Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Kupno aku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 29 Kwi 2014, 12:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
olezanka Ktosia79 na jazza 1.4 a tam fabrycznie masz 40 ah
W instrukcji - biała na str. 383 masz napisane:



Po wymianie w ASO mam 35Ah Smile
Ale myślę że spokojnie ładuje i daje radę, tj jazzik.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pon 12 Gru 2016, 23:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
tom1ht

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Wodzisław Śl
Posiadane auto: Honda Fit 1.5 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam
też ostatnio wymieniałem aku w moim autku mialem aku furkawa 28Ah wytrwał 6 lat może było by więcej ale sie rozładował do zera a po ponownym naładowaniu nie trzymał napięcia przy rozruch więc kupiłem nowy dla tych co się zastanawiają to kupiłem Centre Plus CB456 no i pasuje na styk ale :
1.obudowa osłaniającą aku jest zamała więc albo przycinamy (5minut roboty) albo nie montujemy Wink
2.podstawka pod aku jest trochę "kusa " ale aku siedzi stabilnie
3.przewód masowy jest na "styk" bo aku jest wyższy
4.szpilki mocujące aku są za krótkie i musiałem je wydłużyć

Poza tym reszta ok co do tzw doładowywania bo aku ma 45Ah to używam 3 miesiące przeciętnie po 2 do max 7 km no i raz go podłączyłem do prostownika z ciekawości i za około 20 minut prąd z około 2,5A spada do 0A

Pozdrawiam Tomasz.H
_________________
Tom1ht
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 02:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

tom1ht napisał:

Cytat:
też ostatnio wymieniałem aku w moim autku mialem aku furkawa 28Ah wytrwał 6 lat
W twoim jazzie 1.4 był montowany według instrukcji - obrazek załączony wyżej - 35Ah, a nie 28Ah. Chociaż w moim 1,2 od początku wystepuje Yuasa 35Ah.
Cytat:
kupiłem nowy dla tych co się zastanawiają to kupiłem Centre Plus CB456
Jeżeli jesteś zadowolony to ok.
Cytat:
no i pasuje na styk ale :
1.obudowa osłaniającą aku jest zamała więc albo przycinamy (5minut roboty) albo nie montujemy Wink
2.podstawka pod aku jest trochę "kusa " ale aku siedzi stabilnie
3.przewód masowy jest na "styk" bo aku jest wyższy
4.szpilki mocujące aku są za krótkie i musiałem je wydłużyć
Tego nie rozumiem Sad
Jak zobaczyłeś po kupnie że musisz takie klocki z nim zrobić to dlaczego go nie oddałeś Question
Mogłeś popytac na forum jakie akumulatory pasują gabarytami do jazza.
Nie lepiej było wziąć inny, lub zamówić w necie oryginalną yuasę Question
Cytat:
Poza tym reszta ok co do tzw doładowywania bo aku ma 45Ah to używam 3 miesiące przeciętnie po 2 do max 7 km no i raz go podłączyłem do prostownika z ciekawości i za około 20 minut prąd z około 2,5A spada do 0A
Po co podłączasz baterie jak jest dobra Question
Ja swojego akumulatora nigdy nie ładowałem, tylko po 6 latach wymieniłem na nową yuasaę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pon 12 Gru 2016, 23:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 04:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Te 28 Ah to jednak mało trochę jak dla mnie jak na polskie zimy. Patrząc po wyszukiwarce jenoxa wychodzi raczej ok. 35 (kod: 035513K). Wielu daje nawet ciut większe od zalecanych, zwłaszcza jeśli mają dużo elektroniki.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 11:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

PeeLeN napisał:
Cytat:
Te 28 Ah to jednak mało trochę jak dla mnie jak na polskie zimy.
Takie wstawiali, jednakże u mnie w 1,2 była 35 Ah.
Rzeczywiście mogły być one nie wystarczające. Z drugiej strony skąd mieli wiedzieć że w polsce takie zimy są Wink
Cytat:
Wielu daje nawet ciut większe od zalecanych, zwłaszcza jeśli mają dużo elektroniki.
A czy jest sens poprawiania konstruktorów Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 11:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tom1ht

