Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 09:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Jazzman napisał:
[
A ten nos to czasem tez zawodzi bo w przypadku piety typowalem ivteca a ma idsi zmylila mnie informacja aso o reg.zaworow po 100kkm tak wiec 50 % skuteczosci.


mea culpa, nie powiedzialem ze auto ma drugiego wlasciciela, wiec pewnie bys sie domyslil. Natomiast do silnika pewnie bys nie trafil bo 1.4 z polskiej dilerki jest rzadziej spotykany Very Happy
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 14:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Choc nie pisalem to typowalem jednak 1339cm3 ale fakt na ulicach jazz II w 1.2 zdecydowanie wiecej, we Wrocku to w przewadze 80%
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 14:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

pieta
To gratuluję dobrego zakupu, tym bardziej że w polsce.

Jazzman

uprawia pełna inwigilację Wink

U mnie w Opolu to też już jazzów II przybywa ale tak jak piszesz większość to 1.2 choć tych 1,4 też kilak widziałem. Oczywiście jazzów III to też sporo jezdzi. Ale nie mogę określić jaki typ wyposażenia i jaki silnik.
Przecież nie będę zaglądał przez szybę do samochodu Smile

PS. Chłopaki w ASO będą mieli pracę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 07 Cze 2013, 15:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


kedlaw07 napisał:


PS. Chłopaki w ASO będą mieli pracę.

A mógłbyś określić co miałeś dokładnie na myśli? Czy w jeżu III tez w bagażniku robi się basen?
Myślę, ze jeśli producent zdaje sobie sprawę z tej wady, to w III generacji auta powinien zrobić wszystko by ją definitywnie usunąć.
Ja nie widziałem jeszcze III na żywo,- kilka Jazzów II już tak. Nie wiem, czy to były 1.2 czy 1.4-nie było jak się baczniej przyglądnąć. Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 08:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Flik77 napesał:
Cytat:
A mógłbyś określić co miałeś dokładnie na myśli?

Chodzi mi o to że będą mieli więcej klientów dla których będą świadczyć usługi. Takie jak robi się na normalnych przeglądach. Nie każdy z właścicieli jazzów które teraz się pojawiły będzie chciał jeździć i szukać mechanika dla swojego samochodu. Wybiorą to co im się najbardziej kojarzy z możliwością naprawy i obsługi swojego auta. Dlatego wybiorą ASO. Wybierając taką opcję będą mieli na przyszłość udokumentowaną przeszłość swojego jazza na wypadek jego odsprzedaży.
Być może gdybym nie miał w rodzinie mechanika to podjąłbym podobny wybór. A ponieważ mam to jazzik ma pełny full serwis od kół po klimatyzację. Owszem czasami podjadę do ASO wypytać o to i owo. Wiedzy nigdy za mało.

