Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 22:56
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam. Nie dawno kupiłem Honde Jazz i szukam odpowiedzi na pytanie skąd bierze się woda w bagażniku (podczas opadów oraz podczas mycia auta). Czy miał ktoś może ten problem? Jak usunąć tą usterkę?
Powrót do góry
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 21:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


1.jedz na myjnie..i zaraz po umyciu otwórz bagażnik i zerknij na uszczelkę.Powinien tam gdzieś zostać mokry ślad. Tak sugeruję Smile

2.Drugi sposób to pozostań w aucie podczas mycia.Może to bardziej ekstremalne..ale chyba warto Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
jaro_lu

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Kwi 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


U mnie był przeciek na łączeniu blach lewy tylny błotnik z dachem pod tym paskiem maskującym na dachu. Klej do szyb załatwił sprawę. Jak zdejmiesz boczek w bagażniku zobaczysz którędy cieknie woda.
Powrót do góry
marko19723

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Honda jazz 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


witam Panów. Ja mam to samo w swoim Honziku, woda w bagażniku a do tego leci na podłogę pod nogi pasażera z tyłu.
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


jaro_lu napisał:
U mnie był przeciek na łączeniu blach lewy tylny błotnik z dachem pod tym paskiem maskującym na dachu. Klej do szyb załatwił sprawę. Jak zdejmiesz boczek w bagażniku zobaczysz którędy cieknie woda.


U mnie w tym samym miejscu był przeciek na łączeniu blach tylnych błotników z dachem po prawej i lewej stronie. Silikon elastyczny (dekarski) załatwił sprawę i jak narazie od 1.04.09 żadne przecieki do bagażnika nie wystąpiły...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 21:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jazzi1

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz GD 1.4, rok produkcji 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


porblem jest chyba bardzo popularny bo przed rokiem także się z wodą w bagażniku męczyłem. Okazało się oczywiście, że to wina uszczelki dachowej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
aws1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kresy
Posiadane auto: Jazz 1.2 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 15:35
Temat postu:

mokro


miałem problem pod nogami pasażera z tyłu , okazało się że folia ( pod tapicerką drzwi ) się odkleiła i woda zamiast na zewnątrz lała się do środka - rozebrałem wszystkie drzwi i we wszystkich klej nie wytrzymał Wink
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 21:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Mam wodę w bagażniku ale po zimie . Przeciek ,albo skroplenie wilgoci po
zimie.Ale było jej trochę za dużo .Posprzątałem wodę rozłożyłem gazety i
będę obserwował.
pozdrowienia.


Ostatnio zmieniony przez mitex01 dnia Pon 29 Mar 2010, 22:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 15:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Niestety woda ciekła na łączniku blach ,po otwarciu kufra -górny prawy róg.łącznik dachu z błotnikiem .
Pękła masa uszczelniająca.Wydłubałem i uszczelniłem masą poliuretanową
W lato zrobię to samo pod uszczelką dachową.Trochę zawiodłem się na jazzie,Ma 6 lat ,trochę za wcześnie na skuchy.
Powrót do góry
skype status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 12:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Hm, a więc borykam się z takim samym problemem w tym samym samochodzie. Wymieniłem lampę bo myślałem, że to wina uszczelki, ale niestety nic to nie dało.

Pisaliście tutaj o pęknięciach w blachach na łączeniach dachu. Przyjrzałem się u siebie i oto co odkryłem w tych miejscach po obu stronach:



Oto strona prawa:






Po lewej jest zdecydowanie mniej tych pęknięć, ciężko było zrobić zdjęcia:



I teraz moje pytanie, czy to możliwe, że przez te szczeliny przedostaje się woda? Boczków nie zdejmowałem w bagażniku więc nie wiem, jak to w środku idzie, wiem, że woda wylewa się spod tych plastików:



Większy deszcz + auto na parkingu = basen we wnęce od koła zapasowego + woda przedostająca się pod kanapą na podłogę pasażerów.

Aczkolwiek jak sprawdzałem ręką przez otwór w tych boczkach to blacha nie wygląda na jakoś specjalnie mokrą. Wiem, że zdjęcie tych boczków to konieczność, ale spytać zawsze warto.

