Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emiliooo

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2007, 15:21
Temat postu:

Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mam problem z Honda Civic Ls 1.5 z 93 roku Sad. Otoż chodzi o to że kiedy samochod dluzej stoi nie uzwyany i przy zimnym silniku zapala od razu po zgasnieciu kontrolki tej od silnika. Jednak kiedy dluzej sie pojezdzi i silnik zdazy sie nagrzac i kiedy zostanie zgaszony przy próbie zapalenia kontrolka gasnie i kiedy probuje zapalic nie da sie tego zrobic. :(Kontrolka znow sie zapala. W tym wypadku muesze czekać kilka minut aż znowu zapali. CZasami pomagało odkrecenie korka wlewu paliwa. W baku robi sie cisnienie i slychac charakterystyczne zassanie powietrza do baku. Z tego co slyszalem moze to byc spowodwane zbyt wysokim ciśnieniem w obwodzie dorpowadzania paliwa...jednak slyszalem takze że moze być takze uszkodozony moduł zapłonowy :/ Prosze pilnie o pomoc!!!!
Powrót do góry
awp

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Cze 2007, 10:53
Temat postu:

Re: Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mam dokladnie taki sam problem z moja Honda Civic Lsi z 94 roku. Wymienilem juz kilka czesci z tego powodu: kopulka rozdzielacza, palec rozdzielacza, cewka zaplonowa i regulator cisnienia paliwa. Wszystko razem juz sporo kosztowalo a problem wystepuje nadal, dokladnie w takiej samej postaci. Mozna jeszcze dodac, ze po hamowaniu silnikiem a nastepnie przyspieszaniu autem szarpie przez ok. sekunde i dopiero wtedy rusza dalej. Przypuszczam, ze jest to powiazane. Z gory dziekuje za pomoc!
Powrót do góry
Jarq

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2007, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Proponuje zajrzeć do przekaźnika pompy paliwa Smile
Ja w Concerto mialem identyczny objaw. Silnik 1.5 16V. Rozebralem przekaźnik, przelutowalem wszystko do czego był dostęp i problem zniknąl Smile

Pozdrawiam
Jarq
Powrót do góry
gadu-gadu
Emek21

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2007, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


:?: Mam pytanie czy udało sie rozwiązać wasz problem poniewarz mam ten sam :( ale niestety nie wiem co może być jego przyczyną. Moja Honda Civic 3d 93 te ęchorujeę prosye o pomoc
Powrót do góry
effendi

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 01:03
Temat postu:

Re: Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mozna jeszcze dodac, ze po hamowaniu silnikiem a nastepnie przyspieszaniu autem szarpie przez ok. sekunde i dopiero wtedy rusza dalej. Przypuszczam, ze jest to powiazane. Z gory dziekuje za pomoc![/quote]


mam to samo; przy zmianie z jedynki na dwojke auto szarpie jak cholera przy zmianie z 2 na 3 troche lepiej na wyzszych biegach jest ok co to moze byc ???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 01:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emek21

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2007, 17:28
Temat postu:

Problem z zapłonem


No niestety nie mam pojęsia co może być przyczyna szarpania, choc nie wiem czy to nie jest czasem sprzęgło. Natomias powiem ,że jak kolega Jarq, sprawdziłem przekaźnik pompy paliwa i przelutowałem wszystkie lutu (nawet te które nie były "zimne") i auto teraz odpala za każdym razem. Nie boje się juz jadąc na stacje paliw zgasic auta bo będe miał problem z odpaleniem. Sposób na dostanie sie do przekaźnika jest bardzo prosty. Przekaźnik znajduje sie za skrzyneczka z bezpiecznikami pod nogani kierowcy. Można go również zlokalizować przekręcając kluczykiem stacyjki bedzie słychać charakterystyczne puknięcie , to włąsnie przekaźnik. Odkręcamy przekaźnik który jest zamocowany na srube 10, wypinamy więzke kabli, wyciągamy go z puszki i lutujemy. Efekty zobaczycie sami. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
jazza1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 23:59
Temat postu:

Honda civic 1.5 lsi


czesc mialem problem z szarpaniem na 1i2 biegu pojawil sie po przejechaniu jakiegos 1000km z anglii do polski jechalem caly czas na piatce, po wjechaniu do miesta i wrzuceniu 1czy 2 zaczelo szarbac. Problem to na 100% sprzeglo wymienilem cale nie tylko tarcze i problemu niema koszt po dobrym rozejzeniu 700zl
teraz mam problem z odpalaniem ale dzeki za porade!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

43 900

2013r.

164 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System