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Wodzisław Śl
Posiadane auto: Honda Fit 1.5 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 21:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam

dałem 45Ah celowo choć 35Ah też przymierzałem ale już wtedy wiedziałem że z odrobiną zabawy 45Ah wejdzie a dałem celowo bo większy aku ma większy prąd rozruchowy .
co do ładowania nowego aku to byłem ciekaw czy układ elektryczny auta będzie wpsółpracował poprawnie z większym aku na krótkich odcinkach , a i od razu jak go wymieniłem to taż do prostownika go podłączyłem bo byłem cieka czy aby nie rozładowany bo np. mógł 9 m-c. leżakować pod ladą , a centra dlatego że mnie akurat nigdy nie zawiodła Wink

pozdrawiam Tomasz.H
_________________
Tom1ht
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 01:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


tom1ht napisał:
Witam
też ostatnio wymieniałem aku w moim autku mialem aku furkawa 28Ah wytrwał 6 lat może było by więcej ale sie rozładował do zera a po ponownym naładowaniu nie trzymał napięcia przy rozruch więc kupiłem nowy dla tych co się zastanawiają to kupiłem Centre Plus CB456 no i pasuje na styk ale :
1.obudowa osłaniającą aku jest zamała więc albo przycinamy (5minut roboty) albo nie montujemy ;-)
2.podstawka pod aku jest trochę "kusa " ale aku siedzi stabilnie
3.przewód masowy jest na "styk" bo aku jest wyższy
4.szpilki mocujące aku są za krótkie i musiałem je wydłużyć

Poza tym reszta ok co do tzw doładowywania bo aku ma 45Ah to używam 3 miesiące przeciętnie po 2 do max 7 km no i raz go podłączyłem do prostownika z ciekawości i za około 20 minut prąd z około 2,5A spada do 0A

Pozdrawiam Tomasz.H


Możesz napisać czy masz Jazza made in China czy Japan. Mój jest z tego samego rocznika co Twój.
VIN LUCGE... Oryginalnie miałem słynną:

Wytrzymała ponad 6 lat rocznikowo nawet 7, niestety padła przed końcem roku przy -5
Podczas dotychczasowej eksploatacji 3 razy rozładowana do "0" (za każdym razem lampka wew.kabiny) chyba zmienie na leda he,he. Raz do tego stopnia że wywaliło mi check engine (po trasie 50km i powtórnym odpaleniu zgasła i już nigdy się nie pojawiła). Za każdym razem jednak Yuasa się "podnosiła" chciało by się powiedzieć "padłeś powstań power...Yuasa" hehe. Nie każdy nowy aku tak potrafi. Obecnie zakupiłem taki aku:

Ma ktoś może ? Zapytacie dlaczego nie Yuasa ano dlatego że gdybym zakładał jazdę Jazzikiem jeszcze ze 4 lata to jak najbardziej był odżałował i kupił Yuasę.
Powrót do góry
tom1ht

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk/Wodzisław Śl
Posiadane auto: Honda Fit 1.5 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam

mój Jazz jet made in japan
ps zielona lampka na aku nawet jak był rozładowany do zera była zielona czyli aku powinien być ok pomiar woltomierzem było 12.3 V ( dwoma przyrządami sprawdzałem ) tyle że po włączeniu jakiegoś odbiornika napęcie leciało w stonę zera , po doładowaniu też raz zapaliła się kontrolka silnika (przy uruchamianiu - w czasiepracy rozrusznika czyli spadek napięcia przy rozruchu generuje błędy na sterowniku silnika tak muslę ? ) skasowałem przez odłączenie aku Wink .... wymiana aku na nowy i 2 m-c bez problemów Wink

Pozdrawiam
Tomasz.H
_________________
Tom1ht
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sob 31 Sty 2015, 22:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Taki aku można próbować reanimować. Ładujesz małym prądem (zapewne po kilkunastu minutach pokaże, ze już 100% naładowany), rozładowujesz, ładujesz ponownie, etc. Czas ładowania powinien się stopniowo wydłużać, tym samym czas rozładowywania. Po kilkunastu takich iteracjach powinno być już lepiej (alternator powinien dać radę).