Pytanie więc też do tych, którzy też mieli problem z tą blachą - czy właśnie mniej więcej w tych miejscach mieliście te pęknięcia?

Z góry dzięki za pomoc.

---

To właśnie te pęknięcia są przyczyną przedostawania się wody do komory na koło zapasowe. Rozwiązanie - zakleić jakąś masą i pomalować.


Ostatnio zmieniony przez Krzakoo dnia Nie 26 Lut 2012, 19:49, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam w sprawie wody w bagażniku to właśnie tamtędy woda przedostaje się co krzako przedstawił na fotkach , ja już w serwisie usuwałem tą usterke 2 razy a tam dobrze wiedzą z czym mają do czynienia . Osobiście się zawiodłem na hondzie właśnie przez ten problem i z rdzewiejącą karoserią Sad
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 19:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Usuwałeś w ASO? U mnie oczy ze zdziwienia robili (ale to normalne w przypadku tego ASO, szkoda słów).

Można wiedzieć czym Ci to uszczelniali i czy problem już jest rozwiązany?

Ah no i uszczelniać chyba trzeba od wewnątrz?
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 02:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Niewiem czym uszczelniają ale za dobrze im to nie wychodzi skoro usterka wyszła już dwa razy . podejrzewam że robią to z zewnątrz bo nie zauważyłem aby plastiki były ściągane. Jestem świerzo po naprawie i jeszcze raz to wystąpi to będe pisać do honda poland a jak i będzie trzeba to do samej japoni Exclamation
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 10:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Ale Ty to masz w nowej Hondzie (w sensie ten nowy model)? Bo moja to pierwszy model z 2004r więc już swoje lata ma (chociaż i tak uważam za karygodne występowanie takiej usterki w tak młodym aucie).
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Mój rocznik to 2005 , ale i tak po mimo takiej wady cenie to auto za funkcjonalnosc i ilosc miejsca w kabinie , genialny system składania tylnej kanapy i przpastny bagażnik jak na takie autko, taka jest prawda że inne auto z tej klasy i niektóre z wyższej nawet do pięt mu nie sięgają Laughing
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


No z tym trudno się nie zgodzić. Dodatkowo masz wersję po lifcie więc już w ogóle klasa.

Co do tematu - dziś będę zaklejał te szpary, od zewnątrz. Jednak od środka nie da rady bo blacha nie pozwala na dojście (podwójna warstwa), mam nadzieję, że pomoże.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 21:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


No to powodzenia , napisz tylko czym i jakimi środkami uszczelniasz i czy daje efekt Wink
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Uszczelniłem klejem do szyb, pierwsza warstwa, jutro albo dziś nałożę drugą (zależy od pogody bo trochę wilgotno jest i deszcz pada), a potem zamaluję farbą. Póki co wygląda na to, że przestało przeciekać, mam nadzieję, że wytrzyma długo.

Dziś zdejmę też lewy boczek nadkola i zobaczę czy z tej strony też coś leci, przy okazji sobie nakleję maty wygłuszające. ;P
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 13:07
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
Postanowiłem umyć samochód i zobaczyłem przed myciem: http://i56.tinypic.com/11jnfxw.jpg
w miejscach w oznaczonych czarną linią, a dokładnie to wzdłuż tego metalowego wypustu i pod mocowaniem do koła zapasowego jest wilgotno.
W zakreśleniu niebieską linią wytworzyła się pozostałość od podnośnika w kolorze rudym na tej czarnej "podłodze".
Natomiast na końcach tej czarnej "podłogi" po (lewej i prawej stronie) też jakiś rudy kolor zagoscił Sad
http://i55.tinypic.com/jtaoi8.jpg
A w miejscu zakreślonym czerwonym "kółkiem" zauważyłem jakieś odbarwienia.
Powycierałem wszystko do sucha.
Porobiłem w tym w kółku (kolor zielony) dwie dziury, w starym aucie miałem i było sucho. Postanowiłem je umyć jeszcze raz.
Dla pewności pod lewakiem podłożyłem gazetę i umyłem auto. Niestety efekt sprawdziłem dopiero na drugi dzień i było tak samo jak opisałem wcześniej Sad
Jednak papier który położyłem pod lewarkiem został wilgotny Sad.
I niestety podstawka lewarka mi zmienia kolor, zdradza mnie.
Z drugiej jednak strony cieszę się że wody mi nie przybyło aż tyle że mógłbym puszczać statki Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Przewierciłeś dziury na wylot? Niepoważny jesteś? Przecież dokładnie wcześniej opisałem, którędy tam się woda dostaje i jak to naprawić...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 11:10
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
ja zrobiłem dziurkę w tym kółku. Przecież do tego ono tam jest. Wystarczy że się przyjrzeć żeby zobaczyć że są tam wyprofilowane otworki.
Ja w starym swoim aucie (Tico) też miałem kłopot z wodą ale zrobiłem dwie dziurki to potem było sucho Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 22 Wrz 2010, 12:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Skoro tak twierdzisz.

