Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 20 Cze 2013, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Sorki, ale nie czytałem całego wątku. Embarassed
Mam pytanko do Jazzman Czy ja dobrze rozumiem, że twoja Chinka jak dotąd nie cierpi na dolegliwość omawianą w tym wątku?
EDIT: po przejrzeniu wątku stwierdzam, że Twoje autko nie cieknie. Przynajmniej nic nie piszesz na ten temat..Smile
Swoją drogą Honda mogłaby ogłosić jakąś akcję serwisową w tym temacie...
Wówczas użytkownicy Jazzów z tą wadą, przynajmniej nie ponosiliby z tytułu naprawy żadnych kosztów-dobre i to.
Gdyby potwierdziła się teza, że ciekną tylko Japończyki (może da się zasięgnąć opinii na ten temat w ASO?), to po akcji ze złączkami byłoby już 2-0 dla Chińczyków. Razz
Z tego co pamiętam to są jeszcze Jazzy z Wielkiej Brytanii, ale nie wiem, czy jeżdzą one po naszych drogach. Jak chodzi o jakość wykonania to właśnie one mają najgorszą opinię wśród użytkowników.
PS. Ja tam się swojego Chińczyka (Chinki Question ) w kolorze silver storm, również nie wstydzę. Smile
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Borykam się również z tym koszmarnym problemem wody we wnęce koła zapasowego. Zdejmowałem środkowy próg w bagażniku i próbowałem coś kleić silikonem zasadowym( ma taki kolor biały) jest trochę mniej wody lecz nadal leci. Zdjąłem uszczelki dachowe i w okolicy tych czarnych mocowań po lewej jaki po prawej stronie zauważyłem pęknięcia lecz naprawdę niewielkie nałożyłem owy silikon i czekam aż wyschnie. Moim pytaniem jest: czy są może jeszcze jakieś miejsca lub pęknięcia gdzie może dostawać się woda?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 23:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

a plastykowe boczki ściągałeś ? Tam poszukaj. Woda dostaje się poprzez pęknięcia na górze i wypływa pod czarnym plastykiem na dole. U mnie wypływała z lewej strony oraz spod tej czarnej "belki" która graniczy z uszczelką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 19:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Boczków nie ściągałem, ale z tego co zauważyłem to jest dokładnie jak mówisz, woda z góry płynie i wypływa pod boczkami. Narazie zaklejone zobaczymy co się stanie jak przyjdzie deszcz, mam nadzieję że nie będzie ciekło.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,


zelazo napisał:
Cytat:
Boczków nie ściągałem, ale z tego co zauważyłem to jest dokładnie jak mówisz, woda z góry płynie i wypływa pod boczkami.
Tutaj masz opisany też przypadek taki jak twój link: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024 Są fotki i dokładny opis jak należy temu problemowi zaradzić. Ja też miałem ten przypadek. Z tego co widać na forum to "japończyki" tak maja a "chińczyki" nie. Laughing Mój ten pierwszy.

Powodzenia

PS. Porób fotki. Może przydadzą się następnym forumowiczom do celów pokazowych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Powiem wam tak - Jazz jest naprawdę spoko samochodem ale problem z wodą w bagażniku powoduje że nie zdecydowałbym się drugi raz na to auto. W moim roczniku jeszcze jestem w stanie to zrozumieć ale jak można wypuścić taką lipę w rocznikach 2005 i nowszych?!! lipa na całego
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Postaram się wrzucić foki na dniach, a co do mojego łatania to trzyma świetnie, nawet przy bardzo obfitym deszczu jest suchutko. Jedynie może troszkę nieestetycznie to wygląda bo mam czarne auto a silikon jest biały, ale widać to tylko przy otwartej klapie bagażnika i jest to w rogach także aż tak w oczy się nie rzuca.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Nie maluj tego silikonu. Ja też nie malowałem, ale mi dobrali pod kolor nadwozia. Zrobili to w ASO za free, przy jakiejś okazji kiedy ich odwiedziłem.

Na obecną chwilę bez farby jest on elastyczny. Gdy pomalujesz to będziesz miał "sztywne połączenie". Problem wody w bagażniku polega na tym, że te blachy cały czas pracują i muszą być elastyczne. Inaczej znów popękają i będzie ciekło. Ot takie rozwiązanie.