Cytat:
Czy w jeżu III tez w bagażniku robi się basen?
Myślę, ze jeśli producent zdaje sobie sprawę z tej wady, to w III generacji auta powinien zrobić wszystko by ją definitywnie usunąć.
Tego nie wiem, czy w nowym Jazzie III występuje usterka.
Cytat:
Ja nie widziałem jeszcze III na żywo,- kilka Jazzów II już tak. Nie wiem, czy to były 1.2 czy 1.4-nie było jak się baczniej przyglądnąć
Jeżeli chodzi o jazza II to wystarczy rzucić okiem na wnętrze a w szczególności na kokpit. Nie ma radia, lub ma takie proste czarne jak u mnie to jest 1,2 Jak widzę radio srebrne z kółkiem to wiem że to 1,4.
Jazza III to nie rozróżniam wcale, nie znam takich podstawowych elementów które na to pozwolą. Poza nadwoziem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 08:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 09:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Teraz już pełna jasność. Smile
Napisałeś" Chłopaki w ASO będą mieli pracę". Nie wiedziałem, czy odnosisz to do tej konkretnej usterki, czy do serwisowania nowych Jazzów w ogóle.
"Jeżeli chodzi o jazza II to wystarczy rzucić okiem na wnętrze a w szczególności na kokpit. " To wiem, ale dotychczas widziałem, Jazzy głównie poruszające się , więc nie było mowy o zaglądaniu do kokpitu. Wczoraj wyczaiłem jednego na parkingu. Jasnoniebieska wersja z silnikiem 1.2
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 13:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Kedlaw/Flik najlatwiej ocenic z zewnatrz roznice w pojemnosciach w idsi po lifcie od 2004 bo tam inne sa lusterka w 1.3 z kierunkowskazem nie inaczej jest w ivtec, 1.2 ma kierunki w blotnikach a 1.3 w lusterkach. Kedlaw a jak postawie ci kolo siebie 2 idsi do roku 2004 to po czym poznasz ktory mocniejszy ?
W jazz 3 od 2011r gdyby nie lusterka to po wnetrzu bylby problem z rozroznieniem mocy bo w wersji pdst.brak klimatronika ktory byl wyroznikiem wersji jazz 3 przed liftem.
Wracajac do istoty watku wczoraj specjalnie dokladnie sprawdzalem te miejsca - mikropekniecia u siebie i nic takiego nie wystepuje pod kolem dojazdowym suchutko a ostatnio sporo lalo. Nie wiem czy poprzednik naprawial bo jesli nawet to zrbil to tak dobrze ze nic nie widac aby co bylo naprawiane a jesli nie to by znaczylo ze nie wszystkie egzemplarze ta dolegliwosc trapi ciekawe czy ma tutaj znaczenie czy chiny czy japonia ?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 10 Cze 2013, 15:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


u mnie tez sucho pod dojazdowka a wczoraj przeciez niezle lalo w warszawie Razz Obecny egzemplarz made in japan jezeli cos to zmienia Razz
Co do ASO to ogolnie lubie ASO Hondy ale kumulacja napraw mnie rozwalila w tym roku i wiekszosc rzeczy zrobie poza. Do nich tylko pojade na przeglad oraz zrobie tylko u nich, co by pieczatki kolekcjonowac w ksiazce gwarancyjnej Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Kedlaw a jak postawie ci kolo siebie 2 idsi do roku 2004 to po czym poznasz ktory mocniejszy ?
Z tego co wiem to wersja 1.2 miała tylko 2 poduszki powietrzne natomiast 1.4 dwie z przodu i dwie umieszczone w fotelach kierowcy i pasażera. Ale nie róbmy kolejnego wątku tym bardziej że taki już istnieje na którym zarówno ty jak i ja się wypowiadamy Wink

Cytat:
Nie wiem czy poprzednik naprawial bo jesli nawet to zrbil to tak dobrze ze nic nie widac aby co bylo naprawiane a jesli nie to by znaczylo ze nie wszystkie egzemplarze ta dolegliwosc trapi ciekawe czy ma tutaj znaczenie czy chiny czy japonia ?


Rozszyfrowałem cały kod VIN i wyszło ze producentem jest Japonia. Model: GD5736LX, Numer silnika: L12A1- XXXXXXX - X = numer silnika
Numer skrzyni biegów: SWJM XXXXXXX - X = numer skrzyni
Kod koloru: NH-642M - to akurat oznaczenie dla silver sztorm
Tak jest w opisie Manuala Jazz/Fit 2005 ESM (2005r - sam wybrałem)

Tak więc jak widzisz mój jazzik z Japonii i miał problem z bagażnikiem. Z tego co mi się kojarzy to dopiero Jazza III zaczęli produkować w Chinach.

pieta napisał:
Cytat:
Do nich tylko pojade na przeglad oraz zrobie tylko u nich, co by pieczatki kolekcjonowac w ksiazce gwarancyjnej
Widok pieczątki od ASO w książce serwisowej - bezcenny Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 09:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


kedlaw07 napisał:
Witam,



pieta napisał:
Cytat:
Do nich tylko pojade na przeglad oraz zrobie tylko u nich, co by pieczatki kolekcjonowac w ksiazce gwarancyjnej
Widok pieczątki od ASO w książce serwisowej - bezcenny Laughing


tez sie z tego smialem ale czasem wpisy w ksiazce przydaja sie przy negocjacjach z honda poland. Traktuje to jako dodatkowy podatek do uzywania auta. Ogolnie jestem na plus na razie Cool
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


kedlaw07 napisał:

Tak więc jak widzisz mój jazzik z Japonii i miał problem z bagażnikiem. Z tego co mi się kojarzy to dopiero Jazza III zaczęli produkować w Chinach.