To jeszcze Ci powiem, że jeśli woda Ci się dostaje w ten sam sposób co mi i innym użytkownikom (mikropęknięcia blachy) to zanim pojawi się w kole to zaleje Ci wszystko pod tymi plastikami po prawej i lewej stronie + przejdzie pod siedzeniami na podłogę pasażera.

Także dziurki niewiele Ci tu pomogą, lepiej sprawdź czy masz pęknięcia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 08:56
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
mam pytanko:
czy w tym temacie "Woda w bagażniku Honda Jazz" który jest tutaj poruszany na forum, szanowni forumowicze mają wodę w bagażniku widoczną gołym okiem czy tylko tak jak ja wilgoć w tych miejscach http://i56.tinypic.com/11jnfxw.jpg oznaczonych kolorem czarnym na około tych srebrnych "wypustów" i pod tym "czymś" do którego wkręcana jest śruba trzymająca koło zapasowe.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 10:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Ja miałem konkretną wodę, można było szklankami zbierać. Odkąd zakleiłem pęknięcia to nie ma śladu nawet najmniejszej wilgoci.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 12:00
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
to w takim razie u mnie jest "dobrze" Wink Ale dla pełnego zadowolenia powinienem mieć sucho w bagażniku.
Może forumowicze mogliby się określić dokładniej jaki mają problem. Zbliżony do Twojego czy do mojego.
Jeżeli więcej by było zdań po Twojej stronie to wtedy będzie to argumentem na który będą mogli się powołać w ASO że nie tylko u nich taki problem występuje.

Tak też sobie pomyślałem że można jakąś "instrukcję" naprawy napisać dotyczące tego problemu i umieścić na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


No przecież wszystko jest napisane. Woda do bagażnika przedostaje się przez mikropęknięcia w blasze. Aby się nie przedostawała należy te pęknięcia załatać. Ja zrobiłem to masą poliuretanową (po jednej stronie, po drugiej klejem do szyb, ale zdecydowanie bardziej polecam masę). Nakładasz na palucha masę, mocno dociskasz na pęknięcia i smarujesz. Czekasz aż wyschnie, jedziesz na myjnię, sprawdzasz, jak woda nie leci to kupujesz farbę i zamalowujesz żeby nie było śladów.

Oczywiście wcześniej niezbędne jest zdjęcie wszystkich plastikowych boczków żeby było widać czy woda leci (bo zanim dopłynie do wnęki na koło to zdąży w inne miejsca wpłynąć).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 14:04
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
ja tylko tak sobie pomyślałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Nie no, pomysl miales dobry, ale rozwiazanie juz znalezlismy. :p

Chyba, ze Tobie przecieka jakos inaczej to wtedy napisz koniecznie.

Chociaz jak Ci sie basen tam nie robi to raczej nie ma sie czym martwic (aczkolwiek wilgoci byc nie powinno). Tylko nie wiem po co te dziury robiles, szkoda auta troche. :/
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 14:32
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
dziurki mogę w każdej chwili zakleić (np. silikonem), wystarczy że pojadę do szwagra.
Ale jeżdżę tam tylko raz w tygodniu.
Bo w końcu jak często można jeździć do teściowej Smile
Z drugiej jednak strony to super kobieta. Zawsze stanie po mojej stronie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
wgerwat

