Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 12:22
Temat postu:

Przegląd Honda Jazz 2009


Witam

Zanim dobilem do 10000km to na komputerku zaczela mi sie pojawiac informacja ze za okolo 1.5 tys km wypada przeglad auta. I teraz mam pytanie do was (tych ktorzy juz dawno przekroczyli 10 tys km) czy wy tez tak mieliscie? Bo wg sprzedawcy i wedlug instrukcji to przeglad mial byc co 20 tys km. chyba ze juz cos pomylilem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
dodoka

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 rocznik 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Wrz 2009, 15:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Witam, wlasnie mam podobny problem, 9 tys. przejechane, samochod ma 9 miesiecy, wiec ani rok ani 20 tys wiec dlaczego mam robic przeglad? Prosze o info ile taki przeglad kosztowal bo pewnie masz juz po.
Dzieki.
Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 22 Wrz 2009, 08:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Witam serdecznie,
Podlacze sie do tematu i zapytam czy te informacje o przegladzie pojawiaja sie same na wyswietlaczu w okreslonym momencie, czy moge je sam wyswietlic wtedy kiedy chce ? Auto ma przejechane niewiele ponad 4kkm i zadne info o przegladzie na razie nie jest widoczne i nijak nie moge tego wywolac.
Powrót do góry
dodoka

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 rocznik 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 08:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Mozna zobaczyc samemu ile km lub dni pozostalo do przegladu naciskajac jeden z przyciskow na kierownicy. Natomiast informacja sama sie pojawia (przynajmniej u mnie) dopiero jak zostalo mi 1100 km do przegladu, za kilka dni zmienilo sie na 750 km potem 360 km i nagle 0 wiec ten komputer cos oszukuje bo odkad pojawilo mi sie 1100 przejechalam najwyzej 400 km, w kazdym razie mam teraz -20 km, ale na sobote jestem umowiona na przeglad, wiec dowiem sie ile bedzie kosztowal ten pierwszy. Napisze na forum co i za ile mialam wymienione, ale prawdopodobnie to bedzie olej i filtr. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 00:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Witam

Nie zrobilem przegladu bo uznalem ze nie warto teraz gdy przejechalem dopiero 11 tys. poczytalem w instrukcji ze mozna zresetowac ten komunikat i tak tez uczynilem. jezeli chodzi o cene pierwszego przegladu to Pani w hondzie przy zakupie mowila mi ze jest to koszt okolo 600-700 zl. Jezeli chopdzi o komputer to nie pokazuje on rzeczywistej ilosci km jakie pozostaly do przegladu wiec nie ma sie nim co kierowac w tej sprawie ( jest tak tez napisane w instrukcji). Napewno bedzie to olej i filtr gdyz na samym komputerze pokazuja sie informacje czego dotyczy przeglad i w moim przypadku miala to byc wymiana filtru i oleju Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 00:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arturlep

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Waw
Posiadane auto: Jazz 1.2, Civic eg3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


jeśli wyświetla się literka A to oznacza wymianę oleju w nowych jazzach potrafi się już wyświetlić po 6500 (taką informację uzyskałem w ASO) u mnie komp kazał wymienić olej po 9600 koszt 383pln
możemy jeździć max. do -500km ale uważajcie bo komputer jest bardzo nie dokładny do 0 km później normalnie liczy
Powrót do góry
gadu-gadu
kizaj

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 2

Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 12:00
Temat postu:

Ceny przeglądów Honda jazz


Z roku na rok to jest coraz więcej. Ja zapłaciłem za pierwszy rok temu 655 (przegląd OT-1, olej silnik, filtr), za drugi wczoraj zapłaciłem 917 zł. Sam przegląd 320-,olej 266 (70 zł/l), filtry oleju, powietrza, przeciwpyłkowy - 251. Evil or Very Mad Zastanawiam się czy jechac na trzeci przegląd, czy go zrobić poza salonem. Mają bardzo drogich mechaników a może ich czas taki kosztowny. Pozdrowienia dla użytkowników Hondy Jazz !!!
Powrót do góry
baran-ski

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-OK
Posiadane auto: HOńDA dżes ;P
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 01:57
Temat postu:

te wartości są zaprogramowane w ASO, ale u Ciebie coś nie ha


dodoka napisał:
Mozna zobaczyc samemu ile km lub dni pozostalo do przegladu naciskajac jeden z przyciskow na kierownicy. Natomiast informacja sama sie pojawia (przynajmniej u mnie) dopiero jak zostalo mi 1100 km do przegladu, za kilka dni zmienilo sie na 750 km potem 360 km i nagle 0 wiec ten komputer cos oszukuje bo odkad pojawilo mi sie 1100 przejechalam najwyzej 400 km, w kazdym razie mam teraz -20 km, ale na sobote jestem umowiona na przeglad, wiec dowiem sie ile bedzie kosztowal ten pierwszy. Napisze na forum co i za ile mialam wymienione, ale prawdopodobnie to bedzie olej i filtr. Pozdrawiam.


