Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Kupno aku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irupo

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 21:54
Temat postu:

Re: Data produkcji akumulatora


Sylpete napisał:
irupo napisał:
co do oznaczenia to zobaczę jutro jak będę w garażu , a gdzie masz wybite te oznaczenie ?

Hmm... bodajże na górze, albo w pobliżu tej daty, albo po przeciwnej stronie. Widziałem, spisałem ale zabij mnie a nie pamiętam dokładnej lokalizacji. I niestety akurat nie mogę podejrzeć u siebie i wskazać konkretnego miejsca... Rolling Eyes


ok zobaczę jutro bo mam akumulator wyciągnięty i jest w trakcie ładowania
Powrót do góry
irupo

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 15:16
Temat postu:

Re: Data produkcji akumulatora


irupo napisał:
Sylpete napisał:
irupo napisał:
co do oznaczenia to zobaczę jutro jak będę w garażu , a gdzie masz wybite te oznaczenie ?

Hmm... bodajże na górze, albo w pobliżu tej daty, albo po przeciwnej stronie. Widziałem, spisałem ale zabij mnie a nie pamiętam dokładnej lokalizacji. I niestety akurat nie mogę podejrzeć u siebie i wskazać konkretnego miejsca... Rolling Eyes

Ok jutro popatrzę bo akumulator mam całkowicie wyciągnięty i się ładuje


Tak, mam wybite 38B19L.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


irupo, wygląda na to że masz oryginał. Też mam takie oznaczenie, zresztą na pierwszej stronie wątku jeden z forumowiczów także podał ten symbol jako oznaczenie OEM-owej baterii. W Twoim przypadku (jeżeli obaj dobrze odczytujemy datę produkcji) wygląda na to, że poprzedni właściciel wymienił z jakiegoś powodu pierwszy akumulator na inny tego samego typu.
Powrót do góry
irupo

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 20:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Dzisiaj byłem w sklepie z akumulatorami i był nasz akumulator i z ciekawości zobaczyłem na te cyfry i były wybite 280508E1 C i sprzedawca nie umiał potwierdzić co to znaczy ale też przypuszczał że to może być data lub numer seryjny a pod symbolem 38B11L jest ukryta data produkcji ale to raczej jest inne oznaczenie bo kto by zmieniał matrycę podczas tłoczenia obudowy , a wiadomo lepiej jest wybić tak jak to jest u nas .
Szkoda że tylko pozostali forumowicze co wymienili akumulator na nowy YUASA nie potwierdzą co mają wytłoczone na akumulatorze z rzeczywistą datą gdy kupowali nowy akumulator
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 21:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


byłem w aso i sprawdziłem aku. Poziom naladowania 88% w co najmniej 6 letnim akumulatorze. No question asked Shocked Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


pieta napisał:
byłem w aso i sprawdziłem aku. Poziom naladowania 88% w co najmniej 6 letnim akumulatorze. No question asked Shocked Cool

Wow! Jest moc!
Ja w swoim nie mam odwagi dokonać pomiarów. To jakby robić 90-letniemu seniorowi testy wysiłkowe Wink
Za to parę dni temu podpiąłem go pod prostownik i w niecałą godzinkę nabiłem pod korek. Żona śmiga krótkie odcinki po mieście więc od ostatniego doładowywania (zeszłej zimy) wypadało go dopieścić.

BTW, pieta, gdzie byłeś jak Cię nie było, taka fajna zadyma Cię ominęła Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 09:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Gdzie bylem jak mnie nie bylo ? Miedzy innymi w salonie hondy Very Happy Co do zadymy wlasnie widze, ale nie mam czasu jakos sie angazowac. Moze pod koniec przyszlego beda jakies luzy, ale z drugiej strony koncowka roku zawsze jest nerwowa Sad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 10:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
byłem w aso i sprawdziłem aku. Poziom naladowania 88% w co najmniej 6 letnim akumulatorze. No question asked
Mój też miał cos koło tego, ale że była akcja to wymieniłem. Nie dziwnego, przecież zdobywasz sprawność hardcora w specjalności akumulatory. W mojej specjalności - opony - nikt chyba mnie nie "przebije". Czy te oznaczenia będą opisane na fakturze Question
Jeżeli tak to poszukam i podam na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 10:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