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): chester
Posiadane auto: jazz 1,4 -2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lis 2010, 23:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


witam,
Mojego Jazz'a posiadam od roku i jakoś ostatnio zauważyłem problem wody w bagażniku Sad Podejrzewam, że to przez pękniecia na styku dachu i klapy. Mam jednak problem z demontażem gumowych listew dachowych, może ktoć z kolegów może podzielić sie wskazówkami jak je bezinwazyjnie odgiąć lub wyjąc.
Dziekuje.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 01:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Na końcach listwy przód -tył są zaczepy wsuwane.
Na środku długości listwy podważasz pazurem i
ciągniesz do góry ,wychodzi bez problemu.
Powodzenia.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Snic

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: -
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 19:26
Temat postu:

polecam do naprawy


ja użyłem tego:

Loctite 3450 Hysol Metal Set - płynny metal

Dwuskładnikowa żywica epoksydowa z wypełniaczem mineralnym do wysokowytrzymałych

napraw detali stalowych i żeliwnych.

Zastosowanie i właściwości:
naprawa otworów i pęknięć w częściach metalowych,
naprawa skorodowanych kołnierzy i rur,
uzupełnianie ubytków,
po utwardzeniu obrabialny mechanicznie,
temperatura pracy: do + 120 st.C,
kolor ciemnoszary,
czas pracy - 4 minuty, czas ustalania - 12 minut.

idealne, pozbyłem się problemu - no i kolor stalowy, akurat pod kolor lakieru
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 22:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Snic mam małe wątpliwości do Twojego patentu
Płynny metal po zaschnięciu nie jest elastyczny .
a karoseria pracuje (wygina się ).Dlatego pęka
oryginalne uszczelnienie ,jest mało elastyczne.
Powrót do góry
skype status
Snic

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: -
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


mitex01 napisał:
Witam
Snic mam małe wątpliwości do Twojego patentu
Płynny metal po zaschnięciu nie jest elastyczny .
a karoseria pracuje (wygina się ).Dlatego pęka
oryginalne uszczelnienie ,jest mało elastyczne.


u mnie się sprawdziło, od około roku problemu nie ma
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


u mnie się sprawdziło, od około roku problemu nie ma[/quote]


Gratuluje każdy patent jest dobry.
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 14:54
Temat postu:

Woda w bagażniku Honda Jazz


witam,
Zadzwoniłem w tej sprawie do ASO i powiedziałem o co chodzi. Pan umówił się ze mną na konkretny termin i powiedział ze mogę przyjechać to mi to zrobią za Free. I tak by zostało. Ale ja postanowiłem jeszcze zrobić to i tamto, tak wiec zapłaciłem za zlecone usługi. Za rozwiązanie problemu z wodą nie wzięli nic. Na razie jest ok.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 09 Gru 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
kedlaw07 trafiłeś na dobry serwis gratuluje.
Mi powiedzieli że zapłacę za roboczogodziny .
Jak zapytałem się ile to będzie trwało,pan
powiedział ze nie wie .Podziękowałem za pomoc.
'Twisted Evil'
Powrót do góry
skype status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Dzisiaj dzwoniąc do Autoryzowanego Serwisu D&D HONDA we Wrocławiu pytając o cennik pewnych usług przypadkowo zapytałem o naprawę łączenia blach przy uszczelce dachowej powołując się na "wadę fabryczną" spytałem czy wykonają taką usługę za darmo. Pan z serwisu odpowiedział, że jeśli auto nie ma więcej niż 6 lat (gwarancja na perforacje blach) to zrobią to gratis-potwierdził wadę fabryczną, spytałem czy"GRATIS" obowiązuje tylko auta regularnie serwisowane i tu również miła niespodzianka otóż Pan odpowiedział "NIE". Na auta sprowadzone z zagranicy również "GRATIS".