PS. Fotkę autka też wrzuć i się pochwal nim. Jest taki wątek galeria naszych jazzow, czy jakoś tak.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Panowie potrzebuję pomocy i waszej fachowej opinii

Wczoraj nad Zamościem przeszła nawałnica i gradobicie - niestety dla mnie zostawiła po sobie ślad w moim jazzie. Mianowicie mam mokry dywanik za siedzeniem kierowcy i kawałeczek za siedzeniem pasażera zaraz przy plastikowym progu przy drzwiach.

Macie jakiś pomysł skąd się może lać - zaznaczam że w bagażniku suchutko - ponad rok temu było to uszczelnione i jest ok. Dywaniki z przodu auta suchutkie

Według mnie może to być wina uszczelek w drzwiach, bo wygląda to tak, że deszczówka przelewa się dołem po plastikowym progu. Zamówiłem uszczelki a do tego wyreguluję drzwi i zobaczę czy coś to da.

edit. właśnie wróciłem z myjki ręcznej - woda przedostaje się do auta w momencie kiedy kieruję strumień wody w szczelinę między progiem auta a dolnym rantem drzwi. Woda przelewa się przez uszczelkę w jednym miejscu. Czy wymiana uszczelki i ewentualna poprawa docisku drzwi rozwiążą problem?
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 20:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


@bartezbujal

Kedlaw już chyba wcześniej o tym wspomniał, zajrzyj też tutaj http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=908240&highlight=#908240
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 22:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


przeczytałem cały wątek i wiem już co muszę mniej więcej zrobić aby pozbyć się wody z bagażnika

mam jednak prośbę, bo nigdy nie wykonywałem tego typu prac,
czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak przygotować (jak wyczyścić, odtłuścić i czym) te miejsca w których będę łatał pęknięcia?
i druga kwestia mógłby ktoś wrzucić fotki jak to wygląda u niego już po zrobieniu (będę chyba używał masy poliuretanowej)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 00:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

@balek
przeczytaj dokładnie opisy w linkach, oraz przyjrzyj się fotką.
Tutaj
http://75684.file4u.pl/download/3339604/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
masz serwisówke a w niej opisane wszystko jak ściągnąć boczki i całą tapicerkę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 21:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Mam może głupie pytanie, bo nigdy nie demontowałem tapicerki, czy te spinki (zaczepy mocujące) to trzeba jakoś na siłę wyciągnąć? I co później użyć nowych, czy nie zniszczą się przy wyciąganiu?
I druga sprawa wymontować tylko dolną część tapicerki bagażnika, czy górę aż po sufit też?

A jeszcze takie pytanie teoretyczne, czy zdarzyło się komuś, że woda do bagażnika lała się przez inne miejsce, niż przez mikropęknięcia blachy?

I czy od tej wody (wilgoci) w komorze na koło zapasowe też zrobiła się wam jakaś pleśń (grzyb) ?
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Póki, co nie zdemontowałem jeszcze całej tapicerki bagażnika, tylko samą listwę nad zderzakiem i po każdej ze stron odkryłem, że spod takiej metalowej nakładki (która częściowo jest pod listwą środkową a częściowo pod listwą boczną) wyciekają po trzy źródełka wody (w każdym z tych miejsc powstał pionowy słupek rdzy - w sumie jest ich sześć)
Nie wiem mi to nie wygląda na przeciek od mikropęknięć blachy za zakończeniu dachu.
Zresztą zdemontowałem taką zaślepkę z bocznej ścianki bagażnika (wielkości dłoni), wsadziłem tam rękę i jest sucho. Tak jakby gdzieś uszczelka na dole nie trzymała albo nie odprowadzała wody ale jakby klapa za słabo przylegała do uszczelki. Nie wiem!
Może ktoś napisać, którędy płynęła u niego woda, która dostawała się do samochodu przez mikropęknięcia blachy?

I tak to właśnie wygląda






Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 01:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


balek oto fotki które Ci pomogą .
http://www.beardmorebros.co.uk/website%20pages/jazz_leak.html
Poczytaj ten temat od początku są tu opisane metody na usunięcie tej wady.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 9 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System