daj sobie spokoj z tym hardcorem, naprawdę nie chciałem Cie urazic Very Happy
Na fakturze nie ma oznaczen, ale wzialem wydruk z testera dla wlascicielki żeby sobie mogla zobaczyć na własne oczy Razz mam skana zrobić ? Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 11:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
daj sobie spokoj z tym hardcorem, naprawdę nie chciałem Cie urazic
Ale ja się wcale nie gniewam. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się to określenie podoba.
Ponieważ ty piszesz z zapytaniem czy mnie nie uraziłeś, tak więc ja muszę o to samo zapytać ciebie Wink Być może ja to zrobiłem, za co przepraszam.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 00:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Waldi,
Luzuj lydy, nie chowam urazy do nikogo Razz
Powrót do góry
kornik25

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2006
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 20:23
Temat postu:

Kupno aku


pieta napisał:
byłem w aso i sprawdziłem aku. Poziom naladowania 88% w co najmniej 6 letnim akumulatorze. No question asked Shocked Cool

Witam!
W moim Jazzie z 2006 roku był chyba aku od nowości, bo cyfry na nim naniesione 240206B przypominają datę produkcji, ale nie był on firmy YUASA, ale Hi Dash The Furukawa. Już w ubiegłym roku miałem problemy w zimie. Zwłaszcza gdy miałem jechać po 3, czy 4 dniach stania w zimnym garażu. Kilka dni temu temp. spadła poniżej zera, i znowu były problemy ze startem. Kupiłem więc nowy ale niestety nie YUASA, lecz Bosch S4 Silver. Wszystko pasowało bez żadnych problemów, nawet plastikowa obudowa nakładana na akumulator. Mam tylko teraz zagwozdkę, czy nie powinienem jednak kupić japończyka, a nie Boscha, którego nie wszyscy chwalą, a nawet krytykują. Cóż miałem mało czasu na decyzję jaki aku kupić i teraz nie pozostaje nic innego jak jeździć na tym co się ma.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 21:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


kornik25, trochę Cię zasmucę i trochę pocieszę Wink
Zła wiadomość: są bardzo nikłe szanse, że ten akumulator wytrzyma tyle co OEM.
Dobra wiadomość: Seria S4 Boscha nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać z naszych postów. Zbiera niezłe recenzje i nie jest to ostatnie padło na rynku akumulatorów. Rzekłbym nawet, że S4 są ratunkiem dla opinii o firmie Bosch, po wtopie jaką była seria S3.

Tak na marginesie: Jakoś tak przyjęliśmy tu na forum, że na pierwszy montaż do Jazza montowane były tylko akumulatory Yuasy. Ale zdarzały się (choć na naszym rynku chyba w ilościach śladowych, jeśli w ogóle) akumulatory Furukawa. W necie pojawiają się też nieliczne tropy nt. montażu do Jazza akumulatorów Panasonic. Ta firma akurat robiła/robi akumulatory do większych Hond np. Accorda.
Powrót do góry
kornik25

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2006
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Dzięki Sylpete za słowa pociechy. Będę zadowolony, gdy nowy aku wytrzyma 5 sezonów. Miał dobrą cenę, pasował gabarytowo, więc przyciśnięty możliwością braku auta nie szukałem innych.
Jazza mam kupionego w Niemczech. Furukawy może były montowane na tamten rynek? W "polskich" pewnie stosowano Yuasy? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


kornik25 napisał:
(...)Jazza mam kupionego w Niemczech. Furukawy może były montowane na tamten rynek? W "polskich" pewnie stosowano Yuasy? Pozdrawiam.

Nie ma sensu silić się na jakieś dzikie hipotezy ale... Wink
Jazz to auto produkowane masowo i Honda zamawia podzespoły o określonych parametrach u różnych dostawców. Być może (podkreślam, być może!) jest tak, że sprzedawane w Polsce Jazzy II gen. (made in Japan) wyposażane były w Yuasy, natomiast na rynki zachodnie (na pewno na rynek niemiecki) od pewnego momentu, bodajże od liftingu, kierowano Jazzy made in China. Możliwe, że były tam również inne bateryjki. Tutaj musieliby się wypowiedzieć koledzy z autami sprowadzonymi, o ile posiadają jeszcze oryginalne aku. A może jest zupełnie inaczej...
Co do Panasów to wujek Google wyrzuca jakieś drzewka i krzaczki więc przypuszczam, że chodzi wyłącznie o rynki azjatyckie Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 12 z 16
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System