Radzę wszystkim, którzy borykają się z tym problemem najpierw jednak zadzwonic i zapytac ponieważ nie wszystkie ASO Hondy mogą byc takie przychylne dla klienta.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 11:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Niestety zbyt wcześnie pochwaliłem Serwis D&D Honda we Wrocławiu, następnego dnia dzwoniąc do nich i prosząc o potwierdzenie wcześniejszych ustaleń otrzymałem już od innego pracownika serwisu ,że mogą naprawy dokonać gratis tylko pod warunkiem okazania książki serwisowej z regularnymi wpisami przeglądów Evil or Very Mad
Widać co inna osoba to inna decyzja-szkoda słów.
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Wątek co prawda sprzed roku, ale pochwalę się że dołączyłem właśnie do klubu "woda w bagażniku".
Pęknięcia masy uszczelniającej dokładnie w miejscach jak na fotach kolegi Krzakoo. Na razie zwykły silikon załatwił sprawę, ale na lepszą pogode czeka już Gravit630.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 19:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


jazzu napisał:
Wątek co prawda sprzed roku, ale pochwalę się że dołączyłem właśnie do klubu "woda w bagażniku".
Pęknięcia masy uszczelniającej dokładnie w miejscach jak na fotach kolegi Krzakoo. Na razie zwykły silikon załatwił sprawę, ale na lepszą pogode czeka już Gravit630.


Witamy w zaszczytnym gronie. Very Happy

Cieszę się, że ten temat i zdjęcia się do czegoś przydają. Pamiętam gdy w 2008 po kupnie Jazza nie mogłem NIC znaleźć o tym defekcie. Dopiero na jakimś innym forum kolega ami bodajże, który chyba też jest na tym forum, miał podobny problem. Potem odpuściłem i jeździłem z ręcznikiem kurwiąc co deszcz, aż w końcu napisałem maila, też dostałem foty, sprawdziłem u siebie i voila - pęknięcia piękne.

Teraz wystarczy w Google wpisać "honda jazz woda" i już mamy ten temat na pierwszym miejscu więc chyba nikt głowić się nie będzie.

[cenzura]ółka, a potrafi nerwów dostarczyć konkretnych. Ja zalepiłem masą polimero-cośtam, pomalowałem lakierem i po dziś dzień zero wody.

Wypada też zdjąć oba boczki i wytrzeć wszystko dokładnie, sporo syfu się tam przez ten mokry czas zbiera niestety.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Uszczelniłem pęknięcie w 2010r i wszystko jest ok suchutko. Zaglądam co jakiś czas pod koło zapasowe z pewną dozą nieufności Rolling Eyes
Krzakoo twoje pęknięcia były dosyć duże i uszczelniłeś -dobra robota.
Powrót do góry
skype status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Nie były duże, to po prostu takie makro, gołym okiem ledwo było widać. Razz
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 26 Lut 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Moje było bardzo małe i praktycznie niewidoczne, że bez podpowiedzi forum długo bym szukał.
Powrót do góry
skype status
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 23:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Racja panowie, zdjęcia sporo wyjaśniły. Początkowo brałem pod uwage wymianę uszczelki pokrywy bagażnika, którą zresztą już wymieniano mi na gwarancji.
Także dzięki wielkie!

Ps. faktycznie pod ten plastik w bagażniku też trzeba będzie zerknąc.
Powrót do góry
wos71

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): knurów/górny sląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 Elegance 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 14:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Ja miałem spokój ponad rok.Przed mrozami było jeszcze sucho a wczoraj patrzę i dobry centymetr wody Sad .
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 22:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


wos71 napisz czym uszczelniałeś ?Robiłeś sam czy w warsztacie ?
Powrót do góry
skype status
wos71

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): knurów/górny sląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 Elegance 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 18:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


mitex01 napisał:
wos71 napisz czym uszczelniałeś ?Robiłeś sam czy w warsztacie ?


Sam silikonem odpornym na niskie i wysokie temp.Po dokładniejszych oględzinach zauważyłem popękane uszczelki na tylnej klapie.Może to przez to?.PZDR
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz



wos71 silikon bym sobie odpuścił,proponuje mase uszczelniającą
polecona w dobrym warsztacie lakierniczym.Ale najpierw sprawdź tą uszczelkę. Powodzenia Wink'
Powrót do góry
skype status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 02 Mar 2012, 00:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


O, dokładnie tą masą uszczelniałem. Zero problemów od tamtej pory. Jest mocno rozciągliwa także blacha może pracować. Tylko trzeba ją kilka razy paluchem ładnie wprowadzić, dać dzień na wyschnięcie i pomalować.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System