Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leon2094

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda CRV 2.0 benz. 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2009, 23:03
Temat postu:

Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Jak w tytule-noszę się z zamiarem zapakowania do mojej CRV-ki instalacji gazowej. Proszę o wskazówki i opinie jaką instalację polecacie, czy wogóle warto(bo słyszałem wiele negatywnych opinii na temat współpracy tego silnika z gazem..)
Powrót do góry
gadu-gadu
niepawlak

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim/małopolska
Posiadane auto: Honda cr-v (I) 2.0 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 10:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Uważam, że gaz najlepiej sprawdza się w zapalniczkach!
A tak na serio rozmawiałem z kierowcą - kobietą przed zakupem mojej cr-v i powiedziała że jej auto z gazem jest mulaste (kobieta!). Gdy spytałem jak się to objawia powiedziała, że gdy gaz się kończy i auto przechodzi na benzynę dostaje takiego kopa że aż miło - to nie jest ten samochód. To skłoniło mnie do szukania auta bez gazu. A poza tym znane są następujące wady instalacji gazowej w cr-v:
- zostanie wywalony stolik z bagażnika bo tam będzie butla
- trzeba tankować co 250 km
- trzeba regulować zawory co 20tys
- zainteresowanie na rynku wtórnym autem z gazem jest niewielkie
Zaletą jest troszkę tańsza jazda, bo auto z gazem pali średnio ok 13l/100km
Anglicy mawiają: no gas - no problem
Pozdrawiam
_________________
niePawlak
Powrót do góry
Hondziarz

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLAND
Posiadane auto: Honda Civic i CRV 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Sie 2009, 18:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Popieram przed kupnem crvki testowałem również auta z gazem- totalna kicha- wirujace obroty-nie odpala na zimnym silniku na benzynie-silniki po remontach a po drugie śmierdziało w 2 gazem w środku. Instalacja gazowa to koszt od 2400 do 3400zł zależnie od marki i koniecznie z lubryfikatorem tj smarowanie zaworów dolewka płynu co 8 tys km. Mi to się nie opłaca za mało robię kilometrów i się nie zwróci chyba że kupujesz jeżdzisz na gazie wyeksploatujesz i sprzedajesz nóweczkę do remontu kapitalnego. Zresztą słychać co rusz że auta z gazem są czasami wybuchowe. Twisted Evil
Powrót do góry
Kobosan

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: crv 1997
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 22:11
Temat postu:

gaz w crv


witam
Też naczytałem się na forach że honda nie lubi gazu zanim zamontowałem u siebie gaz , przewaliłem tego kilka wieczorów i na pytaniach i odpowiedziach się nie skończyło , rozmawiałem z użytkownikami i z gaziarzami doradzili mi bardzo dobrze
chciałem mieć równą podłogę w bagażniku - wlazła mi tam butla 35 l -tankuje 33 l wystarcza mi to na 260 km w mieście i 300 km w trasie do 110 km/h jak pogonie ją 160-170 km/h to wypije 15 l na 100
nie mam żadnych problemów po pierwszej regulacji chodzi jak złoto
Sterownik stag 300 , wtryski matrix, naolejacz zaworów i dobrze założona instalacja
to moje 4 auto na gazie i pierwsza sekwencja- jestem zadowolony
Montowałem u fachowców w Oławie wiedzą co robią zapłaciłem = 2400zł
jeszcze 8000 km i instalację mam spłaconą
regulacja zaworów to koszt 100 zł co 20 000 km to bajka
Wyjazd nad morze 1000 km tankowałem w Gorzowie najtaniej za 1.77 litr średnio 1.85zł/l transport kosztował mnie 230 zł do 90 km /h bo nastawiali fotoradarów
Polecam gaz
pozdrawiam
Powrót do góry
Leon2094

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda CRV 2.0 benz. 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Wrz 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Dzięki, wreszcie jakieś dobre wieści odnośnie tego gazu Smile
Mogę spytać jakiej firmy ta instalacja? Tą regulację zaworów trzeba koniecznie robić?-czy w takim razie nie wpływa ona negatywnie na pracę silnika?A jak z wymianą świec zapłonowych? Miałem inst.gazową w Toyocie Corolli i wymieniałem świece co 15 tyś km, bo bardzo je wypalało, a tak poza tym nic...hulała Toyocinka jak złoto:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 09 Wrz 2009, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gepard007

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mitsubishi Outlander 3.0 v6
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 10 Wrz 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Witam.
Wszystko to co pisze Kobosan Smile jest prawdą jednak do tego jest mała poprawka. Silnik Hondy pozwala na 2-4 regulacje i dalej kicha. Pozostaje wymiana głowicy, wkładki w gniazda zaworów itd. Niestety silnik Hondy jest tak delikatny że nie trawi wyższej temperatury spalania. Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Kobosan

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: crv 1997
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 21 Wrz 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


witam
tak oczywiście że regulacja kiedyś się skończy ale jak to będzie po ok 80 tyś km to co to jest
regeneracja głowicy ( wymiana gniazd zaworowych na nowe ) w porządnej firmie we Wrocławiu to koszt 800 zł dowiadywałem się za nim zamontowałem gaz u siebie - musisz sobie to przekalkulować wg mnie i tak się opłaca
instalacja zwraca się po max. ok 15 - 17 tyś km (20 zł na każdych przejechanych 100 km ) więc przy kolejnych 60 tyś zaoszczędzasz ponad 10 tyś zł- można odłożyć na głowicę , lub cały silnik z anglika
pozdrawiam
Powrót do góry
romek12345678

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): krak
Posiadane auto: honda cr-v 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Witam.
Ja mam już na liczniku ponad 316 000 km przejechałem osobiście ponad 80 000 km gaz był zamontowany przed moim zakupem.
Auto super ekonomiczne spalanie od 11 do 14 litrów gazu zależy jak się jeździ przy prędkości 140km na godzinę autostradą około 15 litrów na 100
przy prędkości 110km na godzinę autostradą około 12 litrów na 100
średnio 11-12 litrów na 100km

EKONOMIA przy GAZIE olbrzymia nikt mi nie powie

Regulacja zaworów przy tym przebiegu była tylko 1 wiec dziwie się że nakręcają na regulację zaworów co 15 - 20 tyś km falowanie obrotów nie występuję (proponuje przeczyścić przepustnice, przepływomierz itd.)