Rolling Eyes
Hmmm... te wartości są zaprogramowane w ASO, ale u Ciebie "coś nie halo" z kompem pokładowym - radzę Ci - przy okazji przeglądu także i to sprawdzić - lepiej im zgłosić niż się nad tym samemu dalej głowić... prawda Question

Pzdrm! Cool
Adam B)
_________________
baran-ski B)
Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 20:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Witam ponownie Smile

Jutro jade na pierwszy przeglad moim Jazzikiem Smile trzymajcie kciuki.
Ciekawy jestem ile zaplace?? Mam swoj olej Smile
Chce zeby mi sprawdzili stan klockow i tarcz rowniez bo ostatnio zaczynaja cos lekko popiskiwac chociaz wolalbym zeby byly jeszcze w dobrym stanie bo ich wymiana w ASO to koszmarne pieniadze a ja przejechalem tylko 18 tys. Dam Wam znac co zrobili i na ile mnie skasowali.
Wybrane ASO to ARIES MOTORS (warszawa)

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
umszlak

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: jazz 1,4 comfort '11
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


witam

"komputer jest niedokładny"
ponieważ nie liczy on przejechanych kilometrów, tylko bada "stan" oleju w silniku.

jak wiadomo gdy jeździmy dużo po mieście i robimy krótkie przebiegi, stan oleju będzie się pogarszał wiec nie ma co oczekiwać wskazań do wymiany przy 20kkm
no inaczej ma się sprawa gdy ktoś śmiga sobie same trasy

pamiętajmy że te wskazania są tylko orientacyjne jak napisano w instrukcji

pozdrawiam Jazzmanów
Powrót do góry
Genzo_w

Dyskutant



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 1.4 Elegance
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Ja juz po przegladzie Smile

Ogolnie mile zaskoczenie bo zaplacilem tylko 370 zł (olej mialem swoj)
Mimo tak niskiej ceny teraz patrzac na fakture zastanawiam sie czy przypadkiem nie przeplacilem za filtr przeciwpylkowy ktorego cena wynosi 157,5 Very Happy
Na forum ostatniej generacji civica pisali ze placili cos okolo 70zl. Czy mozliwe zeby byla az taka roznica w cenie miedzy civiciem a jazzem ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 15:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


Chodzi o filtr który jest w kabinie? Bo na Allegro można zamiennik kupić za ok. 40 zł, w sklepie kupowałem za pierwszym razem po 55 zł. To wszystko dotyczy starszego modelu Jazza, ale nie sądzę żeby różnica w cenach dla nowszego była aż tak duża.

Dodam, że teraz daję zwykłą watę akwarystyczną za... 8 zł (i to jeszcze tnę ją na kilka porcji więc wychodzi dużo taniej). Tyle, że tę watę zakładam ponieważ nie mam alergii i służy ona jako filtr przeciwkurzowy. Dla alergików to rozwiązanie raczej odpada, dla pozostałych jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie kasy.
Powrót do góry
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Przegląd Honda Jazz 2009


no niestety za filtr przepłaciłeś.. Sad
Jak jeździłem do serwisu to płaciłem 100.- Teraz byłem u znajomego mechanika,który pracował w ASO zapłaciłem 30.- . Ale serwisy właśnie z tego żyją...
Powrót do góry
Tomus84

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krapkowice Opolskie
Posiadane auto: Honda Jazz 2009 executiv 1.4L
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 21:10
Temat postu:

co do wymiany oleju


witam mam Honde Jazz 2009 faktycznie honda podaje co 20 tys. ale niektore auta sa wyposarzone w takie cudo co samo stwierdza ze pora na wymiane oleju i z tego co wiem trzeba sie tego trzymac kasowanei nic nie da poniewarz w salonie na przegladzie dojda do tego ze bylo kasowane i w przypadku awari moga nie uwzglednic awari. mie Honda poprosila o wymiane oleju po przejechaniu ponad 17 tys km. dodam ze auto raczej jezdzi trasy bo przejechalem to w niecale 4 miesiace
Powrót do góry
phungus

Dyskutant



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 09:58
Temat postu:

Przegląd Honda Jazz 2009


Cześć,
No więc tak: w moim aucie funkcja przypominania o przeglądzie była nieaktywna, aż do soboty (przebieg 12900, samochód mam od sierpnia'09) kiedy pojechałem do ASO. Po podłączeniu do HDS pokazało, że termin przeglądu A już dawno minął - z tej okazji wymieniłem olej i filtr oleju. Panowie z ASO aktywowali również funkcję przypominania o przeglądzie - w momencie aktywacji ten "system" zaczął liczyć od zera, czyli do przeglądu B mam teraz ~20kkm/360dni (co po dodaniu do obecnego przebiegu ma nastąpić przy ok. 33kkm). Oczywiście nie zamierzam czekać do takiego przebiegu i zgodnie z książką serwisową pojadę na przegląd B jak na szafie będzie ~20kkm. Natomiast olej zamierzam wymienić po następnych ~12,5kkm.
Na koniec takie podsumowanie: uważam, że ten system (funkcja) przypominania o przeglądach to trochę taki pic i niepotrzebny bajer. Każdy kto dba o auto w minimalnym stopniu i tak pojedzie na przegląd. Jeżeli natomiast chodzi o wymianę oleju, to moim zdaniem nie ma co kierować się wskazaniami tego "systemu". Mechanik z ASO stwierdził, że optymalny przebieg do zmiany, bez względu na sposób jazdy, to 15kkm. Chyba się będę tego trzymał, bo to już kolejna taka opinia, którą słyszę.
Aha, wlałem (podobno Wink ) Mobil1 5w30, który w ASO ma cenę koszmarną...

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

65 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System