83 km). Co do wykończenia to się nie wypowiadam. Różnicę widać w folderze Wink oryginału nie widziałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zby_121

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: honda jazz 2009 1.2 90 koni
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 12:34
Temat postu:

jazz


Witajcie,

ja kupiłem właśnie jazza 1.2, ale przywiozłem go z Belgii i powiem Wam, że materiały są takie jak w wersji 1.4 a mam wersję trend pakiet style, czyli alufelgi, halogeny, sterowanie radiem w kierownicy. Nowa kosztowała 16.800 €, tyle zapłacił poprzedni właściciel w salonie - kosmos.
Polskie wersje są inne, ajk przejechałem się tą 1.2 i obejrzałem wnętrze, to stiwerdziłem nieporozumienie, natomiast ta zachodu jest totalnie innym autem, które jest cięższe od takiej samej wersji kupowanej w Polsce o 73 kg, czyli o czym to swiadczy ?
Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 08:32
Temat postu:

Re: jazz


zby_121 napisał:

Polskie wersje są inne, ajk przejechałem się tą 1.2 i obejrzałem wnętrze, to stiwerdziłem nieporozumienie, natomiast ta zachodu jest totalnie innym autem, które jest cięższe od takiej samej wersji kupowanej w Polsce o 73 kg, czyli o czym to swiadczy ?


O tym, że więcej spala, ale to oczywiście żart Wink
A tak BTW, to faktycznie nas traktują tylko jak zasobniki pieniędzy, sprzedają nam towary gorszego gatunku, co widać nie tylko w samochodach Sad

Pozdro,
ph.
Powrót do góry
sebek1986

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów/podkarpacie
Posiadane auto: Honda jazz 1,2 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 19:24
Temat postu:

Re: Jazz 1.2 czy 1.4 ?


kedlaw07 napisał:
Witam,
mam 1.2 sx-cool (78 km) w moim to przy wyprzedzaniu jeszcze do 80 na /h ok ale więcej to ciężko. Brakuje mu tego "powera" i dynamiki. Ostatnio jak wracaliśmy z wakacji na autostradzie Gdańsk - Bydgoszcz chcę wyprzedzać autko ja mam 80 naliczniku a on przy wyprzedzaniu ledwo ciągnie. Daje pedał w podłogę a on stoi. Zauważyłem ze po 100 to jest bardziej dynamiczniejszy, może dlatego że się już rozbuja to potem już spokojnie 130 - 150 przy wyprzedzaniu.
W górach Kudowa Zdrój - Kłodzko ma trudności w podjazdach.
Poza tym to żadnych uwag.
Tak więc gdybym mógł to zdecydowałbym się chyba na mocniejszą wersję ta 1.4 (83 km). Co do wykończenia to się nie wypowiadam. Różnicę widać w folderze Wink oryginału nie widziałem.



to cos nie tak masz z jazzem ja mam z 2002 1.2 ( tapicerka sie nie wyciera) przejechane 140 tys autko do 120 zbiera sie przyzwoicie a co do wyprzedzania to przy 80 spokojnie wyprzedza <na 4>
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2011, 13:27
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Ja kupiłem od dealera z przebiegiem 6000 jazzika 1,4 za jakieś 46000. Sprawdziłem jeszcze w niezależnym warsztacie- bz. W ciągu 2 m-cy przejechalem kolejne 7000- jak na razie bez żadnych zastrzeżeń. Klima automat (standard w 1,4), welurowa czarna tapicerka. Potem miałęm okazję zobaczyć jazza 1,2. Tapicerka faktycznie nie robiła wrażenia. Klima manual. Co do osiągów się nie wypowiem, ale moja na dwójce dojeżdza do równych 100, na trójce do 140- więc z wyprzedzaniem nie ma właściwie żadnego problemu.
Czujniki, dywaniki i opony dostałem gratis.
(odpukać) jestem bardzo zadowolony.
Powrót do góry
donbagino

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk
Posiadane auto: Kia Rio, 1.3 DC 75KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2012, 15:40
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Witam wszystkich.
Czy różnice w jakości wykończenia materiałów, tapicerki itd między 1.2 trend a 1.4 trend zauważalne są też dla aut z rocznika 2011?

Co do wyposażenia to faktycznie różnice są: 1.4 ma elektrycznie składane lusterka zewnętrze, kierunkowskazy zintegrowane, szyby tylne sterowane eletrycznie, głośniki z tyłu, sterowanie radiem z kierownicy, usb.

Autem będą jeździć osoby, dla których raczej moc silnika nie jest kluczowa, ale może ze względu na wykonanie i wyposażenie warto dopłacić?
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Autem będą jeździć osoby, dla których raczej moc silnika nie jest kluczowa, ale może ze względu na wykonanie i wyposażenie warto dopłacić?[/quote]
Plastyki są takie same,tapicerka o niebo ładniejsza i lepsza,wyposażenie warte dopłaty.Jak byś chciał później doposażyć auto to koszt będzie dużo większy Exclamation Silnik bardziej elastyczny a co za tym idzie mniej go męczysz.Mam Jazza 2011r i jest wart swojej ceny.Zanim go kupiłem to przez 4 miesiące sprawdzałem i testowałem na jazdach próbnych.Warto 1.4
Powrót do góry
PLKRKOW

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: HONDA JAZZ III
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Kwi 2013, 22:36
Temat postu:

Ja wybrałem HONDE JAZZ 1,2


Witam.Ja wybrałem Jazza 1,2.Super autko.
_________________
pkt.22
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 17 Kwi 2013, 13:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 1.2 czy 1.4 ?


Witam,

PRACASTALA.PL napisał:
Cytat:
Witam.Ja wybrałem Jazza 1,2.Super autko.
Ja też mam 1,2 ale wersja II i też jest git. Szczególnie ten dźwięk silnika na wysokich obrotach. Tak 3-ci bieg - 60km/h i potem 4-ty i do przodu pełny odjazd.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System