INSTALACJA STAG 4 polecam wszystkim
Reduktor AC R01
listwa wtryskowa VALTEK
BUTLA weszła 43 litrowa wymiary 600x200 IRENE podciągniety pływak wchodzi około 40 litrów paliwa


zasięg średni na całym baku czyli około 40 litrów wynosi 350 - 380 kilometrów przy obecnych cenach GAZU jest to około 100zł

INSTALACJĘ do tego Auta polecam wszystkim.
Powrót do góry
gepard007

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mitsubishi Outlander 3.0 v6
Piwa: 24/1
Wysłany: Sob 07 Cze 2014, 08:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


romek12345678 napisał:
Witam.
Regulacja zaworów przy tym przebiegu była tylko 1 wiec dziwie się że nakręcają na regulację zaworów co 15 - 20 tyś km falowanie obrotów nie występuję (proponuje przeczyścić przepustnice, przepływomierz itd.)


Witaj
Widocznie przed Tobą (zakupiłeś już z LPG) ktoś wstawił utwardzone gniazda zaworów, przy naprawie głowicy. I z tego co wiem wtedy ustaje problem regulacji zaworów.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 22:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Witajcie
A kto wie gdzie w Warszawie lub niedalekiej okolicy można założyć instalację LPG do Hondy i nie zepsuć samochodu?
Wcześniej jeździłem HR-V 9 lat i 160 tyś na gazie, żadna regulacja się nie skończyła, nie miałem lubryfikacji, KATOWAŁEM furkę ile wlezie i sprzedałem w dobrym stanie.
Problem w tym że instalacja LandiRenzo była założona w Opatówku pod Kaliszem i jest to zbyt daleko od Warszawy, dodatkowo w CR-V mam zupełnie inny silnik i minęło 10 lat więc nie mam pewności jak jest tam teraz.
Z góry dzięki za każde mądre info.
Pozdrawiam
Powrót do góry
dudekmotorek

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Hyundai Tucson 2.0 pb/lpg- piwa??? dziękuję nie piję!
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 07:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Hondziarz stwierdzenie ze auto z gazem jest wybuchowe śmierdzi bardziej niż gaz. Obejrzyj sobie na gazeo test zbiornika w palącym się aucie i test przestrzeliwanych zbiorników gazowych zatankowanych do pełna. Żaden nie wybucha. Z wpisu Twojego wynika ze mieszkasz w Anglii więc jeśli nie jeździsz dużo to kilka funtów tygodniowo nie robi Ci różnicy ale są ludzie którzy jeżdżą więcej poza tym ekologia jeszcze zostaje.Ja mam kolejne auto z gazem i nikt mi nie wcisnie glupoty że jest NIEWIELE taniej. Jest zdecydowanie WIELE WIECEJ OSZCZĘDNOŚCI i w kieszeni i dla środowiska.
_________________
Pierwszego TARPANA wyklepano mlotkami - historia lubi się powtarzać!!!
Powrót do góry
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Wto 13 Cze 2017, 12:22
Temat postu:

Gaz CR-V


Moja honda to CR-V 2.0 z 99r 147 KM. Gaz mam od 4 lat i jak na razie problemów zero. Raz kiedyś zatankowalem kiepską mieszankę i musiałem czyścić reduktor. Od tego czasu na Orlen już nie jeżdżę. Jedną uwagą - w Polsce zakładane są kiepskie instalacje bo włoskie nie przystosowane do naszych warunków atmosferycznych. Kolega przyjechał cr-v z Holandii, i instalacja SGI oryginał h
Holenderska. W porównaniu do naszych włoskich lovato stagg czy inne gów.. .to niebo a ziemia. Inna praca silnika i inne osiągi. Ja mam lovato o jest taka sobie , ale jak wspomniałem gaz to jednak alternatywa no bo skoro pół Europy na tym jeździ to dlaczego my mamy się wstydzić. Chyba nie ma SUVa żeby za 20 zł zrobić 100 km.
Powrót do góry
rajax

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 15 Kwi 2018, 21:49
Temat postu:

A CRV 2 ??


Witam po latach. Mialem CRV I I byla super. Ze wzgledu na delikatna glowice nie montowalem lpg. Czy z benzyniakiem w CRV jest to samo ?
Powrót do góry
gadu-gadu
qucia

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE - Modliborzyce
Posiadane auto: CR-V 1999r 2.0 16V B+G
Piwa: 1/9
Wysłany: Wto 17 Kwi 2018, 23:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Jaki gaz do Hondy CRV I-Generacji?


Moja córka ma CR-V II 2004r 320kkm przebiegu. Na gazie BRC zrobione ponad 250 tyś. Ostatnio , właściwie przez zaniedbanie (przegapiona wymiana rozrządu, łańcuch przeskoczył) robiliśmy głowicę a przy okazji zrobilismy remont silnika koszt 3 tyś. Auto znowu jak nowe. I to bez lubryfikacji. Oprócz jednego mankamentu że nie jest w automacie (miasto kłania sie nisko tej skrzyni) ten model jest nie do zajeżdżenia. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

25 900

2009r.

180 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System