Z tą produkcją w Chinach to nie do końca...
Moja Honda-rocznik 2005 jest ewidentnie chińska na co wskazuje nr VIN. Mam ją od naszych zachodnich sąsiadów.
Chyba właśnie od tego roku zaczęto produkcje w Państwie Środka.
Mój model jest wyposażony w skrzynię CVT. Mogę się mylić, ale egzemplarze z AT nie były oferowane na naszym rynku.
Podobno Jazzy z CVT to rzadkość na naszych drogach.
Nie wiem jakie Jeżyki poprzedniej generacji Honda sprzedawała u nas- chińskie, czy japońskie.
Znowu offtop się robi, ale chciałem tylko sprostować... Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 12:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Moja Honda-rocznik 2005 jest ewidentnie chińska na co wskazuje nr VIN.
Nie wiem jakie Jeżyki poprzedniej generacji Honda sprzedawała u nas- chińskie, czy japońskie.
Znowu offtop się robi, ale chciałem tylko sprostować...
Z tego co ja wiem to jak początek VIN JHM to jest produkcja Japońska. A ja tak właśnie mam.
Cytat:
Mój model jest wyposażony w skrzynię CVT. Mogę się mylić, ale egzemplarze z AT nie były oferowane na naszym rynku.
Można dokładnie ustalić pisząc lub dzwoniąc do HONDA POLAND. Smile
Proponuję zamknąć ten temat, lub przenieść do tego wątku: Modyfikacje Hondy Jazz i-dsi link: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=131549&start=105
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 11 Cze 2013, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


"Z tego co ja wiem to jak początek VIN JHM to jest produkcja Japońska".
A jak LUCGE to mamy do czynienia z Chinką...wiem, ale nie o tym był mój post. Smile
"Mój model jest wyposażony w skrzynię CVT. Mogę się mylić, ale egzemplarze z AT nie były oferowane na naszym rynku.
Można dokładnie ustalić pisząc lub dzwoniąc do HONDA POLAND. Smile"
Niespecjalnie mi zależy na dociekaniu tego.
PS. U mnie sucho pod kołem dojazdowym. Smile

Proponuje nie zamykać tego (ewentualnie pousuwać poboczne wątki) i odtąd ściśle trzymać się tematu dyskusji.
Ja w tym temacie już będę milczał-chyba, że zobaczę u siebie wodę w bagażniku. Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 21:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Choc nie pisalem to typowalem jednak 1339cm3 ale fakt na ulicach jazz II w 1.2 zdecydowanie wiecej, we Wrocku to w przewadze 80%

Wczoraj to jest 12 czerwca 2013 stał pod Halą Ludową Wersja 1,4 LS Laughing

http://s6.ifotos.pl/img/taxi1jpg_nxnrswn.jpg

Mam nadzieję ze widziałeś jak jazz jako taksówka pomyka. Shocked

Gość w miejscu koła zapasowego ma wstawioną butlę z gazem Sad ale sobie chwali. Słyszał o wodzie w bagażniku ale jeszcze tego nie miał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Nie no jazza na taxi to nie widzialem jescze widzialem za to yarisa 1, skoro on sie nadaje to jazz tym bardziej w koncu wielkasia wnetrza / funkcjonalnoscia moze konkurowac z wiekszoscia hatchbackow. Chyba mam identyczny kolor.
Kolo Hali Stulecia bywam rzadko to nie moja dzielnica, moze kidys zamawiac taxowke trafie na niego, he.
Wracajac do tematu wody w bagazniku nie zapytles przypadkiem o kraj produkcji ? Moze rzeczywiscie chinczyki nie ciekna ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 7 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System