Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emiliooo

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2007, 15:21
Temat postu:

Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mam problem z Honda Civic Ls 1.5 z 93 roku Sad. Otoż chodzi o to że kiedy samochod dluzej stoi nie uzwyany i przy zimnym silniku zapala od razu po zgasnieciu kontrolki tej od silnika. Jednak kiedy dluzej sie pojezdzi i silnik zdazy sie nagrzac i kiedy zostanie zgaszony przy próbie zapalenia kontrolka gasnie i kiedy probuje zapalic nie da sie tego zrobic. :(Kontrolka znow sie zapala. W tym wypadku muesze czekać kilka minut aż znowu zapali. CZasami pomagało odkrecenie korka wlewu paliwa. W baku robi sie cisnienie i slychac charakterystyczne zassanie powietrza do baku. Z tego co slyszalem moze to byc spowodwane zbyt wysokim ciśnieniem w obwodzie dorpowadzania paliwa...jednak slyszalem takze że moze być takze uszkodozony moduł zapłonowy :/ Prosze pilnie o pomoc!!!!
Powrót do góry
awp

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Cze 2007, 10:53
Temat postu:

Re: Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mam dokladnie taki sam problem z moja Honda Civic Lsi z 94 roku. Wymienilem juz kilka czesci z tego powodu: kopulka rozdzielacza, palec rozdzielacza, cewka zaplonowa i regulator cisnienia paliwa. Wszystko razem juz sporo kosztowalo a problem wystepuje nadal, dokladnie w takiej samej postaci. Mozna jeszcze dodac, ze po hamowaniu silnikiem a nastepnie przyspieszaniu autem szarpie przez ok. sekunde i dopiero wtedy rusza dalej. Przypuszczam, ze jest to powiazane. Z gory dziekuje za pomoc!
Powrót do góry
Jarq

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2007, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Proponuje zajrzeć do przekaźnika pompy paliwa Smile
Ja w Concerto mialem identyczny objaw. Silnik 1.5 16V. Rozebralem przekaźnik, przelutowalem wszystko do czego był dostęp i problem zniknąl Smile

Pozdrawiam
Jarq
Powrót do góry
gadu-gadu
Emek21

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2007, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


:?: Mam pytanie czy udało sie rozwiązać wasz problem poniewarz mam ten sam :( ale niestety nie wiem co może być jego przyczyną. Moja Honda Civic 3d 93 te ęchorujeę prosye o pomoc
Powrót do góry
effendi

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 01:03
Temat postu:

Re: Problem z Zapłonem w Civic Lsi 1.5 93r


Mozna jeszcze dodac, ze po hamowaniu silnikiem a nastepnie przyspieszaniu autem szarpie przez ok. sekunde i dopiero wtedy rusza dalej. Przypuszczam, ze jest to powiazane. Z gory dziekuje za pomoc![/quote]


mam to samo; przy zmianie z jedynki na dwojke auto szarpie jak cholera przy zmianie z 2 na 3 troche lepiej na wyzszych biegach jest ok co to moze byc ???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sie 2007, 01:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emek21

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2007, 17:28
Temat postu:

Problem z zapłonem


No niestety nie mam pojęsia co może być przyczyna szarpania, choc nie wiem czy to nie jest czasem sprzęgło. Natomias powiem ,że jak kolega Jarq, sprawdziłem przekaźnik pompy paliwa i przelutowałem wszystkie lutu (nawet te które nie były "zimne") i auto teraz odpala za każdym razem. Nie boje się juz jadąc na stacje paliw zgasic auta bo będe miał problem z odpaleniem. Sposób na dostanie sie do przekaźnika jest bardzo prosty. Przekaźnik znajduje sie za skrzyneczka z bezpiecznikami pod nogani kierowcy. Można go również zlokalizować przekręcając kluczykiem stacyjki bedzie słychać charakterystyczne puknięcie , to włąsnie przekaźnik. Odkręcamy przekaźnik który jest zamocowany na srube 10, wypinamy więzke kabli, wyciągamy go z puszki i lutujemy. Efekty zobaczycie sami. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
jazza1

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 23:59
Temat postu:

Honda civic 1.5 lsi


czesc mialem problem z szarpaniem na 1i2 biegu pojawil sie po przejechaniu jakiegos 1000km z anglii do polski jechalem caly czas na piatce, po wjechaniu do miesta i wrzuceniu 1czy 2 zaczelo szarbac. Problem to na 100% sprzeglo wymienilem cale nie tylko tarcze i problemu niema koszt po dobrym rozejzeniu 700zl
teraz mam problem z odpalaniem ale dzeki za porade!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System