Inna kwestia, że może być mechanicznie uszkodzony aku. Wtedy amen.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 00:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


u mnie idzie już 8 rok oryginal. Ostatnio stal 5 dni pod chmurka na minusie. Odpalil od strzala Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 01 Lut 2015, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
u mnie idzie już 8 rok oryginal. Ostatnio stal 5 dni pod chmurka na minusie. Odpalil od strzala
Jak się już chwalić to moja pierwsza Yuasa wytrzymała 6 Lat bez żadnego doładowania prostownikiem.
Wymieniłem tylko dlatego że była promocja na nowe części i 7-go roku by chyba bez doładowywania nie przeżyła.
Byc może gdyby ją doładować to by służyła dalej.
Obecna Yuasa też mnie nie zawodzi i w każdej sytuacji odpala.

@pieta
nadal wszystko oprócz oleju masz w oryginałach Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 02 Lut 2015, 09:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Waldi,
Chciałem Ci odpowiedzieć, ale nie widzę związku z tematem Wink
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 10 Lut 2015, 02:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


kedlaw07 napisał:
Witam,

PeeLeN napisał:
Cytat:
Te 28 Ah to jednak mało trochę jak dla mnie jak na polskie zimy.
Takie wstawiali, jednakże u mnie w 1,2 była 35 Ah.
Rzeczywiście mogły być one nie wystarczające. Z drugiej strony skąd mieli wiedzieć że w polsce takie zimy są Wink
Cytat:
Wielu daje nawet ciut większe od zalecanych, zwłaszcza jeśli mają dużo elektroniki.
A czy jest sens poprawiania konstruktorów Question


Owszem, nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Producent stara się tworząc produkt ograniczać koszta za wszelką, nas jako użytkowników ta zasada nie obowiązuje. A wręcz skąpstwo nie zawsze popłaca. W tym wypadku to wszystko kwestia rozeznania.

A tak jeszcze na marginesie, w nawiązaniu do bieżącego załamania pogody:
http://w415.wrzuta.pl/obraz/9hD09fXQ5Dq/przygotuj_akumulator_do_zimy
Wink
Powrót do góry
Marsinus

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nakło kuj-pom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


No i ja też mam rebus - Jazza ujeżdża żona i robi jakieś 2,5 - 3km do pracy i tyleż w drodze powrotnej.

Obawiam się, że 45Ah to za dużo jak na takie dystanse i aku będzie niedoładowane z drugiej czy 35Ah to jednak nie za słabo :/
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupno aku


Marsinus napisał:
No i ja też mam rebus - Jazza ujeżdża żona i robi jakieś 2,5 - 3km do pracy i tyleż w drodze powrotnej.
Jazda codziennie to około 4 km rano do pracy i tyle samo do domu. Jeszcze robię takie weekendowe wypady po 20 km w jedną stronę.
Cytat:
Obawiam się, że 45Ah to za dużo jak na takie dystanse i aku będzie niedoładowane z drugiej czy 35Ah to jednak nie za słabo :/
Jeżeli chodzi o ładowanie akumulatora to myślę, że spokojnie da radę i będzie doładowany.
Sprawdź jednak dla pewności napięcie na alternatorze. A i jeszcze pytanko, jaka pojemność była poprzedniego akumulatora ?
Cytat:
Generalnie z aku, a właściwie z odpalaniem jest dziwna historia bo na mrozie potrafi zacząć szwankować - przy przekręcaniu kluczyka zrobi łyy i nie odpala, czasem za drugim razem zaskoczy. Co dziwne zaczęło się to dwa lata temu. Wymieniłem akumulator i to samo więc akumulator oddałem. Tu na forum wyczytałem, że to może być wina zawieszającego się rozrusznika. Wymieniłem i niby było lepiej. Ale kolejna zima i to samo. Uzupełniłem płyny w aku i nastąpiła poprawa. Teraz znowu temat powrócił. Jak zwykle zimą.
U mnie od początku jak tylko kupiłem jazza - 1.2 - była 35 Ah.
Po 6 latach wymieniłem go na nowy. Starego tego oryginalnego nawet nigdy go nie ładowałem prostownikiem. Zaczął trochę słabiej kręcić, to kupiłem nowy. Wykorzystałem akcję promocyjną i wymieniłem na drugi. Teraz Ci z głowy nie napiszę, czy mam 35 Ah czy 45 Ah. Muszę zerknąć w fakturę.
Tak więc mam drugą yuasę i nie zauważyłem nic niepokojącego pomimo parkowania pod chmurką.
Autko pali za pierwszym razem.

PS. Odpowiedzi masz w dwóch watkach, ponieważ w obu postawiłeś pytanie. Jednak dobrze by było abyś dalej kontynuował temat tutaj.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System